Stavte na RLCS 2024

The Rocket League Champions Series, ľudovo RLCS, je eSports turnaj, na ktorom sa zúčastňujú niektorí z najlepších svetových hráčov Rocket League. V priebehu rokov séria RLCS, ktorá začala v roku 2016, vyletela do nových výšin. Táto súťaž mala vždy plnú podporu komunity hráčov a fanúšikov, čo prispelo k zvyšovaniu výherných fondov šampionátu, vďaka čomu je svetový šampionát RLCS jednou z najväčších súťaží na scéne Rocket League eSports.

RLCS je hlavnou udalosťou v ekosystéme Rocket League eSports. Tento turnaj organizuje vývojár hry, Psyonix. Séria RCLS sa koná dvakrát ročne, pričom každá z týchto súťaží trvá približne tri mesiace. V ideálnom prípade je každá séria zvyčajne mixom online a offline finále.

Martina Nováková
WriterMartina NovákováWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Prehľad série majstrov Rocket League

Od roku 2016, kedy začala séria majstrov Rocket League, má táto súťaž ohromujúcich šiestich víťazov. To je jasný indikátor toho, že RLCS eSport Championships sú jedným z najkonkurenčnejších podujatí, vďaka čomu sú šialene nepredvídateľné. Výherný fond súťaže sa v priebehu rokov tiež zvýšil, víťaz prvej sezóny si odniesol 75 000 USD, zatiaľ čo poslední víťazi vyhrali približne 1 000 000 USD.

Séria majstrovstiev RLCS zahŕňa štyri regióny. Európe a Severnej Amerike sú považované za najsilnejšie a vystupujú na každom podujatí od začiatku RLCS. Na strane, Oceánia a Južná Amerika boli nedávno pridané do série v roku 2017 a 2019.

Majstrovstvá sveta v raketovej lige

Rocket League World Champions je charakteristickým znakom súťaží RLCS. Na tomto podujatí sa zúčastňuje 12 tímov, štyri tímy zo Severnej Ameriky a Európy a dva z Oceánie a Južnej Ameriky.

V priebehu rokov, RLCS: Rocket League World Champions vidí tímy rozdelené do štyroch skupín po troch tímoch, ktoré súťažia vo formáte round-robin. Prvé dva tímy z každej skupiny potom postúpia do vyraďovacej fázy. Štvrťfinále sú zvyčajne najlepšie z piatich sérií, zatiaľ čo víťazi oboch semifinále sa zúčastňujú najlepších zo siedmich sérií.

O Rocket League

Raketová liga si nepochybne vybudovala meno vzrušujúceho titulu eSports. Tiež sa považuje za náročné na zvládnutie pre nových hráčov. Rocket League je v podstate všetko o hráčoch, ktorí ovládajú auto a nasmerujú loptu do súperovej brány. Teraz, keď sú do hry zapojené autá, je ľahké klasifikovať Rocket League ako klasickú závodnú hru, ale je to prevažne športová hra s „autami ako hráčmi“

Každé kolo trvá päť minút, s súťažiacich tímov snažia sa navzájom prevýšiť. Rocket League je možné hrať v sólo režime pre hráčov, ktorí sú v hre noví a súťažia s počítačom. Aj keď sa hra zdá byť trochu priamočiara, vyžaduje si značný cvik.

Raketa môže byť znázornená ako zábavná hra vo futbale. V hre hráči používajú raketové autá na skórovanie. Každý hráč si preto musí prispôsobiť svoje vozidlo, aby mohol súťažiť. Hra sa zvyčajne hrá v tímoch po ôsmich hráčoch. Hráči si môžu vybrať, či sa zúčastnia režimov pre jedného alebo viacerých hráčov. Zatiaľ čo existuje režim pre jedného hráča, hra umožňuje maximálne štyrom hráčom na rovnakej platforme. Hra tiež umožňuje multiplatformové hranie na PlayStation 4. Xbox One, PC a Nintendo Switch.

Prečo hrať Rocket League

V podstate existuje veľa dôvodov, prečo hráči milujú Rocket League. Výnimočným atribútom hry je, že podporuje tímovú prácu. Zvládnutie zručností je dôležité aj pri nástupe do iných tímov. Vďaka konkurencii a mnohým profesionálnym hráčom sa Rocket League v posledných rokoch stáva čoraz populárnejšou.

Prečo sú majstrovstvá sveta v Rocket League populárne?

S nespočetným množstvom Rocket League online turnaje eSport RLCS World Championship Series je jeden z najpopulárnejších eSports turnajov medzi stávkovateľmi, ktorý prebieha celý rok, či už veľký alebo malý. Tu je niekoľko dôvodov, prečo je RLCS World stále populárny medzi tipujúcimi na veľké esportové turnaje:

Po prvé, majstrovstvá sveta RLCS predstavujú to najlepšie z rôznych líg eSport Rocket League. Väčšina tipujúcich má dnes chuť vsádzať na najväčšie turnaje eSports.

Ďalším dôvodom, prečo je svetový šampionát Rocket League zaradený medzi najlepšie eSport turnaje, na ktoré sa dá staviť, je existencia regionálnych majstrovstiev. V ideálnom prípade, keď môžu tipujúci nejaký čas sledovať kľúčové tímy alebo hráčov, majú tendenciu získať toľko potrebnú sebadôveru na uzatváranie stávok.

Rozsiahle spravodajstvo o Majstrovstvách sveta RLSC od online stávkové stránky eSport je tiež pádnym dôvodom, prečo je táto súťaž v stávkarských kruhoch veľmi populárna. Väčšina renomovaných stávkových kancelárií dnes pokrýva túto udalosť a ponúka rozsiahle stávkové trhy.

Napokon, trvanie hry je tiež ďalším kritickým lákadlom pre tipujúcich. Dnes väčšina tipujúcich nemá trpezlivosť čakať celé hodiny, kým bude možné určiť ich stávky. Pri normálnej hre je zaručené, že sa hra skončí do 10 minút, s výnimkou remízy, keď oba tímy musia hrať predĺženie s náhlou smrťou, aby sa nerozhodlo.

Víťazné tímy a najväčšie momenty majstrovstiev sveta v Rocket League

Víťazné tímy

  • Prvá sezóna: V prvej z mnohých globálnych súťaží Rocket Leagues bojovali tímy z Európy a Severnej Ameriky o hlavnú cenu. V vyčerpávajúcej súťaži sa iBS objavila víťazne v prvej sezóne.
  • Druhá sezóna: Pokračovala európsko-americká súťaž. Flipside Gaming vo finále porazili Mock-It a odniesli si titul z 2. sezóny.
  • Tretia sezóna: Majstrovstvá sveta RLCS videli zahrnutie Oceánie. Uprostred niekoľkých historických momentov vyhral šampionát Northern Gaming (NG).
  • Štvrtá sezóna: Majstrovstvá sveta RLCS do Spojených štátov amerických. Po monumentálnych troch hrách úchvatnej akcie eSports vyhral Gale Force Esports štvrtú sezónu.
  • Piata sezóna: prvú sezónu bez priamej kvalifikácie do RLCS. Finále videlo fanúšikov liečených vzácnymi momentmi brilantnej hry raketovej ligy. v konečnom dôsledku Tím Dignitas vyhral 5. sezónu majstrovstiev sveta RLCS.
  • Šiesta sezóna: Bitka šampionátu v šiestej sezóne videla súboj Cloud 9 proti tímu Dignitas. nakoniec Oblak 9 bola sila, s ktorou sa dalo počítať, dominovala a nakoniec vyhrala finále.

Renault Vitality an NRG Esports vyhral siedmu a ôsmu sezónu. Sezóna 9, pôvodne naplánovaná na február až apríl 2020, bola odložená z dôvodu pandémie COVID 19. Dúfajme, že rok 2022 prinesie nového majstra sveta, ako je v tejto súťaži tradíciou.

Najväčšie momenty

Epický Comback EnVy 2018

EnVyVeľmi očakávaná hra proti Tainted Minds bola nepochybne hra, ktorú EnVy považovali za „prechádzku“. Tainted Minds však takmer naplnili svoje očakávania a v ďalšej sérii rýchlo stúpli na 2:1, pričom v štvrtom zápase viedli 3:0. Trochu prekvapivým spôsobom, s dvoma minútami na hodinách, EnVy klesli v rýchlom slede skóre, aby vyhrali a vynútili si hru päť – ktorú vyhrali.

G2's Loss to Evil Geniuss

G2 Esports je jedným z najviac zdobených tímov Rocket League. V zápase G2 s Evil Genius na Majstrovstvách sveta RLCS v roku 2018 nabrali veci dosť nečakaný zvrat. Keď sa G2 považuje za bezpečnú stávku, Zlí géniovia vytiahol sériu vystúpení a nakoniec vyradil G2 v napínavej súťaži. Ako ich prvá súťaž Evil Geniuses zdôraznili, o čom sú majstrovstvá sveta Rocket League – prekvapenia!

Výhra v predĺžení Gale Force

Veľké finále v roku 2017 bolo pre väčšinu fanúšikov eSports Rocket League trochu antiklimatické. Finále privítalo dva tímy, Gale Force a Method. Zatiaľ čo Gale Force to už vyradilo proti Method v sérii siedmich hier, Finals nepochybne zažilo humbuk. Hra išla do čierneho, šesť minút nadstaveného času iba na gól Alexandra "Kaydopa" Couranta z Gale Force a víťazstvo.

Kde a ako staviť na RLCS?

Stávkovanie na turnaje eSport by malo byť jednoduché, no tí, ktorí stávkujú v eSports prvýkrát, nemusia mať tak ľahké nájsť cestu, keď si prezerajú zoznam eSport turnajov.

Kde staviť na RLCS

Kde staviť by malo byť vždy hlavným záujmom každého fanúšika RCLS Rocket League. S množstvom stávkových platforiem eSports pokrývajúcich Rocket League je vždy bezpečné preskúmať všetky dostupné možnosti. Pre začiatok, najlepšie platformy, na ktoré sa dá staviť na eSports, sú tie, ktoré majú históriu pokrytia eSports. Navyše vynikajúca zákaznícka podpora, konkurenčné kurzy, zákaznícke recenzie a spôsoby platby by mali byť kľúčovými otázkami pri skúmaní potenciálnych online stávkových stránok eSports.

Ako staviť na RCLS

Vždy existuje niekoľko jednoduchých stávkových trhov, ako napríklad stávka na „úplného víťaza“. Hoci ich pochopenie vyžaduje len málo úsilia, úspech v stávkovaní eSport si vyžaduje oveľa viac.

Keďže stávkovanie RCLS Rocket League ide do hlavného prúdu, uzatváranie stávok môže byť zložité, najmä pre začiatočníkov. Tu je niekoľko užitočných tipov na stávkovanie Rocket League, ktoré by sa mali hodiť každému hráčovi eSports.

  • Urobte si domácu úlohu – sledujte tímové štatistiky a výskumné tímy
  • Majte stratégiu a neustále ju zdokonaľujte, aby zodpovedala vašim herným preferenciám
  • Spravujte svoj bankroll
  • Osvojte si zodpovedné hranie
About the author
Martina Nováková
Martina Nováková
About

Martina Nováková, pravý skvost z srdca Slovenska, je známa svojou odbornosťou v lokalizácii online kasínových sprievodcov. S viac ako dvoma desaťročiami skúseností dokonale prispôsobuje obsah slovenskému publiku, zabezpečujúc relevanciu a rezonanciu.

Send email
More posts by Martina Nováková