Ako vsádzať na e-športy: The Ultimate Knowledge Guide

V tomto sprievodcovi stávkovaním eSports sa dozviete všetko o stávkovaní na elektronické športy. Zostaňte naladení, aby ste zistili, na ktoré žánre videohier a tituly videohier môžete staviť najlepšie, ako aj tipy na stávkovanie eSports. Niet pochýb o tom, že odvetvie eSports zaznamenáva exponenciálny rast. S príchodom pandémie stávkovanie eSports rozkvitlo a dnes je to najrýchlejšie rastúca forma stávkovania.

Podľa správy z roku 2019 podnikateľa v oblasti hazardných hier v Las Vegas Chrisa Grovea, celkové peniaze eSports vsadené okolo hlavných eSports titulov do roku 2020 dosiahli celosvetovo približne 12,9 miliardy dolárov, zatiaľ čo počet stávkajúcich na eSports na celom svete bol približne 6,5 milióna. Príchod pandémie a následne aj zastavenie živých zápasov museli explodovať.

Ako vsádzať na e-športy: The Ultimate Knowledge Guide
Martina Nováková
WriterMartina NovákováWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Ako staviť na e-športy 2024

Pred zdieľaním zoznamu tých najlepších Žánre videohier eSports na stávkovanie tu je sprievodca pre začiatočníkov stávkovaním eSports. Zistite základy stávkovania eSports, od toho, ako nájsť najlepšiu stránku na stávkovanie, až po stávkové kurzy, trhy, stratégie a ďalšie.

Ako funguje stávkovanie na e-športy

Esports stávkovanie je jednoducho stávkovanie na elektronické športy hrané na súťažných úrovniach. Aj keď sú veľmi podobné virtuálnym a simulovaným hrám, eSports má ľudský dotyk, rovnako ako tradičné športové stávkovanie, kde oň bojujú profesionálni športovci, nie AI a počítačové simulátory. Profesionálne tímy už priťahujú tie najlepšie talenty z celého sveta, takže eSports je rovnako konkurencieschopný ako ktorýkoľvek iný šport.

Ako staviť na esporty

Stávkovanie na eSports je celkom jednoduché. Existuje však niekoľko vecí, ktoré by stávkujúci mali vedieť.

Najprv sa hráči musia rozhodnúť, na akú hru chcú staviť. V tomto článku sa podelíme o niektoré z najlepších žánrov na stávkovanie a o najobľúbenejšie hry na scéne eSports z každého žánru.

Ako nájsť najlepšie stránky na stávkovanie na e-športy

Keď sa hráč rozhodne pre konkrétnu hru, mal by nájsť stávkové kancelárie, ktoré ponúkajú trhy s touto hrou. Pre záznam, nie všetky stávkové kancelárie majú stávkovanie eSports.

Ďalším podstatným faktorom, ktorý treba zvážiť pri výbere stávkovej kancelárie, je licencovanie a regulácia. Hrajte iba na registrovaných a renomovaných eSports stávkových stránkach.

Ďalej si prečítajte recenzie stávkových kancelárií a urobte prieskum, aby ste našli bookmakerov, ktorí ponúkajú rýchle a bezpečné bankovníctvo, a čo je dôležité, komplexný zoznam možností vkladov a výberov. Hráči sa určite chcú rýchlo dostať k stávkovaniu za skutočné peniaze. Zvážte aj transakčné poplatky, čas obratu a, čo je dôležité, akceptované meny.

Medzi kľúčové aspekty, ktoré treba zvážiť, patrí zákaznícka podpora, jazyky, vysielanie naživo, navigácia na stránke a mobilné stávkovanie.

Tretím aspektom, na ktorý sa treba zamerať, sú stávkové trhy a kurzy eSports. Niektorí bookmakeri majú rozsiahle stávkové trhy, zatiaľ čo iní ponúkajú len základné možnosti. To prvé je to, na čo by sa nadšenci stávkovania eSports mali mať na pozore. Pokiaľ ide o šance, existujú dve veci. Najprv sa pripojte k stávkovým stránkam s najvyšším kurzom. Po druhé, hráči by sa mali uistiť, že formát šancí, s ktorým sú oboznámení, je podporovaný.

Je tiež dôležité zvážiť propagačné akcie. Najlepšie stávkové kancelárie eSports majú okrem iného bonusy bez vkladu a bonusy za vklad. Pri hľadaní stávkových bonusov nezabudnite skontrolovať požiadavky na stávkovanie. Čím nižší je multiplikátor, tým vyššia je šanca, že zo stávkového bonusu vyťažíte maximum.

Stratégie stávkovania na e-športy

Rovnako ako tradičné športové stávky existujú aj stávkové stratégie eSports, ktoré sa líšia v závislosti od herného žánru. Arbitrážne stávkovanie je najobľúbenejšia stratégia. Bežne známa ako stratégia stávkovania „arb“ zahŕňa vsadenie stávky na všetky možné výsledky jednotlivých zápasov eSports.

Sprievodca stávkovaním MOBA

Multiplayer Online Battle Arena, ľudovo známa ako MOBA, je jedným z najlepších žánrov videohier, na ktoré sa dá staviť. Táto strategická videohra obsahuje dva tímy, ktoré o ňu bojujú na vopred definovanom bojisku známom ako mapa.

MOBA hry sú najlepšie hodnotené najmä v Ázii. Popularitu možno pripísať skutočnosti, že sú teraz spoločenskí, keď sa hráči musia spojiť s priateľmi, aby dosiahli víťazstvo. Niektoré z najlepších hier MOBA, na ktoré môžete staviť, zahŕňajú liga legiend, DOTA 2 (Defense of the Ancients 2), Mobile Legends: Bang Bang a Smite.

Ako staviť na MOBA hry

Stávkovanie MOBA sa teraz stáva čoraz populárnejším, keďže existujú prestížne turnaje a súťaže MOBA, ako napríklad The International a Majstrovstvá sveta v LoL. Čo je viac? Na hry MOBA sa dá staviť takmer celý rok. Je zaujímavé, že MOBA hry priťahujú špičkové tímy a talenty, čím vnášajú do strategickej hry konkurencieschopnosť.

Základom stávkovania na MOBA hry je pochopenie rôznych stávkových trhov. Tipujúci môžu staviť na jednotlivé MOBA zápasy, MOBA turnaje/súťaže/výhercov ligy alebo trhy s mapami. Medzi najlepšie stávky patrí víťaz zápasu, víťaz mapy, súčty mapy, prvé zabitie, počet kôl, celkový počet zabití/pravdepodobnosť alebo dokonca hendikep atď. Pravdepodobnosť všetkých týchto udalostí je vyjadrená v kurzoch.

Ak chcete staviť na hry MOBA, najskôr nájdite stávkovú stránku s trhmi MOBA eSports a držte krok s nadchádzajúcimi súťažami MOBA. Tipujúci by si tiež mali byť vedomí rôznych formátov používaných v turnajoch MOBA hier.

Nakoniec by hráči mali urobiť nejaký prieskum, aby zistili, ktoré sú najlepšie MOBA tímy eSports. Momentálne sú medzi nimi domáce mená Team Spirit, PSG.LGD, Invictus Gaming a Team Secret. Bude tiež múdre skontrolovať aktuálnu formu tímu, do ktorého stávkujúci vkladajú svoje peniaze.

Sprievodca stávkovaním Battle Royale

Battle royale hry sú fantastické online hry pre viacerých hráčov, ktoré obsahujú hrateľnosť a taktiku prežitia, prieskumu a upratovania. Zahŕňajú desiatky až stovky hráčov, ktorí bojujú o slávu na neustále sa zmenšujúcej mape. V závislosti od formátu môžu byť hráči sami alebo v tímoch.

Dnes na scéne eSports dominujú hry battle royale. Medzi najväčšie battle royale hry patria Fortnite, Call of Duty: Warzone, Apex Legends, PUBG: Battlegrounds, a Fall Guys Ultimate Knockout, aby sme spomenuli len niektoré.

Ako staviť na hry Battle Royale

Stávkovanie na battle royale hry patrí medzi najobľúbenejšie formy stávkovania eSports. Popularitu týchto hier možno pripísať skutočnosti, že hry Battle Royale priťahujú stovky súťaží na najvyššej úrovni a značné odmeny. Dva z najvýznamnejších turnajov Battle Royale sú Apex Legends Global Series (Apex Legends) a The Fortnite World Cup (Fortnite). Zaujímavé je, že svetový pohár Fortnite v roku 2019 prilákal cenový fond 30 miliónov dolárov.

Stávkovanie na battle royale hry je celkom jednoduché, pokiaľ stávkujúci nájdu najlepšie battle royale eSports stávkové stránky a rozumejú hrateľnosti, trhom a tomu, ako fungujú kurzy. V závislosti od stávkovej stránky a samozrejme od konkrétnej hry Battle Royale je možné staviť na rôzne trhy.

Niektoré z bežných trhov, s ktorými by sa hráči mali zoznámiť, zahŕňajú víťazov priamych zápasov, víťazov turnajov, špeciálne stávky, akumulácie, súčty, víťazov máp, skóre na mapách a dokonca aj stávky v hre, inak známe ako stávky live.

Okrem stávkových trhov a kurzov by hráči mali byť oboznámení so scénou eSports v hre Battle Royale, na ktorú chcú staviť. Zistite najlepšie tímy vo Fortnite, najlepšie tímy v Apex Legends atď. Pozrite sa tiež na ich nedávnu formu, aby ste urobili to najlepšie rozhodnutie o stávkovaní.

Sprievodca stávkovaním FPS

Niet pochýb o tom, že FPS (First-Person Shooter) je populárny žáner videohier. Je založený na zbraniach a iných zbraniach založených na boji z pohľadu prvej osoby. Hráči ovládajú hlavného hrdinu v 3D priestore. FPS hry sú obľúbené, pretože prinášajú skutočnú atmosféru bojiska vďaka pohlcujúcej grafike a zvuku. Podporujú tiež tímovú prácu a solidaritu.

FPS hry sú populárne po celom svete. Battlefield V a Counter-Strike: Global Offensive sú dve z najväčších FPS hier súčasnosti. Medzi ďalšie populárne FPS tituly v eSports patrí Call of Duty, Tom Clancy's Rainbow Six Siege (R6), Valorant a Overwatch.

Ako staviť na FPS hry

FPS hry nie sú veľké len v kumulatívnych bankách; dominujú aj rebríčkom stávok eSports. Podľa najnovších štatistík vedie CS: GO v objemoch stávok teraz, keď existujú veľa turnajov počas roku. Na FPS hry je tiež jednoduché vsádzať a existuje široká škála možností stávkovania.

Rovnako ako u všetkých ostatných žánrov videohier, hráči, ktorí vsádzajú na hry FPS, musia pochopiť základnú hru a pravidlá, aby mohli robiť informované rozhodnutia o stávkovaní. Je tiež dôležité pochopiť súčasný stav FPS eSports scény. Nájdite si čas na prieskum najlepších tímov FPS. V súčasnosti sú najlepšími tímami FPS Astralis, SEN Sentinels a San Francisco Shock. Je tiež dôležité skontrolovať všetky nadchádzajúce turnaje a súťaže.

Ďalšou kritickou vecou, ktorú si musia stávkujúci uvedomiť, sú dostupné stávkové trhy. FPS hry môžu mať rôznu hrateľnosť a ciele, ale väčšina možností stávok je podobná tým, ktoré môžu hráči nájsť v stávkach MOBA a Battle Royale eSports. Niektoré z najlepších trhov, na ktoré sa dá staviť, zahŕňajú víťaza turnaja, víťaza zápasu, víťaza mapy, prvú krv a live stávky.

Sprievodca stávkovaním na simuláciu športu

Pre tradičné športové stávkovanie nadšenci, športové simulácie eSports hry ponúkajú dokonalý zážitok, pretože nasledujú tradičné športové stávkovanie. Ako už názov napovedá, športové simulačné hry sú založené na skutočných športových hrách, ako sú futbal, hokej, motošport, basketbal a americký futbal. Športové simulačné hry by sa nemali zamieňať s virtuálnymi športmi, keďže ich hrajú skutoční ľudia.

Športové simulačné hry sú celosvetovo populárne. Scéna sa môže pochváliť elitnými profesionálnymi tímami, pričom niektoré sú sponzorované profesionálnymi klubmi. Zobrazujú hlavné ligy a súťaže a využívajú najmodernejšie herné enginy, ktoré ponúkajú realistickú hrateľnosť a úchvatnú grafiku. Medzi najlepšie športové simulačné hry, na ktoré môžete staviť, patria FIFA, NBA2K, PES, Madden atď.

Ako staviť na športové simulačné hry

Športové simulačné hry priťahujú mnoho stávkarov, väčšinou nadšencov tradičného športového stávkovania. Je to preto, že sú z hľadiska stávkových mechanizmov podobné bežným športovým stávkam. Zatiaľ je to dobré, stávkovanie FIFA 21 vedie v žánri športovej simulácie z hľadiska objemu stávok. Čo teda hráči potrebujú vedieť o stávkovaní na športové simulačné videohry?

Prvá vec je nájsť spoľahlivé stávkové stránky s FIFA, PES a NBA2K trhy. Pamätajte, že nie všetky stávkové stránky budú mať tieto trhy. Pokiaľ ide o stávkové kurzy a trhy, kurzy sú zastúpené v jednom z troch stávkových formátov alebo vo všetkých formátoch, pričom trhy zostávajú rovnaké ako pri bežných športových stávkach.

Rozdiel je však v tímoch, na ktoré treba staviť. V tradičných športových stávkach sú najlepšie tímy, na ktoré sa dá tipovať, tými najúspešnejšími v poslednej dobe. V stávkovaní eSports by sa však hráči nemali pozerať na najvýznamnejšie tímy v reálnom živote. Namiesto toho by sa mali pozrieť na záznam profesionálneho hráča eSports. Napríklad profesionálny hráč so super tímom ako PSG so všetkými hviezdami môže prehrať s lepším profesionálnym hráčom, ktorý hrá s priemerným tímom z nižších francúzskych líg.

Sprievodca stávkovaním RTS

RTS, tiež známa ako strategická hra v reálnom čase, je ďalší populárny žáner videohier, na ktorý sa dá staviť. Jedným z aspektov, vďaka ktorým sú tieto hry populárne, je vo všeobecnosti rýchlejší charakter. Rozdiel medzi hrami RTS a hrami s ťahovou stratégiou (TBS) je v tom, že v hrách RTS sa hráči môžu zapojiť do akcie súčasne.

Existuje veľa RTS hier, ale v konkurenčnom svete eSports je to len hŕstka funkcií. Strategické hry v reálnom čase zahŕňajú StarCraft II, WarCraft a ďalšie Doba impérií séria.

Ako staviť na RTS hry

Zatiaľ čo popularita žánru videohier RTS sa spomaľuje, hry sú stále aktívne na scéne eSports. Čo by teda hráči mali vedieť o stávkovaní na hry RTS?

Prvá vec je nájsť stávkové stránky s trhmi so stávkovaním hier RTS, ako napr StarCraft II a WarCraft trhy, medzi inými. Potom sa zaregistrujte na bookmakeroch, ktorí majú veľa udalostí a najvyššie kurzy. Hráči by sa tiež mali snažiť držať krok so všetkým vývojom vo svete RTS hier. Najprv pochopte hrateľnosť hier RTS a základné pravidlá. Dôležité je, aby ste sa zoznámili s rôznymi používanými formátmi turnajov.

Nakoniec si pozrite poradie a zistite najlepšie tímy a hráčov, do ktorých môžete investovať peniaze. Pre záznam, tímy neustále menia súpisky, takže si nezabudnite skontrolovať aktuálnu formu tímu, aby ste urobili správne stávkové rozhodnutie.

Zabaľovanie

To je všetko; návod, ako staviť na eSports. Pamätajte, že existujú tipy a stratégie na stávkovanie eSports, ktoré zvyšujú šance na výhru. Pred uskutočnením stávky si tiež skontrolujte, čo hovoria odborníci vo svojich predpovediach!

About the author
Martina Nováková
Martina Nováková
About

Martina Nováková, pravý skvost z srdca Slovenska, je známa svojou odbornosťou v lokalizácii online kasínových sprievodcov. S viac ako dvoma desaťročiami skúseností dokonale prispôsobuje obsah slovenskému publiku, zabezpečujúc relevanciu a rezonanciu.

Send email
More posts by Martina Nováková