Sprievodca stávkovaním na e-športy: stávkovanie fantázie pre začiatočníkov

Fantasy stávkovanie explodovalo na scéne online hazardných hier vďaka svojej vzrušujúcej a rýchlej povahe spolu so skutočnosťou, že športoví nadšenci s prehľadom o hráčskych štatistikách a športe vo všeobecnosti disponujú neodmysliteľným talentom, pokiaľ ide o základy tímu. výber — a o tom je v podstate fantázia.

Stručne povedané, stávkovanie na fantasy športy možno opísať ako šikovnú online hru, v ktorej si stávkujúci vytvára virtuálny tím hráčov, ktorí získavajú body na základe určitých štatistík súvisiacich s daným športom.

Máte chuť to vyskúšať? Tu je prehľad všetkých základov, ako je hrať fantasy, výber dôveryhodnej stávkovej stávky, obľúbené športy, na ktoré môžete staviť, a tipy, triky a stratégie na zvýšenie vášho víťazného potenciálu.

Martina Nováková
WriterMartina NovákováWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Vysvetlenie fantasy športov

Základné vysvetlenie stávkovania na fantasy športy sme ponúkli už skôr a realita je taká, že je to skutočne celkom jednoduché. Ako šikovná hra by vám dobre poslúžilo, keby ste pochopili šport, na ktorý vsádzate, ale aj začiatočníci to môžu vyskúšať tak, že sa naučia niektoré z príslušných taktík, prispôsobia si ich a budú improvizovať na nuansy. hry.

Fantasy stávkovanie len vyžaduje, aby ste zostavili tím hráčov na základe určitých kritérií výberu. Vaši hráči potom získavajú body pre váš virtuálny tím na základe ich výkonu v skutočných živých hrách a ak je váš celkový počet bodov najvyšší, ste víťazom.

Ľahké, však?

s tradičné športové stávkovanie, stávkujúci vsádzajú na výsledok športových udalostí, ale pri fantasy stávkach uzatvárate stávky s ostatnými stávkovateľmi, ktorí tiež vytvorili fantastické tímy, a víťazom je ten, ktorého tím prekoná ostatných.

Zaznamenať si:

Zatiaľ čo fantasy stávkovanie sa považuje za hru zručnosti, je tu aj prvok náhody. Stávkujúci – bez ohľadu na úroveň ich odbornosti alebo kompetencie – nemajú nikdy zaručenú výhru. Aj s najlepšími, najlepšie hodnotenými hráčmi môžu tímy prehrať zápas, turnaj, sezónu atď., a aj to prehrajú. Vyskytnú sa nejaké zranenia a tieto nešťastné, nepredvídateľné udalosti negatívne ovplyvňujú vaše šance, ale sú neoddeliteľnou súčasťou a často zvyšujú očakávanie a vzrušenie z hier.

Ako hrať stávkovanie na fantasy športy

Ako už bolo spomenuté, existuje niekoľko spôsobov, ako stávkovať vo fantasy športoch, ale typ stávky, ktorý si vyberiete, závisí od športu a od toho, či sa zúčastňujete ligy počas celej sezóny, alebo sa rozhodnete pre podiel v denných fantasy športoch.

Pravidlá vytvárania tímov sa tiež líšia podľa športu, ale väčšinou máte na výber hráčov (každý má priloženú cenovku) pre svoj tím rozpočet alebo platový strop. Body a bodovacie systémy sa tiež líšia. Napríklad to, ako váš tím získava body vo futbale, sa bude líšiť od toho, ako ich získava v bejzbale alebo futbale. Vo futbale by hráč na pozícii širokého prijímača zbieral body na základe svojich yardov, touchdownov atď., zatiaľ čo futbalista by sa radil za góly, penalty atď.

Fantasy ligy

Už viete, že fantasy ligy vo všeobecnosti zahŕňajú hru proti inému fantasy tímu. Vo futbale je víťaz korunovaný, ak jeho tím získa najviac bodov v rámci svojej základnej zostavy, takže cieľom je vybrať formáciu, ktorá prinesie najlepšie celkové štatistiky, čo povedie k väčšiemu počtu bodov, a nakoniec aj víťaza cenového fondu. .

Niektoré ligy však neudeľujú 100 % výhry. Namiesto toho víťazi získajú určité percento z nich a sú tu menšie sumy udelené tým, ktorí sa umiestnia na druhom mieste.

Stávkujúci na fantasy športy sa môžu rozhodnúť hrať len proti jednému súperovi. Ich stávky by boli rovnaké a víťaz (ktorý odíde s vkladom svojho súpera) je určený podľa toho, ktorého tím dosiahne najviac bodov.

Denné fantasy športy

Denné fantasy športy rozdeľujú mesiace trvajúci celosezónny formát klasických fantasy líg na menšie, akčnejšie kúsky, kde si môžete každý deň alebo týždeň vybrať presne svojich obľúbených hráčov. Nie je s tým spojené žiadne veľké nasadenie, takže vás nezostane, povedzme, zlý výber hráčov (po celé mesiace a mesiace), ktorí neprinášajú výsledky ani vám nevyhrávajú žiadne peniaze.

V denných fantasy športoch nie sú zranenia a slabé drafty a obchody problémom ako pri sezónnej verzii.

Fanúšikovia, ktorí majú radi šport a majú radi fantasy športy, sa môžu tešiť na nepretržitú zábavu a zábavu pri výbere presnej základnej zostavy alebo tímu podľa vlastného výberu. Existuje tiež viac príležitostí na výhru, pretože súťaže neustále prebiehajú s denným a týždenným stávkovaním.

Platový strop, ktorý do určitej miery obmedzuje váš výber, je stále platný, no nemusí nevyhnutne brániť vašej kontrole. Pamätajte, že nie vždy sú najdrahší hráči najlepší – to platí najmä v každodenných fantasy športoch.

Tu sú kroky, ako začať s fantasy stávkovaním:

1. Nájdite renomovanú stávkovú kanceláriu. Vyberte si dôveryhodnú fantasy stránku alebo stávkovú kanceláriu (viac o tom o chvíľu).

2. Zaregistrujte sa alebo sa prihláste. Ak ste nový, vytvorte si účet alebo sa jednoducho prihláste.

3. Vyberte Fantasy Sport. Prejdite na ponuku denných fantasy športov a vyberte si ten, v ktorom ste si najviac istí. Mali by ste mať dostatočné znalosti o tomto športe, ako aj prehľad o hráčoch, tímoch a hre.

4. Vyberte si typ hry. Vyberte si typ stávky alebo hry (tým sa budeme zaoberať v ďalšej časti).

Výber typu dennej fantasy hry a veľkosti ligy

Hry zadarmo

Tu vám odporúčame začať svoju cestu stávkovania. Riziko neexistuje, pretože sa dá hrať zadarmo, takže nie je potrebný žiadny vklad ani stávka a umožňuje vám vyhrať skutočné peniaze, aby ste zvýšili svoj bankroll. Stále máte tiež možnosť vybrať si preferovaný typ hry: Head-to-Head (H2H), Double Up (50/50) alebo Garantovaný cenový fond (GPP).

Head-to-Head a Double Up

Tieto typy hier vám ponúkajú približne 50% šancu vyhrať stanovenú sumu hotovosti alebo doslova zdvojnásobiť svoje peniaze. V hrách H2H hráte proti jedinému súperovi, zatiaľ čo hry 50/50 vyžadujú, aby ste porazili polovicu poľa. Výhodou týchto typov je, že na to, aby ste vyhrali, nemusíte zostavovať najlepší tím – namiesto toho sa pozrite na vytvorenie lepšieho tímu s bezpečnými možnosťami.

Garantovaný cenový fond

Tieto hry sú o niečo ťažšie, ale výhodou je, že vstupné poplatky sú nízke a ak sa vášmu vybranému tímu darí, ceny sú zvyčajne vysoké. V turnaji GPP nastúpite proti mnohým ďalším tipujúcim, takže vaše znalosti a znalosti hráčov atď. musia byť mimoriadne dobré.

Ako si vybrať najlepšiu stránku na stávkovanie na fantasy

Fantastické športové stávkovanie nie je klasifikované ako tradičné hazardné hry, pretože je vnímané skôr ako hra zručnosti ako hra o šťastí alebo náhode. Ale aj keď je odbornosť vo vami zvolenom fantasy športe určite dôležitá, výsledok nie je nikdy jasný, pretože v podstate vsádzate na skutočnú hru, nad ktorou nemáte kontrolu. Ak nehráte bezplatnú fantasy hru, vsadenie akéhokoľvek druhu stávky na výsledky hry znamená, že vždy bude existovať určitá úroveň rizika.

Predtým, ako sa vrhneme na výber fantasy stránky, musíme zdôrazniť dôležitosť praktizovania zodpovedného hrania. Pred hraním fantasy o skutočné peniaze si stanovte realistický rozpočet a nikdy ho neprekračujte.

Kritériá pri výbere stránky eSports alebo stávkovej stávky

Najlepšia stránka online stávok sa bude líšiť od osoby k osobe v závislosti od konkrétnych hier alebo turnajov a súťaží, na ktoré chcú uzatvárať stávky – pre mnohých dokonca aj typy ponúkaných stávok. Tu sú kľúčové vlastnosti dobrých stránok eSports:

Dôveryhodná licencia

Uistite sa, že vaša vybraná stávková kancelária má licenciu od renomovaného úradu pre hazardné hry. Zákonná licencia znamená, že stránka je nepretržite monitorovaná a slúži ako záruka, že bookmaker funguje spravodlivo a bezpečne.

spôsob platby

Prejdite na možnosti platby a uistite sa, že ste si vybrali spôsoby vkladu a výberu sú podporované.

Volna hra

Toto je obzvlášť dôležité pre nových stávkarov. Hranie bezplatných fantasy športov je rovnako vzrušujúce, ale je to bez rizika a je to skvelý spôsob, ako správne pochopiť hru predtým, ako vstúpite do stávky so skutočnými peniazmi.

Promo akcie a bonusy

Mnoho stávkových stránok eSports ponúka novým zákazníkom propagačné akcie a bonusy aby mohli začať svoj bankroll. Peňažný bonus znamená, že stávkujúci sa musia starať len o to, aby v neskoršej fáze vykonali svoj prvý vklad.

Zákaznícka podpora

V prípade, že sa niečo pokazí, je nevyhnutné mať call centrum, linku pomoci alebo prítomnosť na sociálnych sieťach, ktoré stávkujúcim poskytujú služby 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Používateľská skúsenosť

Stávková kancelária, ktorú si vyberiete pre fantasy športy, by mala mať fantastické používateľské rozhranie a mala by používať len ten najlepší softvér od popredných poskytovateľov v tomto odvetví.

Populárne fantasy športy na stávkovanie

Futbal

Americký futbal (a najmä NFL) dominuje fantasy v USA. Renomovaná virtuálna liga sa môže pochváliť fanúšikovskou základňou viac ako 35 miliónov ľudí, čo sa rovná približne 78 % fantasy hráčov v krajine.

futbal

Futbal je popredný fantasy šport vo Veľkej Británii s približne 8 miliónmi aktívnych hráčov fantasy. Základňa fanúšikov neustále stúpa vďaka celosvetovej popularite tohto športu. Premier League – najväčšia futbalová liga na svete – vlastní svoju oficiálnu fantasy hru Fantasy Premier League (FPL).

Kriket

V Indii, fantasy kriket patrí medzi vrcholy s ohromujúcou sledovanosťou viac ako 100 miliónov hráčov. IPL a Twenty20 Cricket Championship sú primárne virtuálne zamerania a odborníci sa domnievajú, že v nasledujúcom desaťročí vyskočí na približne 400 miliónov.

Basketbal

Basketbal je na vrchole rebríčka v denných fantasy športoch. Basketbaloví fanatici sa nevedia nabažiť akcie, takže dáva zmysel, že aj jeho eSports je obrovská. USA majú v súčasnosti najaktívnejších používateľov a strety medzi rôznymi tímami v NBA sú hlavným cieľom fantázie.

Tipy a triky na úspešné stávkovanie

Stávkovanie za skutočné peniaze? Doprajte si náskok vo fantasy športovej aréne s týmito víťaznými stratégiami:

Sledujte hráčov

Mali by ste mať naozaj dobrý prehľad o vrcholoch a pádoch každého hráča a jediný spôsob, ako zostať na vrchole týchto štatistík, je sledovať živé hry. Pochopenie typického výkonu hráča vám pomôže predpovedať jeho schopnosti v budúcich hrách.

Poznať šport

Ide to ruka v ruke s poznaním výkonnosti každého hráča. Ak chcete vyniknúť a čo najlepšie využiť možnosti fantázie, musíte byť fanúšikom tohto športu alebo hre dobre rozumieť.

Majte stratégiu

Mať stratégiu stávkovania je o pochopení výkonu hráčov a vynikajúcom chápaní tohto športu ako celku. Zlá stratégia bez premýšľania môže zničiť vašu fantasy sezónu ešte predtým, než sa rozbehne. Draftovanie najlepších hráčov neznamená, že všetci musia byť na vrchole rebríčka. Všetko je to o rovnováhe – a vždy by ste mali zvážiť ukladanie časti svojho rozpočtu (platový strop, o ktorom sme hovorili skôr) na obchody v polovici sezóny atď.

Začnite s menej drahými ligami

Ozvali sme sa najpopulárnejšie ligové športy na stávkovanie vo fantasy, ale pamätajte, že ich hranie je tiež drahšie. Ak ste novým stávkovaním na fantasy športy, začnite s lacnejšími ligami, aby ste ušetrili nejaké peniaze (kým nebudete pripravení zvýšiť svoje stávky) a aby ste sa lepšie oboznámili s tým, ako veci fungujú.

Vždy sa bavte

Iste, trocha súťaživosti je skvelá, ale na konci dňa má byť účasť (a dokonca aj sledovanie) akéhokoľvek športu, či už skutočného alebo virtuálneho, zábavou. Poznajte tiež svoje limity a praktizujte zodpovedné hranie.

About the author
Martina Nováková
Martina Nováková
About

Martina Nováková, pravý skvost z srdca Slovenska, je známa svojou odbornosťou v lokalizácii online kasínových sprievodcov. S viac ako dvoma desaťročiami skúseností dokonale prispôsobuje obsah slovenskému publiku, zabezpečujúc relevanciu a rezonanciu.

Send email
More posts by Martina Nováková

Faq

Všetko, čo potrebujete vedieť o kasínach

Čo je to fantasy stávkovanie?

Fantasy stávkovanie je online hra založená na schopnostiach, kde stávkujúci vytvára virtuálny tím hráčov, ktorí zbierajú body na základe určitých štatistík relevantných pre daný šport.

Na ktorý fantasy šport sa tipuje najľahšie?

Najjednoduchší fantasy šport, na ktorý sa dá staviť, je ten, ktorý poznáte najlepšie, pretože sa budete vedieť lepšie rozhodovať a vaša stratégia úspechu bude motivovaná tým, že budete hre rozumieť.

Môžete hrať stávkovanie na fantasy športy zadarmo?

Áno, môžete hrať stávkovanie na fantasy športy zadarmo na mnohých uznávaných a dôveryhodných stávkových stránkach eSports. Voľná hra znižuje akékoľvek riziko straty peňazí a tiež vám poskytuje príležitosť lepšie sa zoznámiť s hrou.

Je fantasy stávkovanie formou hazardu?

Stávkovanie na fantasy športy sa z právneho hľadiska nepovažuje za tradičné hazardné hry, pretože sa považujú za hry zručnosti. Stávkujúci však vsádzajú skutočné peniaze, takže toto je trochu šedá zóna.