Stavte na The International 2024

Zoznam esportových líg či turnajov je dlhý, pričom The International patrí medzi tie najprestížnejšie. The International je globálny e-športový turnaj pre Dota 2 vyvinutý a organizovaný spoločnosťou Valve. Od prvého turnaja v roku 2011 sa The International koná každý rok, s výnimkou ročníka 2020, ktorý bol zrušený z dôvodu pandémie koronavírusu.

Súťaž sa koná koncom leta. Finále sa konalo v rôznych mestách vrátane Seattlu, Kolína nad Rýnom, Vancouveru, Šanghaja, Štokholmu a Bukurešti. Prvý International vyhral Natus Vincere, ktorý si odniesol prémiu 1 600 000 $. Turnaj je sponzorovaný niekoľkými spoločnosťami a organizáciami vrátane Valve, výrobcov hardvéru ASUS a Acer a odevnej značky Team Secret. Trvá to asi desať dní.

Martina Nováková
WriterMartina NovákováWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Výherný fond The International

Prvý ročník turnaja sa konal v roku 2011 s prize poolom 1 600 000 $. Tá sa v roku 2013 zvýšila na 2 874 380 USD a v roku 2021 na 40 018 195 USD, čo znamená, že od počiatočnej prvej ceny vzrástla na viac ako 25-násobok. Tu je súhrn výherného fondu podľa jednotlivých rokov.

 • 2011: 1,6 milióna dolárov
 • 2012: 1,6 milióna dolárov
 • 2013: 2,8 milióna dolárov
 • 2014: 10,9 milióna dolárov
 • 2015: 18,4 milióna dolárov
 • 2016: 20,7 milióna dolárov
 • 2017: 24,7 milióna dolárov
 • 2018: 25,8 milióna dolárov
 • 2019: 34,3 milióna dolárov
 • 2021: 40,0 milióna dolárov

Ako môžete povedať, prizepool sa od roku 2012 neustále zvyšuje, čo znamená, že môžeme s istotou predpokladať, že tento trend bude pokračovať.

Aké veľké je podujatie The International?

International je považovaný za jeden z najväčších esportových turnajov na svete. Priťahuje státisíce súťažiacich a online ho sledujú milióny ľudí.

S prize poolom, ktorý dosiahol 45 000 000 $ (vydanie 2022), The International zjavne nie je malý turnaj. V skutočnosti tento cenový fond nie je výmenou vrecka a žiadny malý turnaj by nemal také ohromujúce množstvo peňazí, ktoré by sa dalo vyhrať.

Ďalším dôvodom, prečo je The International veľký turnaj je, že sa na ňom zíde 18 tímov z rôznych kútov sveta. Turnaj nie je len o jednej krajine alebo kontinente; je to pre svet. Čo sa týka sledovanosti, The International láka milióny divákov. Napríklad počet súbežných divákov vydania z roku 2021 stúpol až na 2,74 milióna.

O Dote 2

Dota 2 je online hra pre viacerých hráčov vyvinuté spoločnosťou Valve Corporation, rovnakou firmou, ktorá stojí za populárnou sériou videohier Counter-Strike. Hra využíva systém stratégií v reálnom čase (RTS), kde hráči musia ovládať postavu hrdinu a bojovať proti iným hráčom alebo počítačom riadeným protivníkom. Na rozdiel od mnohých eSports hier s viac ako jednou postavou hráča, Dota 2 poskytuje každému hráčovi na použitie iba jednu postavu hrdinu.

Hra sa hrá pomocou dvoch rôznych možností; obchod s predmetmi Dota 2, ktorý umožňuje hráčom nakupovať rôzne predmety s hernou menou, a predmety Dota 2, ktoré možno použiť na prispôsobenie ich hrdinov.

Dota 2 je modifikácia Warcraftu 3 a je populárna od svojho vydania v roku 2013. Udržuje hráčov v strehu. Cieľom hry je zničiť nepriateľskú základňu a zároveň brániť tú svoju.

Prečo je Dota 2 populárna?

Dota 2 má množstvo funkcií, vďaka ktorým je zábavná. Niektoré z nich zahŕňajú:

 • Je ľahké to pochopiť aj pre tých, ktorí nie sú príliš oboznámení s videohrami.
 • Prináša spomienky na dávnu minulosť, keď videohry mali drakov a iné stvorenia, proti ktorým mohli hráči bojovať.
 • Hráči si môžu vybrať z rôznych postáv s rôznymi schopnosťami, ktoré je možné vylepšiť.
 • Hra je dobrá vo všetkých smeroch; hrateľnosť, grafika a animácie sú plynulé. Hrdinovia sú krásni a nových nájdete hneď, ako vyjdú (niekedy do niekoľkých dní alebo hodín po ich debute). Preto je vždy niečo nové na hranie.

Prečo je The International obľúbené na stávkovanie?

The International je nepochybne jedným z najzaujímavejších esport online turnajov na svete. Poskytuje stávkarom príležitosť staviť na svoje obľúbený tím alebo hráč. Čo však robí tento turnaj naozaj populárnym medzi tipujúcimi?

1. Turnaj spája najlepšie tímy Dota 2 na svete. Každý z týchto tímov má obrovské množstvo fanúšikov, z ktorých väčšina sú aj tipujúci. Turnaj, v ktorom si zmerajú sily najlepšie tímy, nepochybne priláka milióny tipujúcich.

2. The International ponúka širokú škálu stávkových trhov, z ktorých si stávkujúci môžu vybrať. Niektoré z nich zahŕňajú:

 • Tím, ktorý vyhrá The International
 • Hráč, ktorý vyhrá The International
 • Víťaz skupinovej fázy
 • Víťaz play off

3. International je tiež veľmi konkurencieschopný turnaj. Do finále sa dostanú len tie najlepšie svetové tímy, o to je pre tipujúcich napínavejšie.

4.Dota 2 Kurz na Medzinárodný turnaj sú dostupné na všetkých online stávkových stránkach esport, pokiaľ je podujatie zapnuté. Preto sa stávkujúci nesnažia nájsť, kde staviť na tento turnaj.

Medzinárodné víťazné tímy a najväčšie momenty

Internacionála je jednou z nich hlavné esport turnaje ktoré sú veľmi konkurencieschopné; boj o cenu je tuhší, ako si dokážete predstaviť. Od prvého ročníka v roku 2011 sa iba jednému tímu podarilo dvakrát získať titul majstra. Ostatní víťazi boli uznaní iba raz. Tu sú víťazi a najvýznamnejšie momenty v histórii turnaja.

Natus Vincere

Toto bol prvý tím, ktorý testoval titul The International. Jeho NaVi vyhral prvé vydanie v roku 2011. V tomto finále tím porazil EHOME 3:1 a získal titul. V tomto tíme vystupoval Puppey (Clement), legendárny hráč Dota 2, ktorý sa turnaja zúčastnil viac ako ktorýkoľvek iný jednotlivec.

Medzi ďalšie patrili XBOCT, Artstyle a Dendi. Odniesť si domov ohromujúci 1 milión USD z hlavnej ceny 1,6 milióna je niečo, na čo tím nikdy nezabudne; ani my to nepustíme.

A hoci tím nezískal titul druhýkrát, neustále obťažoval svojich súperov a zabezpečil, že musia utekať o svoje peniaze. Skutočnosť, že NaVi sa nasledujúci rok (2012) dostala až do finále, hovorí za všetko.

Invictus Gaming

Vybojovať titul z prvého ročníka šampiónov nebolo ľahké, a to možno zdôrazňuje, aký silný bol tento tím v tom čase. Počas tohto finále, Invictus Gaming porazili Natus Vincere 3-1 a odniesli si domov hlavnú cenu 1 milión USD.

aliancie

Toto bol najlepší tím turnaja v roku 2013. Podobne ako Invictus Gaming, aliancie nikto iný ako Natus Vincere im nedal šancu a boli prvým európskym tímom, ktorý vyhral turnaj. Svojich súperov porazili 3:1 a odniesť si domov cenu 1,4 milióna dolárov bolo veľkolepé. Medzi hráčov tu patrili Akke, Loda, EGM, AdmiralBulldog a s4. Toto tretie vydanie je to, čo dostalo The International na globálnu mapu z hľadiska popularity.

Newbee

Keďže popularita turnaja v minulom roku prudko vzrástla, Newbee sa uchádzal o korunu na pozadí vysoko propagovanej súťaže. A hoci turnaj hostil Washington, Newbeemu nestálo v ceste ani ihrisko. V tomto vydaní (2014) boli finalisti úplne noví, s Newbee na jednej strane a Vici Gaming na strane druhej.

Prvý z nich by porazil druhého 3-1, čím by získal neuveriteľných 5 025 029 USD a potvrdil dominanciu Číny v súťaži.

Ďalší víťazi

2015: Zlí géniovia
2016: Wings Gaming
2017: Team Liquid
2018: OG
2019: OG

Kde a ako staviť na The International?

International je celosvetový turnaj, a preto je to jeden z najlepších e-športových turnajov, pokiaľ ide o stávkovanie. Nezáleží na tom, odkiaľ tipujete na esport turnaje; mali by ste mať prístup k udalosti, pokiaľ to vaša krajina umožňuje. Komu vyberte najlepšiu stránku na stávkovanie na medzinárodných alebo iných majstrovstvách eSport, tu je niekoľko vecí, na ktoré sa treba pozrieť:

 • Kurzy ponúkané webom: Čím lepšie sú kurzy, tým viac môžete vyhrať, ak vsadíte na turnaj.
 • Povesť stránky: Pozrite sa, aké sú ich výsledky a či je stránka licencovaná alebo nie.
 • Live stávkovanie: Ak chcete uzatvárať svoje stávky pri sledovaní zápasu naživo, toto je faktor, ktorý budete chcieť zvážiť. Niektoré stránky vám tiež umožňujú uzatvárať stávky počas polčasu.
 • Mobilná kompatibilita: Niektoré stránky fungujú iba na stolnom počítači alebo notebooku, takže tento faktor budete chcieť zvážiť.
 • Zákaznícka podpora: Ak budete mať niekedy akékoľvek otázky týkajúce sa stránky alebo procesu stávkovania, tím podpory by vám mal byť schopný efektívne pomôcť.

Ako staviť na The International

Postup pre stávkovanie na The International je jednoduchý:

About the author
Martina Nováková
Martina Nováková
About

Martina Nováková, pravý skvost z srdca Slovenska, je známa svojou odbornosťou v lokalizácii online kasínových sprievodcov. S viac ako dvoma desaťročiami skúseností dokonale prispôsobuje obsah slovenskému publiku, zabezpečujúc relevanciu a rezonanciu.

Send email
More posts by Martina Nováková