e-športy -športové stávky

Tento sprievodca stávkovaním eSports podrobne popisuje všetko, čo stávkujúci potrebujú vedieť o tejto téme, najlepších stávkových stránkach eSports a oveľa viac. Niet pochýb o tom, že eSports je jedným z odvetví, ktoré naďalej prosperujú aj počas pandémie. Najnovšie prognózy od spoločnosti Statista ukazujú, že veľkosť trhu eSports v roku 2021 je ohodnotená na niečo viac ako 1,08 miliardy USD, čo je takmer 50% nárast od roku 2020.

Odvetvie stávkovania eSports tiež exponenciálne vzrástlo. So všetkými tradičnými živými zápasmi zastavenými na vrchole pandémie sa eSports stal obľúbeným fanúšikom, pretože má ľudský dotyk, na rozdiel od virtuálnych športov, čo bola dovtedy jediná iná možnosť.

e-športy -športové stávky

V tomto sprievodcovi stávkovaním CS: GO môžu tipujúci nájsť všetko, čo potrebujú vedieť o stávkovaní vo videohre z pohľadu prvej osoby. Či už ide o hrateľnosť a pravidlá alebo stávkové trhy a kurzy, táto stránka hovorí všetko. Niet pochýb o tom, že stávkovanie eSports preberá vládu.

Zobraziť viac

Dota 2 je jednou z tých videohier so značnou sledovanosťou. Dnes (od roku 2021) sa milióny hráčov na celom svete navzájom spájajú, aby mali svoj spravodlivý podiel na hrateľnosti. V skutočnosti si túto hru zahrá každý mesiac najmenej 10 miliónov ľudí. Hra má množstvo turnajov a líg, v ktorých môžu hráči súťažiť.

Zobraziť viac

liga legiend, alebo LoL, ako je to skrátené, je online videohra pre viacerých hráčov v bojovej aréne, ktorú vydáva Riot Games. Oficiálne bola vydaná 27. októbra 2009. Hra sa hrá buď pre jedného hráča (sólo) alebo v dvoch tímoch po piatich hráčoch.

Zobraziť viac

Valorant je najnovšia videohra od amerického vývojára a vydavateľa Riot Games. Toto je rovnaký videoherný magnát, ktorý stojí za online multiplayerovou bojovou arénou, liga legiend.

Zobraziť viac

Mnohé z najpopulárnejších esportových hier pochádzajú z pomerne nedávnych franšíz. Séria Mortal Kombat je však iná, pretože súťažné turnaje sa vyskytujú od konca 90. rokov. To znamená, že predchádza samotnej koncepcii internetových športových hazardných hier. Zatiaľ čo neskoršie diely Mortal Kombat priniesli pokrok v grafike a hrateľnosti, základné prvky zostali rovnaké od vydania prvej hry v roku 1992.

Zobraziť viac

V posledných rokoch sa battle royale hry ukázali ako veľmi populárne v eSports stávkovej komunite. Dobrým príkladom toho je FPS Call of Duty: Warzone. Hrať sa dá zadarmo a je k dispozícii na rôznych platformách. To zahŕňa verzie na konzolách PlayStation a Xbox súčasnej generácie, ako aj na počítačoch. CoD: Warzone je súčasťou pokračovania Modern Warfare z roku 2019 a nie je to samostatný titul. Bol vydaný počas 2. sezóny aktualizácií obsahu Modern Warfare. To znamená, že k nemu mala prístup veľká základňa hráčov CoD.

Zobraziť viac

StarCraft II (SC II), populárny po celom svete, vyzýva hráčov, aby použili stratégiu v reálnom čase, aby porazili konkurenciu v niektorých z najpopulárnejších svetových e-športových turnajov. Od svojho uvedenia na trh v roku 2010, SC II naďalej zažíva obrovskú sledovanosť. Aj keď si špičkové hry ako Dota 2 a League of Legends zaistili popredné miesta v súťažiach e-športov, StarCraft II stále priťahuje obrovské množstvo fanúšikov.

Zobraziť viac

Tom Clancy's Rainbow Six Siege, ktorú vydal Ubisoft pred niekoľkými rokmi, je momentálne v kategórii e-športových hier na vysokej úrovni. Väčšina ľudí označuje túto videohru z pohľadu prvej osoby (FPS), ktorú Ubisoft Montreal vydal v roku 2015, ako R6. Pôvodne bola dostupná na Xbox One, Microsoft Windows a PlayStation 4. O niekoľko rokov neskôr, v decembri 2020, bola vydaná inovovaná verzia Rainbow Six hrateľná na Xbox Series X/S a PlayStation 5, vďaka čomu bola táto hra dostupná pre viac FPS fanúšikov po celom svete.

Zobraziť viac

Age of Empires

Liam Fletcher
WriterLiam FletcherWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher
LocaliserMartina NovákováLocaliser
Všetko, čo potrebujete vedieť o histórii stávkovania eSports

Všetko, čo potrebujete vedieť o histórii stávkovania eSports

Počiatky eSports možno datovať do roku 1971 pri udalosti, keď sa medziodboroví študenti zúčastnili ročníka hry Spacewar. Hoci to nebol eSport ako taký, vydláždil cestu pre prvé súťažné herné podujatie, v roku 1980 Space Invaders Championship.

Ale pre stávkovanie sa stávkovanie eSports stalo realitou až začiatkom minulého desaťročia. Bolo to v čase, keď konkurenčná videoherná scéna začala organizovať online turnaje pre viacerých hráčov. Stávkovanie sa teda mohlo objaviť na scéne hazardných hier už skôr.

Napriek tomu existovali obavy, že väčšina hráčov, ktorí si užívali eSports, mala menej ako 18 rokov, čo znamená, že nemali dovolené hrať hazardné hry. Čo je viac? Videohry boli veľmi neregulované, takže sa vyskytli problémy s manipuláciou v zápasoch.

Ale s popularizáciou tímy eSports, veci nabrali iný smer. Po prvé, eSports sa stal populárnejším a priťahoval dokonca aj dospelých, ktorí mali legálne povolené stávkovanie. Potom prišli obrovské sponzorské zmluvy a obrovská sledovanosť, ktoré posunuli súťažné videohry na vyššiu úroveň.

Živé stávkovanie na e-športy sa stala veľmi populárnou metódou pre esports stávkarov. Je to veľmi vzrušujúci spôsob stávkovania.

Esports je súťažná zábava, kde majú profesionálni hráči zmluvy a vysoké výplaty, rovnako ako tradiční profesionálni športovci. Existuje veľa špičkových turnajov, ktoré priťahujú milióny dolárov na odmeny.

Stávkové kancelárie na druhej strane využili neustále rastúci dopyt po ére stávkových kancelárií eSports. Operátori sa ponáhľajú ponúknuť hráčom najnovšie eSports trhy ako doplnok virtuálnych hier, ktorým chýba ľudský dotyk.

Zo všetkých indícií patrí stávka na esport medzi najrýchlejšie rastúce kategórie v celom odvetví online hazardných hier.

Podľa posledných čísel, online stávkový trh s videohrami Očakáva sa, že veľkosť do roku 2027 dosiahne neuveriteľných 205 miliárd dolárov. Zaujímavé je, že v roku 2020 bolo viac ako 6,5 milióna stávkajúcich na eSports. Počet stávkarov na videohry samozrejme vystrelil teraz, keď je eSports najnovším dieťaťom na bloku v oblasti športových stávok. sveta.

Všetko, čo potrebujete vedieť o histórii stávkovania eSports
Typy stávok eSports

Typy stávok eSports

Pre hráčov, ktorí sa zaujímajú o stávkovanie eSports, patrí medzi základy pochopenie rôznych foriem online stávkovania videohier.

Esports rastie prvým tempom. Dostupné hry sú však určené popularitou žánru na súčasnej scéne videohier. Nižšie je uvedený zoznam obľúbené žánre eSports tipujúci môžu stávkovať na najobľúbenejšie eSports hry a najväčšie súťaže v každom žánri, a to je dôležité.

MOBA eSports

MOBA je strategická videohra známa aj ako online bojové hry pre viacerých hráčov. Medzi najobľúbenejšie MOBA hry, na ktoré sa dá staviť, patria League of Legends (LOL) a DOTA 2. Medzi najvýznamnejšie MOBA udalosti patrí The International, najväčší turnaj DOTA 2 a majstrovstvá sveta v League of Legends.

FPS eSports hry

Strieľačky z pohľadu prvej osoby zahŕňajú boj z pohľadu prvej osoby. Medzi najobľúbenejšie hry eSports v kategórii FPS patria Counter-Strike: Global Offensive, Battlefield V, Valorant, Call of Duty a Rainbow Six Siege. Medzi najväčšie turnaje FPS eSports patria CS: GO Major Championships a Siege's Six Invitational.

Battle Royale eSports

Videohry Battle Royale obsahujú veľa hráčov v zápase posledného muža. Medzi najznámejšie battle royale hry patria Fortnite a Apex Legends. Pokiaľ však ide o najväčšie turnaje, sú tu Fortnite World Cup a Apex Legends Global Series.

Športové simulačné videohry

Ako už názov napovedá, tieto napodobňujú skutočné športy, ako je futbal, basketbal, hokej atď. Medzi najlepšie e-športové hry v žánri športových simulácií patria FIFA21, Madden, NBA2K, eFootball (predtým PES) atď.

RTS eSports

RTS eSports, známe aj ako strategické hry v reálnom čase, sú tiež populárne. Medzi najlepšie hry v tejto kategórii patria StarCraft a WarCraft. Čo sa týka turnajov, tým najväčším je WCS Global Finals.

Typy stávok eSports
Najlepšie tipy na stávkovanie na esporty, ktoré môžete vyhrať

Najlepšie tipy na stávkovanie na esporty, ktoré môžete vyhrať

Existuje niekoľko tipov pre hráčov, ktorí sú na tejto scéne noví, ktoré im pomôžu začať.

Prvým bodom diskusie je výber stávkovej kancelárie. Na začiatok, nie všetky stránky so športovými stávkami majú trhy so stávkami eSports. Takže po nájdení niekoľkých esport bookmakerov si hráči musia overiť, či majú konkrétnu videohru, na ktorú chcú staviť. Ďalšie úvahy zahŕňajú licencovanie a predpisy, bankové možnosti, použiteľnosť stránok a propagačných akcií.

Ďalší tip; tipujúci by sa mali oboznámiť s pravidlami a hrateľnosťou eSports hier, na ktoré chcú staviť. Mnoho stávkarov robí chybu, že vsádza na hry, ktorým takmer nerozumejú. Pravidlá a predpisy, stávkové trhy a stávkové kurzy by mal byť stávkarom na dosah ruky.

Po tretie, hráči by mali sledovať najnovší vývoj v hre eSports, na ktorú vsádzajú. Zistite, ktoré sú momentálne najlepšie tímy v League of Legends, Fortnite, Rainbow Six Siege, CS: GO alebo iných hrách. Samozrejme, záleží aj na nedávnej jazde tímov.

A napokon, pokiaľ ide o športové simulačné hry, nevsádzajte slepo na základe tímu, s ktorým hrá profesionálny hráč. V eSports nejde o veľkosť tímu, ktorý hráč používa v reálnom svete. Namiesto toho je výsledok hry FIFA alebo PES v eSports určený úrovňou zručností profesionálneho hráča.

Najlepšie tipy na stávkovanie na esporty, ktoré môžete vyhrať
Zodpovedné hranie

Zodpovedné hranie

Esports stávka online má všetku zábavu, či už je hráč nadšencom eSports alebo len príležitostným nadšencom športového stávkovania. Zodpovedné hranie by však malo vždy zostať základom. Rovnako ako videohry, aj stávkovanie na eSports môže byť vysoko návykové. Hráči by mali vždy dodržiavať pravidlá zodpovedného hazardu.

Na prvom mieste v zozname pravidiel zodpovedného hazardu by herné stávky nemali nahrádzať školu alebo prácu. Ďalšou podstatnou vecou, ktorú by si hráči mali zapamätať, je stanoviť si rozpočet na stávkovanie videohier a prísne ho dodržiavať. Dôležité je, že by mali vedieť, kedy prestať; nikdy sa nepokúšajte naháňať straty.

Zodpovedné hranie