Stavte na Fortnite World Cup 2024

Pro-Am a hlavné podujatie Svetového pohára využívajú Fortnite Battle Royale. Toto je Hra Battle Royale v ktorej je až 100 hráčov vysadených na ostrov bez zbraní alebo brnenia okrem krompáča. Keď sú hráči na zemi, musia hľadať zbrane a liečivé predmety. Svoj krompáč tiež používajú na búranie existujúcich funkcií na zhromažďovanie zdrojov.

Toto všetko musí byť dokončené, pričom sa treba vyhnúť útokom ostatných hráčov a zostať v zužujúcom sa kruhu na mape alebo riskovať smrteľné poškodenie, ak ho opustia. Používatelia môžu použiť zdroje, ktoré zhromaždili na výstavbu svojej základne, aby sa chránili pred útokmi. Vyhráva hráč alebo tím s najväčším počtom životov na konci hry. Hráči si tiež môžu vo Fortnite Creative vytvárať vlastné kurzy vlastným tempom, ktoré potom môžu použiť na vytvorenie súťažných podujatí, ktoré možno zdieľať s ostatnými.

Martina Nováková
WriterMartina NovákováWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Súťaže

Epic minul značné množstvo peňazí na založenie najlepšie e-športové turnaje. V roku 2018 spoločnosť zaviazala sto miliónov dolárov na rozšírenie Fortnite esportu s prípadným cieľom usporiadať veľký eSports turnaj. Tento proces však nebol obzvlášť hladký.

Technické problémy, nízka kvalita produkcie a problémy s návštevnosťou webových stránok sužovali prvé turnaje. Kvôli oneskoreniu musel byť v polovici zrušený aj prvý letný turnaj Summer Skirmish. Veci sa postupne zlepšovali, no problémy pribúdali.

Kvalifikácia majstrovstiev sveta mala tiež svoj podiel problémov, najmä pokiaľ ide o podvádzanie. Kvôli podvádzaniu počas kvalifikácií boli známi hráči ako Xxif a Damion Cook suspendovaní, ale neskôr boli obnovení. Rovnako rýchly vývoj Epic znamená, že nové funkcie, ako je všemocný Infinity Blade, sa často pridávajú do tej istej hry tesne pred veľkými turnajmi. To môže hráčom brániť v dostatočne dobrej príprave na turnaje eSports.

Zďaleka najpôsobivejším aspektom majstrovstiev sveta je, ako sa spoločnosti Epic podarilo začleniť realitu a digitálny vesmír. Divákom sa odporúča, aby každý deň vykonávali viacero úloh, ako je návšteva zábavných parkov, aby získali odmeny. Výhody by mohli byť niečo také jednoduché ako fyzická minca V-Bucks, rovnako ako v hre. Fanúšikovia si na podujatí mohli kúpiť oblečenie z Fortnite World Cup, ako aj ďalšie výhody, ako napríklad tapety, ktoré sú k dispozícii iba počas tejto príležitosti.

Skorý prístup je dobrá metóda, ktorú obrovský poskytovateľ používa na to, aby sa ľudia zaujímali o hru. Vyžaduje si to však viac, aby sa používatelia zapojili, a Epic obe karty výborne využil. Save the World prilákalo veľké množstvo ľudí, ktorí chceli využiť funkciu Early Access.

Dokonca aj po tom, čo to bolo prémiové, niektorí ľudia zostali. Epic potom sprístupnil svoj najnovší režim ako bezplatnú službu. Bol navrhnutý ako bonus pre tých, ktorí zostali verní predchádzajúcim režimom. Tiež to bol podnet pre tých, ktorí sa do hry ešte nepripojili, aby ju vyskúšali.

Prečo sú finále Svetového pohára vo Fortnite populárne?

Esportový turnaj je celosvetovým fenoménom. Epic prezradil, že rezervácie na viac ako 23 000-kapacitné miesto boli vypredané tesne pred esportovým turnajom v roku 2019. Finále majstrovstiev sveta vo futbale sledovalo viac ako dva milióny súbežných divákov na streamovacích platformách Twitch a YouTube.

Samotný šampionát je rôznorodý a kvalifikácia priláka viac ako 40 miliónov hráčov. Výherný fond pre turnaj je pomerne veľký a vyvoláva ešte väčší záujem. Aby bola akcia úspešná, Epic Games sa spolieha na návštevnosť fanúšikov.

Epic Games vytvorili počas podujatia množstvo atrakcií zameraných na turnaj. Pred, počas a po hrách sa zriaďuje replika zábavného parku. Publikum je vždy rôznorodé, najmä z hľadiska veku, čo svedčí o obľúbenosti podujatia. Vďaka mnohým rodinám s malými deťmi, ako aj deťom a dospelým oblečeným v dresoch pre e-športy sa zábavný park cíti ako skutočné miesto.

Prečo je tento turnaj obľúbený na stávkovanie?

Pretože existuje viacero edícií hry, je to obľúbená možnosť stávkovania pre ľudí, ktorí majú radi stávkovanie na e-športové turnaje. Tri herné režimy poskytujú niekoľko možností pre hráčov rôzneho vkusu. Ľudia si od prírody užívajú možnosti, ako napríklad kreatívne prostredie, kde vlastnia jedinečné ostrovy a majú úplnú nezávislosť. Niekomu sa môže páčiť pravidelné prepínanie medzi rôznymi režimami. Preto je to skvelý spôsob, ako zabrániť tomu, aby sa hra stala nudnou.

Víťazné tímy a najväčšie momenty finále majstrovstiev sveta vo Fortnite

Úvodný Fortnite World Cup bol prvýkrát ohlásený vo februári 2019. Epic mal v úmysle organizovať toto podujatie každý rok. Kvalifikačný proces vybral približne 200 hráčov alebo tímov, ktoré budú súťažiť na majstrovstvách sveta. Hráči a tímy súťažili s ostatnými vo svojom online regióne, aby sa kvalifikovali.

Každý týždeň súťažia sólo hráči a duo tímy z určitej oblasti až v desiatich zápasoch proti súperom z rovnakej kategórie. Súťaže sa konali online a bolo vybraných 3 000 najlepších tímov alebo hráčov.

Každoročné podujatie patrí medzi najväčšie eSport turnaje na svete. Bolo potešením sledovať vydanie z roku 2019. Prebytok obrazoviek na majstrovstvách eSports sa môže zdať prehnaný, no sledovanie diania je vďaka nim oveľa jednoduchšie.

Každý hráč na esportovom turnaji mal pred sebou jeden monitor, ktorý po vypadnutí stmavol a ďalšie obrazovky sa využívali na vysielanie súbojov z rôznych uhlov. Pretože na vysokej úrovni Fortnite hra môže byť veľmi znepokojujúca, pretože hráči rýchlo ničia a prestavujú krajinu okolo seba, aby lepšie vyhovovala ich potrebám, rôzne uhly pohľadu boli rozhodujúce.

Majstrovstvá sveta vo Fortnite

Niekoľkí známi hráči a influenceri sa nedokázali kvalifikovať na 2019 Fortnite World Cup. Tyler Blevins, najpopulárnejší Twitch streamer všetkých čias, vďaka svojim veselým streamom z Fortnite neuspel v kvalifikáciách dostatočne dobre, aby mohol súťažiť v hlavnom zápase. Medzi ďalšie významné osobnosti Fortnite, ktoré sa nemohli zúčastniť udalosti, patrili živý streamer tímu SoloMid Myth, Ali Kabbani, superstar Cloak, Dennis Lepore z Team FaZe Clan a 72-hodinový veterán tímu Team Liquid Thomas Mulligan.

Svetový pohár Fortnite bol rozdelený na dve časti; jeden pre jedného hráča a druhý pre tímy alebo dvojice s dvoma hráčmi. Hralo sa šesť zápasov v sólo aj duo forme. V dvojiciach bodovacia štruktúra udeľuje body za vylúčenia a umiestnenie.

Každá eliminácia získala jeden bod, ako aj nekumulatívne body za umiestnenie. 28. júla 2019 sa uskutočnilo finále sólo podujatia. Kyle Giersdorf, online známy ako Bugha, 16-ročný Američan, vyhral turnaj a odniesol si hlavnú cenu 3 milióny dolárov.

Nyhrox, Emil Bergquist Pedersen, Aqua a David Wang si rozdelili veľkú cenu 3 milióny amerických dolárov vo finále duetovej súťaže o deň skôr.

Fortnite World Cup sa mal po druhýkrát vrátiť v apríli 2020. Bol však zrušený, pretože svet bol v dôsledku pandémie koronavírusu uzavretý. Z rovnakého dôvodu bolo zrušené vydanie 2021. Výsledkom je, že toto podujatie eSports má iba jedno vydanie. Na druhej strane Epic naďalej organizuje niekoľko líg eSport na internete.

Kde a ako staviť na Fortnite World Cup

Stávkovanie na esport turnajoch by nemalo byť komplikovaným zážitkom. Je to takmer rovnaké ako akýkoľvek iný typ športového stávkovania. Stávkovanie priamo v hre je medzi bookmakermi čoraz populárnejšie. Fortnite je populárny eSport, ktorý nájdete v katalógoch niekoľkých stávkových spoločností na esport. Prvým krokom je teda nájsť stávkovú stránku, ktorá vyhovuje potrebám tipujúcich.

Majstrovstvá sveta aj kvalifikácia na esport online turnaje sú k dispozícii na stávkovanie na online stávkových stránkach esport. Väčšina stávkových kancelárií pokrýva zoznam turnajov, zatiaľ čo iní sa špecializujú na stávkovanie Fortnite esports. Hoci stávkovanie na samotné majstrovstvá sveta je najobľúbenejšie, stávkovanie na kvalifikáciu dáva hráčovi výrazný náskok. Umožňuje im to spoznať tímov a hráčov vo viacerých kategóriách. Takto sa naučia stávkovať v najdôležitejšom bode hry.

Pri stávkovaní na kvalifikácie je dôležité staviť malé. Kvôli obrovskému počtu hráčov, ktorí súperia o miesto, musia súťažiť aj veľmi neskúsení hráči. Táto úroveň by sa mala používať výlučne na zoznámenie sa s účastníkmi. Pochopenie rozloženia šancí pomáha pri výbere hráča. Rozpätie šancí ukazuje, ktorý hráč má lepšie schopnosti.

Stávka na trvanie mapy, celkový počet zničených veží, prvý/druhý víťaz mapy, celkový počet kôl a hendikep na kolo sú obľúbené stávky. Keď hráč lepšie porozumie hrám a účastníkom, môže pristúpiť ku komplikovanejším stávkam.

About the author
Martina Nováková
Martina Nováková
About

Martina Nováková, pravý skvost z srdca Slovenska, je známa svojou odbornosťou v lokalizácii online kasínových sprievodcov. S viac ako dvoma desaťročiami skúseností dokonale prispôsobuje obsah slovenskému publiku, zabezpečujúc relevanciu a rezonanciu.

Send email
More posts by Martina Nováková