Váš sprievodca kurzami stávok na Esports

Predpokladajme, že plánujete začať stávkovať na svoje obľúbené hry eSports, pričom pochopenie fungovania kurzov bude nevyhnutným predpokladom úspešných stávok. Bolo by zbytočné vsádzať na hry bez toho, aby sme zvážili, ktoré majú vyššie šance na výhru. Niekedy však môže byť nemožné určiť, ktorý tím má vyššiu pravdepodobnosť víťazstva. Tu prichádza na rad šanca.

Stávkové kancelárie používajú kurzy na vyjadrenie pravdepodobnosti udalosti. Kurzy tiež pomáhajú tipujúcim určiť hry s vyššou pravdepodobnosťou výhry. Keď lepší vsadí na tímy, ktoré radi vyhrávajú, môžu určiť svoje potenciálne výhry.

Stávkovanie CSGO je v súčasnosti veľmi populárne. Jedným z hlavných dôvodov, prečo je stávkovanie csgo také populárne, je to, že samotná hra je veľmi populárna. CSGO má tiež obrovskú e-športovú scénu so šialeným humbukom a cenovými fondmi pravidelne presahujúcimi pol milióna dolárov. Súťaže CS: GO sú jedny z najvzrušujúcejších športových udalostí a ľudia na ne radi vsádzajú.

Zobraziť viac

Keď hovoríme o strieľačkách z pohľadu prvej osoby, asi prvá hra, ktorá vám napadne, je Call of Duty. Mnoho ľudí považuje túto esport hru za priekopníka strieľačiek z pohľadu prvej osoby. COD je tiež jednou z najobľúbenejších hier, pričom Call of Duty pravidelne hrajú milióny hráčov z celého sveta. Tony ďalších hráčov sa dostáva do Call of Duty, pretože každý rok vychádza nová hra.

Zobraziť viac

Za posledných pár rokov došlo k obrovskému nárastu ľudí, ktorí sa začali venovať stávkovaniu na e-športové hry, ako je League of Legends. Jedným z hlavných faktorov, ktoré k tomu prispeli, bolo zatvorenie pravidelných športových podujatí kvôli Covid 19.

Zobraziť viac

Dota 2 je pravdepodobne najobľúbenejšia e-športová hra s niekoľkými miliónmi aktívnych hráčov. Spolu s týmito aktívnymi hráčmi existuje množstvo ďalších ľudí, ktorí boli pravidelnými hráčmi Dota 2, ale teraz sledujú iba e-športové udalosti pre Dotu. Ľudia z oboch týchto komunít sa začínajú dostávať do e-športových stávok, pretože je to vzrušujúce.

Zobraziť viac

Ak už nejaký čas hráte videohry alebo poznáte športové simulačné videohry, pravdepodobne viete, čo je FIFA. FIFA je pravdepodobne najpopulárnejšia športová simulačná hra, ktorú pravidelne hrajú státisíce hráčov.

Zobraziť viac

Spoločnosť Valorant začala s jednou z najlepších marketingových stratégií, akú kedy kto videl. Bola taká úspešná, že milióny hráčov začali hru hrať ešte predtým, ako vyšla z beta fázy. Rýchlo vpred k dnešku je hráčska základňa pre Valorant stále silná. Hra má tiež obrovskú e-športovú scénu s obrovskými udalosťami každý rok.

Zobraziť viac

Ak celý život hrávate FPS hry, pravdepodobne ste o tejto hre ešte nepočuli. Boli by ste však prekvapení, keby ste počuli, že Age of Empires je super populárna videohra. Age of Empires má tiež svoju vlastnú e-športovú scénu, kde sa pravidelne konajú e-športové podujatia.

Zobraziť viac

Uvedenie Rainbos Six Siege nebolo prinajmenšom také skvelé. Od spustenia sa však hra veľmi zmenila. Podarilo sa mu získať tony trakcie. Teraz sa dospelo k bodu, že existuje obrovská e-športová scéna venovaná R6.

Zobraziť viac
Martina Nováková
WriterMartina NovákováWriter

Všetko, čo potrebujete vedieť o kurzoch stávok na e-športy

Nemusíte sa však báť, ak sa cítite zmätení. Táto príručka vám pomôže pochopiť, ako fungujú stávkové kurzy na e-športy, aby ste pri stávkovaní urobili informované rozhodnutie.

Keďže sa e-športové hry stávajú populárnymi, hráči musia pochopiť, ako vsádzať na rôzne tímy. Úspešné stávkovanie by však bolo možné len vtedy, ak poznajú nejaké tipy na stávkovanie na e-športy. Jedným z najdôležitejších tipov je pochopenie toho, ako fungujú stávkové kurzy na e-športy.

Stávkové kurzy na esporty pomáhajú lepším určiť udalosti, ktoré majú vysokú pravdepodobnosť výskytu. Tu máte dve hry s dvoma možnými udalosťami po odohraní. Ide o to, že jeden tím vyhrá a druhý prehrá. Aj keď oba tímy môžu vyhrať zápas, je tu jeden, ktorý má väčšiu šancu vyhrať.

Ako sa vypočítavajú kurzy esportov?

Stávkové kancelárie esportov používajú na výpočet kurzov rôzne faktory, ako je história tímov, forma, dostupné postavy a iné.

Uistite sa však, že si prejdete niekoľko tipov na stávky na e-športy, aby ste sa naučili, ako používať kurzy na uzatváranie úspešných stávok. Ak je to možné, navštívte iné stránky so stávkovaním na e-športy a pozrite si kurzy, ktoré poskytli tímom, o ktoré máte záujem staviť.

Riadkové nakupovanie vám pomôže zistiť, čo o hre predpovedajú iní bookmakeri, a tieto informácie môžete použiť na uzatváranie úspešných stávok. Môžete tiež hľadať v obchode stávkové stránky esportov ktorý vám ponúkne najlepšie výplaty, ak vyhráte. Poďme teraz zistiť, ako fungujú stávkové kurzy na esporty.

Vysvetlené stávkové kurzy na Esports

Ako fungujú stávkové kurzy eSports?

Pri stávkovaní na e-športové hry vám pohľad na kurzy môže pomôcť s užitočnými informáciami. Stávkové kurzy závisia od pravdepodobnosti, aby určili, ktorý tím pravdepodobne vyhrá.

Ak je kurz v prospech výsledku konkrétneho tímu, tím má vysokú pravdepodobnosť výhry. Na druhej strane, ak šance nie sú v prospech výsledku tímu, tím má nízku pravdepodobnosť výhry.

Napríklad môžeme použiť čísla na určenie pravdepodobnosti výhry tímu. Povedzme, že máte dva tímy, A a B, kde tím A má kurz 1/2 a tím B má kurz 2/1.

Pri tipovaní viete, že tím A má vyššiu pravdepodobnosť výhry ako tím B. Tím A má 66,7 % pravdepodobnosť výhry, kým tím B 33,3 % pravdepodobnosť výhry. Avšak suma, ktorú vyhráte, keď stavíte na výhru daného tímu, bude výrazne ovplyvnená kurzom.

Stávkové kancelárie využívajú stávkarov, ktorí sa veľmi nezaujímajú o to, ako kurzy pomáhajú pri určovaní pravdepodobnosti. Váš obľúbený tím môže byť smoliar, takže stávkovanie na výhru by bolo pre bookmakerov výhodou. Je pravdepodobné, že váš tím má veľkú šancu prehrať ako vyhrať. Ďalej budeme diskutovať o tom, ako čítať a porozumieť kurzom, aby ste mohli stávkovať rozumne.

Typy kurzov eSports

Keď sa pripojíte k stávkovým stránkam eSports, pravdepodobne narazíte na kurzy zobrazené v rôznych formátoch. Región a popularita kurzov určí tieto formáty. Napríklad väčšina stávkových kancelárií zobrazí svoje kurzy v troch rôznych formátoch. Tieto tri formáty sú:

  • Desatinný kurz
  • Zlomkové šance
  • americké kurzy

Väčšina bookmakerov uprednostňuje použitie desiatkový kurz pretože stávkujúci ich považujú za ľahko zrozumiteľné vo väčšine častí sveta. Stávkové stránky v Spojenom kráľovstve a USA však nepoužívajú desatinné kurzy. Ak ste z iného regiónu a navštívite USA alebo Spojené kráľovstvo, budete sa musieť oboznámiť s ich stávkovými kurzami, aby ste mohli podávať stávky.

Zlomkový kurz urobiť najstarší spôsob zobrazovania kurzov. Zlomkové kurzy sa používali pri dostihových hazardných hrách a zostávajú populárne v Spojenom kráľovstve a Írsku. Pri použití zlomkových kurzov na stávkovanie v e-športových hrách budú mať dva tímy rôzne zlomky predstavujúce pravdepodobnosť výhry. Musíte si dobre spočítať, aby ste poznali svoj obľúbený tím a vyhrali, ak naň vsadíte.

Americké šance existovať v Amerike, ale niekedy ich môžete nájsť používané v Kanade. Americké kurzy môžu byť mätúce, najmä ak pochádzate z iných regiónov. Keď však pochopíte, ako fungujú, možno budete prekvapení, keď zistíte, že sa používajú najjednoduchšie.

Poďme teraz zistiť, ako čítať a porozumieť trom formátom stávok eSports. Naučíte sa tiež používať kurzy na určenie obľúbených tímov a výšky výhry po stávkovaní.

Ako čítať stávkové kurzy eSports

Čo sú desatinné kurzy?

Keď na stávkovanie používate desatinné kurzy, mali by ste vynásobiť sumu, ktorú vsadíte (vklad), kurzom. Povedzme váš obľúbený tím A má kurz zobrazený ako 2,1. Keď stavíte na tím A, že vyhrá s vkladom 10 USD, vaša celková výplata bude 21 USD.

Pravdepodobnosť výhry si môžete vypočítať vypočítaním percenta oboch tímov. Percentuálny podiel môžete získať tak, že vydelíte jeden kurzom tímu, ktorý sa vynásobí 100. Pre tím A je percento výhry (12,1) x 100 = 47,6 %.

Zlomkový kurz

Ak má váš obľúbený tím 1/2 kurz a na výhru tímu umiestnite stávku s 10 USD, vaša celková výplata bude (2÷1) x 10 USD= 20 USD. Ak chcete nájsť víťazné percento svojho obľúbeného tímu, zoberte čitateľa a vydeľte ho súčtom čitateľov a menovateľov a vynásobte výsledky číslom 100. Napríklad percento víťazstva vášho obľúbeného tímu je (1÷3) x 100=33,3 %

Ako fungujú American Odds?

Americké kurzy prichádzajú s kladnými alebo zápornými nepárnymi číslami. Váš tím môže mať napríklad kurz +200. To znamená, že ak vsadíte so 100 $, dostanete výplatu 200 $, keď tím vyhrá.

Pri nevýhodných kurzoch zobrazené čísla znamenajú sumu, ktorú by ste vsadili, aby ste vyhrali 100 $. Napríklad, ak mal váš tím kurz -200, suma na stávku bude 200 USD na výhru 100 USD.

Ako fungujú rôzne kurzy eSports podľa žánru

Keď sa učíte stávkovať na e-športy, musíte pochopiť, ako fungujú kurzy eSports. Poďme analyzovať rôzne hry, aby sme zistili, ako fungujú ich šance.

MOBA

Hry MOBA (Multiple Online Battle Arena) majú tri významné zobrazenia kurzov. Kurzy sa môžu objaviť na stávkových stránkach v desiatkovom, zlomkovom alebo americkom formáte. Uistite sa pochopiť turnaj a účastníkov pred umiestnením stávok.

Rôzne formáty používané na zobrazenie kurzov ovplyvnia spôsob stávkovania. Ak používate americkú verziu, musíte pochopiť rozdiel medzi dvoma kurzami, ktoré sa zobrazujú s kladným a záporným znamienkom. Na určenie pravdepodobnosti výhry vášho tímu môžete použiť tri formáty.

Battle Royale

Pri stávkovaní na Battle Royale by ste si mali vytvoriť stratégiu, ktorá vám pomôže vyhrať. Uvažujete o tíme alebo hráčovi, ktorý vyhral niekoľko hier. Dostupné kurzy vám pomôžu zistiť, ktorý tím alebo hráč má vyššie percento výhry. Tu nájdete kurzy zobrazené v troch formátoch – desiatkový, zlomkový a americký.

Battle Royale hry sú CoD: Warzone a PUBG.

Ak v Spojenom kráľovstve tipujete Battle Royale, vaše kurzy sa zobrazia v zlomkových formátoch. Napríklad, ak stavíte na a Call of Duty: Warzone V hre budú mať dva hrajúce tímy kurzy zobrazené v zlomkových formátoch. V závislosti od vášho regiónu sa vám môžu zobraziť kurzy aj v desiatkovom alebo americkom formáte.

FPS

Hry FPS (First-Person Shooter) majú kurzy zobrazené v troch formátoch. Pri stávkovaní na hry FPS zvážte hľadanie hier s najlepšími kurzami a vysokým percentom výhier. Môžete staviť na FPS hry ako Battlefield, Call of Duty: Warzone, Team Fortress 2, Valorant, medzi niekoľkými ďalšími.

Športové hry

Pri stávkovaní na športové hry eSports je najobľúbenejšou hrou hra eSports FIFA. Dobrá vec je, že ak ste nadšencom FIFA, stávkovanie na eFIFA si užijete, pretože nepárne zobrazenie je podobné ako pri skutočnom futbale. Pri stávkovaní hľadajte tímy s konkurenčnými kvalitami.

Zistíte, že kurzy sa budú zobrazovať v troch formátoch v závislosti od vášho regiónu. Ak chcete vedieť, ktorý tím má väčšiu šancu na výhru, nepárny displej vás dobre navedie. Môžete si tiež spočítať sumu, ktorú vyhráte po stávke na daný tím.

RTS

Stratégia v reálnom čase (RTS) zahŕňa niekoľko hier, vrátane Age of Empires II alebo Starcraft II. Zobrazenie kurzov závisí od hier a regiónov, kde k nim majú stávkujúci prístup.

Tipujúci môžu nájsť kurzy zobrazené v desiatkovom, zlomkovom alebo americkom formáte. Človek by sa mal veľmi zaujímať o kurzy, pretože môžu poznať tímy alebo hráča s vysokou pravdepodobnosťou výhry. Kurzy tiež pomôžu hráčom určiť ich výplaty v prípade, že ich favorit vyhrá.

About the author
Martina Nováková
Martina Nováková
About

Martina Nováková, pravý skvost z srdca Slovenska, je známa svojou odbornosťou v lokalizácii online kasínových sprievodcov. S viac ako dvoma desaťročiami skúseností dokonale prispôsobuje obsah slovenskému publiku, zabezpečujúc relevanciu a rezonanciu.

Send email
More posts by Martina Nováková