Stavte na ESL Gaming 2024

ESL Gaming bola spustená už v roku 2000. Vznikla ako nástupca Deutsche Clanliga, ktorá fungovala tri roky. Spoločnosť je známa organizáciou mnohých esport turnajov a líg po celom svete. V roku 2015 bola ESL Gaming vyhlásená za najväčšiu e-športovú spoločnosť na svete. V súčasnosti je tiež najstaršou fungujúcou spoločnosťou eSports. Sídli v Kolíne nad Rýnom v Nemecku a má viac ako desať rôznych kancelárií a mnoho televíznych štúdií v niekoľkých ďalších krajinách.

ESL Gaming začala s herným časopisom, po ktorom nasledovala online herná liga. Neskôr získala svoje servery a začala ich prenajímať na rôzne e-športové súťaže. Rástol pomerne rýchlo, takže turnaj ESL Intel Extreme Masters Katowice mal viac ako stotisíc ľudí a viac ako milión divákov na Twitchi.

Martina Nováková
WriterMartina NovákováWriter

Vlastníctvo

The Modern Times Group kúpila 74 % ESL Gaming od materskej spoločnosti Turtle Entertainment v roku 2015. V tom istom roku sa začali vysielať živé e-športové udalosti vo viac ako 1500 kinách. To pomohlo značne zvýšiť popularitu ESL Gaming. Výsledkom bolo, že organizácia začala hostiť viac online turnaje eSport a postupne rozširovali škálu eSports hier, ktoré ponúkali.

V roku 2022 spoločnosť oznámila, že Savvy Gaming Group (SGG) získa ESL Gaming a ďalšiu e-športovú platformu s názvom FACEIT. Kúpna cena ESL Gaming sa odhaduje na 1,05 miliardy amerických dolárov. Transakcia bude dokončená v druhom štvrťroku tohto roka. SGG plánuje zlúčiť tieto dve spoločnosti a vytvoriť skupinu ESL FaceIt Group.

Súťaže

ESL zvyčajne spolupracuje s inými vydavateľmi, ako sú Riot Games, Blizzard Entertainment, Microsoft Gaming a Valve, aby každoročne organizovali množstvo esportových líg a súťaží na celom svete. Väčšina súťaží sa v súčasnosti koná online a priťahuje milióny divákov. Niektoré z najlepších súťaží zahŕňajú ESL Play, ESL National Championships, ESL Pro Tour, ESL One a Intel Extreme Masters. Niektoré populárne hry v turnajoch a ligách sú uvedené nižšie.

  • FIFA: Videohry FIFA sú sériou asociačných futbalových hier vyvinutých spoločnosťou EA Sports. Patrí medzi najpopulárnejšie videohry, väčšinou si požičiava z najpopulárnejšieho športu na svete, združeného futbalu. Hra zahŕňa dva tímy, z ktorých každý sa snaží prekonať ten druhý a vyhrať hru.
  • Rainbow Six: Rainbow Six je taktická strieľačka od spoločnosti Ubisoft. Hráči môžu využiť ktoréhokoľvek z operátorov dostupných v tíme Rainbow. Rôzni operátori majú rôzne schopnosti a hodnotenia. Hra obsahuje dva tímy, teroristov a protiteroristov, a rôzne režimy, z ktorých každý má rôzne ciele pre každý tím.
  • Clash of Clans: Supercell vyvinul a zverejnil Clans of Clans. Téma hry je založená na fantasy svete, v ktorom hráč preberá úlohu náčelníka dediny. Cieľom hry je vytvoriť dedinu, ktorá odolá útokom a vycvičiť jednotky na útok s použitím obmedzených zdrojov.
  • Mortal Kombat: Mortal Kombat bol pôvodne vyvinutý spoločnosťou Midway Games. Ide o bojovú hru s fantasy tematikou s mnohými rôznymi postavami, z ktorých každá má iný súbor zručností a schopností. Variácií Mortal Kombat bolo niekoľko, no základná myšlienka hry zostáva rovnaká.
  • NBA2K: NBA2K je videohra, ktorá simuluje basketbalové športy vyvinutá spoločnosťou Visual Concepts. Každá zo zápasov NBA 2K zvyčajne napodobňuje sezónu Národnej basketbalovej asociácie, najvyššej basketbalovej ligy na svete.
  • Call of Duty: Call of Duty: Warzone je ďalšia strieľačka vydaná spoločnosťou Activision. Námet hry vychádzal z druhej svetovej vojny počas jej uvedenia. V súčasnosti séria obsahuje hry zasadené do studenej vojny, vesmíru a futuristických svetov.
  • Liga legiend: Toto je bojová aréna pre viacerých hráčov, ktorú vydáva Riot Games. Bola inšpirovaná mapou Defense of Ancients, ale bola vyvinutá ako samostatná hra. Hru hrajú dva tímy, každý má päť hráčov. Každý tím musí brániť svoje územie pred druhým tímom a zároveň útočiť na územie druhého tímu.

Prečo sú ESL Gaming Tournaments populárne?

Rozmanitosť hier

Jedným z hlavných dôvodov, prečo sú turnaje ESL Gaming obľúbené, najmä medzi tipujúcimi, je obrovská rozmanitosť hier, ktoré sa vyskytujú v mnohých rôznych turnajoch eSports. Stávkujúci tak majú množstvo výberov stávkových trhov, na ktorých môžu staviť.

nariadenia

Turnaje ESL Gaming sú vždy dobre riadené a regulované. To zaisťuje férovú hrateľnosť a nikto nemôže žiadnym spôsobom manipulovať s výsledkami hry. Dôveryhodnosť značky má za následok lojalitu hráčov a rastúcu popularitu.

Dostupnosť

ESL Gaming zvyčajne každý rok organizuje mnohé z najlepších eSport turnajov a líg. Ideálne je, ak takmer v každom ročnom období vždy prebieha nejaká udalosť. Stávkujúci sa tak môžu spoľahnúť na organizáciu, že má podujatia, na ktoré môžu stávkovať počas celého roka. Udalosti sú zvyčajne dostatočne veľké na to, aby sa mohli objaviť vo väčšine online kasín.

Jednoduchosť oprávnenosti

ESL Gaming ligy a turnaje sú zvyčajne vytvorené tak, aby vyhovovali takmer všetkým hráčom, od nováčikov až po profesionálnych hráčov. Niektoré turnaje sú navrhnuté špeciálne pre rôzne úrovne zručností, vďaka čomu sa na udalostiach môže ľahko zúčastniť každý. Podmienky oprávnenosti sú tiež zvyčajne prísne, ale jednoduché.

Víťazné tímy a najväčšie momenty ESL Gaming Tournaments

Z množstva turnajov, ktoré ESL Gaming hostila, niekoľko tímov a hráčov predviedlo príkladné výkony. Zvyčajne sa objavujú rôzne majstrovstvá a ligy v e-športoch rôzne e-športové hry, takže je trochu náročné ohodnotiť celkovo najlepšie tímy. Rôzne tímy a hráči však v priebehu rokov neustále dosahovali skvelé výsledky vo väčšine líg a turnajov a niektorí v určitom bode podali veľké výkony.

Najlepšie herné tímy ESL

Fnatic

Fnatic je jedným z najlepších tímov, ktoré hrajú ESL Gaming Pro League. Ligu vyhralo niekoľkokrát, vrátane prvej a druhej sezóny. Výhry pomohli upevniť meno tímu medzi najlepšími tímami v lige.

Natus Vincere

The Natus Vincere tím je držiteľom titulu úradujúceho šampióna Pro League. Vyhrali 14. sezónu ligy proti Team Vitality, ďalšiemu tímu známemu skvelým výkonom. Tím si za víťazstvo zabezpečil 1 milión amerických dolárov, čo je tretí tím v histórii, ktorý vyhral takúto sumu na turnaji ESL Gaming.

Team Liquid

Team Liquid je známy tým, že je jedným z najstarších esports tímov. Zúčastňuje sa niekoľkých turnajov ESL a pridáva sa k viac ako 2 000 turnajom, ktoré tím odohral, vrátane niektorých z najväčších eSports turnajov. Tím tiež vygeneroval najvyššie celoživotné príjmy vo výške viac ako 38 miliónov amerických dolárov.

OG

OG je ďalší tím, ktorý stojí za zmienku. V súčasnosti je druhým najlepším tímom na základe generovaných príjmov. Výnimočné je, že príjmy, viac ako 35 miliónov amerických dolárov, pochádzajú z odohrania iba 126 turnajov. To je dobrý ukazovateľ toho, aký dobrý je ich pomer výhier.

Zlí géniovia

Zlí géniovia pozostáva z hráčov z viac ako desiatich krajín a troch kontinentov. Bola založená v roku 1999 a patrí medzi najvýkonnejšie tímy už viac ako dve desaťročia, na ktorých hrá, aby vytvorila jedno z najdlhšie fungujúcich dedičstiev. Tím hral na viac ako 900 veľkých esport turnajoch a zarobil viac ako 25 miliónov amerických dolárov. Najlepšie výkony tímu sú v Dota 2 a League of Legends.

Kde a ako staviť na ESL turnaje

Stávkovanie na esport turnajoch je relatívne jednoduché, najmä pre tipujúcich, ktorí majú nejaké skúsenosti so stávkovaním esportov. Prvým krokom je nájdenie online stávkovej kancelárie na e-športy ktorá ponúka mnoho trhov so stávkami na e-šport. Na to sa musíte uistiť, že stávková stránka je dôveryhodná. Pre pohodlie môžete zvážiť ponúkané možnosti platby a vybrať si stávkovú stránku, ktorá vám ponúka najvhodnejšiu možnosť.

Pred stávkovaním na ESL Gaming Tournament sa musíte uistiť, že stávkový účet esports má dostatok prostriedkov na stávku. Môžete tiež využiť akýkoľvek bonusy alebo propagačné ponuky možno dostanete.

Ďalším krokom je výber turnajovej udalosti ESL Gaming, ktorá práve prebieha, a výber typu stávky, ktorú chcete umiestniť. Online stávkové stránky eSport zvyčajne ponúkajú rôzne typy stávok pre rôzne hry. Noví tipujúci možno budú musieť preskúmať rôzne typy stávok, aby mohli robiť informované stávkové rozhodnutia.

Tipy na stávkovanie

Kedy stávkovanie na e-šport turnaj, začnite vytvorením zoznamu esports turnajov a potom vyberte tie, na ktoré môžete staviť. Tiež sa uistite, že preskúmate tímy, ktoré hrajú. To vám môže pomôcť určiť, či daný kurz stojí za hazard. Mali by ste tiež spravovať svoj bankroll rozumne, najmä ak máte v úmysle staviť na niekoľko hier v turnaji. Pre úspešné stávkovanie je tiež nevyhnutné vyhýbať sa emocionálnym stávkovým rozhodnutiam.

About the author
Martina Nováková
Martina Nováková
O

Martina Nováková, pravý skvost z srdca Slovenska, je známa svojou odbornosťou v lokalizácii online kasínových sprievodcov. S viac ako dvoma desaťročiami skúseností dokonale prispôsobuje obsah slovenskému publiku, zabezpečujúc relevanciu a rezonanciu.

Send email
More posts by Martina Nováková