Stavte na League of Legends World Championship 2024

Esport ligy turnajov sa v súčasnosti stali tak populárnymi. Preto je dnešný zoznam esportových turnajov dlhý. Ale hneď na vrchole sú tieto eSport majstrovstvá sveta League of Legends. Svetový šampionát League of Legends, jednoducho známy ako Worlds, organizuje Riot Games, je každoročným profesionálnym turnajom, na ktorom sa stretávajú najlepšie tímy League of Legends (LoL), aby na konci každej sezóny súťažili o titul.

Ide o turnaj, ktorý určí najlepšieho šampióna League of Legends na svete počas konkrétneho roka. Na tomto šampionáte tímy bojujú o Summoner's Cup, 70-librovú (32-kilogramovú) trofej (najvyšší úspech) a multimiliónový cenový fond. Z hľadiska sledovanosti má tento turnaj obrovské publikum, pričom ročník 2018 prilákal približne 99,6 milióna divákov.

Martina Nováková
WriterMartina NovákováWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Čo je League of Legends Championship?

Prvé LoL Worlds sa konali v DreamHack vo Švédsku s Tím Fnatic korunoval vôbec prvého šampióna turnaja. Od jeho inaugurácie vyhralo šampionát šesť rôznych tímov, pričom SKT T1 bol jediným tímom, ktorý zdvihol titul trikrát (od roku 2022).

Od svojho vzniku v roku 2011 prešlo podujatie sériou premien. Ako sa zväčšuje, upravuje a mení sa cenový fond, hostiteľské mestá, účastníci a predpisy. Riot Games dokonca od roku 2014 vyprodukovali oficiálnu hudobnú skladbu, ktorá bude sprevádzať podujatie Worlds.

Majstrovstvá sveta LoL pozostávajú z troch súťažných etáp, vrátane play-in, skupinovej fázy a vyraďovacej fázy. Zatiaľ čo fázy Play-In a Group sa hrajú vo formáte round-robin, fáza Knockout sa hrá vo formáte s jednou elimináciou, ktorý obsahuje série najlepších z piatich.

Aké veľké sú majstrovstvá sveta v LoL?

V prvom rade, šampionát spája creme de la creme tímov LoL, aby si zatúlali. S multimiliónovým výherným fondom si nikto nedokáže predstaviť, že turnaj je malý; je to veľký.

Pridajte k tomu stovky miliónov ľudí, ktorí si naladili sledovanie turnajových zápasov naživo, a máte jeden z nich najväčšie e-športové turnaje pod slnkom. Navyše milióny ľudí vidia šampionát ako príležitosť uzatvárať stávky a vyhrať peniaze. Áno, také obrovské a dôležité sú majstrovstvá sveta.

Trofej

Ako už bolo spomenuté vyššie, zdvihnúť Summoner's Cup (pohár turnaja) je snom každého účastníka. Pohár vznikol na objednávku vlastníkov turnaja, Riot Games. Zatiaľ čo Riot Games špecifikovali hmotnosť 70 libier, konečný produkt (pohár) váži menej, aby sa zabezpečilo, že sa dá ľahko zdvihnúť.

O League of Legends

liga legiend, skrátene LoL, je MOBA počítačová hra vyvinutá v roku 2009. Dá sa bezplatne stiahnuť zo stránky hry. Hru si môže stiahnuť a hrať takmer každý, a to vďaka minimálnym systémovým požiadavkám.

Ako hrať League of Legends

Zápas LoL tvoria dva tímy po piatich hráčoch. Tímy sú modré a červené a súťažia na mape Summoner's Rift. Veľká časť akcie sa odohráva v základniach a v troch pruhoch známych ako „dolný, stredný a vrchný“. Džungľa označuje akúkoľvek oblasť na mape, ktorá nie je obsadená uličkami alebo základňami, a 'džungleri' sa spoliehajú na túto oblasť pri zabíjaní neutrálnych príšer za zlato a XP.

Hráči si môžu vylepšovať svojich šampiónov (postavy) zarábaním zlata, ktoré sa míňa na zdroje, ktoré im umožnia čarovať silnejšie kúzla a viac škodiť protivníkom. Na druhej strane vyhrávanie XP pomáha hráčom v levelovaní. Každý tím môže privolať armádu prisluhovačov, aby im pomohla pri zničení súperovej základne.

Ako vyhrať zápas League of Legends?

Prvý tím, ktorý zničí Nexus, vyhráva zápas. Nexus je konštrukcia umiestnená na zadnej strane základne každej strany. Jedna vec, ktorú treba poznamenať, je, že zničenie Nexusu nie je prechádzka ružovým sadom. Nexus zostane nedotknutý, pokiaľ všetky tri jeho inhibítory, alebo aspoň jedna z vežičiek základne, zostanú stáť.

Vežičky sú dôležité v zápase LoL, pretože pomáhajú poškodiť súperov a zároveň umožňujú tímu mať riadnu kontrolu nad bojiskom. Na rozbitie veží tímy často používajú prisluhovačov, ktorých zdrojom je Nexus.

Prečo je LoL World Championship obľúbené na stávkovanie?

Všetci vieme, že popularita stávkovania na e-športy rastie rýchlo, rýchlejšie, ako si dokážete predstaviť, najmä v posledných rokoch. Rozširuje sa tiež rýchlosťou, ktorá by vyvíjala tlak na ďalšie veľké e-športové turnaje.

Ide o e-športové podujatie, kde sa stávkové kurzy League of Legends sú priaznivé a poskytujú skvelú príležitosť staviť na váš obľúbený tím.

Teraz je jedným z najpopulárnejších online turnajov eSport pre tipujúcich LoL World Championship. Nie je veľa turnajov eSports svedkami prílevu tipujúcich, ako je tento. A je to z dobrých dôvodov, vrátane nasledujúcich:

Na výber viacero stávkových trhov

Trvanie zápasu nad/menej, Tím, ktorý zabije prvého baróna/draka, Skóre zápasu nad/menej, Tím, ktorý odoberie prvú krv atď.

Zápasy sú krátke

Zápasy League of Legends zvyčajne trvajú 40 minút. Desať minút je možné pridať alebo odpočítať v závislosti od niekoľkých faktorov, ako je zložitosť zápasu, herný štýl tímov, push potenciál atď. To znamená, že tipujúci nemusia čakať hodiny, kým sa výhry dostanú na ich účty pre ďalšiu stávku.

Dostupnosť

To je ďalší dôvod, prečo stávkujúci milujú majstrovstvá sveta v LoL. Turnajové kurzy nájdete vôbec k dispozícii stávkové stránky esport. Prečo sa teda snažiť staviť na turnaj, ktorého dostupnosť je obmedzená?

Víťazné tímy a najväčšie momenty majstrovstiev sveta League of Legends

Fnatic (sezóna 1)

Počas prvej sezóny bol svetový šampionát LoL ešte len v rozkvete a chýbala mu zmysluplná infraštruktúra. V dôsledku toho si Riot Games vybrali DreamHack Leto, Švédsko, ako miesto podujatia. Tohto podujatia sa zúčastnilo celkom osem tímov – tri tímy z Európy, tri tímy zo Severnej Ameriky, jeden z Filipín a jeden zo Singapuru.

Fnatic, švédsky tím, prekonal svojich súperov, keď porazil Counter Logic Gaming 2:1 pred tým, ako porazil Epik Gamer. Fnatic čelil Against All Authority vo veľkých finále, vďaka čomu sa finále prvej sezóny stalo celoeurópskou záležitosťou. Domov by si odniesli 50 000 dolárov.

Taipei Assassins (Sezóna 2)

Udalosť sa konala v Los Angeles v Kalifornii a má prize pool 2 000 000 dolárov, čo je štyridsaťnásobok prvého cenového fondu. Po dokončení skupinovej fázy sa TPA postavil proti kórejskému tímu NaJin Sword.

Tento taiwanský tím prekvapivo ľahko zmietol NaJin a postúpil do Veľkého finále po vysokooktánovom víťazstve 2:1 nad vtedajšou európskou moskovskou päťkou. Tchaj-pej sa postavil proti Azubu Frostovi, najlepšiemu nasadeniu Kórey, ktorého efektívne odstavili. Súťaž vyhrali 3:1, čím priniesli na Taiwan vôbec prvú korunu majstrovstiev sveta.

SK Telecom T1 (sezóna 3)

Tretia séria bola prvýkrát v histórii svetov, kedy sa séria odohrala vo všetkých piatich zápasoch. SKT by nakoniec porazil NaJin, aby postúpil do Veľkého finále. Zápas proti Royal Club bol však sklamaním, pretože SKT ich zdolali 3:0 a vyhrali prvé majstrovstvá Kórey. Toto víťazstvo znamenalo začiatok dominancie Kórey na šampionáte.

Samsung White (Sezóna 4)

Súboj medzi Samsung White a Star Horn Royal Club sa skončil výpraskom 3:0. V tomto zápase sa porazenému podarilo vyhrať iba jeden gem. Pre Samsung White to bolo prvé majstrovské víťazstvo a pre Kóreu druhé víťazstvo v rade. Royal Club, v súčasnosti známy ako Royal Never Give Up, je jediným tímom, ktorý skončil na turnaji viackrát ako druhý.

SK Telecom T1 (5. sezóna)

SKT čelil KOO Tigers vo veľkom finále v roku 2015. Toto bolo prvé z troch po sebe nasledujúcich celokórejských svetových finále. Perfektný svetový beh SKT pokazili KOO Tigers, ktorí dokázali vyhrať jeden zápas, ale to bolo to najlepšie, čo mohli urobiť. SKT by pokračovalo víťazstvom 3-1 a stalo sa tak vôbec prvým tímom, ktorý vyhral turnaj viac ako raz.

Ďalší víťazi majstrovstiev sveta v LoL

  • SK Telecom T1 (6. sezóna)
  • Samsung Galaxy (sezóna 7)
  • Invictus Gaming (8. sezóna)
  • FunPlus Phoenix (9. sezóna)
  • DAMWON Gaming (Sezóna 10)

Kde a ako staviť na majstrovstvá sveta League of Legends?

Napriek existencii ďalších ziskových a veľkých esport turnajov zostáva LoL World Championship jedným z najlepších esportových turnajov pre stávkarov. Každá udalosť League of Legends Worlds je globálnou senzáciou, ktorá spúšťa stávkovú horúčku.

Ako staviť na majstrovstvá sveta League of Legends

Existujú online stávkové stránky na esport; preto musíte urobiť správnu voľbu, pokiaľ ide o stávkovanie na esport turnaje. Môže sa zdať, že ide o najjednoduchší krok, no nemusí to tak byť. Samozrejme, ak sa v tejto fáze pomýlite, vaša skúsenosť s online stávkovaním bude ohrozená. Ak si nie ste istí, kde začať, jednoducho si na Google vyhľadajte tie najlepšie stránky so stávkovaním na e-športy.

Keď sa rozhodnete pre bookmakera, dokončite proces registrácie, ktorý zvyčajne zahŕňa vyplnenie online formulára. Uistite sa, že ste poskytli platné informácie, pretože neskôr môžete byť podrobení dodatočnému overeniu. Niektorí bookmakeri môžu požadovať, aby ste ihneď odovzdali vládou vydaný preukaz totožnosti, zatiaľ čo iní počkajú na vašu prvú žiadosť o výber.

Po registrácii vykonajte vklad pomocou svojho obľúbený spôsob platby. Keď to urobíte, teraz bude čas dať svoje peniaze do práce. Vyberte si zápas, stávkový trh, vklad a potvrďte svoju stávku.

About the author
Martina Nováková
Martina Nováková
About

Martina Nováková, pravý skvost z srdca Slovenska, je známa svojou odbornosťou v lokalizácii online kasínových sprievodcov. S viac ako dvoma desaťročiami skúseností dokonale prispôsobuje obsah slovenskému publiku, zabezpečujúc relevanciu a rezonanciu.

Send email
More posts by Martina Nováková