Stavte na Call of Duty League 2024

Zápasy na majstrovstvách v e-športoch pozostávajú z formátu mapy najlepších z piatich. Pre každý tím je potrebných minimálne 7 hráčov a maximálne 10 hráčov. Hardpoint, Search & Destroy a Domination sú režimy troch hier používané v každom zápase.

Herné režimy Hardpoint, Search & Destroy a Domination sa používajú na hranie prvých troch máp stretnutia. Herný režim Hardpoint sa používa pre štvrtú mapu, zatiaľ čo režim Search & Destroy sa používa pre piatu.

Po základnej časti získa osem najlepších tímov z hľadiska bodov postup do play-off. Tímy na 9. – 12. mieste budú zaradené do skupiny porazených v prvom kole.

O nasadení tímov do hlavných turnajov sa rozhodnú zápasy v skupinách, ktoré sa budú hrať online počas troch kvalifikačných týždňov pred každým majorom. Takéto kvalifikačné týždne sú teraz ešte dôležitejšie, pretože na major sa kvalifikuje iba osem najlepších nasadených.

Martina Nováková
WriterMartina NovákováWriter

Ako sa robí hodnotenie

Body sa udeľujú tímom za každé víťazstvo v zápase v esport ligách. Ďalšie body sa udeľujú tímom na základe výkonu na najväčších turnajoch v e-športoch. Tímy sa ponáhľajú, aby zabezpečili pevný bod na mape, zatiaľ čo bojujú s tímom súpera.

Tím získa jeden bod za každú sekundu, keď vlastní pevný bod, na ktorom stojí aspoň jeden účastník. Kedykoľvek nepriateľ vstúpi do zóny, je označený ako napadnutý a nezískajú sa žiadne body, kým všetci nepriatelia neodídu.

Hardpoint rotuje po mape každých šesťdesiat sekúnd. Tímy sa môžu otočiť na ďalší pevný bod, aby sa pripravili na zmenu zóny. Každá mapa má rôzne miesta s pevnými bodmi, ale poradie rotácie zostáva rovnaké a nie je náhodné, čo umožňuje tímu precvičiť si svoje stratégie rotácie.

Všetko o CoD: Warzone

Call of Duty žáner battle royale, Warzone, debutoval minulú jar s veľkým ohlasom. V marci 2020 bola vydaná bezplatná videohra Battle Royale Call of Duty: Warzone. Hra získala väčšinou chválu od kritikov, najmä chválu za mapy. Activision v apríli 2021 oznámil, že Warzone prekonal 100 miliónov aktívnych hráčov.

Režim SnD

Jediný režim v Call of Duty Liga, ktorá neumožňuje respawning, je Search & Destroy (SnD). V tomto režime musí útočiaci tím dopraviť bombu na jedno z dvoch miest na mape, umiestniť ju a zabrániť jej zneškodneniu. Ak bolo zariadenie nasadené, obranný tím má len niekoľko sekúnd na jeho zneškodnenie, než vybuchne.

Ak je zariadenie zneškodnené, vyhrávajú. Prípadne môže jeden tím poraziť ten druhý tým, že ho zničí. V tomto prípade musia obrancovia zneškodniť zariadenie skôr, ako vyprší časovač.

V šampionáte esports je ovládanie jedinečnou kombináciou prvkov S&D a hardpoint. Tímy striedavo útočia a snažia sa brániť dve vopred určené cieľové oblasti na mape. Aby útočníci dobyli tento kopec, musia na ňom stáť.

Každý tím má 30 životov za kolo. V časovom limite zničte všetky životy súperovho tímu alebo urazte oba kopce. Po získaní kontrolného bodu sa do hry pridá minúta. Ak chcete vyhrať, musíte zlikvidovať súperových 30 životov.

Prečo je Call of Duty League Championship populárny?

Vidieť hviezdnych športovcov hrať hru, na ktorej sa práve pracuje, môže zvýšiť vzrušenie zo zážitku zo sledovania a zároveň poskytnúť príležitosť učiť sa. Je inšpirujúce vidieť hráčov uspieť v hre. Tiež je ohromujúce vidieť, čo môžu objaviť a úspešne implementovať v tej istej hre, ktorú práve hrali.

S cieľom prilákať väčšie publikum pripravil Activision špeciálnu ponuku pre tých, ktorí sledujú majstrovstvá v e-športoch v roku 2021. Diváci mohli za jednoduché naladenie získať celý rad exkluzívnych herných odmien, vrátane Open Beta kódu pre titul nástupcu vydavateľa, Call of Duty: Vanguard.

Mnohí sa naladili, nepochybne motivovaní vidinou získania špeciálnej odmeny, čo malo vplyv na výsledky sledovanosti podujatia.

Čo motivuje ľudí sledovať túto udalosť?

Hoci neexistuje spôsob, ako zistiť, koľko ľudí sa naladilo iba na odmeny, je to fakt, ktorý by sa pri pohľade na čísla sledovanosti nemal prehliadať. Esports liga sa formuje ako jedna z najočakávanejších udalostí na každoročnom zozname esports turnajov.

Na túto novozaloženú súťaž založenú na franšíze sa zvyčajne buduje očakávanie. eSport League sa vysiela na rôznych platformách, ako sú YouTube a Twitch, čo pomáha prilákať viac fanúšikov.

Existuje niekoľko vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste zlepšili svoje šance na výhru pri stávkovaní na Call of Duty League na online stávkových stránkach e-športov. Najdôležitejšie je sledovať esports online turnaje, aby ste poznali formu každého z nich tím a hráč.

Víťazné tímy a najväčšie momenty turnaja Call of Duty League Championship

Esport liga pozostáva z základnej časti rozdelenej na dve časti a následného play-off. Má 12 tímov: deväť zo Spojených štátov, jeden zo Spojeného kráľovstva, jeden z Kanady a jeden z Francúzska. Každý tím organizuje podujatie domácej série v každom ligovom medzičase počas základnej časti. Po základnej časti nasleduje posezónny e-športový turnaj play-off.

Šampionát esports bol vytvorený s cieľom podporiť súťažnú rovnováhu na profesionálnej scéne COD a umožniť hráčom pravidelne súťažiť počas sezóny a pomáhať pri rozvoji hráčov na všetkých úrovniach e-športov Call of Duty.

Esports online turnaje použite najnovší herný titul Call of Duty – momentálne Black Ops: Cold War, ktorý vyšiel v novembri 2020 – aby ste udržali krok s tradíciou predchádzajúcich veľkých esportových turnajov. Všetky hry sa hrajú vo formáte 5v5 na PC pomocou vopred nakonfigurovaných herných nastavení a akéhokoľvek ovládača schváleného ligou.

Pravidelná sezóna 2020 sa začala 24. januára a skončila v júli. V auguste sa uskutočnilo dvojtýždňové play-off po sezóne, aby sa určili víťazi sezóny. Od zúčastnených tímov sa očakávalo, že odohrajú osobné zápasy vo svojich domovských mestách. Z dvanástich tímov v každom meste sa na každom podujatí malo zúčastniť osem. Uskutočnili sa len tri podujatia v štýle homestand.

Prepínanie online

Majitelia tímov a hráči hlasovali za presunutie ligy online, aby sa liga presunula online po zvyšok sezóny. Vzhľadom na pandémiu COVID-19, keď sa 30. augusta konalo veľké finále, Dallas Empire porazila Atlantu FaZe, nasadenú jednotku číslo jeden, a stala sa tak inauguračnými šampiónmi ligy CoD.

Od úvodnej sezóny sa rozdelenie výhier dramaticky posunulo. Je to preto, že sa cenový fond zvýšil a všetkých 12 tímov sa kvalifikovalo na každý veľký esportový turnaj. Každé veľké podujatie má hodnotu 500 000 USD a play-off má hodnotu 2 500 000 USD, čo predstavuje celkový cenový fond okolo 5 000 000 USD na celú sezónu.

Pre sezónu 2021 je dvanásť tímov rovnomerne rozdelených do dvoch skupín po šesť. Sezóna je rozdelená do piatich etáp, pričom tímy súťažia v skupinových zápasoch počas troch týždňov, aby sa určilo nasadenie pre každú fázu major. Jeden rok po tom, čo nastúpil tesne proti Dallas Empire, Atlanta FaZe dnes vyhral v roku 2021 Call of Duty League Championship s výhrou 5-3 nad Toronto Ultra.

Kde a ako staviť na šampionát Call of Duty League

Stávkovanie na esports scéne je na historickom maxime vďaka neuveriteľne lukratívnej lige. Dopyt po stávkach Call of Duty prudko vzrástol. Ako to bolo v prípade podujatí Call of Duty World League, všetky zavedené a známe online stávkové stránky na e-športy ponúkajú stávkové trhy na udalosti Call of Duty.

Nová sezóna profesionálnych majstrovstiev v e-športoch sa stretne s väčším vzrušením a väčším publikom, čo povedie k väčšiemu počtu divákov a väčšiemu pokrytiu na webových stránkach športových stávok.

Niektoré stávkové kancelárie môžu poskytovať vyššie úrovne Stávkové kurzy na CoD než ostatní. Porovnaním kurzov ponúkaných na rôznych webových stávkach na e-šport môžete získať dobrú predstavu o tom, ktoré CoD tímy preferujú bookmakeri. Je dôležité si uvedomiť, že favorizované tímy majú nižšie kurzy.

Na severnej pologuli prebiehajú majstrovstvá v e-športoch od polovice zimy do konca leta. Poskytujú množstvo stávkových príležitostí pre každého, kto chce stávkovať na priamych trhoch, ako aj na jednotlivých hrách v celej lige esportov.

Stávkovanie na esport online turnaje ponúkne užívateľom veľa možností pre stávkovanie na esport majstrovstvá, pretože v súčasnosti patria medzi najlepšie esport turnaje.

About the author
Martina Nováková
Martina Nováková
O

Martina Nováková, pravý skvost z srdca Slovenska, je známa svojou odbornosťou v lokalizácii online kasínových sprievodcov. S viac ako dvoma desaťročiami skúseností dokonale prispôsobuje obsah slovenskému publiku, zabezpečujúc relevanciu a rezonanciu.

Send email
More posts by Martina Nováková