Stavte na Apex Legends Global Series 2024

Apex Legends je špičková eSports hra vyvinutá spoločnosťou Respawn Entertainment a publikovaná spoločnosťou Electronic Arts. Táto bezplatná hra je momentálne dostupná pre operačné systémy PlayStation, Xbox a Microsoft Windows. Mobilná verzia hry Apex Legends Mobile je dostupná aj pre Android a iOS. Mobilná verzia však nepodporuje multiplatformové hranie.

Electronic Arts popisuje Apex Legends Global Series ako konkurenčný ekosystém, ktorý podporuje všetky herné špičkové tímy a ašpirujúcich vyzývateľov na celom svete, čo sa kumuluje do ALGS Championship.

Martina Nováková
WriterMartina NovákováWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Všetko o Apex Legends Global Series

Súťažná cesta hráčov začína na okruhu Challenger, ktorý zahŕňa súťaže o kvalifikáciu do Pro League. ALGS Pro League obsahuje 40 najlepších tímov, ktoré súťažia v riadnej sezóne, z toho najvýkonnejšie tímy sa zúčastní Apex Legends Global Series Championship.

O Apex Legends

Práca na Hra Apex Legends začala už v roku 2016. Bola však držaná v tajnosti len niekoľko týždňov pred jej spustením v roku 2019. Hra získala množstvo pozitívnych recenzií, čo jej pomohlo rýchlo sa dostať na popredné miesto.

Do konca prvého týždňa po vydaní si hru zahralo už viac ako 25 miliónov hráčov. V súčasnosti sa radí medzi jednu z najhranejšie videohry všetkých čias, pokiaľ ide o počet hráčov.

Hrateľnosť

Hráči začínajú formovaním do skupín, z ktorých každá má dvoch alebo troch hráčov. Každý hráč si potom musí vybrať postavu, ktorú použije. Postavy v hre, známe ako legendy, majú rôzne schopnosti. Ďalším krokom je výber herného režimu z dvoch dostupných možností.

Prvý herný režim sa volá Battle Royale. Podporuje až 20 tímov pre troch hráčov alebo 30 tímov pre dvoch hráčov. Hra sa odohráva na ostrove, kde hráči musia hľadať zásoby a zbrane a pokúsiť sa poraziť ostatné jednotky.

Hracia plocha, ostrov, sa s pokračovaním hry neustále zmenšuje, čo núti všetkých hráčov, aby sa stále pohybovali, aby sa neocitli mimo hracej plochy. Pohyb mimo hracej plochy je pre postavu osudný. Posledný tím, ktorý zostane nažive, vyhráva kolo.

Druhý režim sa nazýva Arenas. Hráči musia vytvoriť tímy troch hráčov, aby mohli hrať režim, čo znamená, že v jednom kole môže hrať maximálne šesť hráčov. Tím musí bojovať s iným tímom v sérii kôl, aby určil víťaza. Tím vyhrá, ak získa aspoň tri body a vedie o dva.

Stávkové kurzy Apex Legends Global Series Championship

Na Apex Legends Global Series môže staviť každý tipujúci, bez ohľadu na svoje skúsenosti so stávkovaním online turnaje. Znalosť hry a tímových výkonov však môže byť ďalšou výhodou, pretože pomáha tipujúcim robiť informovanejšie rozhodnutia o stávkovaní.

Všetky zápasy majú rôzne kurzy, ktoré sú ovplyvnené mnohými faktormi, vrátane použitej stávkovej stránky eSports. Niektoré z najpopulárnejších typov stávok, ktoré ponúkajú najlepšie kurzy, sú uvedené nižšie.

Priame stávky

Priame stávky sú najjednoduchšie, vhodné aj pre nových tipujúcich. Zahŕňajú stávkovanie na to, ktorý tím vyhrá šampionát alebo ktorí hráči získajú konkrétne ceny. Kurzy na priame stávky sú zvyčajne žiaduce, najmä pre tímy s oslabením. Tipujúci však musia počkať až do konca udalosti, aby poznali osud svojich stávok.

Stávky na víťaza zápasu

Stávky na víťaza zápasu sú tiež jednoduché. Stávkujúci vsádzajú na tím, ktorý vyhrá konkrétny zápas. Kurzy na takéto stávky sa zvyčajne líšia v závislosti od pravdepodobnosti výhry tímu, pričom kurzy sú rovnomernejšie pre zápasy, v ktorých sú oba tímy favoritmi na víťazstvo.

Prvé krvné stávky

Prvé krvné stávky pre tipujúcich tipujúcich na turnaje Apex Legends Global Series, známe tiež ako stávky na prvé zabitie, zahŕňajú uzatváranie stávok na to, ktorý hráč získa prvé zabitie v zápase. Typ stávky je vhodnejší pre skúsených tipujúcich Apex Legends, ktorí poznajú herné štýly všetkých hráčov v danom zápase.

Prečo sú turnaje Apex Legends Global Series obľúbené na stávkovanie?

Ligy Apex Legends Global Series sú neuveriteľne populárne, najmä medzi hráčmi eSports. Najzrejmejším dôvodom je, že turnaje ponúkajú množstvo stávkových trhov, ktoré sú príležitosťou pre tipujúcich. Popularita najväčších turnajov Apex Legends Global Series zaisťuje, že väčšina popredných poskytovateľov stávok eSports ponúka pre svoje turnaje mnoho stávkových trhov.

Ďalším hlavným dôvodom popularity najlepších turnajov Apex Legends Global Series je to, že stávkové trhy majú zvyčajne atraktívne kurzy. Poskytovatelia stávok zvyčajne ponúkajú najlepší možný kurz prilákať na svoje platformy viac tipujúcich, keďže stávkové odvetvie eSports sa stalo vysoko konkurencieschopným. V ideálnom prípade lepšie kurzy znamenajú vyššie potenciálne výhry.

Bonusy a herné stimuly sú ďalšou stratégiou, ktorú poskytovatelia stávok eSports používajú na udržanie sa nad vodou vo vysoko konkurenčnom odvetví stávok eSports. Väčšina online stávkové stránky eSport zvyčajne obsahujú atraktívne bonusy pre majstrovstvá Apex Legends Global Series, vďaka čomu sú turnaje ešte populárnejšie medzi tipujúcimi, ktorí chcú využiť ponuky.

Turnaje Major Apex Legends Global Series sú tiež obľúbené medzi tipujúcimi pre ich napätie a zábavu. To je najmä medzi tipujúcimi, ktorí inklinujú k živému stávkovaniu videohier. Môžu si užiť všetku zábavu, ktorú turnaje ponúkajú, a zároveň získať všetky relevantné informácie, ktoré potrebujú na uzatváranie stávok live.

Víťazné tímy a najväčšie momenty globálnej série Apex Legends

Prvá globálna séria Apex Legends sa konala v roku 2021 a predstavilo sa v nej 60 najlepších tímov na svete, ktoré súťažili o najväčšiu cenu fondu Apex Legends Global Series vo výške 2,58 milióna dolárov. Všetky tímy a hráči predviedli úžasné výkony, no medzi ostatnými vyniklo niekoľko.

Víťazné tímy

Víťazný tím pre 2021 Apex Legends Global Series bol SCARZ. Je to japonská profesionálna eSports organizácia, ktorá bola založená v roku 2012 a súťažila v zozname eSports turnajov a podujatí.

Aktívni hráči, ktorí vyhrali sériu, boli defenzívny hráč s názvom Mande, hráč Recon s názvom Taisheen a ofenzívny hráč s názvom RPR. Taisheen úžasne vyhrala cenu Apex Predator Award a podelila sa o ňu s Danillou, hráčkou z tímu Fire Beaver.

Severoamerická verzia šampionátu skončila víťazstvom tímu Kungarna NA, ktorý si zabezpečil finančnú odmenu 265 591 dolárov. Tím Severnej Ameriky tvorili hráči Vein, Onmuu a Scuwry. Oblak 9 skončil na pôsobivom druhom mieste a získal finančnú odmenu 132 875 $. Aktívnymi hráčmi v tom čase boli Zach Mazer, Paris Gouzoulis a McKenzie Beckwith.

Víťazným tímom v šampionáte APAC South ALGS Championship 2021 bol Wolfpack Arctic. Turnaj bol menej konkurencieschopný a mal relatívne nižší cenový fond, pričom víťazný tím si odniesol 68 100 $. Napriek tomu indonézska franšíza všetkých prekvapila víťazstvom v turnaji, keďže išlo o relatívne nový tím vytvorený v marci 2020.

Víťazom šampionátu ALGS v Južnej Amerike sa stal tím Paradox Esports, ktorý získal 42 000 dolárov. Ďalšími najlepšími tímami v tomto šampionáte boli Fenix I, ktorý získal 21 000 dolárov, a Dynamics, ktorý získal 12 000 dolárov.

Šampionát globálnej série Apex Legends 2022

2022 Apex Legends Global Series Championship bolo naplánované od 7. júla do 10. júla. Šampionát bol rozdelený do troch etáp, pričom víťazné tímy postupovali zo skupinovej fázy do základnej skupiny a potom do finále.

Do skupinovej fázy sa zapojilo 40 tímov rozdelených do desiatich skupín. Všetky tímy postúpili do skupiny, pričom prvých desať tímov začínalo v skupine víťazov a desiatka v skupine porazených.

Výherný fond pre 2022 Apex Legends Global Series Championship je 2 milióny dolárov, pričom víťazi dostanú 500 000 dolárov. Tím na druhom mieste dostane 300 000 USD a tím na treťom mieste 200 000 USD. Navyše, hráč s najväčším počtom vypadnutí, Apex Predator, bude odmenený 3 000 $.

Kde staviť na Apex Legends Global Series?

Stávkujúci môžu uzatvárať stávky na Apex Legends Global Series na väčšine stávkových stránok eSports. Stovky stávkových stránok eSports však ponúkajú stávkové trhy Apex of Legends, takže pre väčšinu hráčov je náročné vybrať si tú najlepšiu stávkovú stránku eSports.

Niektoré najlepšie možnosti nájdete na renomovaných hodnotiacich stránkach pre stávkovanie eSports. Základom je zabezpečiť, aby vybrané stávkové stránky eSports ponúkali stávkové trhy Apex Legends Global Series.

Ďalším krokom po výbere vhodnej stávkovej stránky je vloženie prostriedkov na stávkový účet. Výška vkladu závisí od toho, čo chce tipujúci vsadiť, ale nemala by byť nižšia ako minimálny limit vkladu stanovený poskytovateľom stávok. Väčšina poskytovateľov stávok ponúka početné spôsoby platby, ktoré pomáhajú robiť proces vkladu jednoduchým a pohodlným.

Proces stávkovania globálnej série Apex Legends

Stávkovanie začína tým, že si tipujúci vyberú vhodné stávkové trhy z dostupných možností. Preferencie, kurzy a stávkové stratégie budú primárne ovplyvňovať voľby. Väčšina stávkových stránok zvyčajne umožňuje tipujúcim uzatvárať akumulované stávky, čím sa zlepšujú šance a zvyšuje sa potenciálna výhra.

Stávkujúci sa potom môžu rozhodnúť o sume peňazí, ktorú vložia za každú stávku, a pri uzatváraní stávky postupovať podľa príslušného postupu poskytnutého poskytovateľom stávok.

About the author
Martina Nováková
Martina Nováková
About

Martina Nováková, pravý skvost z srdca Slovenska, je známa svojou odbornosťou v lokalizácii online kasínových sprievodcov. S viac ako dvoma desaťročiami skúseností dokonale prispôsobuje obsah slovenskému publiku, zabezpečujúc relevanciu a rezonanciu.

Send email
More posts by Martina Nováková