NewBee

NewBee je špičkový tím esports so sídlom v Číne. Tím vyhral The International 2014 a skončil druhý v The International 2017. NewBee malo divízie v Dota 2 a League of Legends. Tím mal tiež divízie StarCraft 2, Warcraft 3 a Hearthstone. NewBee si po víťazstve v The International 2014 odnieslo odmenu vo výške 5 miliónov dolárov. Výhra ich dostala do Guinessovej knihy rekordov za najväčší cenový fond v e-športovej súťaži v tom čase.

Bohužiaľ, v januári 2021 NewBee a jeho hráči dostali trvalý zákaz účasti na všetkých akciách Valve za ovplyvňovanie zápasov. Zákaz sa týka aj tímov a hráčov League of Legends (LoL) a Hearthstone.

NewBee
Hráči NewBee

Hráči NewBee

Tím Dota 2 mal niekoľko hráčov reprezentujúcich NewBee na rôznych turnajoch. Medzi hráčmi boli Xu 'Moogy' Han, Yin Rui alias Aq a Wen' Wizard' Lipeng. Yan' Waixi' Chao, Zeng Hongda alias Faith a Lai 'Fonte' Xingyu reprezentovali NewBee v rôznych súťažiach Dota 2 v roku 2020.

Hráči tímu International 2014 boli Zhang' xiao8' Ning, Zhang 'Mu' Pan, Chen' Hao' Zhihao a Wang Jiao alias Banana. Zvyšok tímu tvorili Wang' SanSheng' Zhaohui a Gong Jian, alias ZSMJ. Všetci členovia boli Číňania.

LoL

The liga legiend tím mal v priebehu rokov niekoľko hráčov. Sú to najmä Číňania, vrátane; Fang Qi-Fan alias Skye, Bao' V' Bo, Hong Hao alias HanXuan a Zhu Yong-Quan alias Quan. Ďalšími hráčmi sú Lei' Corn' Wen, Zhang Hong-Wei alias Mor, Li' Dream6' Xiang a Lin Wei-Xiang alias Lwx.

Ďalšími najlepšími hráčmi, ktorí reprezentovali tím, boli Liu Qing-Song, alias Crisp, Yu 'Happy' Rui a Li Wei-Jun, alias Vasili, medzi mnohými ďalšími čínskymi hráčmi, ktorí odišli po rozpustení súpisky.

Hearthstone

Divízia má za NewBee menej hráčov ako League of Legends. Medzi hráčmi sú Wu 'Wayne' Wei Han 'Prince' Xiao a Feng Jianbin, alias Hulk. Ďalšími sú Shen Yang, alias God Slayer, Zhang' lovelychook' Bohan a Luo Siyuam, alias Kismet, ktorí tiež zastupujú NewBee v Hearthstone súťaží. Zvyšok členov tvorili Hu' NaiGoD' Chao, Jiang Xu alias Bubble, Song Ming alias LonelyGod a Sung' Richard Knight' Bing. Všetci hráči na súpiske boli Číňania.

StarCraft 2

The StarCraft II súpiska bola malá s iba piatimi hráčmi. Medzi členmi boli Baek Dong Jun alias Dear (Juhokórejčan) a Sasha' Scarlett' Hostyn (Kanaďan). Zvyšok členov boli Číňania; Wang Yu lun alias Shana, Li' TIME' Peinan a Hu' Top' Tao. Tím bol rozpustený v MARCI 2020.

Warcraft

The Warcraft súpiska bola vytvorená v roku 2018, no neskôr sa v apríli 2020 rozpadla. Členmi tímu boli Guo' eer0' Zixiang (Číňan), Jo Ju Yeon alias LawLiet a Park 'Lyn' Joon, obaja Juhokórejčania.

Hráči NewBee
Najsilnejšie hry od NewBee

Najsilnejšie hry od NewBee

Dota 2

NewBee sa dostalo do centra pozornosti začiatkom roka 2014. Stalo sa to počas čínskej zmeny pred začiatkom The Internationalštvrtý turnaj. Tím sa potom nazýval „Tím snov 2“. Povesti o novom hernom oblečení vyvolal príspevok kapitána xiao8 na QQ, kde povedal: "Nový začiatok v roku 2014 po troch rokoch v LGD, navždy Dream 5."

V priebehu niekoľkých týždňov tím oznámil, že sa zúčastní tretej sezóny Sina Cupu. Zoznam, ktorý bol v čase oznámenia stále tajný, neskôr odhalil Mu, ChuaN, Hao a Faith ako ďalších členov popri Xiao. Poslední štyria boli bývalí členovia Invictus Gaming a TongFu.
liga legiend

Tím šesťkrát vyhral a desaťkrát prehral, aby skončil na 4. mieste v skupine jarnej sezóny LPL 2017. Stále získali slot pre play-off, kde zvíťazili 3:1 proti Invictus Gaming. Potom ich EDward Gaming zdolal 3:0 vo štvrtinách.

V Demancia Cupe (2017) skončili na žalostnom 13. mieste po tom, čo vypadli 1:2 s Young Glory. Veci sa príliš nezlepšili ani v lete, keď vyhrali deväť a sedem prehrali a skončili na treťom mieste v skupinovej fáze. Výhra 3:0 nad Snake esports v play-off bola opäť zničená prehrou 0:3 s tímom WE vo štvrtinách.

Najsilnejšie hry od NewBee
Prečo je NewBee populárny?

Prečo je NewBee populárny?

Pred zákazom patril NewBee medzi úspešné a najpopulárnejšie esports tímy v roku Dota 2. Organizácia obsadila prvé miesto v The International 4 a druhé miesto v The International 7. The International, alebo TI, je vrcholom súťažnej scény Dota 2.

NewBee sa dostalo na popredné miesto vďaka svojmu outfitu Dota 2. Špičkové umiestnenia na viacerých podujatiach, kde porazili známych súperov, zvýšili ich známosť. Fanúšikovia sledovali snahu NewBee o triumf na International 2014, jednom z nich najvzrušujúcejšie turnaje. Bolo to vtedy, keď sa dostali do popredia tým, že dokázali, že sú najlepším čiernym koňom sezóny, keď porazili Vici Gaming.

V hlavnej časti turnaja súťažilo 16 tímov, z ktorých 11 dostalo priamu pozvánku. Zároveň sa ďalší štyria museli kvalifikovať cez samostatné regionálne kvalifikácie, pričom šancu hrať o konečné umiestnenie v hlavnom turnaji mali aj ďalší z kvalifikácií. NewBee bol jedným z nich najlepšie e-športové tímy získať priame pozvánky a ich peňažné odmeny vytvorili nový rekord. Toto vytvorilo tím ako globálnu domácu skupinu Dota 2.

Prečo je NewBee populárny?
Ocenenia a výsledky NewBee

Ocenenia a výsledky NewBee

Dota 2

Dota 2 stále patrí medzi najznámejšie esport tímy na celom svete. Tím vyhral viac ako trinásť miliónov dolárov z rôznych súťaží, ktorých sa zúčastnil. Medzinárodné ročníky 2014 a 2017 boli najpozoruhodnejšie výsledky. Tím vyhral ročník 2014 a zarobil rekordných 5 025 029 dolárov.

NewBee skončil na druhom mieste po prehre s Team Liquid, ale získal rekordnú odmenu 3 950 067 $. Tím tiež zarobil 686 602 dolárov na odmenách z The International 2019 napriek tomu, že skončil na 11. pozícii.

NewBee vyhralo niekoľko turnajov, vrátane ESL One Genting 2018, kde zarobili 160 000 $. Získali tiež 150 000 dolárov a 69 000 dolárov za víťazstvo v Perfect World Masters a Galaxy Battles. NewBee boli víťazmi Dota 2 Professional League Season 2 – Top a Nanyang Dota 2 Championships Season 2, kde zarobili 238 000 USD a 100 610 USD.

Tím vyhral World Cyber Arena 2014 a zarobil 326 257 dolárov. Neskôr na The Manila Major 2016 skončil NewBee tretí, ale získal 315 000 $ na odmene.

liga legiend

Liga legiend nie je taká úspešná ako tím Dota 2, no má za sebou slušné výsledky. NewBee skončil šiesty na LPL 2017 Summer Playoffs a zarobil 30 400 $. Tím zarobil 29 000 dolárov za šieste miesto v play-off LPL 2017.

StarCraft II a Warcraft

Mužstvo v týchto súťažiach nezaznamenalo veľký komerčný úspech. V StarCraft II, NewBee vyhral NeXT 2019 Spring, ale skončil ako druhý v NeXT 2019 jeseň. NewBee skončilo ôsme na China Team Championship 2019 Season 2 a štvrté na The China Team Championship 2019 Season 1.

NewBee vyhral Penguin Sky Cup a skončil tretí na súťažiach Super WGL 2019 (Team) Warcraft. Oba mali aj menší komerčný úspech.

Ocenenia a výsledky NewBee
Najlepší a najobľúbenejší hráči NewBee

Najlepší a najobľúbenejší hráči NewBee

Chen Zhihao

Hao, často známy ako General Hao v rámci čínskej hernej komunity, patrí medzi najnadšenejších hráčov na scéne. Hao je skúsený v LAN súťažiach a ukázal sa pre esport tímy ako NewBee, TongFu, Nirvana.cn, Pandarea, TyLoo, Invictus Gaming a Vici Gaming. Jeho nadšenie počas zápasov je legendárne. Má silnú túžbu zabíjať ako nositeľ, o čom svedčia jeho početné skoky na zabitie.

Jeho nebezpečné pohyby charakterizujú jeho osobnosť a rozdeľujúce odmeny alebo neúspechy vyplývajúce z jeho agresivity môžu prospieť alebo poškodiť tím, v ktorom sa zúčastňuje. Hao súťažil v každom vydaní The International, v roku 2011 sa umiestnil na 9. až 12. mieste s TyLoo, na 7. až 8. mieste v roku 2012 (TongFu), 4. v roku 2013 (TongFu), 1. v roku 2014 s NewBee a 4. v roku 2015 (Vici Gaming), a 4. v roku 2016 (NewBee).

Mu

Zhang Pan je profesionálny hráč Dota 2 z Číny. Mu súťažil s Tongfu na medzinárodných súťažiach v rokoch 2012 a 2013 a skončil v prvej osmičke a štvorke. Začiatkom roka 2014 podpísal NewBee, získal titul The International 2014 a bol členom tímu na The International 2015 a The International 2016. 14. septembra 2016 oznámil svoj odchod.

Xiao8

Zhang Ning bol potom údajne členom „Tímu čínskych snov“. Neskôr sa ukázalo, že ho kúpila spoločnosť NewBee spolu s Hao za približne 100 000 USD, čím sa pripojil ku KingJ ZSMJ a Mu. Xiao8 by začínal ako podporný hráč, kým Banana a Sansheng nenahradili ZSMJ a KingJ a odovzdali offflane Xiao8. Napriek tomu, že bol takmer porazený v skupinových fázach, tento tím by sa potom prihlásil na The International 2014. Xiao8 oznámil svoj odchod z profesionálneho hrania na Weibo 29. júla.

Najlepší a najobľúbenejší hráči NewBee
Kde a ako staviť na NewBee

Kde a ako staviť na NewBee

Ponúka niekoľko stávkových kancelárií stávkové kurzy na esporty. Hráči, ktorí dosiahli zákonný vek na stávkovanie, môžu staviť na takéto hry, ak sú hazardné hry v e-športoch v ich krajine legálne. Hráči si pri stávkovaní vyberajú medzi skinmi (virtuálne predmety v hrách) a skutočnými peniazmi. Hazardné hry na koži sú teraz oveľa populárnejšie ako stávkovanie za peniaze. Vzhľady hier sú najobľúbenejšou menou v bookmakeroch skinov a predstavujú viac ako polovicu všetkých stávkových aktivít.

GGBet, 1Xbet a Betway sú niektoré z elitných e-športových stávkových stránok, ktoré ponúkajú jedny z najkonkurencieschopnejších stávkových kurzov NewBee esports. Trhy obsahujú hry Dota 2 a League of Legends, ako aj ďalšie e-športové akcie. GGBet naďalej ponúka najkonkurencieschopnejšie trhy e-športových stávok.

Stratégie stávkovania na NewBee

Jeden z najlepšia stratégia je stávkovanie na víťaza akejkoľvek súťaže NewBee na najlepšie e-športové stávkové stránky. Stávkovanie na správne skóre a hendikepové stávky na trhu s víťazom zápasu sú životaschopnými voľbami. Používatelia môžu tiež staviť na to, koľko máp NewBee vyhrá v sérii a koľko kôl vyhrá na mapovom handicape. Aj keď sú trochu zložité, k dispozícii sú aj stávky Game Draw, Overtime a Under/over na celkový počet odohraných kôl mapy.

Hráči musia vždy skúmať minulé tímové výkony, správy a všeobecné trendy v odvetví, aby mohli riadiť svoje stávkové stratégie.

Kde a ako staviť na NewBee