Stavte na Overwatch League 2024

Ako jedna z prvých profesionálnych esport líg, Overwatch League (známa aj ako OWL) zastupuje tímy z celého sveta. Blizzard Entertainment spustil ligu v roku 2018 s 12 tímami. Po rozšírení na 20 tímov o rok neskôr liga začala stabilný vzostup, podporovaný popularitou Overwatch, e-športovej hry s 50 miliónmi hráčov v roku 2018.

Plat hráčov začínal na 50 000 USD za minimálne 1-ročné zmluvné podmienky vrátane odchodu do dôchodku, zdravotného poistenia, ubytovania a tréningových miest pre hráčov. Tímy rozdelili medzi hráčov minimálne 50 percent príjmov vo forme bonusov. V prvej sezóne dostali ligoví šampióni minimálnu prémiu 1 milión dolárov. Podľa správ sa vedenie Blizzardu rozprávalo s Wesom Edensom, spolumajiteľom Milwaukee Bucks, o prevádzkovaní tímu so sídlom v Chicagu, aby sa zúčastnil na zozname esportových turnajov. Táto dohoda sa však neuskutočnila.

O OverwatchSpoločenstvaPrečo je Overwatch League populárna?Prečo je tento turnaj obľúbený na stávkovanie?Populárne tímy
Martina Nováková
WriterMartina NovákováWriter

O Overwatch

Overwatch vstúpila na trh v roku 2016 ako tímová strieľačka pre viacerých hráčov, ktorú vytvoril a zverejnil Blizzard Entertainment. Hra pridelí každého hráča do jedného z dvoch tímov. Každý tím má šesť hráčov zo zoznamu postáv alebo „hrdinov“ hry. Každý hrdina sa zapojí do hry s odlišnými schopnosťami, ktoré pomáhajú tímu dokončiť ciele na mape.

Hráči začínajú na úrovni podpory 1 a postupujú na úroveň 5. S každým súhlasom je ovplyvnená úroveň podpory hráča. Ak hráč nedostane ďalšie odporúčania, jeho úroveň sa môže znížiť. Tresty v systéme hlásení hry môžu tiež zbaviť hráča jeho odporúčaní.

Odmeny

Hráči môžu dostať loot boxy v závislosti od úrovne podpory. Vyššie úrovne vedú k vyššiemu počtu udelených Loot Boxov. Keď hráč dosiahne nejaký čin alebo prejaví talent, hra odomkne čestný odznak. Rozpis všetkých trofejí je dostupný v hlavnom menu v sekcii prehľad kariéry. Hráči môžu tieto úspechy zdieľať s priateľmi.
Počas hry hráč získava vyššie úrovne a odomyká možnosti prispôsobenia zvuku a vzhľadu hrdinu. Prispôsobenie postavy je dostupné aj v hlavnom menu v Galérii hrdinov.

Korisť

Loot Boxy ponúkajú aj možnosti prispôsobenia. Hráč odomkne krabicu na každej úrovni vyššie. Hráči tiež získajú kredity, ktoré môžu použiť na nákup ďalších možností prispôsobenia. Hráč dostane portrétový rám na každej 10. úrovni, kým ich nezíska všetky.

Spoločenstva

Kedysi živá a plodná komunita Overwatch sa v posledných rokoch zmenšila. Napriek tomu, s takmer 7 miliónmi hráčov mesačne v roku 2022, hra stále žije a priťahuje celosvetovú účasť na online stávkových stránkach esports. Keďže väčšina hráčov je aktívnych na sociálnych sieťach, hra stále klesá z 50 miliónov v roku 2018 na posledné čísla. Hoci väčšina hier zaznamenáva z roka na rok pokles hráčskej účasti, dramatický úbytok hráčov Overwatch neveští nič dobré do budúcnosti. Niektorí odborníci spájajú pokles počtu hráčov s nedostatkom nového obsahu a aktualizácií.

V porovnaní s hráčskou účasťou na League of Legends, Fornite a ďalších populárnych hrách je 6 miliónov hráčov Overwatch len kvapkou. Tieto online hry hlásia veľký počet hráčov, čo zanecháva Overwatch za rozširujúcim sa trhom e-športov a najlepšími e-športovými turnajmi.

Prečo je Overwatch League populárna?

Napriek tomu, OWL zostáva populárny a najväčšie e-športové turnaje ponúka hráčom príležitosti súťažiť. Profesionálne tímy hľadajú hráčov z iných líg, ktoré Blizzard spravuje. V roku 2017 otvorila Open Division dvere pre amatérske tímy možnosť súťažiť v štruktúre podobnej profesionálnym ligám na veľkých esportových turnajoch. Kvalifikovaní hráči vstupujú do amatérskej po sezóne nasadení na regionálne zápasy.

Malú odmenu dostanú hráči, ktorí dokončia sezónne zápasy tímu pred play-off. Kredit je možné uplatniť v digitálnom obchode Blizzard. Úspešné regionálne tímy môžu vyhrať ceny. Hráči z otvorenej divízie pochádzajú zo siedmich regiónov vrátane Južnej Ameriky, Tichomoria, Severnej Ameriky, Kórey, Európy, Číny a Austrálie.

Úspešní hráči a tímy sa presúvajú do nižšej ligy s názvom Overwatch Contenders. V roku 2018 Blizzard spustil Contenders s cieľom zlúčiť regionálne turnaje spôsobom, ktorý podporuje Overwatch League. Uchádzači tvoria globálne divízie, ktoré zahŕňajú niekoľko tímov. Každý tím môže byť zložený z amatérskych a profesionálnych hráčov. Tím Contender, ak je pridružený k programu akadémie tímu Overwatch League, môže mať dvoch hráčov, ktorí podpíšu zmluvu na pohyb tam a späť medzi tímom akadémie a tímom OWL.

Majstrovské tímy z otvorenej divízie sa presúvajú do Contenders, aby súťažili na majstrovstvách v esporte. Blizzard expandoval pridaním dvoch divízií v roku 2018, Južnej Ameriky a Austrálie. Na podporu rovnosti do roku 2019 Blizzard obmedzil počet hráčov, ktorí môžu súťažiť mimo regiónu tímu, na troch.

Prečo je tento turnaj obľúbený na stávkovanie?

Overwatch víta nových hráčov, amatérskych aj profesionálnych. Úroveň obtiažnosti hry z nej robí bočnú možnosť pre hráčov Counter-Strike, ktorí môžu hľadať zmenu alebo nováčikov, ktorí hľadajú vzrušenie. Vďaka dobre organizovaným režimom, živým sfarbeniam a zaujímavým postavám je hra pre hráčov vizuálne príťažlivá a stimulujúca. Vizuálne animácie a efekty vedú hráčov k tomu, aby im ukázali požadované akcie na získanie víťazstva pre tím.

Hráči a fanúšikovia Overwatch nie sú jediní, koho hra baví. Možnosti stávkovania na e-športové turnaje sú bohaté, pretože stávkové stávky online umožňujú nadšencom stávkovať na výsledky uzatváraním stávok na výsledky zápasov, tímový úspech a jednotlivých hráčov. Rovnako ako u väčšiny e-športov je Overwatch obľúbenou voľbou pre hráčov, ktorí analyzovali tímy a vybrali si favorita

Stávka na Overwatch League

Pred uzavretím stávky je dôležité preskúmať Overwatch League. Znalosť hry je prvoradá pre podanie dobrej stávky. Väčšina stávkových kancelárií ponúka množstvo informácií o hre a tímoch, čo hráčom umožňuje získať pozrite sa na možnosti a šance pred stávkovaním prostriedkov. Podrobné informácie môžu zahŕňať aktuálne informácie o podujatiach, turnajoch a majstrovstvách. Užitočné sú aj správy o zmenách v hre a aktualizáciách o hráčoch. Vďaka dôležitým informáciám o kurzoch, zápasoch a jednotlivých hráčoch má hráč dobrú šancu na podanie solídnej stávky.

Plánovanie je základným prvkom stávkovania na e-športové turnaje. Pre nováčikov môže sledovanie ligy OWL pred podaním stávky poskytnúť cenný prehľad o tom, ako hra funguje a prečo tímy vyhrávajú. Napríklad hodnotenie hráčov a tímov môže poskytnúť cenné informácie pre stávkovanie. Avšak prichádzajúci hráči, ktorí preukázali úspech v amatérskych ligách, môžu tiež zostať konkurencieschopní v OWL. Pohľad na jednotlivcov a tímy môže hráčovi pomôcť prekonať šance, keď je čas staviť.

Okrem toho prieskum stávkovej stávky zaisťuje, že hráč má čo do činenia s licencovanou, dôveryhodnou stávkovou platformou. Renomované stávkové kancelárie poskytujú najlepšie kurzy a aktuálne informácie o turnajoch a hráčoch. Informácie sú nevyhnutné pre informované rozhodnutie o stávkovaní. Pred stávkovaním musí stávkujúci porozumieť rebríčku tímu alebo hráča.

Populárne platformy navyše slúžia ako spôsob, ako sa stýkať s rovnako zmýšľajúcimi nadšencami Overwatch. Športová kancelária ako centrum to uľahčuje diskutovať o stratégiách stávkovania s ostrieľanými hráčmi. Stávkový konsenzus nie je vždy úspešný, ale občas môže výmena informácií s komunitou pozdvihnúť hazardnú stratégiu stávkujúceho.

Po výbere dobre hodnotenej platformy športových stávok sa zaregistrujte a vytvorte si účet. Je ľahké urobiť vklad a začať stávkovať. Populárne platformy ponúkajú hráčom prístup k medzinárodne uznávaným digitálnym peňaženkám, bankovým prevodom a možnostiam vkladu kryptomien.

Populárne tímy

Tímy overwatch sú iskrou, ktorá podporuje nadšenie fanúšikov z hry. Jedným z dôvodov, prečo je hra stále nažive, je dynamická hra hráčov, ktorí radi súťažia. Jednotliví hráči dosahujú na internete ikonický status, ktorý pramení z obdivu fanúšikov a herných nadšencov. Od víťazných zápasov OWL až po súťaženie na turnajoch po celom svete, tieto tri tímy vynikajú ako dominantní globálni konkurenti.

Oblak 9

Stále považovaný za veľmoc Overwatch, Oblak 9 sa neustále umiestňuje na popredných miestach v každom turnaji. Tím, ktorý je často považovaný za favorita, nedosahuje na mnohých turnajoch druhé miesto. Napriek tomu Coud9 vyhral niekoľko uznávaných titulov, ako napríklad ONAG Invitational a Agents Rising.

TEAM ENVYUS/TEAM ENVY

Tím Envyus, teraz nazývaný Team Envy, je stále považovaný za jeden z najlepších tímov na Západe. Rekord tímov zahŕňa prvé miesta na Operation Breakout, OG Invitational a ďalších významných podujatiach. V prvej sezóne OWL liga videla, že Team Envyus dominoval nad juhokórejskými tímami a uspel proti ostatným tímom v lige. Tím sa dostal do play-off 2019 a prehral s Vancouver Titans.

Misfits

Misfits dominujú turnajom, vyhrávajú The Battle a Europe's Atlantic Showdown Qualifier. Ako tím pokračuje vo víťazstvách, každý hráč a kolektívny tím sú najlepšími konkurentmi European Outreach na trhu.

About the author
Martina Nováková
Martina Nováková
O

Martina Nováková, pravý skvost z srdca Slovenska, je známa svojou odbornosťou v lokalizácii online kasínových sprievodcov. S viac ako dvoma desaťročiami skúseností dokonale prispôsobuje obsah slovenskému publiku, zabezpečujúc relevanciu a rezonanciu.

Send email
More posts by Martina Nováková