Stavte na DreamHack Tournaments 2024

DreamHack je zábavná spoločnosť so sídlom vo Švédsku. Firma sa špecializuje na súťažné herné podujatia a je vlastnená spoločnosťou Modern Times Group (MTG), digitálnou zábavnou spoločnosťou so sídlom v Štokholme. Podľa Guinessovej knihy rekordov a Twin Galaxies ide o najväčšiu LAN párty a počítačový festival na svete. To (tento turnaj) sa môže pochváliť najrýchlejším internetovým pripojením na svete a má tiež najviac generovanej návštevnosti.

Začiatkom deväťdesiatych rokov sa DreamHack začal ako skromné stretnutie priateľov a rovesníkov v suteréne školy v Malungu. Čoskoro nato sa presťahovala do kaviarne. Tu sa to zmenilo na jeden z najväčších esportových turnajov v tom období.

Martina Nováková
WriterMartina NovákováWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Hry ponúkané v turnaji

DreamHack odvtedy v novembri 2012 uzavrela partnerstvo s Major League Gaming (MLG) a Electronic Sports League (ESL), aby pomohla dosiahnuť rast a expanziu severoamerických a európskych herných trhov. Tieto spolupráce obsahujú okrem iného veci ako univerzálne hodnotenia a jednotné konkurenčné rámce.

Esport ligy DreamHack priťahujú najlepších hráčov z celého sveta s kumulatívnym cenovým fondom viac ako 300 000 $. Na internete sú dostupné stovky rôznych video streamov z turnaja. Väčšina z nich sa týka herných súťaží. Tieto herné podujatia sa konali v Štokholme a Jönköpingu (Švédsko), Tours (Francúzsko), Bukurešti a Kluži (obe Rumunsko), Valencii a Seville (Španielsko), Londýne (Anglicko) a Lipsku (Nemecko).

Fortnite

Fortnite je v podstate v otvorenej súťaži. Počas súťažných dní sa môže každý hráč zapojiť a zistiť, či sa môže dostať na vrchol rebríčka. Je to fantastický spôsob, ako spojiť ľudí do spontánnejších súťaží. Existuje aj možnosť spárovania s profesionálnym hráčom; preto bude na každého účastníka vyvíjaný veľký tlak.

Counter-Strike: Global Offensive (CS: GO)

Pokiaľ ide o túto hru na turnajoch DreamHack'sDreamHack, Švédsko dominuje tejto súťaži. Ninjas in Pyjamas vyhrali šesťkrát, vrátane DreamHack Masters Malmo v roku 2016 a Astro Open vo Valencii v roku 2012 Fnatic vyhral šesť turnajov DreamHack, vrátane DreamHack Tours v rokoch 2015 a 2012, DreamHack Bucharest a DreamHack Summer 2015.

Dota 2

DreamLeague, predtým známa ako Dota All-Stars, predtým ako sa premenovala na DreamHack, je teraz možno najprestížnejšia Dota 2 turnaj na celom svete. Aj keď ázijské tímy dominujú na globálnej platforme, súťaže DreamHack umožňujú európskym a severoamerickým tímom súťažiť o najvyššie ceny.

StarCraft 2

Hoci vyšla v roku 2010, StarCraft 2 sa čoskoro stala populárnou hrou na turnajoch DreamHack. Naama (Fínska) vyhrala úvodnú súťaž na DreamHack Winter nasledujúci rok po inaugurácii. Hra sa stala pravidelnou súčasťou letných a zimných súťaží DreamHack. Vďaka novému úspechu bol tiež zaradený do turnajov DreamHack Open.

Heroes of the Storm

Heroes of the Storm sa môže pochváliť protagonistami iných značiek Blizzard, vrátane Warcraft, Diablo, StarCraft, The Lost Vikings a Overwatch. Po svojom vydaní v roku 2015 mal DreamHack premiéru v DreamHack v Bukurešti. European TeamLiquid vyhral PGL Spring Champions of the Storm 2015. Popularita tejto hry v DreamHack neustále rastie. BeGeniuses ESC za víťazstvo na DreamHack Tours 2017 získalo viac ako 5 000 dolárov.

Ďalšie hry v turnaji DreamHack

Legend of leagues, Super Smash Bros., Smite, Street Fighter V, Heroes of Newerth a Mortal Kombat XL prispeli k úspechu okruhu DreamHack. Napriek tomu, že nemajú rovnakú finančnú podporu ako hry ako Dota 2 a nezúčastňujú sa tak výrazne ako iné hry, tieto hry sú stále významnými súčasťami úspechu DreamHack'sDreamHack, keďže si naďalej pomaly získavajú popularitu.

Prečo sú turnaje DreamHack populárne?

V esportových turnajoch existuje široká škála žánrov a hier. Je tu teda veľa čo vidieť a robiť, keďže niekoľko hier vyniká. Zatiaľ čo oživenie bojových hier je tiež strhujúce, jedna hra (Halo) zaznamenala rýchly vzostup. Oni (DreamHack) zmenili sektor a stali sa priekopníkmi videohry a e-športy vývoj na celom svete už viac ako dvadsať rokov.

Tento vývoj bol dosiahnutý vybudovaním platformy, ktorá umožňuje hráčom prejsť z ničoho na superhviezdy. Zároveň umožňujú divákom zažiť tie najlepšie herné príbehy. Výsledkom je, že DreamHack vzrástol na poprednom mieste a popularite po celom svete.

DreamHack Summer 2017 bol obrovský úspech s hlavnou cenou viac ako 100 000 $. Turnaj bol rozdelený do dvoch skupín, z ktorých každá pozostávala zo štyroch tímov. O víťazovi 50 000 USD na prvom mieste mala rozhodnúť fáza play-off.

DreamHack patrí medzi najznámejšie mená vo videohrách. Vďačí za to tomu, že bol jedným z prvých a najplodnejších organizátorov e-športových podujatí. Zúčastňujú sa niekoľkých hier, takže sa vždy oplatí sledovať ich plány v každom konkrétnom roku. Pre väčšinu hráčov je vstup do DreamHack taký veľký problém. Mnohé z nich však upadnú, ak sa im nepodarí udržať pozornosť fanúšikov e-športov, ako sa očakávalo.

Prečo je tento turnaj obľúbený na stávkovanie

DreamHack je švédska sieť LAN (Local Area Network), ktorá spája hráčov zo všetkých oblastí života. Niekoľko dní súťaže stačí na to, aby sa určilo, kto je najväčší. Výnimočnosťou tohto podujatia je, že ide o podujatie BYOC (Bring Your Own Computer). Musí sa objaviť na akomkoľvek zozname esportových turnajov, ktoré stoja za svoju soľ.

Väčšina týchto esport turnajov je vysielaná cez web, ktorý môžu diváci sledovať na rôznych platformách. K dispozícii je množstvo vynikajúcich možností, ktoré sú špecifické pre konkrétne hry. Preto pri stávkovaní napríklad na League of Legends môžu tipujúci predvídať, ktoré strany vyhrajú ich prvé hry.

Používatelia, ktorí vsadili na Counter-Strike: Global Offensive, môžu predpovedať, ktorý tím zabije ako prvý. Mnoho stávkových stránok vám tiež umožňuje uzatvárať nepárne stávky, napríklad na to, ktorý tím ako prvý zbúra prvú vežu, draka alebo inhibítor atď. Existujú aj stávky na správne skóre a dokonca aj čas potrebný na dokončenie. Existuje teda množstvo spôsobov, ako staviť na videohry.

Víťazné tímy a najväčšie momenty v turnajoch DreamHack

DreamHack Summer

V roku 2002 sa vôbec prvé podujatie DreamHack Summer konalo vo švédskom Jönköpingu. Pred hosťovaním dvoch z najlepšie e-športové turnaje každoročne (vrátane DreamHack Summer v júni), DreamHack mal všeobecné aj zimné vydanie už takmer desať rokov. Inauguračné leto DreamHack zahŕňalo vôbec prvé majstrovstvá v Counter-Strike.

V súťaži sa zúčastnilo 32 tímov, pričom prvé miesto obsadili Ninjas in Pyjamas, po ktorých nasledovali Devine esports a backstab. Ninjas in Pyjamas je držiteľom vyznamenania za väčšinu titulov, ktoré jednotlivec vyhral, pričom ich má päť v rokoch 2002, 2006, 2012, 2013 a 2014. Fnatic a SK Gaming, z ktorých oba majú po dve víťazstvá, sú v minulosti ďalšie dva dominantné tímy.

Winter DreamHack

DreamHack Winter, podobne ako DreamHack Summer, sa zvyčajne koná každoročne v Jönköpingu vo Švédsku. Zahŕňa niektoré z najdôležitejších esportových majstrovstiev v League of Legends, Counter-Strike, Dota 2, Overwatch a Hearthstone. V roku 2010, Mousesports a Natus Vincere boli prvými víťazmi súťaží. Gambit Esports vyhral titul v roku 2016 pred Renegades a GODSENT. O dva roky neskôr vyhral ENCE trofej a tím forZe (ruský CSGO) vyhral najnovšiu edíciu DreamHack Winter.

DreamHack Open

DreamHack Open sa pôvodne konal v roku 2012 a rýchlo sa etabloval ako hlavná e-športová udalosť DreamHack'sDreamHack so siedmimi veľkými festivalmi po celej Európe. Turnaj má celkovú odmenu 350 000 $ a je otvorený pre amatérskych aj profesionálnych hráčov. Ninjovia v pyžame vyhral prvý DreamHack Open, ktorý sa konal vo Valencii.

Bukurešť pokračovala v usporiadaní podujatí aj v nasledujúcich rokoch. Malmo, Montreal, Atlanta a Londýn v Spojenom kráľovstve sa nedávno dostali do zoznamu miest, ktoré hostili DreamHack Masters. DreamHack Masters Las Vegas v roku 2017 je dodnes nepochybne najväčšou udalosťou. Virtus.Pro vyhral turnaj pred ním SK Gaming, Sever a Astralis, pričom v tomto procese zarobíte 250 000 £.

Keďže Gambit Esports už vyhral DreamHack Austin, bola pripravená scéna pre Envy, aby si domov odniesla DreamHack Atlanta. Oblak 9 získali titul pred domácim publikom v Denveri, zatiaľ čo FlipSid3 Tactics získali titul v Lipsku. DreamHack Malmo 2017 vyhral G2, zatiaľ čo DreamHack Montreal vyhral North.

Kde a ako staviť na turnaje DreamHack

Môžeš nájdite niektoré z najlepších online stávkových stránok na esport pre stávkovanie na esport turnaje tu. Tieto stránky ponúkajú neuveriteľné kurzy v turnajoch DreamHack. Hráč sa však vždy musí pokúsiť porovnať aktuálne ponúkané kurzy pre trh, na ktorý chce staviť, a vybrať si najpredajnejšiu možnosť.

Je potrebné vykonať dodatočný prieskum tímov alebo hráčov. Cenné informácie o aktuálnej forme tímu a kľúčových hráčoch vám môžu pomôcť odhaliť priaznivé stávkové možnosti. Snažte sa byť si vedomí všetkých variácií, ktoré ovplyvňujú celkový výkon. Môžu to byť veci ako nový podpis alebo stiahnutie kľúčového hráča (hráčov).

Víťaz zápasu je možno najpopulárnejším typom stávky Esport dostupný na stávkarskej stránke. Umiestnite stávku na výsledok konkrétneho turnajového zápasu, od League of Legends až po Counter-Strike Global Offensive. Používatelia môžu tiež priamo staviť na to, ktorý tím alebo hráč vyhrá konkrétnu edíciu. Väčšina týchto stávkových stránok vám to umožňuje v dostatočnom predstihu pred turnajom. Preto, ak máte dostatočnú predstavu o tom, kto si myslíte, že vyhrá veľké esportové turnaje, ako je DreamHack Masters, uzatvárajte svoje stávky včas.

About the author
Martina Nováková
Martina Nováková
About

Martina Nováková, pravý skvost z srdca Slovenska, je známa svojou odbornosťou v lokalizácii online kasínových sprievodcov. S viac ako dvoma desaťročiami skúseností dokonale prispôsobuje obsah slovenskému publiku, zabezpečujúc relevanciu a rezonanciu.

Send email
More posts by Martina Nováková