Najobľúbenejšie bookmakery eSports v Poľsko

Esports tiež rozkvitol do súťažného športu, ktorý priťahuje investorov, profesionálne tímy, najlepšie hodnotených športovcov esports a obrovské ceny. Dostupnosť niektorých najlepšie e-športové stávkové stránky v Poľsku je kľúčovým motorom stávkovania na e-šport v krajine.

Toto je miesto pre tých, ktorí si nie sú istí, ktoré sú najlepšie stránky na stávkovanie videohier v Poľsku. Preskúmajte niektoré z najlepších e-športových stávkových kancelárií v Poľsku, históriu online stávkovania na e-športy, jeho legálnosť, hry, na ktoré poľskí hráči vsádzajú najviac, spôsoby platby a ďalšie.

Najobľúbenejšie bookmakery eSports v Poľsko
Obľúbené hry poľských hráčov

Obľúbené hry poľských hráčov

Poľsko má bohatú kultúru e-športu. Poľské stávkové stránky majú všetko bez ohľadu na to, či sú stávkujúci v online bojovej aréne pre viacerých hráčov video hry, športové simulácie, stratégie alebo strieľačky. Nižšie sú uvedené populárne e-športy, na ktoré vsádzajú poľskí hráči.

Športová simulácia

Číslo jedna je FIFA. Vzhľadom na to, že futbal je najpopulárnejším športom v Poľsku, franšíza EA Sports FIFA je v Poľsku najviac vsádzaná na e-športy. Fanúšikovia tejto videohry milujú stávkovanie kvôli realistickej hrateľnosti a podobnosti s tradičnými futbalovými stávkami. Hra, trhy a šance sú podobné.

Strelci

Ďalšou populárnou hrou medzi poľskými stávkarmi je online multiplayerová strieľačka Counter-Strike: Global Offensive, Valve a Hidden Path Entertainment. Medzi ďalšie špičkové strieľačky na poľskej e-športovej scéne patria Tom Clancy's Rainbow Six Siege, Valorant, Call of Duty: Warzone a Apex Legends.

MOBA

Poliaci sú tiež fanúšikmi multiplayerových hier online battle arena (MOBA). League of Legends vedie balík, pokiaľ ide o počet hráčov aj stávkarov. Medzi ďalšie populárne MOBA patria Dota 2, Vainglory, Heroes of the Storm, Smite a Arena of Valor.

RTS

Strategické hry sú v Poľsku tiež známe. Existuje veľa fanúšikov StarCraft, World of Warcraft a Doba impérií.

Obľúbené hry poľských hráčov
Spôsoby platby v Poľsku

Spôsoby platby v Poľsku

Esportové stávkovanie za skutočné peniaze vyžaduje, aby hráči vložili skutočné peniaze na svoje účty. Čo by teda mali hráči vedieť o bankovníctve na poľských online stávkach na esporty?

Spôsoby vkladu a výberu

Pokiaľ ide o vklady a výbery, najpopulárnejšou metódou sú priame online bankové prevody. Spotrebiteľská banka s názvom „Przelewy24“ alebo „P24“ uľahčuje túto službu prevodu peňazí. BLIK je služba prevodu peňazí, ktorá uľahčuje možnosti okamžitých platieb a výbery hotovosti iba pomocou štandardnej aplikácie mobilného bankovníctva.

Okrem priamych bankových prevodov môžu hráči vkladať a vyberať výhry pomocou niekoľkých ďalších metód, vrátane kariet a elektronických peňaženiek. Možnosti tu zahŕňajú Visa, Mastercard, PayPal, Dotpay a fakturáciu mobilného operátora (MOBIAMO).

Meny na poľských stávkových stránkach

Všetky lokálne prevádzkované stávkové stránky a väčšina offshore stránok podporuje poľský zlotý, oficiálnu menu a zákonné platidlo krajiny. Iní idú o krok ďalej na podporu medzinárodných mien vrátane eura, amerického dolára, britskej libry atď kryptomeny ako sú Bitcoin, Litecoin a Ethereum.

Všetky stránky na tejto stránke boli starostlivo preverené. Sú zabezpečené pomocou najnovšieho šifrovania na vojenskej úrovni, takže hráči sa môžu pri bankovaní vždy cítiť bezpečne.

Spôsoby platby v Poľsku
História stávkovania na e-športy v Poľsku

História stávkovania na e-športy v Poľsku

Kedy sa v Poľsku začalo stávkovanie na e-športy? Ako sa to vyvinulo tam, kde je dnes? Čo prinesie budúcnosť? Táto časť podrobne odpovedá na vyššie uvedené kľúčové otázky.

História stávkovania na e-športy v Poľsku
História hazardných hier v Poľsku

História hazardných hier v Poľsku

Aby sme porozumeli poľskému online stávkovaniu na e-športy, je najprv dôležité porozumieť histórii hazardných hier vo všeobecnosti.

Hazardné hry v Poľsku možno vystopovať až do 20. a 30. rokov 20. storočia. V roku 1920 poľskí občania náhodne hrávali hazardné hry, až kým v roku 1930 nebolo založené prvé zemské kasíno. V nasledujúcich rokoch bolo založených niekoľko ďalších kasín, ale druhá svetová vojna vypukla skôr, ako sa priemysel rozbehol na plný plyn.

Poľsko bolo v centre vojny a v roku 1946 bolo bohužiaľ anektované ZSSR. Kým pred vojnou bolo Poľsko krajinou priateľskou k hazardu, Sovieti zaviedli plošný zákaz všetkých foriem hazardu vrátane stávkovania.

Zákaz hazardu platil až do roku 1955, keď vláda založila štátnu spoločnosť Totalizator Sportowy, hazardnú spoločnosť, ktorá umožňuje hráčom stávkovať na futbal.

V 90-tych rokoch, po rozpade ZSSR, vzniklo niekoľko herní, ktoré umožnili hráčom stávkovať na kasínové hry a dokonca aj uzatvárať stávky. Športové stávky sa medzi hráčmi stali obľúbenejšími, keďže sa k nim pridali aj iné hry, vrátane konských dostihov.

Príchod esportu v Poľsku

Ako športové stávkovanie prekvitalo, stávkové stránky zaviedli virtuálne športy, ktoré boli obľúbené, pretože majú veľa stávkových trhov, 24 hodín denne, 7 dní v týždni a hry boli krátke. Ale potom im chýbal ľudský dotyk, niečo, čo e-šport ponúka.

Keď sa e-športy začali vkrádať do športová stávková scéna, Poľsko patrilo medzi krajiny, kde ho stávkujúci prijali. Krajina má niekoľko profesionálnych tímov v tomto odvetví a najlepšie hodnotených profesionálnych športovcov v divíziách ako Dota 2 a CS: GO. Toto je jeden aspekt, ktorý formoval online stávkovanie na e-športy v tejto krajine.

História hazardných hier v Poľsku
Esports stávkovanie v súčasnosti v Poľsku

Esports stávkovanie v súčasnosti v Poľsku

Dnes sú v Poľsku tisíce fanatikov do stávok do esportov. Nárast stávkovania v Poľsku zorganizoval Covid-19. Keď boli živé športy na vrchole pandémie zastavené, medzeru zaplnili e-športy. Neexistovali žiadne stávkové trhy okrem virtuálneho športového stávkovania, ktoré nie je pre mnohých obľúbené.

V tom čase bol e-šport veľkým, konkurencieschopným odvetvím, ktoré priťahovalo špičkové tímy, sponzorov a obrovské podpory. V stávke bolo dosť na to, aby organizácie eSports boli rovnako konkurencieschopné ako špičkové športové kluby na turnajoch najvyššej úrovne.

Budúcnosť stávkovania na e-športy

Aj keď sa živé športy obnovili, stávkovanie na e-šport má v srdciach poľských tipujúcich stále osobitné miesto. Niet pochýb o tom, že záujem o e-športy v krajine, ktorá hostila niekoľko špičkových e-športových podujatí, vrátane IEM Katowice 2017 a Intel Extreme Masters, stúpa. Je to tiež hostiteľ pre nadchádzajúce IEM Katowice 2022 – ESL Pro Tour.

Jedným z kľúčových motorov stávkovania na e-športy v Poľsku je kultúra v krajine. Poľsko má veľa nadšencov esportu, čo vysvetľuje, prečo je krajina synonymom esportových turnajov a hostí významné podujatia, ktoré priťahujú globálnu pozornosť.

Dostupnosť trhov so stávkami na e-športy je tiež faktorom, ktorý podnieti rast poľského odvetvia online stávok na e-športy. Teraz, keď množstvo turnajov zahŕňa desiatky divízií po celý rok, hráči majú z čoho vyberať.

Napokon, poľské e-športové stránky ponúkajú hráčom lukratívne stávkové bonusy. Neexistujú žiadne bonusy za vklad, bonusy za vklad a ďalšie. Aj keď podliehajú stávkovým požiadavkám, stále lákajú stávkarov.

Esports stávkovanie v súčasnosti v Poľsku
Sú stránky so stávkovými e-športmi v Poľsku legálne?

Sú stránky so stávkovými e-športmi v Poľsku legálne?

V Poľsku sú e-športy skutočne populárne, no veľkou otázkou je, či sú stránky so stávkami na e-športy v Anglicku? Môžu poľskí hráči stávkovať na e-športy bez toho, aby porušili zákon? Toto bola sivá zóna už desaťročia, ale krajina sa v tejto otázke vyjadrila jasne. Je teda stávkovanie na esporty v Poľsku legálne?

Legislatíva v oblasti stávkovania

V Poľsku existuje množstvo mätúcich informácií o zákonnosti stávkovania. Ale pravdou je, že stávkovanie na e-športy, rovnako ako iné formy stávkovania, je legálne. Každý poľský občan alebo cudzinec môže stávkovať na e-športy, pokiaľ stávkuje na stávkovú kanceláriu licencovanú a regulovanú poľskou vládou pod ministerstvom financií.

Po legalizácii stávkovania povolila poľská vláda prevádzkovať stávkové operácie iba miestnym subjektom. Sú to forBET, Fortuna Entertainment Group, STS a Totolotek. Ale pod tlakom Európskej únie bolo Poľsko nútené otvoriť svoje hranice pre offshore prevádzkovateľov športových stávok. Medzinárodné stávkové kancelárie by konečne mohli požiadať ministerstvo financií o lokálne licencie.

Sú stránky so stávkovými e-športmi v Poľsku legálne?
Nelicencované e-športové stránky

Nelicencované e-športové stránky

Poľsko je dnes otvoreným trhom, kde majú hráči prístup k miestnym aj medzinárodným stávkovým stránkam. Väčšina stávok na e-športy v Poľsku sa však uskutočňuje na nelicencovaných webových stránkach online stávkovania. Vláda sa usilovala o odstránenie nelegálneho stávkovania, ale všetko úsilie ešte neprinieslo veľa ovocia.

Register čiernej listiny stávkových stránok

Jedným z najsľubnejších krokov na obmedzenie nelegálneho stávkovania je vytvorenie čiernej listiny stávkových stránok, ktoré nemôžu nasmerovať svoje stávkové služby na poľských hráčov. Zoznam je zdieľaný s poskytovateľmi internetových služieb (ISP), ktorí sú zo zákona povinní blokovať stránky na čiernej listine. Aby sa ešte viac ochromila činnosť nelicencovaných webových stránok so stávkovaním na e-športy online, zákon vyžaduje, aby miestne služby prevodu peňazí prestali ponúkať platobné riešenia takýmto stránkam.

Bohužiaľ, existujú tisíce stránok so stávkovaním na e-športy, pričom každý deň pribúdajú nové. Pre vládu je preto ťažké udržiavať komplexný a aktuálny register všetkých stávkových kancelárií prijímajúcich poľských hráčov. Z dlhodobého hľadiska hráči stále vsádzajú na neautorizovaných offshore bookmakerov.

teraz prečo hráči uprednostňujú offshore stávkové stránky?

Prvým dôvodom je, že miestne licencované stávkové stránky nemajú na rozdiel od medzinárodných bookmakerov rozsiahle trhy so stávkami na e-športy. Po druhé, offshore stávkové stránky ponúkajú veľkorysé kurzy a navyše fantastické propagačné akcie a bonusy. Napokon, stávkovanie na medzinárodné kasína nepriťahuje dane účtované pri stávkovaní na bookmakerov s licenciou od poľského ministerstva financií.

Nelicencované e-športové stránky
Stávkové činy

Stávkové činy

Zákon z 29. júla 1992 o hazardných hrách, vzájomnom stávkovaní a automatizovaných hrách tvorí základ poľských zákonov o hazardných hrách. Zákon navrhoval zriadenie subjektu pod ministerstvom financií, ktorý by licencoval a reguloval prevádzkovateľov stávkovania a iných hazardných hier v krajine.

V roku 2009, po tom, čo úrady objavili skorumpovanú lobistickú skupinu podporujúcu hazardné hry v rámci politickej triedy, bol v roku 2009 zavedený poľský zákon o hazardných hrách. Uložila všeobecný zákaz online stávkovania vrátane stávok na e-športy.

V roku 2011 však vláda uvoľnila svoj postoj novelou poľského zákona o hazardných hrách s cieľom legalizovať športové stávky, avšak s určitými obmedzeniami. Tento zákon zablokoval zahraničných prevádzkovateľov, ale v súlade s politikami Európskej únie vstúpil do platnosti poľský zákon o hazardných hrách z roku 2014, ktorý umožnil zahraničným prevádzkovateľom požiadať poľskú vládu o licenciu.

V roku 2014 vláda oznámila, že poľskí hráči, ktorí hrali v neregulovaných offshore kasínach, riskujú právne kroky. O tri roky neskôr, v roku 2017, prišla ďalšia novela. Zriadila register stávkových kancelárií na čiernej listine, ktoré mali blokovať poskytovatelia internetových služieb a poskytovatelia online platieb.

Stávkové činy
často kladené otázky

často kladené otázky

Sú športové stávky v Poľsku legálne?

Áno. Športové stávky v Poľsku vrátane stávok na e-športy sú legálne. To platí, pokiaľ má prevádzkovateľ stávok platnú licenciu od poľského ministerstva financií. Licencia umožňuje stávkovej kancelárii legálne ponúkať trhy so športovými stávkami a prijímať stávky cez internet.

Môžu byť poľskí stávkujúci spoplatnení za hranie na nelicencovaných stávkových stránkach?

Áno. Podľa zákona stávkujúci hrajúci v stávkových kanceláriách, ktoré nemajú licenciu od poľského ministerstva financií, porušujú zákon o hazardných hrách. V roku 2021 úrady varovali hráčov, aby prestali stávkovať na neregulovaných offshore stránkach.

Sú offshore stávkové stránky bezpečné?

Áno. Väčšina offshore stávkových stránok na e-športy je bezpečná. To v prípade, ak im udelí licenciu nejaké renomované regulačné orgány pre stávkovanie. Hráči by sa však mali zaregistrovať na stávkových stránkach s licenciou v zahraničí a na ministerstve financií, aby sa vyhli porušovaniu zákona.

Môže si niekto staviť na esporty v Poľsku?

Nie. Podľa poľského zákona o hrách musia hráči dosiahnuť vek 18 rokov, aby mohli stávkovať.

Môžu poľskí tipujúci stávkovať na mobile?

Áno. Väčšina poľských e-športových stávkových stránok má mobilnú verziu, ktorá uspokojí rastúci počet hráčov na cestách. Iní majú dokonca natívne aplikácie pre iOS a Android.

často kladené otázky