Stavte na Arena of Valor International Championship 2024

Arena of Valor, predtým Strike of Kings, je online videohra vyvinutá spoločnosťou TiMi Studio Group. Je k dispozícii na zariadeniach so systémom iOS, Android a Nintendo Switch. Patrí medzi najobľúbenejšie hry v Ázii, pretože sa objavuje takmer vo všetkých hlavných udalostiach eSports v regióne.

Medzinárodný šampionát Arena of Valor je najslávnejším podujatím Arena of Valor. Tento turnaj sa koná každoročne počas posledných piatich rokov pod franšízou AIC. Šiesta iterácia, ktorú organizujú VSPN, Level Infinite a Garena, sa začala 16. júna 2022 a skončí sa 10. júla 2022. Bazénová cena sa zvyčajne mení každý rok, pričom v roku 2022 je nastavená najvyššia cena 2 milióny dolárov. Doteraz sa všetky podujatia medzinárodného šampionátu Arena of Valor konali online.

Martina Nováková
WriterMartina NovákováWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Všetko, čo potrebujete vedieť o medzinárodnom šampionáte Arena of Valor

Arena of Valor, predtým Strike of Kings, je online videohra vyvinutá spoločnosťou TiMi Studio Group. Je k dispozícii na zariadeniach so systémom iOS, Android a Nintendo Switch. Patrí medzi najobľúbenejšie hry v Ázii, pretože sa objavuje takmer vo všetkých hlavných udalostiach eSports v regióne.

Hra AoV

Arena of Valor je hra pre viacerých hráčov, ktorá obsahuje bojovú arénu. Každý hráč si vyberie postavu, ktorú bude ovládať na bojovom poli. Postavy hry sú označované ako hrdinovia, z ktorých každý má jedinečné schopnosti.

Čím viac hráč hrdinu používa, tým viac schopností hrdina získa. Hráči môžu získavať skúsenosti a zlato niekoľkými spôsobmi, vrátane zabíjania príšer a prisluhovačov, ničenia štruktúr a porážok ostatných hráčov.

Zlato sa potom môže použiť na nákup špeciálnych herných predmetov, ktoré hráčovi dávajú vynikajúce schopnosti, ktoré sa hodia v bojovej aréne. Navyše, zlato môže pomôcť hráčom kúpiť si viac hrdinov. Na druhej strane, získané skúsenosti môžu odomknúť a rozšíriť ďalšie schopnosti, aby bol hrdina silnejší.

Herné módy

Arena of Valor má niekoľko herných režimov, z ktorých najpopulárnejší je 5v5, bežne nazývaný Grand Battle. Hlavným cieľom hráčov v tomto režime je zničiť nepriateľské veže a zabezpečiť niekoľko misií, ako je zabitie Dark Slayer a zničenie súperovho jadra. Zápasy Grand Battle zvyčajne trvajú 12 až 18 minút.

Black City Arena, čo je režim 1v1, je ďalším populárnym režimom v hre. Obsahuje iba jeden pruh, vežu, jadro pre červenú a modrú, dva štetce po stranách vodorovného bojiska a hrniec HP.

Bežne sa hrá aj Shadow Duel. Tento režim 3v3 sa hrá na Flatland Battlefield a obsahuje menšiu mapu. Má iba jednu vežu a každý tím má základnú základňu. Hry sú rýchlejšie, každá trvá 4 až 6 minút.

Medzi ďalšie pozoruhodné herné režimy patria Abyssal Clash, Hook Wars, Football Fever, Death Match, Gladiator's Summit, Mayhem Mode a Duo Race.

Stávkové kurzy na medzinárodné majstrovstvá Arena of Valor

Hráči, ktorí majú záujem o stávkovanie na turnajoch Arena of Valor International Championship, väčšinou radi skúmajú kurzy, ktoré ponúka rôzne stávkové stránky eSports. V ideálnom prípade sa stávkové kurzy Arena of Valor zvyčajne líšia v závislosti od niekoľkých faktorov, ako je typ stávky a zvolená stávková stránka eSports. Väčšina poskytovateľov stávok eSports zvyčajne ponúka širokú škálu typov stávok pre prakticky všetky zápasy v danej udalosti.

Víťazom zápasu je jeden z najobľúbenejšie typy stávok v najlepších turnajoch Arena of Valor International Championship. Vidia hráči predpovedajú, ktorý tím vyhrá konkrétny zápas. Výsledkom stávky môže byť výhra alebo prehra.

Na výhru obľúbeného tímu sú zvyčajne výrazne nižšie kurzy. Ďalším súvisiacim typom stávky je víťaz udalosti. Za to tipujúci tipujú, ktorý tím vyhrá šampionát.

Typy stávok s handicapom vidia obmedzenia spojené s víťazstvom obľúbeného tímu, vďaka čomu sú stávky rovnomernejšie. Výsledkom je, že aj kurzy sa zbližujú, čo najlepšie funguje pre tipujúcich, ktorí chcú staviť na výhru tímu smoliarov.

Typ stávky over/under vyžaduje, aby hráči stavili na to, či tím dosiahne viac alebo menej gólov, než je stanovený počet. V ideálnom prípade táto stávka dáva tipujúcim voľnosť predpovedať skóre so širším rozsahom.

Medzi ďalšie typy stávok pre medzinárodný šampionát Arena of Valor patrí správne skóre, prvá krv, celkový počet zabití, hendikep na mape a víťaz mapy.

Prečo je medzinárodný šampionát Arena of Valor populárny medzi stávkujúcimi?

Rozmanitosť stávkových trhov je nepochybne jedným z hlavných dôvodov, prečo je Arena of Valor International Championship populárna medzi tipujúcimi. Najuznávanejšie online stávkové stránky eSport poskytujú stávkové trhy pre takmer všetky zápasy uvedené v udalosti, čo uľahčuje tipujúcim, ktorí milujú hru, staviť na svoje obľúbených hráčov a tímov.

Ďalším dôvodom je, že väčšina stávkových stránok eSports ponúka atraktívne kurzy (nízke marže) na väčšinu zápasov Arena of Valor. Šance sú lákavejšie ako zvyčajne a priťahujú viac tipujúcich na príslušné stránky. Potenciálne sumy, ktoré môžu tipujúci vyhrať stávkovaním na turnaj, sa zvyšujú so zlepšenými kurzami.

Stávkovanie na ligy Arena of Valor International Championship je tiež relatívne jednoduché. Väčšina typov stávok, ktoré ponúkajú poskytovatelia stávok eSports, je ľahko zrozumiteľná a dá sa umiestniť. Vďaka tomu sú vhodné aj pre tipujúcich bez skúseností so stávkovaním. Väčšina stávkových kancelárií ponúka aj živé stávkové trhy turnaj.

To je užitočné, pretože to umožňuje tipujúcim analyzovať zápasy a uzatvárať živé stávky na základe spoľahlivých informácií v reálnom čase. Okrem toho sú všetky hry zvyčajne dobre naplánované pred turnajom, vďaka čomu môžu tipujúci ľahko chytiť všetky hry naživo.

Víťazné tímy medzinárodného šampionátu AoV a najväčšie momenty

Mnoho tímov Arena of Valor sa objavilo v šiestich opakovaniach medzinárodného šampionátu Arena of Valor, ktoré sa doteraz konali, pričom väčšina z nich má každý rok iných hráčov.

Viaceré tímy a hráči sa však v súťaži presadili svojimi pôsobivými výkonmi. Tu sú hlavné turnaje Arena of Valor International Championship v posledných rokoch, súdiac podľa ich pôsobivých výkonov.

Burrium United E-Sports

Burriam United eSports sú držiteľom titulu medzinárodného šampionátu Arena of Valor pre rok 2021. Tím vyhral 40 % z celkového výherného fondu 1 milión dolárov, pričom 20 % získal prvý druhý hráč, V Gaming. Hong Kong Attitude sa umiestnil na druhom mieste a vyhral 15 % z prize poolu.

Burriam United eSports je profesionálna organizácia eSports so sídlom v thajčine. Medzi aktívnych hráčov, ktorí vyhrali šampionát v roku 2021, patrili Satittirat Chetnarong, Anurak Saengjan, Pakinai Srivijarn a Weerapat Rungchaeng.

Výkon tímu bol taký pôsobivý, že väčšina jeho hráčov bola ocenená. NuNu, identifikovaní podľa ID hráčov, vyhral Finals MVP a Best Line-Up Mid, Overfly vyhral Best Line-Up Dark Slayer a Difoxn vyhral Best Line-Up Abyssal Dragon.

Tím MAD

Tím MAD vyhral štvrtú iteráciu medzinárodného šampionátu Arena of Valor, ktorý sa konal v roku 2020. Tento profesionálny tím eSports sídli na Taiwane. Po svojom výnimočnom výkone tím získal 40% peňazí z prize poolu, ktorý predstavoval 200 000 $.

Niektorí z hráčov v jednotke, ktorí mali pôsobivé výkony, zahŕňali hráča 03.22, ktorý bol Finals MVP a Best Line-Up Abyssal Dragon, a KuKu, ktorý bol víťazom Best Line-Up Support.

Tímový blesk

V medzinárodnom šampionáte Arena of Valor sa v roku 2019 predstavilo dvanásť tímov, pričom tím Flash sa stal šampiónom. Tím vyhral 200 000 dolárov z cenového fondu 500 000 dolárov. Dvaja hráči Team Flash, ktorí počas tohto podujatia vynikli najviac, boli XB, ktorý vyhral Finals MVP Award, a ADC, ktorý vyhral Best Line-Up jungle award.

Tím J

Tím J vyhral v roku 2018 medzinárodný šampionát Arena of Valor a zarobil 250 000 $ z cenového fondu. Ocenenie MVP turnaja získal hráč tímu J s užívateľským menom Neil.

Stále v pohybe pod paľbou

Tím Still Moving Under Gunfire bol vôbec prvým tímom, ktorý vyhral medzinárodný šampionát Arena of Valor. Tím vyhral prvú iteráciu turnaja, ktorá sa konala v roku 2017, po tom, ako súťažila s ďalšími 11 medzinárodnými profesionálnymi tímami. Odmena pre víťazný tím bola 200 000 dolárov.

Kde staviť na medzinárodnom šampionáte Arena of Valor

Nájdenie vhodnej stránky na stávkovanie eSports na stávkovanie na najväčších turnajoch Arena of Valor International Championship môže byť náročné, pretože stávkari eSports majú k dispozícii obrovské možnosti. Niektoré stránky so stávkami na videohry nie sú také dobré a môžu mať za následok zlý stávkový zážitok.

Pri pohľade na zoznam eSports turnajov a stávkových platforiem môže byť nájdenie najvhodnejšej gamingovej stávkovej platformy dosť náročné. Jedným z najefektívnejších riešení je návšteva špecializovanej stránky hodnotenia stávok eSports. Takéto stránky zvyčajne obsahujú všetky relevantné informácie potrebné na výber vhodných stránok na stávkovanie eSports na základe preferencií, vrátane najlepších návrhov.

Ako umiestniť svoje stávky na AoV IC

Proces stávkovania je pomerne jednoduchý po výbere stávkovej stránky eSports. Stávkujúci sa musia najprv zaregistrovať a prihlásiť na stávkovej stránke a financovať svoje stávkové účty. Potom si musia vybrať typ stávky a stávkový trh podľa vlastného výberu. Výber môže byť založený na mnohých faktoroch vrátane pravdepodobnosti a potenciálnych výsledkov.

Okrem toho sa stávkujúci musia rozhodnúť aj o sume peňazí, ktorú chcú vložiť do každej stávky. Postup podávania stávok krok za krokom sa môže líšiť na rôznych stávkových stránkach eSports, ale zvyčajne zahŕňa iba niekoľko kliknutí. Treba poznamenať, že všetky stávky musia byť podané včas, zvyčajne pred začiatkom príslušných zápasov.

About the author
Martina Nováková
Martina Nováková
About

Martina Nováková, pravý skvost z srdca Slovenska, je známa svojou odbornosťou v lokalizácii online kasínových sprievodcov. S viac ako dvoma desaťročiami skúseností dokonale prispôsobuje obsah slovenskému publiku, zabezpečujúc relevanciu a rezonanciu.

Send email
More posts by Martina Nováková