Váš mobilný sprievodca stávkovaním na esporty

Mobilný telefón zmenil naše životy v mnohých smeroch. Zatiaľ čo väčšina ľudí to považuje za samozrejmosť, boli by sme výrazne obmedzení v úlohách, ktoré môžeme robiť, ak by sme stratili mobilné telefóny. Z tohto dôvodu má dnes takmer každý mobilný telefón.

Jedna z najvýznamnejších zmien, ktoré mobilné telefóny vytvorili, je v hernom priemysle. Mobilné hry a mobilné e-športy sa stávajú populárnymi rýchlym tempom, čo spôsobilo, že viac ľudí prešlo na mobilné e-športové stávkovanie. Tu je náš pohľad na všetko, čo potrebujete vedieť o stávkovaní na mobilné e-športy.

Martina Nováková
WriterMartina NovákováWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Čo je Mobile Esports?

Esports je forma súťaže pre videohry. Zruční hráči z celého sveta sa stretávajú a súťažia v súťaži organizovanej veľkými spoločnosťami.

Napríklad turnajová séria DPC je určená pre populárnu hru Dota 2. Tento ekosystém, v ktorom hráči medzi sebou súťažia veľké turnaje a súťaže sa nazýva esports.

Keďže e-športy sú v podstate videohry, súťažiaci používajú elektronické zariadenia na súťaženie v e-športových podujatiach. Tieto zariadenia môžu zahŕňať počítače alebo herné konzoly.

Pokiaľ ide o mobilný esport, je to jednoducho e-športová scéna pre mobilné hry. Pri mobilných herných turnajoch a súťažiach mobilných hier sú všetci súťažiaci povinní používať telefón namiesto počítača alebo videohernej konzoly.

Jednoducho povedané, mobilné e-športy sú e-športové videohry, ktoré sa hrajú na mobilnom zariadení, ako sú PUBG Mobile a Call of Duty Mobile.

Rozdiel medzi mobilnými a bežnými e-športovými hrami

Aj keď je pravda, že niekoľko e-športov pre mobilné hry je založených na počítačových hrách a vyzerajú veľmi podobne ako ich verzie pre počítače, mobilné e-športové hry sa v mnohých smeroch líšia od bežných e-športových hier.

V prvom rade si povieme niečo o vizuáli. Keďže mobilné telefóny nemajú veľký výkon na to, aby zvládli náročné PC hry, esports mobilné hry majú oveľa nižšiu kvalitu grafiky. Aj keby sme mali porovnať bežnú e-športovú hru spred piatich rokov s najnovšou mobilnou športovou hrou, rozdiel by bol okamžite viditeľný.

Po druhé, sú tu mechaniky. Mobilné e-športové hry majú rôzne mechanizmy, pokiaľ ide o streľbu, pohyb atď PUBG sú príliš vysoké v porovnaní s mobilnou verziou.

Ďalším hlavným rozdielom, ktorý majú mobilné konkurenčné hry, je to, že mobilné e-športové hry sú navrhnuté tak, aby sa dali ovládať pomocou dotykovej obrazovky. Na druhej strane bežné hry sa ovládajú buď ovládačom, alebo kombináciou myši a klávesnice.

Najlepšie mobilné e-športové hry, na ktoré môžete staviť

Existuje veľa mobilných e-športových hier. Tu sú niektoré z najlepších mobilných e-športových hier, na ktoré môžete staviť.

Hearthstone

Hearthstone je zďaleka jednou z najpopulárnejších mobilných e-športových hier. Nielen to, ale je to aj jedna z najstarších mobilných e-športových hier, ktorá bola spustená už v roku 2014.

Hearthstone je kartová hra vyvinutá spoločnosťou Blizzard. Dôvodom, prečo má Hearthstone takú masívnu a úspešnú súťažnú scénu, je to, že Blizzard vyvíja hry so zameraním na e-športy.

PUBG Mobile

Ďalším je PUBG Mobile. Väčšinu zásluh za vytvorenie e-športovej scény pre mobilné videohry možno pripísať PUBG Mobile. Väčšina ľudí považuje e-športy pre PUBG Mobile za prvú skutočnú mobilnú e-športovú hru.

PUBG Mobile je v podstate mobilná verzia obľúbeného esports titulu PlayerUnknown's Battlegrounds. PUBG Mobile vyvinula spoločnosť Tencent Games a bola uvedená na trh v marci 2018. Odvtedy prilákala množstvo hráčov na scénu najlepších konkurenčných mobilných hier.

Garena Free Fire

Pravdepodobne jednou z mála hier, ktoré sa môžu rovnať alebo prekročiť popularitu PUBG Mobile, je Garena Free Fire. Garena Free Fire bola uvedená na trh v roku 2017 a prakticky explodovala v popularite. Čísla sledovanosti súťaží Garena Free Fire pravidelne prekračujú 2 milióny najvyšších divákov.

Free Fire sa dosť podobá na PUBG Mobile, ale obsahuje množstvo funkcií, ktoré mobilných hráčov priťahujú. Ďalšia vec, ktorá je medzi Free Fire a PUBG Mobile spoločná, je, že obe tieto hry sú najobľúbenejšie v strednej a východnej Ázii, najmä v Indii a Číne.

Call of Duty Mobile

Keďže hry Battle Royale sa spúšťajú vľavo a vpravo pre mobilné zariadenia, bola zúfalá potreba strieľačky z pohľadu prvej osoby, ktorá by mala tradičné režimy, ako sú deathmatch. Tu prichádza do hry Call of Duty Mobile.

Call of Duty Mobile je v súčasnosti jednou z najpopulárnejších súťažných strieľačiek z pohľadu prvej osoby pre mobilné zariadenia. Má tiež obrovskú e-športovú scénu.

Práve v týchto hrách uvidíte najviac akcie v mobilných esportoch. Preto by ste si mali vybrať jednu z týchto hier na stávkovanie.

Aj keď sú všetky tieto hry skvelými možnosťami, výber jednej hry na stávkovanie je niečo, o čom sa musíte rozhodnúť sami. Vyberte si hru, o ktorej viete najviac a hrali ste ju.

Všetko, čo potrebujete vedieť o kurzoch mobilných esportov

Stávkové kurzy Esports v mobilných e-športových stávkach predstavujú spôsob, ako vyjadriť pravdepodobnosť výsledku. Povedzme napríklad, že prebieha e-športový zápas pre PUBG mobile. Ak je konkrétny tím v hre veľmi dobrý a považuje sa za najpravdepodobnejšie, že vyhrá zápas, potom je šanca na víťazstvo tohto tímu vysoká.

Ak má však výsledok vyššiu šancu, že nastane, potom výnos, ktorý získate stávkou naň a výhrou stávky, bude tiež relatívne malý.

Existujú tri hlavné spôsoby reprezentácie kurzov v mobilných e-športových stávkach, a to desiatkové, zlomkové a americké. V desiatkovom formáte sú kurzy reprezentované číslom a desatinnou čiarkou, napríklad 2,5 alebo 4,6. V zlomkovom formáte sú šance reprezentované zlomkom ako 1/5 alebo 2/4. Napokon, americké kurzy sú reprezentované buď kladným znamienkom s číslom alebo záporným znamienkom s číslom, napríklad +150 alebo -200.

Všetky rôzne spôsoby vyjadrenia kurzov poskytujú rôzne informácie o zápase. Nie je však rozdiel v kurzoch medzi bežnými online stávkovanie na e-športy a mobilné e-športové stávkovanie.

Prečo je mobilné stávkovanie Esports populárne?

Mobilné hranie dokázalo niečo, čo iné formy hrania nikdy nedokázali efektívne, a to prilákanie veľkého počtu hráčov z publika, ktoré sa o hranie nezaujímalo a nikdy sa nedotklo videohernej konzoly alebo herného počítača. Ako to dokázali mobilné hry?

No, hlavným dôvodom je to, že ľudia neradi míňajú peniaze na videoherné konzoly alebo herné počítače. Za mobilný telefón však míňajú peniaze, pretože dokáže oveľa viac, ako dokáže počítač alebo herná konzola. Akonáhle človek, ktorý nikdy nehral súťažnú hru, vyskúša e-športovú hru na svojom mobilnom telefóne, okamžite sa do nej zahryzne.

Tento nárast popularity mobilných e-športov je vlastne to, čo spôsobilo zvýšenie popularity mobilných e-športov. Do mobilných e-športov prúdi tony ľudí. Ďalším dôvodom, prečo je mobilné e-športové stávkovanie také populárne, je vzrušenie.

Noví hráči vstupujúci na e-športovú scénu robia veci, ktoré ešte nikto nevidel. Vďaka tomu sú mobilné e-športy mimoriadne vzrušujúce. Vďaka tomu je stávkovanie mobilných e-športov ešte vzrušujúcejšie, pretože vaše peniaze sú v hre.

Mobilné verzus bežné stávkovanie na e-športy

Rovnako ako existuje niekoľko rozdielov medzi mobilnými e-športmi a bežnými e-športmi, aj stávkovanie na mobilné e-športy je iné ako stávkovanie na bežné e-športy. Rozdiel však v skutočnosti nie je v procese stávkovania.

Rovnako ako bežné e-športy, ak chcete staviť na mobilné e-športy, budete musieť navštíviť stávkovú kanceláriu, pozrieť si kurz na výsledok udalosti e-športu pre mobilné zariadenia a potom podať stávku. Rozdiel sa však začína objavovať v samotných hrách, pretože mobilné hranie je veľmi odlišné od bežného hrania.

Hlavným rozdielom je predvídateľnosť. Mobilné e-športové stávkovanie môže byť oveľa nepredvídateľnejšie ako stávkovanie na bežné e-športové hry. Jedným z dôvodov je, že mobilné e-športy sú v súčasnosti v porovnaní s bežnými e-športmi v počiatočnej fáze. Skvelí hráči sa objavujú z celého sveta a nikdy neviete, kedy môže vyhrať smoliar proti niektorým z najlepších hráčov na e-športovej scéne.

Po druhé, mobilné e-športy využívajú bezdrôtové pripojenie na vzájomné prepojenie všetkých hráčov. Aj keď sú pripojenia vysoko kvalitné, bezdrôtové pripojenia nie sú nikdy spoľahlivé. Výsledky sa môžu zmeniť v dôsledku nestability bezdrôtových pripojení. Hráč môže získať výhodu pingu, zatiaľ čo iný môže prehrať kvôli oneskoreniu. Aj keď to nie je bežné, je to bežnejšie ako bežné e-športy.

Esportové stávkovanie na mobile

Ak chcete uzatvárať stávky na e-športy pomocou mobilu, musíte najskôr nájsť bookmakerov, ktorí majú mobilné stávkové aplikácie. Potom sa budete musieť uistiť, že sú legitímne a bezpečné. Môžete to urobiť tak, že si prečítate recenzie na ne.

Po nájdení stávkovej aplikácie si stiahnite aplikáciu a zaregistrujte sa u stávkovej kancelárie. Po registrácii musíte vykonať nejaké vklady pomocou spôsoby vkladu k dispozícii u stávkovej kancelárie. Potom už zostáva len vyhľadať e-športovú udalosť, ktorá sa vám páči, a staviť na výsledok s vkladmi, ktoré ste práve urobili. Pred umiestnením stávky si nezabudnite pozrieť kurzy.

Stávkovanie na mobile je skvelé, pretože stávkové kancelárie zvyčajne veľa premýšľajú pri vývoji stávkovej aplikácie. Keďže aplikácie sú vyvíjané v modernej dobe a webové stránky boli vyvinuté už dávno, zistíte, že väčšina stávkových kancelárií má aplikácie, ktoré sú pre používateľa oveľa príjemnejšie ako ich webové stránky.

Oveľa pohodlnejšie je aj stávkovanie na mobilnom telefóne. Môžete to urobiť aj vo svojej posteli. Všetko však závisí od osobných preferencií.

About the author
Martina Nováková
Martina Nováková
About

Martina Nováková, pravý skvost z srdca Slovenska, je známa svojou odbornosťou v lokalizácii online kasínových sprievodcov. S viac ako dvoma desaťročiami skúseností dokonale prispôsobuje obsah slovenskému publiku, zabezpečujúc relevanciu a rezonanciu.

Send email
More posts by Martina Nováková