Stavte na PGL CS:GO Major 2024

V roku 2021 usporiadal PGL Major Stockholm aka PGL svoj šestnásty Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) Championship v Štokholme vo Švédsku. Od 26. októbra do 7. novembra 2021 sa dvadsaťštyri tímov kvalifikovalo do súťaže v Avicii Arene prostredníctvom regionálnych hodnotení. S prize poolom 2 000 000 $ je toto podujatie prvým Majorom a jedným z prvých majstrovstiev v esporte od začiatku pandémie.

Tím Natus Vincere vyhral turnaj, keď počas súťaže porazil každého konkurenta a vyhral každú jednu mapu.

Martina Nováková
WriterMartina NovákováWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Všetko, čo potrebujete vedieť o CS:GO

CS:GO je a strieľačka z pohľadu prvej osoby s viacerými hráčmi, ktorí súťažia s ostatnými hráčmi alebo na esport online turnajoch. Štvrtá hra zo série titulu, vyvinutá spoločnosťami Valve Corp a Hidden Path Entertainment, je základom Majors, jedného z celosvetovo najuznávanejších e-športových turnajov.

Štokholmský Major znamenal začiatok veľkých súťaží po 2-ročnej prestávke v osobnom hraní kvôli pandémii. Ďalšie podujatie, One Rio Major ESL, bolo odložené v máji 2020 a zrušené do septembra, takže online majstrovstvá v e-športoch zostali jediným spôsobom, ako súťažiť.

V roku 2022 bude PGL hostiť prvý CS:GO Major, ktorý ponúka súťažiacim prize pool vo výške 1 milión dolárov. Organizátori plánujú usporiadať podujatie od 9. mája do 22. mája v Antverpách v Belgicku. Diváci môžu začať sledovať súťaž v aréne Antwerps Sportpaleis, keď sa hráči dostanú do play-off. S kapacitou 23 000 miest je dostatok miesta pre veľký počet nadšencov CS:GO.

Očakáva sa, že ako druhý po sebe idúci Major pre PGL bude toto podujatie konkurovať Štokholmskému Majoru v roku 2021. V októbri a novembri 2021 zorganizovala PGL PGL Stockholm Major. Ako jeden z najväčšie e-športové turnaje, podujatie posunulo Natusa Vincerea do histórie ako celkového víťaza CS:GO, keď vyhral každú mapu CS:GO v súťaži.

Spoliehajúc sa na rozsiahlu belgickú fanúšikovskú základňu a hernú komunitu CS:GO, PGL vytvára príjemný zážitok pre esport ligy a fanúšikov, ktorí si prídu pozrieť súťaž do arény. PGL vyjadrila túžbu zjednotiť hráčov a fanúšikov na ďalšom CS:GO Major. V písomnom tlačovom vyhlásení generálny riaditeľ PGL Silviu Stroie poznamenal, že fanúšikovia sú pre zážitok z turnaja nevyhnutní.

Prečo je PGL CS:GO MAJOR populárny?

PGL Major je populárny, pretože CS:GO je jednoduchá hra na hranie a mimoriadne obľúbené veľké esport turnaje. Od diváckeho zážitku až po herný zážitok, CS:GO poskytuje nováčikom a skúseným hráčom ľahko pochopiteľné hry. Niektoré tituly, ako napríklad Valorant, vyžadujú lepšie pochopenie hry a postáv.

Hráč sa však môže učiť CS GO rýchlo sledovaním iného hráča, ako prechádza hrou počas krátkej doby. Pre hráča je ľahké zdvihnúť a hodiť granát. Herné prvky sú jednoduché na pochopenie a používanie. Jednoduchosť podnecuje popularitu hry po celom svete. Rozsiahla základňa fanúšikov je to, čo robí PGL Major tak populárnym.

Jednoduchosť nie je jediným ťahákom. Animácia, zvukové efekty a zaujímavé režimy ponúkajú hráčom pohlcujúci zážitok, ktorý slúži na prilákanie opakovaných hier. Hráči CS:GO si vybudovali globálnu komunitu. Sociálne interakcie sú obrovskou súčasťou herného zážitku z titulu. Tímová práca si vyžaduje hlboké pochopenie hry a hráči sa stretávajú online, aby diskutovali o tom, ako poraziť tím súpera.

Prečo je tento turnaj obľúbený na stávkovanie?

Stávkovanie PGL Major ako jeden z najlepších e-športových turnajov je ďalším spôsobom, ako si môžu hráči a fanúšikovia užiť turnaj. Uzavretie stávky pridáva ďalšiu úroveň vzrušenia.

S medzinárodnými stávkovými kanceláriami, ktoré sa objavujú po celom svete, vsádzajú na online stávkovanie na esport je také jednoduché ako zapnutie počítača alebo navigácia cez mobilný telefón. Populárni hráči majú rozsiahlu základňu fanúšikov, čo priťahuje viac fanúšikov e-športov.

V roku 2021 prekonalo veľké finále turnaja historický rekord v sledovanosti CS:GO. Neuveriteľných 2 748 434 divákov sledovalo viacero priamych prenosov v rôznych jazykoch na YouTube aj na Twitchi. Keďže ide o najvyšší počet divákov zaznamenaný počas turnaja CS:GO, čísla sledovanosti prekonali skorý rekord 1,3 milióna divákov na ELEAGUE Major 2017 v Atlante.

Víťazné tímy a najväčší moment PGL CS:GO MAJOR

Natus Vincere je určite jedným z najlepších tímov, ktoré treba sledovať, po tom, čo vyhral 1 milión dolárov na 2021 PGL Major bez straty mapy. G2 Esports podal dobrý výkon a vyhral 300 000 dolárov. Každý tím Heroic a Gambit Esports dostal 140 000 dolárov.

Natus Vincere

V roku 2009 v Dubaji Murat Zhumashevich oznámil vývoj novej organizácie esports. Zhumashevič ako finančník poskytol peniaze na prevádzku tímu a miesto na školenie členov tímu. Zodpovednosť za rozvoj zostavy tímu padla na starixa, profesionálneho hráča Counter-Strike.

Do decembra 2009 Natus Vincere (NAVI) vytvoril tím špičkových hráčov. ZeroGravity slúžil ako manažér a tím sa tešil rozsiahlym úspechom na medzinárodných súťažiach.

G2 Esports

Spoločnosť bola založená v Španielsku v roku 2014, G2 Esports aka simply G2 sa nachádza v Berlíne v Nemecku. Hráči súťažia v mnohých populárnych e-športových hrách, ako sú CS:GO, Valorant a League of Legends. Pôvodne sa táto organizácia volala Gamers2, v roku 2015 sa zmenila na G2 Esports. Tím vyhral množstvo medzinárodných turnajov vrátane Six Invitational 2019.

Je to veľký návrat po nešťastnom predstavení na Mid-Season Invitational v roku 2016, po ktorom nasledovalo rovnako zahanbujúce vystúpenie na majstrovstvách sveta. Posledných pár rokov G2 usilovne pracoval na napravení kedysi hviezdnej reputácie tímu. G2 s dôrazom na tímovú prácu a zručnosti je teraz jednou z premiérových líg e-športov a je obľúbeným hráčom na nadchádzajúcom PGL Major.

Gambit Esports

Gambit Esports je e-športový klub z Ruska, predtým Gambit Gaming. Teraz je vo vlastníctve MTS, telekomunikačnej spoločnosti. Organizácia bola založená v roku 2013 a získala súpisku Moskovskej päťky. Do roku 2016 si Gambit zabezpečil súpisku CS:GO zloženú z hráčov, ktorí boli predtým z HellRaisers. Po získaní niekoľkých vysokoprofilových hráčov sa tím kvalifikoval na MLG Columbus 2016, pričom v offline kvalifikačnom podujatí porazil Cloud9 aj Renegades.

Tím sa neskôr umiestnil na 9. – 12. mieste počas hlavného turnaja. V novembri 2016 Gambit porazil tím Kinguin vo finále Acer Predator Masters. Od roku tím naďalej súťažne dominoval na medzinárodných turnajoch.

Hrdinské

Heroic, zakúpený severskou skupinou Omaken sports, urobil pôsobivý vstup do súťaží CS:GO. Značka si zachováva názov Heroic a vďaka svojej dlhej histórii spája zoznam PUBG s Heroic.

Heroic esports, ktorý bol založený v roku 2016, začal so značkou RFRSH Entertainment, ktorá vlastnila organizátora súťaže BLAST a e-športovú skupinu Astralis. Kvôli obmedzeniam, koľko skupín môže vlastniť jedna spoločnosť, sa RFRSH rozhodla predať Heroic v roku 2018.

Kde a ako staviť na PGL CS:GO MAJOR?

Jeden z najpopulárnejších CS:GO turnajov na svete sa blíži. Špičkové svetové tímy budú súťažiť o milióny. Je to ideálna príležitosť staviť a pridať trochu vzrušenia do sledovacej akcie. Najjednoduchšie je stávkovať online vkladom prostriedkov prostredníctvom licencovanej a renomovanej stávkovej kancelárie.

Niektoré z najpopulárnejších stránok na stávkovanie sú uvedené nižšie. Každá stávková kancelária má svoje výhody. Niektoré športové stávky ponúkajú výhodné cs:go stávkové kurzy, analýzy a historické údaje o výhrach:

  • 1xstávka
  • 22Bet
  • Poď
  • Betsson
  • 888 Kasíno
  • LeoVegas
  • 10bet
  • pán Green
  • William Hill

Aká je najlepšia stratégia staviť na tento turnaj?

Pochopenie šance je rozhodujúca pre stávkovanie na esport turnajoch. Je ťažké predpovedať favorita bez kurzov, ale historické víťazstvá sú pozitívnym znakom toho, že tím bude podávať dobré výkony. Niektoré stávkové kancelárie ponúkajú zoznam e-športových turnajov, ktoré treba zvážiť.

Na PGL Major je favorizovaných len niekoľko tímov, aby vyhrali všetko. V roku 2021 Natus Vincere a Gambit prekonali súperiace tímy. Fanúšikovia očakávajú rovnakú hviezdnu hru v roku 2022.

Regionálne kvalifikačné zápasy naznačujú, ktorým tímom sa pravdepodobne bude dariť. Medzera v zručnostiach medzi nimi najlepšie tímy a tímov, ktoré dúfajú v zázrak, je široká. Keďže nie všetky stránky poskytujú kurzy, hráč musí hľadať spôsob, ako vybrať pravdepodobných víťazov. Sledovanie začiatku turnaja môže pomôcť pri vytváraní stávkovej stratégie.

Dobre hrajúce tímy v tom môžu pokračovať. Na medzinárodných turnajoch sa však zručnosť a talent stretávajú s tvrdosťou a húževnatosťou. Takže je ťažké vedieť, kto bude nakoniec vládnuť ako víťaz. História ukázala, že špičkoví hráči nie vždy zodpovedajú svojej hviezdnej povesti. Ako sa blíži Major PGL 2022, hráči aj nadšenci očakávajú tvrdú konkurenciu.

About the author
Martina Nováková
Martina Nováková
About

Martina Nováková, pravý skvost z srdca Slovenska, je známa svojou odbornosťou v lokalizácii online kasínových sprievodcov. S viac ako dvoma desaťročiami skúseností dokonale prispôsobuje obsah slovenskému publiku, zabezpečujúc relevanciu a rezonanciu.

Send email
More posts by Martina Nováková