Stavte na Six Invitational 2024

Six Invitational od Ubisoftu si robí meno na globálnych esportových turnajoch. Každoročné online turnaje profesionálnych e-športov Rainbow Six Siege priťahujú niektoré z najlepších herných talentov na svete. Turnaj so sídlom v Montreale, kde Ubisoft pracuje na vývoji hry, hostí tímy, ktoré súťažia na majstrovstvách sveta.

V roku 2021 organizátori podujatia odložili súťaž z dôvodu uzavretia hraníc vo Francúzsku. Vzhľadom na prebiehajúcu pandémiu, ktorá sa má konať v Paríži v roku 2022, sa hráči súťaže stretnú v Palais Brongniart. Z bezpečnostných dôvodov nebude mať podujatie účasť divákov. Ako prvé veľké podujatie od roku 2020 organizátori Rainbow Six očakávajú veľkú online sledovanosť.

O Six Invitationaldúha šesť obliehanieHerné režimy R6PopularitaKde a ako staviť na Six Invitational?
Martina Nováková
WriterMartina NovákováWriter

O Six Invitational

Zhromaždenie 19 tímov, ktoré budú súťažiť v dvojitom vyraďovacom, medziregionálnom turnaji. Organizátori podujatia zvýšili počet turnajových zápasov. Družstvá sú rozdelené do dvoch skupín podľa nasadenia. Účastníci odohrajú spolu 81 zápasov rozdelených medzi štyri regióny na pódiu. 8 najlepších tímov z každej skupiny postupuje do play-off.

Hráči turnaja dostávajú podporu od globálnych fanúšikov Rainbow Six Siege a komunít z celého sveta. Komunity prispievajú k Battle Pass, ktorý pomáha dosiahnuť maximálny cenový fond 3 000 000 $. Odmeny sú rozdelené v percentách. Tímy na prvom mieste vyhrávajú 1 milión dolárov alebo 33,3 percent z výhry. Druhé miesto vyhráva 450 000 dolárov alebo 15 percent. Tretie miesto vyhráva 240 000 dolárov alebo 8 percent. Tímy na devätnástom a dvadsiatom mieste vyhrávajú 30 000 dolárov alebo 1 percento z výhry.

Tímy, ktoré súťažia v počítačovom nastavení založenom na sieti LAN, musia spĺňať prísne hygienické požiadavky. Six Invitational spolupracuje s ACEPS, agentúrou pre zdravie a bezpečnosť a ISMA, agentúrou lekárskej pomoci, aby zaistila bezpečnosť hráčov. Vláda vo Francúzsku tiež pracuje v spolupráci s organizátormi podujatí na zavedení bezpečného, kontrolovaného prostredia, ktoré sa riadi usmerneniami stanovenými miestnymi orgánmi a zdravotníckymi agentúrami.

dúha šesť obliehanie

Strieľačka z pohľadu prvej osoby dúha šesť obliehanie hra umožňuje účasť rôznych operátorov na esport ligu. Hráči ovládajú virtuálnych operátorov rôznych národností, zariadení a zbraní. S asymetrickou štruktúrou nemusia tímy dostať rovnaké schopnosti. Protiteroristické jednotky sa v hre nazývajú FBI SWAT a zachraňujú amerických rukojemníkov.

Medzi obrancov a útočníkov patria aj nemecké GSG-9, britské SAS, francúzske GIGN a ruské Spetsnaz. Každá jednotka obsahuje pre operátorov. Hráči môžu najať operátora s možnosťou výberu vybavenia a schopností. K výberu nových operátorov dochádza na začiatku kola. Nákupy v hre umožňujú operátorom nakupovať kredity za kozmetické predmety, rýchlejšie získavanie operátorov alebo zbrane.

Po začiatku kola si útočníci vyberú spawn body na začatie útoku a obrancovia tiež rozhodujú o obrannej stratégii. Počas krátkeho prípravného obdobia útočníci ovládajú drony na prieskum máp, aby hľadali opozičných operátorov, nastavenia, ciele a pasce. Mapy umožňujú boj na blízko, iba ak sa znovu objaví po skončení kola.

Hráči, ktorých postavy zomrú počas hry, môžu použiť režim podpory na prístup k dronom a bezpečnostným kamerám a dať svojmu tímu vedieť o nepriateľských aktivitách a miestach. Príležitostné zápasy trvajú štyri minúty a zápasy v poradí trvajú tri minúty. Tímová práca je nevyhnutná pre hráčov R6, aby porazili tím súpera. Komunikáciou s každým tímovým hráčom môže člen tímu naplno využiť svoje schopnosti a dokončiť cieľ.

V režime diváka môže hráč sledovať rôzne uhly zápasu. V skutočnosti sa hra výrazne zameriava na ničenie prostredia. Hráči ničia štruktúry výbušninami alebo guľkami. Po zničení prostredia môže tím získať výhodu nepriateľa. Hráči, ktorí v hre využívajú kreativitu a stratégiu, sa vedia lepšie orientovať v systéme. Medzi herné prvky patrí systém prieniku, ktorý menej poškodzuje nepriateľa, keď guľky prechádzajú štruktúrami.

Brániace sa tímy môžu opevniť steny a použiť štíty na ochranu. Nepriateľ však môže tieto ochrany prelomiť alebo zničiť výbušninami a inými pomôckami. Obrancovia používajú pasce vrátane ostnatého drôtu po celej mape. Hráči môžu zlaňovať cez okná, ničiť podlahy a prepadať súperový tím. Granáty a nálože sú cenné nástroje ničenia, ktoré sú v každom kole obmedzené.

Herné režimy R6

Na začiatku majú hráči pred spustením na výber 11 máp a 5 režimov. Dodatočný obsah na stiahnutie obsahuje celkovo 20 máp na hranie. Herné režimy zahŕňajú nasledujúce funkcie:

 • Rukojemník: Útočníci berú obrancov rukojemníkov v režime pre viacerých hráčov. Cieľom obrancov je úspešne prekaziť hry útočníkov elimináciou každého operátora v súperovom tíme alebo obranou rukojemníkov počas hracieho času. Ak rukojemník zomrie, kolo vyhráva útočiaci tím.
 • Bomba: V režime bomby musia útočníci nájsť a zneškodniť jednu z dvoch bômb. Za víťazstvo sú obrancovia zodpovední za zabitie útočníkov alebo zničenie defuzéra bômb. Aj keď obrancovia zabijú všetkých útočníkov, musia zničiť defuzér, ak už bol nasadený.
 • Oblasť: V režime zabezpečenej oblasti obrancovia chránia miestnosť s biologicky nebezpečným kontajnerom, keď sa útočníci pokúšajú prebojovať a zabezpečiť kontajner. Na konci režimu buď útočníci získajú kontajner na biologické nebezpečenstvo, alebo sú v hre zabití všetci hráči jedného tímu.
 • Taktické: Tento režim umožňuje hráčom označiť protivníkov a vidieť spoluhráčov cez steny. S veľkým dôrazom na tímovú prácu a realizmus odstraňuje funkcie head-up displeja.
 • Školenie: V sólo hraní alebo hre pre viacerých hráčov môže až päť hráčov pôsobiť ako obrancovia alebo útočníci a bojovať s vlnami protivníkov ovládaných umelou inteligenciou prostredníctvom rôznych režimov, vrátane Rukojemníkov, Bomby a Eliminácie.
 • Epidémia: Operácia Chimera predstavila na obmedzený čas tímy 3 hráčov proti sebe. Jeden tím je ľudská mutácia riadená AI infikovaná mimozemským parazitom. V tomto režime musia hráči prekonať ťažkosti, ako napríklad priateľská streľba na ťažšiu z dvoch ťažkostí režimu.

Popularita

O obľúbenosti hry svedčí fakt, že Šesť pozvaných majstrovstiev v esporte je jedným z najpopulárnejších hľadaných výrazov na internete s miliónovými stávkami na esport turnaje. Z hľadiska divákov, výnosov a popularity stávok je Six Invitational vysoko. Keďže táto hra je na stávkovej scéne už roky, turnaj konkuruje niektorým z hlavných e-športových turnajov na trhu.

Kreatívne herné režimy a tímová spolupráca od začiatku chytili srdcia hráčov na celom svete. Len za dva roky pomohlo prvé podujatie Six Invitational v Montreale v Kanade v roku 2017 zvýšiť popularitu hry. Výhra 100 000 $ stačila na to, aby hra bola úspešná. Ďalší rok bol ocenený fond ešte vyšší na 500 000 dolárov a do roku 2019 sa štvornásobne zvýšil na 2 milióny dolárov. S celkovým fondom 3 milióny dolárov na turnaj v roku 2022 si šťastný víťaz tohto podujatia odchádza domov s miliónovou odmenou.

Šesť víťazných tímov Invitational a najväčšie momenty

Organizátori zďaleka očakávajú, že turnaj v roku 2022 bude jedným z nich najlepšie e-športové turnaje. Záujem je podporovaný rastúcou popularitou hry a miliónovými výhrami. Niektoré z najpopulárnejších tímov zahŕňajú SSG, Penta, G2, cTm a Elevate, ktorí sú šampiónmi. Elevate a cTm v skutočnosti vyhrali 2017 Invitationals, zatiaľ čo G2 a Empire sú neustále úspešné v porážaní konkurencie na najlepších esports turnajoch.

Kde a ako staviť na Six Invitational?

Naučiť sa stávkovať na esport turnajoch je zložité. Tipujúci musia nájsť seriózneho online stávkové stránky na e-športy s priaznivými kurzami Six Invitational na stávkovanie. Vyhľadávanie online a prezeranie recenzií aktuálnych stávkových kancelárií môže pomôcť novým stávkarom urobiť informované rozhodnutie o tom, kde staviť.

Niektoré z najpopulárnejších platforiem športových stávok ponúkajú nasledovné:

 • Rýchle stávky
 • Rôzne možnosti platby
 • Výhodný kurz
 • Skvelý zákaznícky servis
 • Štedré bonusy
 • Webové stránky s jednoduchou navigáciou
 • Jednoduché rozhrania
 • Zoznam esportových turnajov

Keď si hráč vyberie online stávkové stránky na e-športy, aby stavil na veľké e-športové turnaje, môže si prezrieť možnosti stávkovania a kurzy, aby si vybral typ stávky. Po výbere konkrétneho zápasu vám pomôže prieskum štatistík výber najlepších tímov. Je čas uzavrieť stávku. Po skončení zápasu alebo turnaja stávková kancelária oznámi majiteľovi stávkového účtu, či vyhral.

Six Invitational je jeden z najväčších esportových turnajov na svete. S prize poolom 3 milióny dolárov je turnaj najlepšou reklamou pre hru Six Siege od Ubisoftu. Popularita hry neustále rastie, čo je vyvolané globálnou fanúšikovskou základňou, ktorá sa prihlasuje online, aby mohla hrať a sledovať profesionálov počas populárnych zápasov. Len za pár rokov sa Invitational rozrástla na jednu z najpopulárnejších udalostí na webe, ktorá priťahuje divákov z celého sveta, aby si užili tímy, ako zabíjajú alebo sú zabití v dôvtipnej hre.

About the author
Martina Nováková
Martina Nováková
O

Martina Nováková, pravý skvost z srdca Slovenska, je známa svojou odbornosťou v lokalizácii online kasínových sprievodcov. S viac ako dvoma desaťročiami skúseností dokonale prispôsobuje obsah slovenskému publiku, zabezpečujúc relevanciu a rezonanciu.

Send email
More posts by Martina Nováková