Stavte na Dota Major Championships 2024

Tento sprievodca stávkovaním Dota Major Championships príde vhod pre tipujúcich, ktorí chcú staviť na jednu z najväčších súťaží Dota 2. Táto príručka skúma základné mechanizmy hry, prečo je Major populárny, stávkové trhy a kurzy Dota 2, najväčšie tímy Dota 2 a tipy na stávkovanie na turnajoch Dota Major Championships.

Dota Major Championships je každoročná séria majstrovstiev pre trhák spoločnosti Valve, Dota 2. Podujatie sa koná každoročne od roku 2015 okrem roku 2020, keďže bolo na zozname eSport turnajov zrušených z dôvodu pandémie COVID-19.

Martina Nováková
WriterMartina NovákováWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Všetko, čo potrebujete vedieť o Dota Major Championships

Hlavné majstrovstvá pozostávajú zo štyroch turnajov, vrátane The International, letné podujatie. Ďalšie tri podujatia sa konajú počas jesene, zimy a jari. Sú sponzorované spoločnosťou Valve, ale organizujú ich na rôznych miestach organizátori eSports tretích strán. Pre záznam, turnaj musí mať minimálnu cenu 500 000 $, aby mohol byť zahrnutý do Major Championships.

Majors sa doteraz konali v niekoľkých mestách vrátane Štokholmu, Kyjeva, Moskvy, Singapuru, Katovíc, Jönköpingu, Paríža, Kuala Lumpur, Birminghamu a Chengdu.

Majstrovstvá Dota Major priťahujú veľké ceny, pričom vedúca skupina The Internationals. Ostatné tri turnaje prilákali 1 000 000 $, ale po pandémii sa výhra znížila na 500 000 $.

Všetko o Dota 2

Dota 2 je multiplayerová online bojová aréna (MOBA) videohra vydaná v roku 2013. Od vydania tohto trháku spoločnosti Valve Corporation si získala srdcia mnohých fanúšikov MOBA a ovládla eSports scénu. Dota 2 je k dispozícii na platformách Windows, Linux a OS X.

Dota 2 postaví dva tímy po 5 hráčov do súboja, aby zničili súperovu základňu a zároveň bránili svoju vlastnú. 10 hráčov ovláda hrdinov, ktorí majú rôzne schopnosti a silné stránky a sú rozdelení do dvoch; Podpora a jadro.

Jadrá začínajú hru, keď sú slabé a zraniteľné, ale v priebehu hry sa stávajú silnými. Podpory na druhej strane nemajú žiadne lepšie schopnosti. Namiesto toho majú vylepšené funkcie a nástroje potrebné na podporu jadier.

Dota 2 sa stala jedným z najlepšie hry na scéne eSports a videohier. Najlepšie hodnotené eSports oblečenie, vrátane Team Secret, Team Liquid, Fnatic, Natus Vincere, Team Spirit, OG a Tundra Esports, majú zoznamy Dota 2.

Stávkové kurzy Dota Major Championships

Predtým, ako sa pustíte do stávkovania Dota Major Championships, je dôležité porozumieť trhom a kurzom. Pre začiatok sa trhy odvolávajú na rôzne možné výsledky, zatiaľ čo kurzy predstavujú pravdepodobnosť výsledku.

Stávkové trhy

Je ich veľa webové stránky pre stávkovanie na e-športy v online turnajoch Dota Major Championships. Prvým je víťaz turnaja, kde tipujúci tipujú tím, ktorý vyhrá konkrétnu sériu. Ďalším populárnym trhom je víťazný zápas. Tu hráči tipujú výsledky konkrétneho zápasu.

Existuje aj víťaz mapy, pričom tipujúci vsádzajú na tím, ktorý vyhrá konkrétnu mapu. Medzi ďalšie možnosti stávok patrí stávkovanie na tím, ktorý ako prvý splní konkrétnu úlohu, a výskyt udalosti,

Stávkové kurzy Dota 2

Keď príde na stávkové kurzy, online stávkové stránky eSport využívajú tri populárne formáty kurzov. Ide o desiatkové (európske) kurzy, peňažné kurzy (americké) a zlomkové (britské) kurzy.

Stávkujúci musia pochopiť, ako fungujú formáty šancí, a čo je dôležité, pamätať si na základné pravidlo; čím nižší kurz, tým vyššia šanca na výhru a naopak. Je to tiež šikovný nápad nájsť stávkové stránky s najvyššou hodnotou Stávkové kurzy Dota 2.

Prečo sú turnaje Dota Major Championships obľúbené na stávkovanie

Niet pochýb o tom, že majstrovstvá Dota Major Championships sú populárne na scéne eSports hier a eSports stávkovania. Táto časť poukazuje na tri dôvody, prečo tomu tak je turnaj je populárny.

Popularita Dota 2

Dota Major Championships sú populárne kvôli popularite hry. Dota 2 sa radí medzi najlepšie MOBA hry všetkých čias a aj keď ju League of Legends v niektorých ohľadoch zatieňuje, Dota 2 má stále svoj slušný podiel fanúšikov.

Podľa najnovších správ hrá Dota 2 denne 540 000 až 840 000 hráčov. Okrem toho je videohra druhou najpopulárnejšou hrou na Steame a na Twitchi je na 15. mieste.

Konkurencieschopnosť

Ďalším dôvodom, prečo majú turnaje Dota Championships veľa fanúšikov, je súťažný charakter turnaja. Turnaj priťahuje najlepšie tímy v hre, z ktorých každý bojuje o slávu. Zaujímavosťou je, že súčasťou série je The International, najprestížnejší turnaj Dota 2.

Čerešničkou na torte sú lukratívne cenové fondy, z ktorých najmenší je neuveriteľných 500 000 dolárov, zatiaľ čo najvyšší bol doteraz 40 miliónov dolárov (The International).

Rozvrh

K popularite turnaja prispieva aj program Major Championships. V každej zo štyroch sezón sa koná turnaj, takže hráči môžu počas celého roka absolvovať nejakú akciu.

Dota Major Championships víťazné tímy a najväčšie momenty

Od zavedenia majstrovstiev Dota Major dominovalo v súťaži niekoľko tímov a hráčov. Fanúšikovia sa dočkali aj napínavej a adrenalínovej akcie. Táto sekcia poukazuje na niektoré z najväčších hviezd tohto turnaja a znovu prežíva nezabudnuteľné momenty v niektorých z najväčších turnajov Dota Major Championships.

Najúspešnejšie tímy

Dota 2 je jedným z najväčších eSports a priťahuje top talenty z celého sveta. Dnes viac ako tucet špičkových tímy eSports mať súpisky Dota 2 a súťažiť v Dota 2 Major Championships.

Medzi najúspešnejšie tímy Dota 2 na Major Championships patrí ruská profesionálna esportová organizácia Virtus.pro, aka VP. Aj keď Virtus.pro nebol v posledných rokoch výrazný. Doposiaľ získalo 5 hlavných titulov. Ďalšia európska organizácia eSports, Team Secret, bola tiež silou, s ktorou treba rátať na Majstrovstvách, keď získala 5 titulov. Ďalším úspešným tímom je OG, ktorý má tiež 5 titulov Major.

Najlepšie tímy Dota 2, na ktoré môžete staviť

Ako stávkar by sa mal sústrediť na tímy, ktoré majú momentálne najlepšiu formu. V súčasnosti sa zdá, že OG je dominantnou silou v Dota 2 eSports. The ESL One Šampión Stockholm Major 2022 má impozantný tím, ktorý bude terorizovať súperov na nadchádzajúcich turnajoch Major Championships.

PSG.LGD má tiež solídny zoznam, ktorý dá OG za svoje peniaze. Medzi ďalšie najlepšie tímy Dota 2, na ktoré sa dá staviť na Major Championships, patria Team Liquid, iG, Team Secret, Tundra Esports, BOOM Esports, Team Spirit a Virtus.pro.

Pamätné chvíle

Všetky hlavné súťaže boli prinajmenšom akčné. Niekoľko turnajov však bolo nad ostatnými a zaslúžia si miesto v zozname najpamätnejších momentov.

ESL One Stockholm Major 2022 bol jedným z najlepších turnajov Dota Major Championships. Napriek tomu, že hral s náhradníkom, OG vyhral turnaj a prekonal sily vrátane BOOM Esports, Fnatic, Tundra Esports a TSM. Stojí za zmienku, že v turnaji OG prehralo s TSM 2:0, no vypomstilo sa mu to vo finále, keď vyhralo 3:1.

Medzi ďalšie významné turnaje Dota Major Championships s nezabudnuteľnými momentmi patria The Frankfurt Major 2015, MDL Disneyland® Paris Major, WePlay AniMajor, ONE Esports Singapore Major 2021, The Kyiv Major 2017 a The Kuala Lumpur Major.

Kde a ako staviť na Majstrovstvá Dota Major?

Stávkovanie Dota 2 je dnes také populárne ako kedykoľvek predtým. Hra MOBA priťahuje nadšencov Dota 2, ako aj typických stávkarov, ktorí hľadajú dobrodružstvo so stávkovaním eSports. Pred stávkovaním na ligy Dota Major Championships si však treba uvedomiť dve veci.

Nájdenie správneho bookmakera

V súčasnosti existuje veľa stávkových kancelárií eSports, takže nájsť najlepšiu stávkovú stránku eGaming môže byť náročné. Takže, čo robí dobrú stávkovú kanceláriu Dota 2? V prvom rade je potrebné zistiť, či má platnú licenciu od renomovaného regulačného úradu.

Ďalej skontrolujte, či existujú rozsiahle stávkové trhy, vrátane stávok naživo, spolu s vysokými kurzami. Ďalšou úvahou je stávkové bonusy a propagačné akcie. Nakoniec hľadajte exkluzívne funkcie, ako je živé vysielanie, aby ste zachytili všetku akciu bez prepínania medzi kartami.

Ako stávkovať ako profík

Jedným z dôležitých tipov pri stávkovaní na Majstrovstvách je pochopenie aktuálnej formy zúčastnených tímov. To, že OG boli víťazmi poslednej série, neznamená, že sú automaticky favoritmi.

Pre tých, pre ktorých môže byť ťažké preskúmať súčasnú formu hráčov a tímov, sa zamerajte na šance, pričom nezabúdajte, že čím vyššie sú, tým vyššie je riziko a naopak.

About the author
Martina Nováková
Martina Nováková
About

Martina Nováková, pravý skvost z srdca Slovenska, je známa svojou odbornosťou v lokalizácii online kasínových sprievodcov. S viac ako dvoma desaťročiami skúseností dokonale prispôsobuje obsah slovenskému publiku, zabezpečujúc relevanciu a rezonanciu.

Send email
More posts by Martina Nováková