10 Najlepšie stránky na stávkovanie eSports v Rumunsko

V Rumunsku je online stávkovanie na e-šport veľmi populárne. V krajine funguje niekoľko legálnych stávkových stránok na e-športy. Každým rokom ich počet stúpa. Čoraz viac stávkových kancelárií presúva svoje stávkové preferencie na internet. Výsledkom je, že všetci hlavní rumunskí bookmakeri spustili online verziu. Tie umožňujú spotrebiteľom stávkovať, aj keď sú na cestách.

Je dôležité preskúmať početné e-športové stávkové kancelárie. Existuje niekoľko najlepších rumunských poskytovateľov stávkových stránok na e-športy. Hráči preto musia všetko vyriešiť, od platobných metód až po funkcie a triky. To pomôže každému jednotlivcovi nájsť stránku, ktorá bude vyhovovať ich požiadavkám.

10 Najlepšie stránky na stávkovanie eSports v Rumunsko
Martina Nováková
WriterMartina NovákováWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Stávkové stránky na e-športy v Rumunsku 2024

Osobné vyskúšanie e-športových bookmakerov poskytne jednotlivcovi užitočné znalosti. Môžu si vyskúšať užitočnosť a zistiť, aké je to pre nich pohodlné. Používatelia ich teraz môžu porovnávať podrobnejšie. Budú vedieť povedať, ktoré stávkové kancelárie majú čo ponúknuť a iné nie. Môžu sa teda rozhodnúť, ktoré z nich vyniknú, ak to urobia správne.

Účastníci si môžu vybrať svoju ideálnu e-športovú stávkovú kanceláriu po dokončení výskumu. Vlastnosti a pohodlie človeka ovplyvnia rozhodnutie. Osoba by však nikdy nemala obmedzovať svoje možnosti stávkovania len na jednu stávkovú kanceláriu. Na účasť na lukratívnejších e-športových stávkach by mali využiť iného bookmakera.

Obľúbené e-športové hry rumunských hráčov

Od zavedenia súťažných režimov vo videohrách sa odhodlaní hráči snažili dokázať, že sú najlepší. Pre Rumunov, najmä mladších ľudí, ktorí túžia ukázať svoje schopnosti, sa konkurenčný herný biznis, najmä eSports, ukázal ako skvelá destinácia pre nich a ich priateľov. Counter-Strike patrí Rumunsku najobľúbenejšia e-športová hra, s profesionálnymi tímami so sídlom v krajine. Hru milujú aj tipujúci!

Mnoho ľudí sa rozhodne chváliť svojimi zlomkami, zabitiami, cieľmi a inými virtuálnymi úspechmi na sociálnych médiách, ale len hŕstka sa rozhodla pre profesionálnu súťaž. Pred mnohými rokmi, keď boli koncepty ako The International alebo League of Legends Champions Series v Dota 2 ešte len myšlienkami, mnohé internetové kaviarne organizovali podujatia, väčšinou s cieľom prilákať zákazníkov do svojich lokalít.

Komunita eSports rastie míľovými krokmi. Rast je hlavne vďaka úsiliu ako PGL. Subjekt organizuje súťaže Dream Hack na základe licencie v Bukurešti. Široká verejnosť sa môže tešiť na celý rad najlepšie tímy a hráči.

Hry League of Legends, Hearthstone a dokonca aj Heroes of the Storm sa medzi rumunskými nadšencami esportov stali bežnými. Ďalšie populárne hry sú StarCraft, PUBG, Call of Duty, Overwatch a mnoho ďalších nových titulov.

Spôsoby platby v Rumunsku

Hráči, ktorí používajú najlepšie rumunské stávkové stránky na e-športy, majú rôzne možnosti platby. Mnoho zahraničných stávkových stránok, najmä tých, ktoré sú licencované v Európe, je dostupných v Rumunsku. Existuje však niekoľko z nich, ktoré umožňujú hráčom hrať v rumunskom leu. Používatelia si preto musia vybrať medzi zostatkom v eurách alebo v inej mene.

Vzhľadom na nedostatok obmedzení uložených rumunskými bankami na zámorské online stávkové e-športové stránky je vkladanie a výber prostriedkov z týchto stránok pomerne jednoduché. Bežne akceptuje mnoho vydavateľov debetných kariet, ako aj kreditné karty Visa a MasterCard. Tieto ponúkajú nízke transakčné náklady.

Kreditné karty sú jednou z najviac široko používané platobné systémy na planéte. Významnou výhodou je absencia poplatkov za služby. Keď si však používatelia chcú vybrať svoje peniaze, mali by mať na pamäti, že ich vrátenie nejaký čas trvá. Väčšina bánk môže vydávať tieto obľúbené karty.

Ďalšou známou metódou, ktorú rumunské stávkové firmy na e-šport umožňujú, sú elektronické peňaženky. Umožňujú používateľom vykonávať rýchle vklady a výbery. Neteller a Skrill sú dve z najpopulárnejších online peňaženiek v krajine. Uľahčujú rýchle online transakcie.

História stávkovania na e-športy v Rumunsku

Za komunistickej správy bolo stávkovanie na e-šport, podobne ako všetky ostatné formy hazardu, nezákonné. Súčasne prebiehali viaceré nelegálne operácie. Po založení Democracy v roku 1990 sa prvé kasína a stávkovanie na e-šport stali legálnymi. Presťahovanie bolo dobre prijaté medzi ľuďmi, ktorí žijú v krajina a zahraničných návštevníkov.

Začiatkom 21. storočia otvorilo Rumunsko svoj sektor stávkovania na e-športy pre zámorských operátorov. Stanley Bet so sídlom v Spojenom kráľovstve bola jednou z prvých spoločností, ktoré investovali v krajine. Ich podnikanie sa spojilo s rumunskou firmou, aby spustili významnú expanziu ako tím. Spoločnosť je teraz jedným z popredných rumunských poskytovateľov stávok Esports.

Esports v súčasnosti v Rumunsku

V Rumunsku je online stávkovanie eSports už dlho fascinujúcim trhom. Od roku 2010 niektorí bookmakeri presunuli svoje operácie z ulíc na internet. Niektorí hazardní hráči však o tomto kroku pochybovali. Čoraz väčší počet z nich však začal využívať príťažlivé ponuky a stimuly na online stávkovanie na e-športy.

V dôsledku rastúcej konkurencie začali niektorí bookmakeri ponúkať tienisté akcie. A práve v tomto bode sa v krajine ukázala potreba explicitných regulácií.

V roku 2015 vznikla nová právnická osoba. Vznikol Národný úrad pre hazardné hry alebo Oficiul National al Jocurilor de Noroc. ONJN sa zameriava na monitorovanie operácií online aj tradičných e-športových bookmakerov. Na udržanie etického stavu bytia bolo potrebné dodržiavať aj všetky platné pravidlá a predpisy.

Po niekoľkých rokoch boli prijaté nové pravidlá. Výsledkom je, že elektronické športy sú teraz v Rumunsku legálne a regulované. V súčasnosti je hráčom k dispozícii široká škála esports hier.

Budúcnosť stávkovania na e-športy v Rumunsku

Perspektíva online športového stávkovania zostáva v Rumunsku neistá. Zriadenie regulačného orgánu na reguláciu stávkovania v rámci Rumunska by mohlo byť pre sektor prospešné alebo škodlivé. Zdá sa, že je to dobré pre rast odvetvia, ale môže to znamenať aj začatie čiernych zoznamov a blokov ISP.

Doposiaľ však bolo vykonaných len niekoľko úkonov. Nie je jasné, ako dlho to bude pokračovať. S rozšírenou popularitou online stávkovanie na e-športy ako aj pri iných stávkových aktivitách v Rumunsku sa očakáva opatrný prístup.

Nie je tiež jasné, ako stála Európa v posledných rokoch. Existuje neistota, či Rumunsko bude dodržiavať ich nariadenia, keďže boli v minulosti zanedbávané. Bude to však mať vplyv na mieru tlaku, ktorý môže vláda uplatniť na spracovateľov platieb. Iná vec je, že budú môcť tlačiť na poskytovateľov internetových služieb bez súhlasu Európskej komisie, čo udrží čierny trh pri živote.

Čo sa zmenilo v histórii a teraz?

Na začiatok musí byť každý hráč schopný preukázať svoju totožnosť. Stávkové kancelárie Esports vymysleli nový spôsob, ako to dosiahnuť. „Poznaj svojho zákazníka“ alebo „KYC“ je termín používaný na opis tohto procesu. Používatelia budú musieť poslať kópie dokumentov, ktoré uvádzajú ich vek, občianstvo a aktuálnu adresu.

Po druhé, pri online hazardných hrách v Rumunsku sa musia platiť rôzne dane. Hráči musia zaplatiť 2% daň, keď vložia peniaze na svoje herné účty. Tieto neberú do úvahy zvolený spôsob platby. Existujú aj dane z príjmov, ktoré stúpajú úmerne s množstvom peňazí, ktoré hráči vyhrali. Stávková kancelária esports odpočítava všetky tieto dane automaticky.

Každý prevádzkovateľ e-športu musí mať tiež aktuálnu licenciu ONJN. Táto licencia im umožňuje ponúkať svojim zákazníkom online hazardné a herné služby. Platí desať rokov. Pred uplynutím lehoty musia poskytovatelia obnoviť. Jeho cieľom je zabezpečiť, aby žiadna fantómová spoločnosť neukradla peniaze od rumunských hazardných hráčov.

Je hazard v Rumunsku legálny?

Kasína sú v tomto juhovýchodnom stredoeurópskom štáte legálne. Národu sa však podarilo vytvoriť trochu mätúci online herný ekosystém. Existuje len niekoľko nariadení, ktoré sa prísne dodržiavajú. Rumunsko bolo po druhej svetovej vojne okupované Sovietskym zväzom. Za železnou oponou to bolo medzi komunistickými štátmi. Po páde komunizmu v Európe sa Rumunsko v roku 1989 stalo demokratickým štátom a v roku 2007 vstúpilo do Európskej únie.

Právne predpisy o e-športoch v Rumunsku

V Rumunsku až donedávna neexistovali žiadne predpisy týkajúce sa online hazardných hier. Výsledkom je, že Rumuni, ktorí vsádzajú na šport, môžu využívať ktorúkoľvek zo svetových stávkových stránok, ako aj ktorúkoľvek z domácich firiem, ktoré založili svoje stávkové stránky v roku 2000.

Rumunsko pôvodne predložilo návrh legislatívy Európskej komisii v roku 2010 s cieľom sprísniť kontroly týchto poskytovateľov internetu. EK ich zamietla s odkazom na cieľ Rumunska udeľovať licencie firmám s pozemnými činnosťami v rámci svojich hraníc ako vážny problém. Napriek tomu sa Rumunsko neúspešne pokúsilo o vykonanie týchto zákonov pri práci na iných návrhoch.

Legislatíva prijatá v apríli 2013 signalizuje nový pohľad na internetový trh. Mnohé obavy vyjadrené Európskou komisiou však zostali zachované. Bol zriadený nový Národný úrad pre hazardné hry na správu licencií na online aj kamenné hazardné hry a vláda zvýšila svoje úsilie na podporu zámorských podnikov, aby žiadali o online licencie.

Napriek prosbám o zdanenie hazardných hier na internete a zákaz prevádzkovateľov bez rumunských licencií došlo k malému pohybu.

Vplyvy legislatívy

Vďaka tomu budú môcť rumunskí športoví stávkujúci naďalej využívať medzinárodné stávkové služby so značnou ľahkosťou. Platí to najmä preto, že neexistujú ani sa nenavrhujú žiadne pravidlá, na základe ktorých by bolo stávkovanie na týchto stránkach nezákonné. V dôsledku legislatívy viaceré organizácie prestali poskytovať služby rumunským stávkarom alebo v prípade strany Bwin odmietli prijať nové prihlášky.

Ak už existujú iné webové stránky, je to zvyčajne súčasť väčšieho plánu týchto spoločností chrániť svojich investorov a pôsobiť dôveryhodnejšie pre iné regulačné orgány, najmä v Spojených štátoch.

Stávkovanie pôsobí v Rumunsku

Keďže pred rokom 2009 nebola v rumunskej legislatíve o hazardných hrách žiadna konkrétna zmienka o stávkovaní cez internet, medzinárodné online stávkové kancelárie mohli voľne pôsobiť na trhu. V roku 2010 však vláda urobila veľký krok smerom k legálnosti online stávkovania v Rumunsku zriadením regulačného orgánu.

Presnejšie povedané, Národný úrad pre hazardné hry (ONJN) bol založený 27. marca 2013 a štát mu okamžite umožnil udeľovať licencie internetovým spoločnostiam. Na získanie online licencie však musí mať operátor aj fyzickú prítomnosť v krajine offline, podľa pôvodných licenčných štandardov. Dňa 29.12.2014 bolo prijaté mimoriadne nariadenie č.92, ktorým sa zmenili licenčné pravidlá.

Medzinárodní operátori

Medzinárodní online prevádzkovatelia už nemusia získať licenciu na offline hazard, aby mohli požiadať o miestnu licenciu. Vo februári 2016 bol definitívne prijatý súčasný legislatívny rámec. Podľa zákona musí mať každá stávková kancelária v Rumunsku, či už miestna alebo zahraničná, platnú licenciu 1. triedy vydanú ONJN, aby mohla pôsobiť v krajine.

Ľudia zodpovední za ekosystém online stávkovania, ako sú spracovatelia platieb a poskytovatelia softvéru, musia od ONJN získať licenciu triedy 2. Uviedla to vláda vo svojom rozhodnutí z 23. júna 2016.

dane

Pre hráčov sú výhry oslobodené od dane. V nedávnej legislatíve sa objavili návrhy na zdanenie cien nad 600 RON sadzbou 25 %. Tento nápad bol následne zrušený a daňové zaťaženie sa presunulo na operátorov, ktorí vždy dosahujú zisk, a nie na zákazníkov, ktorí pravidelne prichádzajú o peniaze. Mnoho krajín EÚ stále umožňuje Rumunom tipovať šport bez toho, aby museli platiť dane zo svojich výhier.

často kladené otázky

Je stávkovanie online v Rumunsku legálne?

V Rumunsku sú hazardné hry legálne v kamennej aj internetovej forme.

Je v Rumunsku legálne hazardovať s esportmi?

V Rumunsku je stávkovanie na e-športy povolené ako iné formy hazardných hier. V Rumunsku už prevádzkuje obchody a kiosky približne 20 podnikov. Hráči by však mali byť varovaní, že existuje množstvo nelegálnych podnikov. Týmto sa treba za každú cenu vyhnúť.

Existujú mobilné eSports v Rumunsku?

Rumuni môžu už nejaký čas stávkovať na svoje obľúbené športové tímy online pomocou svojich mobilných zariadení. To isté platí pre prevádzkovateľov eSports, ktorí vyvinuli rozhrania pre stávkovanie vhodné pre mobilné zariadenia, aby celý proces výrazne uľahčili.

Existujú v Rumunsku nejaké bonusy pre stávkajúcich na e-športy?

Je ich niekoľko. Štedrý uvítací bonus je len začiatok. Okrem toho existujú bonusy za opätovné načítanie, bezplatné stávkové stimuly, propagácie odporúčaní priateľovi a ďalšie.

Na ktoré e-športové hry môžu jednotlivci staviť v Rumunsku?

Stávkové stránky Esports poskytujú kurzy na LOL, DOTA, Overwatch, CS: GO, Fortnite a Call of Duty.

Aký je zákonný vek pre hazardné hry v Rumunsku?

Na registráciu a uzatváranie eSports stávok so skutočnými peniazmi v Rumunsku musia mať používatelia 18 alebo viac rokov.

About the author
Martina Nováková
Martina Nováková
About

Martina Nováková, pravý skvost z srdca Slovenska, je známa svojou odbornosťou v lokalizácii online kasínových sprievodcov. S viac ako dvoma desaťročiami skúseností dokonale prispôsobuje obsah slovenskému publiku, zabezpečujúc relevanciu a rezonanciu.

Send email
More posts by Martina Nováková