Fnatic

Team Fnatic, tiež známy ako FNC, je profesionálny e-športový outfit. Je hodnotený ako jeden z najlepších esports tímov v histórii súťažného elektronického športového stávkovania. Organizácia za posledných pár rokov exponenciálne rástla a získala miesto v zozname najobľúbenejších esportových tímov. Okrem svojej popularity na podujatiach je Fnatic obľúbeným medzi nadšencami stávkovania esports. Značka sa môže pochváliť aj radom profesionálneho herného vybavenia vrátane klávesníc, myší, slúchadiel, podložiek a ďalších.

Tím Fnatic založil v roku 2004 austrálsky esportový podnikateľ Sam Mathews s podporou jeho matky Ann Mathews. Tím so sídlom v Londýne má základne aj v Berlíne, na Taiwane, v Kuala Lumpur, Belehrade a Tokiu.

Fnatic
O Fnatic Esports

O Fnatic Esports

Na čele spoločnosti stojí Sam Mathews ako predseda predstavenstva, kým Wouter Sleijffers je generálnym riaditeľom. Na druhej strane bývalá hviezda Fnatic CS: GO Patrik „cArn“ Sättermon sa stal v roku 2012 Chief Gaming Officer.

V priebehu rokov tím Fnatic využil svoje strategické partnerstvá na presadzovanie svojej značky vytváraním legiend eSports, profesionálneho vybavenia eSports a globálneho upevňovania kultúry eSports. Spoločnosť spolupracuje s ďalšími špičkovými značkami vrátane AMD, Hisense, OnePlus, Twitch, BMW, LeTou, PCSpecialist, Monster Energy a Jack Link's. Predtým bola FNC sponzorovaná aj SteelSeries a dokonca aj MSI.

Aj keď to začalo ako malá značka pred viac ako dvoma desaťročiami, Team Fnatic je jedným z najhodnotnejších esports tímov. Správa z roku 2020 na Forbes odhaduje jeho hodnotu na 120 miliónov dolárov, čo generuje približne 16 miliónov dolárov ročne.

Fnatic eSports

Dnes je Team Fnatic multidivízny tím eSports, ktorý sa zúčastňuje viac ako siedmich divízií. Organizácia zatiaľ zarobila viac ako 17 miliónov dolárov a drží rekord ako 3. najsledovanejší tím západných esportov v roku 2020. S viac ako 33 miliónmi sledovateľov na sociálnych sieťach je Team Fnatic slávnym esportovým tímom a rozhodne je to sila, ktorú treba počítať.

FNC vstúpilo do aktívneho eSports v roku 2006 po akvizícii tímu World of Warcraft (WoW). Súpiska zahŕňala Vo0, TooGood a Ztrider, troch najlepších hráčov tej doby. Trio excelovalo vo všetkých najvyšších súťažiach a získalo tri tituly. V nasledujúcom roku Fnatic zostavil tím DotA a rýchlo sa stal jednou z najrýchlejšie rastúcich značiek eSports pridaním niekoľkých ďalších najlepšie hodnotených divízií eSports.

O Fnatic Esports
Najlepšie e-športové divízie tímu Fnatic

Najlepšie e-športové divízie tímu Fnatic

Ako už bolo spomenuté vyššie, tím Fnatic sa podieľa na niekoľkých divíziách eSports v rôznych žánroch, ako je online bojová aréna pre viacerých hráčov (MOBA), strategické hry a strieľačky. Nižšie je uvedený zoznam aktuálnych divízií, ktorých sa tento tím zúčastňuje, a aktuálne súpisky.

  • liga legiend - Martin "Wunder" Nordahl Hansen, Iván "Razork" Martín Díaz, Marek "Humanoid" Brázda, Elias "Upset" Lipp, Zdravets "Hylissang" Iliev Galabov a Yasin "Nisqy" Dinçer.
  • CS GO - Freddy "KRIMZ" Johansson, Ludvig "Brollan" Brolin, Owen "Smooya" Butterfield, Alexander "ALEX" McMeekin a William "Mezii" Merriman.
  • Valorant - James "Mistic" Orfila, Jake "Boaster" Howlett, Nikita "Derke" Sirmitev, Martin "Magnum" Peňkov a Andrew "BraveAF" Gorchakov.
  • Dota 2 - Ng "ChYuan" Kee Chyuan, Marc Polo Luis "Raven" Fausto, Djardel Jicko B. "DJ" Mampusti, Anucha "Jabz" Jirawong a Kam "Moon" Boon Seng.
  • Dúha šesť obliehanie - Etienne "Mag" Rousseau, Jason "Lusty" Chen a Patrick "MentalistC" Fan.
  • Haló - Torez "Envore" Broyles, Juliano "Sceptify" Sadiku, Chase "SuperCC" Cavuto a Joey "Juziro" Bartholomay.
  • FIFA - Diogo "Diogo" Mendes a Donovan "Tekkz" Hunt.

Vyššie sú momentálne aktívne zoznamy. V minulosti mala esportová organizácia súpisky pre Clash Royale, Smite, ShootMania Storm, PUBG a Heroes of the Storm.

Najlepšie e-športové divízie tímu Fnatic
Prečo je tím Fnatic populárny v stávkovaní na e-športy?

Prečo je tím Fnatic populárny v stávkovaní na e-športy?

Stávkovanie Esports je jedným z najrýchlejšie rastúcich trhov v oblasti online hazardných hier. Rovnako ako sú najlepšie hodnotené futbalové tímy ako Bayern Mníchov a Manchester City obľúbené v stávkovaní na futbal, je Teal Fnatic populárny v oblasti stávok na e-športy.

Dominancia v e-športoch

Hlavným dôvodom, prečo väčšina tipujúcich rada stávkuje na Team Fnatic, je ten, že sotva sklame. Ide o jednu z najúspešnejších e-športových organizácií v histórii. Zaujímavosťou je, že spoločnosť Fat Company bola vyhlásená za najinovatívnejšiu hernú spoločnosť roku 2021. Stávkujúci hľadajú najlepšie tímy, ktoré dokážu zbierať zisky; Takouto spoločnosťou je tím Fnatic.

Multidivízny e-športový tím

Team Fnatic je tím eSports s viacerými divíziami, takže sa stará o všetkých nadšencov stávkovania v e-športoch, či už majú radi strategické hry, strieľačky alebo športové simulácie. Tým sa podieľa aj na všetkých súťažné turnaje, vrátane udalostí najvyššej úrovne, takže hráči majú veľa stávkových trhov.

partnerstvo Dafabet

Okrem dominancie v eSports a skutočnosti, že ide o multidivízny tím, zohrávali úlohu v exponenciálnom raste popularity tímu Fnatic aj obrovské sponzorstvá najlepšie e-športové stávkové stránky. V roku 2015 sa tím FNC spojil s renomovanou stávkovou kanceláriou Dafabet v rámci viacročnej zmluvy. Toto partnerstvo posunulo Fnatic do obrovskej hráčskej základne Dafabet.

Fnatic má tiež množstvo údajov, ktoré pomáhajú hráčom zmerať silu tímu. Všetky výsledky posledných turnajov sú zobrazené na oficiálnej webovej stránke tímu.

Prečo je tím Fnatic populárny v stávkovaní na e-športy?
Najlepší hráči Fnatic

Najlepší hráči Fnatic

Ako jeden z najlepších esports tímov, Tím Fnatic láka len tých najlepších hráčov. Tím je neustále zaneprázdnený prestupmi, nájazdmi na iné tímy, aby získal nové talenty. Dnes má tím Fnatic niekoľko hráčov, ktorí zanechali stopu v odvetví e-športov.

Nižšie sú uvedené niektoré z najlepších hráčov Fnatic na sledovanie.

  • 20-ročný Donovan „Tekkz“ Hunt je nepochybne jedným z najlepších hráčov tímu Fnatic. Profesionálny hráč FIFA je najlepší v hre a počas svojej trojročnej kariéry sa môže pochváliť už 11 titulmi. Medzi najžiadanejšie tituly patria 4 majstrovstvá vrátane eChampions League.
  • Ďalším renomovaným hráčom z Fnatic je Krimz, švédsky profesionálny športovec, ktorý hrá ako puška v tíme CS: GO tímu Fnatic. Je hodnotený ako jeden z najkonzistentnejších hráčov, odkedy v rokoch 2014 až 2016 začal dominovať na scéne s Olofom "olofmeisterom" Kajbjerom Gustafssonrom (teraz vo FaZe Clan). Dnes zostáva kľúčovým hráčom FNC.
  • Medzi ďalšie hodné zmienky patrí Jason „Lusty“ Chen (Rainbow Six Siege), James „Mistic“ Orfila (Valorant), Torez „Envore“ Broyles (Halo), Marc Polo Luis „Raven“ Fausto (Dota 2), Martin „Wunder“ Nordahl Hansen (League of Legends).
Najlepší hráči Fnatic
Úspechy a vyznamenania tímu Fnatic

Úspechy a vyznamenania tímu Fnatic

FNC, založené v roku 2004, patrí medzi najstaršie eSports tímy. Zúčastnil sa na viac ako 990 turnajoch, pričom k februáru 2022 zarobil viac ako 17 miliónov dolárov. Počas celej cesty tímu Fnatic tím získal niekoľko špičkových titulov a vytvoril nové rekordy.

7☓ Tituly LEC

Jeden z najväčších úspechov FNC prišiel s liga legiend tím, ktorý sa pýši 7 titulmi LEC v kabinete trofejí. Tím vyhral šampionát Season 1 a porazil tímy ako Against All Authority, Team SoloMid a Epik Gamer a odišiel s odmenou 50 000 dolárov.

Medzi ďalšie tituly pod Fnatic patria EU LCS leto 2018, EU LCS jar 2018, EU LCS leto 2015, EU LCS jar 2015, EU LCS jar 2014, EU LCS leto 2013 a EU LCS jar 2013

3☓ Global Offensive Majors

Fnatic bol tiež dominantný v CS GO, vriec 3 Global Offensive Majors. Prvý prišiel počas Dreamhack Winter 2013. FNC porazilo Ninjas in Pyjamas, aby sa vrátilo domov s odmenou 100 000 $ v tomto finále. Druhý Major prišiel počas ESL One Katowice 2015, piaty Major sa konal v Katoviciach v Poľsku. Fnatic vo finále opäť prepustil Ninjas in Pyjamas, aby si z tohto turnaja odniesol mačiatko v hodnote 100 000 $. Tím Fnatic vyhral ESL One Cologne 2015 v Kolíne nad Rýnom v Nemecku, keď porazil tím EnVyUs.

Fnatic vyhral aj niekoľko ďalších titulov, vrátane DreamHack Masters Malmö 2019, World Electronic Sports Games 2017, Intel Extreme Masters XII - Majstrovstvá sveta a Intel Extreme Masters X - Majstrovstvá sveta, aby sme spomenuli aspoň niektoré.

2☓ Šesť majstrovských titulov

Fnatic je tiež domáce meno v Tom Clancy's Rainbow Six Siege s dvoma prestížnymi titulmi. Prvým je Six Masters 2018 v Austrálii. Tím Fnatic porazil NORA-Rengo 2-1 na troch mapách a vyhral $10,636,34, kým druhý skončil s $4,254,56. Ďalšie pozoruhodné víťazstvo prišlo počas Six Masters 2019, keď tím zdolal 0RGL3SS a získal prémiu 13 473,39 $.

Okrem dvoch titulov Masters má tím Fnatic niekoľko ďalších titulov Rainbow Six Siege, vrátane sezóny Pro League 10 – Ázia a Tichomorie: Austrália a Nový Zéland, Six Invitational 2020 – Ázia a Tichomorie: Austrália a Nový Zéland a sezóna Pro League 11 – Austrália a Nový Zéland.

1☓ Liga majstrov

Tím Fnatic je tiež veľký hráč FIFA. Strelec tímu „Tekkz“ vyhral pozvánku eChampions League 2020. Je držiteľom niekoľkých ďalších titulov, vrátane rebríčka FIFA Global Series 2020 – Xbox One a FUT 20 Champions Cup Stage I – Finals.

Úspechy a vyznamenania tímu Fnatic
Ako staviť na Fnatic?

Ako staviť na Fnatic?

Fnatic je skutočne jedným z najúspešnejších tímov eSports a najlepšie na stávkovanie. Pred začatím je však potrebné uvedomiť si niekoľko vecí.

Začíname

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je vyhľadať stávkovú stránku so stávkovými trhmi esports vo všetkých divíziách tímu Fnatic. Keď hráči nájdu stávkovú stránku eSports, ďalšou vecou je skontrolovať, či má alebo nemá platnú licenciu. Väčšina bookmakerov zobrazí svoje licenčné informácie v päte webovej stránky alebo aplikácie. Ďalším aspektom sú stávkové trhy a kurzy. Tipujúci by sa mali uistiť, že konkrétne e-športy, na ktoré chcú staviť, sú dostupné vo výbere hier bookmakera. Kurzy by mali byť priaznivé aj na kurzových porovnávačoch. Nakoniec zhodnoťte dostupné spôsoby vkladu a výberu.

Posledným profesionálnym tipom je pozorne sledovať tím Fnatic, aby ste vedeli, v ktorých tímoch je v danom momente najlepší. Stávkujúci môžu mať s týmito znalosťami lepšiu pozíciu na prijímanie informovaných stávkových rozhodnutí. Webová stránka Fnatic je skvelým zdrojom informácií o najnovších výsledkoch tímu Fnatic v každej divízii.

Ako staviť na Fnatic?