Stavte na Smite World Championship 2024

Pokiaľ ide o esport turnaje založené na hre Smite, SWC vyniká ako najobľúbenejší. Koná sa každoročne každú zimu v Atlante v štáte Georgia. Podujatie organizuje Hi-Rez Studios. SWC bol prvýkrát založený v roku 2015. Odvtedy sa vypracoval na jeden z najväčších esportových turnajov. Online stávkové stránky esport uprednostňujú SWC kvôli jeho formátu. 10 tímov súťaží v dvojitých vyraďovacích fázach predtým, ako sa začne posledná vyraďovacia fáza. To dáva tipujúcim veľa príležitostí analyzovať výkon každého hráča.

Mnoho esportových podujatí získava pozornosť komunity hazardných hier vďaka vysokým cenovým fondom. Dokonca aj pri najnižšej hodnote sa jej podarilo celkovo dosiahnuť pôsobivých 785 000 dolárov. Takéto vysoké odmeny prilákali tie najlepšie tímy Smite z celého sveta.

Martina Nováková
WriterMartina NovákováWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Všetko o hre Smite

Počas prvého roka sa hralo o 2,6 milióna dolárov. Vďaka tomu sa stal tretím najlukratívnejším cenovým fondom esportov v roku 2015. Známe súťaže ako napr Majstrovstvá sveta League of Legends mal nižšie odmeny napriek tomu, že bol v tom čase považovaný za viac profilovaný.

Hráči môžu sledovať SWC prostredníctvom online streamov a uzatvárať stávky na zápasy. Množstvo bookmakerov otvára trhy založené na tomto turnaji.

Smite patrí k online bojová aréna pre viacerých hráčov (MOBA) žáner. Od svojho vydania je hra voľne dostupná. Toto je bežný aspekt mnohých najpopulárnejších esport titulov. Smite je v súčasnosti k dispozícii na niekoľkých rôznych platformách. To zahŕňa PS4, Xbox One, Nintendo Switch a PC.

Hráč prevezme úlohu mytologickej postavy, ako je boh alebo bohyňa. Zapájajú sa do tímových bojových zápasov. Každá odlišná postava bude mať jedinečnú schopnosť využiť počas boja. Tím musí prísť s víťaznou stratégiou, aby prekabátil súperových hráčov aj prisluhovačov NPC.

Smite esport majstrovstvá, ako je SWC, sa zvyčajne zameriavajú na režimy hráč verzus hráč. V dôsledku toho sa hráči musia oboznámiť s tým, ako tieto zápasy fungujú. Je tiež dôležité dozvedieť sa o výhodách a nevýhodách každého konkrétneho boha.

Mesačne ich je zadarmo k dispozícii len tucet. Je však možné odomknúť viac míňaním mien v hre a plnením výziev.

Profesionálni hráči si radi prispôsobujú svoje božské postavy jedinečnými vzhľadmi a emóciami. Udalosti ako SWC však zvyčajne obmedzia vylepšenia výkonu, aby boli zápasy čo najférovejšie. Je dôležité vziať to do úvahy pri uzatváraní stávky.

Pravidlá hry Smite

Pred stávkovaním na esport ligy musí hráč správne pochopiť pravidlá hry. Conquest je najbežnejší herný režim. Je podobný tomu, ktorý je vidieť v liga legiend. Dva tímy zložené z piatich hráčov sa pokúšajú zničiť Fénixov súperovho tímu. Je tu tiež obrovský bojovník zvaný Titán, ktorého treba zložiť.

Tímy začínajú zápas na opačných koncoch mapy. Pred vstupom do hry má hráč určité množstvo zlata, ktoré môže minúť na počiatočné položky. Hráči Pro Smite takticky premýšľajú o tom, ktoré vylepšenia budú prospešné pre tím.

Aby sa hráči dostali z jednej strany mapy na druhú, musia prejsť jedným z troch pruhov. Každý z nich je bránený tvorom Phoenix spolu s obrannými vežami. Ak sa k nim hráči dostanú príliš blízko, utrpia veľké škody.

Prisluhovači sú užitočné NPC, ktoré pomáhajú hráčom pri zdolávaní nepriateľov. Majú pomerne slabý útok, ale pravidelne sa rozmnožujú. Existujú štyri triedy boha: bojovník, mág, lovec, vrah a strážca. Najlepšie tímy príde s víťaznou konfiguráciou triedy, ktorá doplní skupinu ako celok.

Prečo je Smite World Championship populárny?

Existuje mnoho dôvodov, prečo môžu tipujúci považovať SWC za jeden z najlepších esports turnajov. Každý zápas je rýchly a vzrušujúci. Umelecký dizajn hry je známy tým, že je farebný a pútavý. Pri útokoch to často vedie k výbuchu odtieňov.

Okrem estetickej príťažlivosti existuje aj množstvo taktík, ktoré môžu hráči využiť. Ak poznajú silné/slabé stránky každej božskej postavy, bude ľahšie predpovedať, ktorý tím bude na vrchole.

Zoznam esports turnajov, ktoré sú obľúbenými fanúšikmi stávkovania, sa zameria na tie, ktoré v maximálnej možnej miere eliminujú prvok náhody. Namiesto toho budú hry odmeňovať tipujúcich, ktorí poznajú pravidlá a analyzujú výkon hráčov. To je určite prípad Smite.

Túto hru milujú aj ľudia, ktorých fascinuje mytológia. Postavy v hre Smite pochádzajú z rôznych panteónov. Zahŕňajú bohov gréckych, severských, keltských, staroegyptských, čínskych a slovanských legiend. Ak niekto niekedy chcel vidieť tieto figúrky bojovať medzi sebou, Smite je pre neho ideálny titul. Možnosť staviť na tieto epické bitky bohov bude pravdepodobne veľmi príťažlivá.

Víťazné tímy SWC

Pri stávkovaní na esport turnaje je vždy dôležité vybrať si správny tím. V Smite musí byť dobrá rovnováha medzi tými, ktorí spôsobujú poškodenie a liečia spoločníkov. Ak sa každý rozhodne pre bojovníka typu tank, potom je pravdepodobnejšie, že jeho oponenti využijú ich slabosti. Namiesto toho si víťazi SWC starostlivo vybrali svojich bohov.

Veľké esportové turnaje, ako je SWC, majú veľké sumy peňazí. Do finále postúpia len tí najlepší hráči Smite. Ak si gambler nie je istý, koho podporiť, je potrebné venovať pozornosť niekoľkým faktorom. Je užitočné vypočítať celkovú výšku škody, ktorú môže skupina spôsobiť.

Ak je to nižšie ako ich súperi, mohli by byť premožení. Rýchlosť je ďalším dôležitým prvkom. Tieto hry sú extrémne rýchle. Víťazi musia vykonať útoky čo najrýchlejšie.

Nasledujúce tímy boli v minulosti šampiónmi SWC. Preto ich treba sledovať, ak sa turnaja zúčastnia aj v budúcnosti:

  • Epsilon Esports
  • NRG Esports
  • eUnited
  • Splyce
  • SK Gaming
  • Pittsburgh Knights
  • Atlantis Leviathans

Najväčšie momenty v histórii SWC

Keďže SWC je jedným z najzaujímavejšie esport online turnaje, dáva zmysel, že od jeho vzniku sa objavila široká škála ikonických momentov. Napríklad MLCSt3alth ohromil divákov, keď roztrhal celý tím TITAN súpera. Vyniklo to ako jedna z najvyšších oktánových bitiek v histórii Smite.

Keď proti sebe súťažili Epsilon a Cloud 9, hráčovi YAMMYN sa podarilo získať štvornásobné zabitie v priebehu niekoľkých sekúnd. Tento švédsky Smite profík tiež urobil pôsobivé zabitie Celestial Beam v samostatnom zápase medzi Luminosity a NRG.

Keď tím Rival bojoval s Eunited, hráč PolarBearMike využil svoje útoky špecializovaných bohov s veľkým efektom. Nakoniec zasadil smrtiaci úder proti ohnivému obrovi. Tento krok vyhral jeho tím hru. Pri iných príležitostiach hráči vytvorili nezabudnuteľné momenty vďaka svojej profesionálnej obrannej stratégii.

Stalo sa to v zápase medzi Dignitas a Splyce. Kapitánovi Splyce sa podarilo odbiť celý súperiaci tím. Treba povedať, že každý ročník turnaja sa nájde aspoň jeden moment, ktorý utkvie v pamäti divákov.

Kde a ako staviť na Smite World Championship

Keďže sa tento turnaj koná počas zimy, stávkujúci budú musieť počkať na túto sezónu, kým bookmakeri otvoria trhy SWC. Stávkovanie na esport turnaje sa v posledných rokoch výrazne zjednodušili. Je to spôsobené tým, že stávkovanie videohier je čoraz viac mainstreamové.

V pomerne nedávnej minulosti boli hazardní hráči nútení hľadať špecializovaných e-športových bookmakerov. Teraz však veľké množstvo tradičných športových stávkových kancelárií pridalo sekcie videohier. Keďže Smite je veľmi populárny, nebude príliš ťažké nájsť príležitosti na stávkovanie na SWC.

Keď si osoba vyberie preferovaného bookmakera, je čas zvážiť, aký typ stávky uzavrieť. Väčšina hráčov sa uspokojí s predpovedaním tímu, ktorý vyhrá zápas alebo turnaj. Ak chce hráč špecializovanejšiu stávku, existuje niekoľko možností. Môžu uhádnuť tím alebo hráča, ktorý odoberie krv ako prvý.

Vzhľadom na to, že zrušenie štruktúry je veľkým aspektom hry, osoba môže na tom založiť svoju stávku. Bez ohľadu na typ stávky je dôležité starostlivo preskúmať oba tímy. To sa dá dosiahnuť sledovaním ich minulých zápasov.

často kladené otázky

Kedy sú Majstrovstvá sveta Smite 2022?

Majstrovstvá sveta v Smite 2022 sa začali 9. októbra 2021 a veľké finále sa konalo 9. januára 2022.

About the author
Martina Nováková
Martina Nováková
About

Martina Nováková, pravý skvost z srdca Slovenska, je známa svojou odbornosťou v lokalizácii online kasínových sprievodcov. S viac ako dvoma desaťročiami skúseností dokonale prispôsobuje obsah slovenskému publiku, zabezpečujúc relevanciu a rezonanciu.

Send email
More posts by Martina Nováková