Pochopenie stávkovania eSports: Komplexný sprievodca

Rýchlym tempom vpred predstavili vývojári hier v deväťdesiatych rokoch množstvo e-športových hier, ktoré sa stali veľmi populárnymi. Udalosti e-športov prešli aj online, čím sa ďalej zvýšila dostupnosť podujatí a turnajov. To znamenalo začiatok bežného stávkovania eSports.

O hru prejavili záujem tipujúci z celého sveta a prevádzkovatelia stávok neváhali ponúkať rôzne stávkové trhy na eSports udalosti. Neskôr boli predstavené aj mobilné hry, ktoré viedli k ďalšiemu zvýšeniu popularity stávok na e-športy.

Pochopenie stávkovania eSports: Komplexný sprievodca
Martina Nováková
WriterMartina NovákováWriter

Prečo ľudia vsádzajú na e-športy?

Ak sa ešte nepustíte do športového stávkovania, pravdepodobne máte obavy z toho, prečo sa niektorí ľudia zaujímajú o stávkovanie na eSports. Je pochopiteľné, že stávkovanie na eSports alebo počítačovú hru môže znieť zvláštne.

Keď však objavíte skryté odmeny, ktoré prichádzajú so stávkovaním eSports, bude ľahké pochopiť, prečo stávkujúci rýchlo vítajú túto medzeru v stávkovaní. Bez ďalších okolkov uvádzame niekoľko dôvodov, prečo sa niektorí tipujúci prihlásili na odber stávok eSports.

Ľudia majú radi počítačové hry

Počítačové hry sa bezpochyby stali hlavným prúdom. Vzhľadom na túto skutočnosť je možnosť staviť si na počítačovú hru, ktorá sa vám páči a potenciálne niečo vyhrať, nepochybne lákavá.

Dostupnosť rôznych turnajov

So stovkami tituly a súťaže eSports, eSports stávkujúci budú mať vždy nadchádzajúcu udalosť, na ktorú sa môžu tešiť. Aj keď niektoré stávkové kancelárie nemusia pokrývať všetky udalosti, vždy sa môžete spoľahnúť na stránky s hazardnými hrami, ktoré sa zameriavajú na eSports.

Tipujúci môžu hru sledovať naživo

Väčšina stávkových stránok eSports umožňuje živé vysielanie aj funkcie v hre. Stávkujúci tak môžu sledovať hru a súčasne uzatvárať stávky, čo robí eSports určite atraktívnym.

Vždy je niečo nové

Esports hry sú ako každý iný softvér. To znamená, že eSports sa neustále prehodnocuje a vylepšuje, vďaka čomu sú fascinujúce pre hráčov aj stávkarov.

Typy stávok

Typy stávok, ktoré majú stávkujúci eSports k dispozícii, do značnej miery závisia od druhu hry, ktorú hrajú. napr CS GO hráči môžu staviť na počet zabití alebo vlajok FIFA Od hráčov sa môže vyžadovať, aby preložili svoje znalosti o bežných športoch – víťaz zápasu, víťaz turnaja, viac/menej a správne skóre. Pred ponorením sa do sveta stávok eSports by sa stávkujúci mali oboznámiť s bežnými typmi stávok, ktoré sú jedinečné pre udalosť, na ktorú tipujú.

Držím sa jednej esportovej hry

Stávka len na jeden esport hra je skvelý spôsob, ako čo najlepšie využiť stávkovanie eSports. Je známym faktom, že väčšina stávkarov dosahuje najlepšie výsledky, keď stavia na udalosti, ktorým príliš dobre rozumejú. Nielenže sa táto stratégia odporúča stávkarom, ktorí v eSports začínajú, ale skúsenejší hráči ju považujú za dobrú stratégiu.

Aj keď táto stratégia môže znieť ako klišé, pre hráča je oveľa jednoduchšie vyhrať viac stávok na e-športy, v ktorých pozná všetky detaily, ako niečo, čo sotva sleduje.

Najlepší sprievodcovia stávkovaním

Keď nakupujete stávkovú kanceláriu eSports, najlepším spôsobom, ako zabezpečiť, že budete mať požadovaný herný zážitok, je prečítať si sprievodcu stávkovaním alebo porovnať rôznych bookmakerov. So správnymi stávkovými sprievodcami máte veľkú šancu prehrabať sa neustále rastúcim zoznamom možností a vybrať si tú správnu stávkovú stránku. Samozrejme, sprievodca stávkovaním eSports odhalí alebo podelí dôležité podrobnosti, ktoré stávkujúci eSports potrebujú.

Čo presne ponúka stávkový sprievodca hráčovi eSports? Tu je to, čo môže každý hráč eSports získať prečítaním sprievodcov predtým, ako začne so stávkovaním eSports:

 • Sprievodcovia stávkovaním na e-športy pomôcť novým hráčom naučiť sa, ako všetko funguje. Odhaľujú tiež bežné herné chyby a osvedčené postupy, ako sa im vyhnúť
 • Sprievodcovia odhaľujú najlepšie stránky so stávkovaním na transakcie pokrýva kľúčové aspekty, ako sú vklady, výbery, transakčné limity a akceptované meny.
 • Sprievodcovia kontrolujú rôzne stávkové stránky a poskytnúť prehľadný zoznam stránok, ktoré ponúkajú vynikajúce pokrytie trhov so stávkami eSports
 • Sprievodcovia odhaľujú stávkové kancelárie s najlepšími stávkovými kurzami na esporty zo súťaže
 • Sprievodcovia pomáhajú noví a skúsení hráči nájdu bonusové ponuky a iné herné stimuly ponúkané hráčom eSports.
 • Hráčom pomáhajú aj sprievodcovia posúdiť kvalitu zákazníckych služieb, ktoré stávková kancelária ponúka.

Ako stávkovať na eSports online

Stávkovanie v eSports sa nepochybne líši od tradičného športového stávkovania v mnohých smeroch. Odhliadnuc od grafických prvkov a skutočnosti, že za hernými konzolami stoja skutoční hráči, je stávkovanie na eSports podobné stávkovaniu na tradičné športy.

Ako postupujete pri tipovaní zápasov eSports? Stávkovanie a výhry v eSports sa nelíšia od tradičného stávkovania – musíte pochopiť hru a venovať pozornosť tipom alebo stratégiám stávok eSports, keď čakáte na Lady Luck. Vyberte si eSports udalosť, o ktorú máte záujem, preferovaný stávkový trh. Je tiež vo vašom najlepšom záujme, aby ste venovali pozornosť kurzom, aby ste sa uistili, že váš výber je pre vás správny.

Na rozdiel od tradičného stávkovania je stávkovanie eSports interaktívne a ponúka skvelý stávkový zážitok vďaka funkciám živého vysielania, podrobným štatistikám, komunitám sociálnych médií a mnohým ďalším. Vďaka rôznym žánrom, hrám a turnajom môžu stávkujúci eSports staviť na nasledujúce:

 • Online bojová aréna pre viacerých hráčov (MOBA) ako napríklad Dota 2 a League of Legends
 • Strieľačky z pohľadu prvej osoby (FPS) ako Counter-Strike: Global Offensive, Call of Duty, Overwatch a Halo
 • Športové simulátory ako FIFA a NBA 2K
 • Battle Royale ako PUBG, Fortnite alebo CoD: Warzone

Porovnanie športových bookmakerov

Porovnanie bookmakerov eSports je kritickým krokom v každom online hraní. Pochopenie toho, čo môžu rôzni eSports bookmakeri ponúknuť, je jedným z mnohých tipov na e-športové stávky, ktoré pomáhajú tipujúcim robiť informované rozhodnutia. To vám tiež môže pomôcť vybrať si novšiu stávkovú stránku, ktorá vám poskytne lepší herný zážitok ako staré hry.

So stovkami alebo dokonca tisíckami licencovaných stávkových kancelárií pokrývajúcich udalosti eSports je tu niekoľko dôvodov, prečo by mali byť stávkujúci povzbudzovaní, aby porovnávali bookmakerov eSports skôr, ako začnú s online stávkovaním.

 • Pomáha tipujúcim pochopiť, čo ostatní ľudia hovoria o rôznych stávkových platformách eSports
 • Uľahčuje tipujúcim porovnávať rozmanitosť eSports podujatí pokrytých rôznymi stránkami a vybrať si, čo im najviac vyhovuje.
 • Tipujúci na pomoc si vyberajú knihy eSports, ktoré ponúkajú štedré bonusy a propagačné akcie
 • Umožňuje tipujúcim porovnať spôsoby platby ponúkané rôznymi webovými stránkami a vyhodnotiť ich vhodnosť.
 • Pomáha tipujúcim vopred vyhodnotiť dôveryhodnosť alebo stav licencie stávkovej kancelárie.

Každý seriózny hráč eSports by nikdy nemal prehliadať dôležitosť porovnávania bookmakerov eSports predtým, ako začne. Otázka však, Ktorá je najlepšia stávková stránka eSports?, môže byť ťažké odpovedať. Staré aj nové stávkové stránky eSports majú svoje jedinečné silné stránky. Preto je vašou zodpovednosťou vykonať náležitú starostlivosť a vybrať si stávkovú stránku eSports, ktorá uspokojí vaše herné potreby.

Slovník stávok na e-športy

Než začnete preosievať online stávkové kancelárie esport, je vo vašom najlepšom záujme, aby ste sa oboznámili so správnou terminológiou. Očakáva sa, že každý outsider sa stratí v záplave herných podmienok eSports.

Tu je zoznam pojmov bežne používaných v odvetví online stávkovania, a to ako v tradičných online kasínach, tak špecificky pri stávkach eSports.

Všeobecné podmienky

 • Esports - Jednoduchý výraz popisujúci elektronické športy
 • Stávkujúci/stávkujúci: Osoba, ktorá hrá alebo uzatvára stávky
 • Bookmaker – synonymum pre stávkovú kanceláriu, stávkovú kanceláriu alebo prevádzkovateľa športových stávok, v podstate kasíno pokrývajúce rôzne trhy
 • Stávkové trhy - Výber kurzov poskytovaných bookmakerom na jeden druh športu alebo stávkovej príležitosti eSports.
 • Zvláštny - Pravdepodobnosť alebo pravdepodobnosť výsledku náhodnej udalosti alebo hry.
 • Bonus za stávkovanie - propagačné ponuky, ktoré umožňujú tipujúcim na eSports zarábať peniaze zadarmo po splnení špecifických požiadaviek na stávkovanie.
 • Požiadavky na stávkovanie - Násobiteľ, ktorý predstavuje, koľkokrát by mal hráč prehrať bonus, aby si mohol vybrať svoje bonusové výhry.
 • Stratégia stávkovania - Prepracovaný stávkový systém alebo prístup, ktorý tipujúci používa, aby získal výhodu nad bookmakerom.
 • Stávka - Akt stávkovania na výsledok nepredvídateľnej udalosti.
 • Kôl - Suma vsadená na stávku.
 • Víťaz turnaja - A staviť na tím o ktorom si myslíte, že má najväčšiu šancu vyhrať nadchádzajúci turnaj eSports.
 • Tím - Skupina profesionálnych hráčov, ktorí spolu súťažia o titul eSports.
 • Streamer - Aktívny hráč vysielajúci živé hranie na streamovacích platformách.
 • Streamovacia platforma - Webová stránka, ktorú používa streamer, najmä hráči alebo webové stránky ponúkajúce hry, na živé vysielanie hráčov eSports svojim sledovateľom.

Podmienky špecifické pre e-športy

 • KDA - Tiež písané ako K/D/A je skratka pre skórované zabitia, zabité úmrtia a asistencie. Používa sa na osvetlenie výkonu hráča
 • Bo1, Bo2, Bo4 - Skratky, ktoré možno preložiť ako najlepší z jedného, ​​najlepší z dvoch, najlepší zo štyroch atď.
 • CS GO - Skratka predstavujúca veľmi populárnu hru z pohľadu prvej osoby, Counter-Strike: Global Offensive.
 • DOTA 2 alebo Dota 2 - Skratka pre online hru v bojovej aréne Defense of the Ancients 2.
 • SCII alebo SC2 - Skratka pre StarCraft II
 • Jednoduchá eliminačná zátvorka - Turnaj, kde porazení vypadnú a nemajú šancu na postup.
 • Dvojitá eliminačná konzola- Turnajový formát, ktorý umožňuje hráčom prehrať počas play-off jeden zápas navyše. To znamená, že porazení môžu súťažiť s ostatnými porazenými.
 • Shotcaller - Hráč si nechal priestor navrhnúť tímovú stratégiu.
 • Trhnutie- Popredná služba živého vysielania, ktorá sa zameriava najmä na eSports.
 • LOL - Skratka pre League of Legends. Táto hra je tiež náhodne označovaná ako a Legenda v herných kruhoch eSports.
About the author
Martina Nováková
Martina Nováková
O

Martina Nováková, pravý skvost z srdca Slovenska, je známa svojou odbornosťou v lokalizácii online kasínových sprievodcov. S viac ako dvoma desaťročiami skúseností dokonale prispôsobuje obsah slovenskému publiku, zabezpečujúc relevanciu a rezonanciu.

Send email
More posts by Martina Nováková