Cloud9 Esports

Cloud9 je jednou z najpopulárnejších, veľkých a najúspešnejších esports organizácií na svete. Od roku 2013 organizácia so sídlom v Santa Monice, Kalifornia, USA robí vlny v rôznych disciplínach vo svete e-športov. Bol na víťaznej ceste v súťaži aj na obchodnej scéne a stal sa druhým najhodnotnejším e-športovým oblečením roku 2020.

Zrod súčasného špičkového esport tímu sa začal v roku 2013. Keď Quantic Gaming prerušili vzťahy so všetkými piatimi hráčmi League of Legends (LoL), spoločne vytvorili tím s názvom NomNom. Krátko na to ho premenovali na Cloud9. Quantic Gaming čoskoro potom znovu získal tím. V ďalšom rýchlom obrate Jack Etienne a Pauline Etienne vykúpili zmluvy týchto hráčov za približne 20 000 $. To znamenalo zrod profesijnej organizácie. Jack a Pauline sú preto považovaní za zakladateľov Cloud9.

Cloud9 Esports
Cloud9 divízií a hráčov

Cloud9 divízií a hráčov

Počas deviatich rokov existencie mala organizácia početné divízie v odvetví esportu. Zvyčajne sa do niektorých titulov dostanú a vystúpia z nich podľa potrieb. Ich prítomnosť bolo cítiť v Overwatch a League of Legends, kde majú franšízové tímy. Ostatné nefranšízové tímy pôsobili pod značka Cloud9 zahŕňajú Call of Duty, Battle Royale, Apex Legends, Fortnite, Halo, Dota 2, Hearthstone, Counter-Strike, Valorant, Smite, World of Warcraft a Teamfight Tactics.

Profesionálne riadená organizácia má množstvo hráčov, ktorí neustále prichádzajú a odchádzajú. Majú akadémiu, ktorá neustále chrlí nové talenty. Niektoré z najpopulárnejších mien na ich profesionálnom zozname zahŕňajú Skadoodle (Tyler Latham), N0thing (Jordan Gilbert), Stewie2k (Jakey Yip), EternaLEnVy (Jacky Mao), autimatik (Timothy Ta) a b0ne7 (Pittner Armand). Ide o najlepších hráčov a kľúčových zarábajúcich hráčov v zozname, ktorý obsahuje viac ako 100 hráčov a najpopulárnejšie e-športové tímy. Spoločnosť platí hráčom viac ako 1 600 000 dolárov ročne.

Rast a expanzia

Okamžitý úspech prvej divízie LoL povzbudil Cloud9 k expanzii do ďalších divízií. V roku 2014 sa pripojili k Smite esports. V roku 2014 vytvorili deväť nových divízií. Vnútorné problémy viedli k rozpusteniu divízie v roku 2014, no v roku 2015 bola obnovená. Vainglory, popredný esport organizácie s dotykovou obrazovkou, bol založený v roku 2015. Organizácia bola začlenená v septembri 2016 a stala sa aktuálne Cloud9 Esports, Inc.

Vďaka tomuto rastu sa Cloud9 stal slávnym esportovým tímom s viac ako miliónom fanúšikov, ktorí strávili celkovo 15 miliónov hodín sledovaním hráčov tohto outfitu. Čistým efektom bol prílev sponzorov. V roku 2017 spoločnosť profitovala z financovania vo výške 28 miliónov dolárov od spoločností ako Alex Ohanian, Hunter Pence a Craft Ventures.

The Raketová liga divízia bola vytvorená v roku 2017. Riot Games oznámilo zabezpečenie slotu LoL Championship Series od Cloud9 za približne 10 miliónov dolárov v tom istom roku. V rámci významného partnerstva s Red Bullom v roku 2018 hráči Cloud9 okrem iných dohôd nosili dresy Red Bullu. V ďalšom kole financovania dostali aj 50 miliónov dolárov. Založili centrálu a tréningovú základňu s rozlohou 30 000 štvorcových stôp v Los Angeles, vďaka čomu dostali od Forbes hodnotenie MVP esportovej spoločnosti. Hodnota spoločnosti bola v roku 2020 na úrovni 350 miliónov dolárov.

Cloud9 divízií a hráčov
Najsilnejšie hry Cloud9

Najsilnejšie hry Cloud9

liga legiend

To nie je prekvapujúce, pretože zrod celej organizácie je zameraný na túto hru. Práve úspech tejto divízie podporil expanziu a rast až do tohto bodu. Po vytvorení divízie v roku 2013 tím zložený z Balls, Hai, LemonNation, Meteos a Sneaky začal zúriť. Vyhrali 13 zápasov v rade, čím vytvorili rekord NA LCS Summer Split v roku 2013 a urobili vyhlásenie. V rovnakom zložení mali za sebou aj nevídaných 750 dní.

Divízia mala v roku 2018 semifinálovú jazdu Majstrovstvá sveta v LoL a podobný beh v roku 2019 LCS Spring Split. Ich forma v roku 2021 mierne klesla, no ich časy slávy zostávajú obrovské.

Raketová liga

Jedným z najpozoruhodnejších víťazstiev Cloud9 boli majstrovstvá sveta série 6. sezóny Rocket League Championship. Bol to vrchol hviezdneho roka, v ktorom vyhrali tri svetové šampionáty.

Overwatch

V roku 2018 opäť vyhrali Overwatch League Veľké finále. Vyniká v mori slávy, kde majú najvyššie ocenenia v One Nation of Gamers Overwatch Invitational, Alienware Monthly Melee a Overkill. Cloud9 EU postúpil do semifinále súťaže Contenders Europe, zatiaľ čo Cloud9 KongDoo skončil na treťom mieste v sezóne 4 Overwatch APEX.

Najsilnejšie hry Cloud9
Prečo je Cloud9 populárny?

Prečo je Cloud9 populárny?

Tím je veľmi populárny medzi fanúšikmi aj stávkovateľmi a existujú na to dobré dôvody.

  • Široká prevádzka: Zatiaľ čo sa Cloud9 zrodil a pestoval v USA, rozšíril sa široko, väčšinou do Európy a Ázie. Väčšina fanúšikov má prístup k tímu Cloud9, s ktorým sa môžu identifikovať. Množstvo hráčov znamená, že existuje veľa súťaží, na ktorých sa zúčastňujú divízie Cloud9. To znamená, že stávkové kancelárie majú veľa trhov, kde môžu zahrnúť trhy Cloud9.
  • Vynikajúci manažment: Majetok organizácie neustále rastie v oblasti hospodárskej súťaže aj príjmov. Schopnosť prilákať finančné prostriedky jej pomáha vybudovať najlepšiu infraštruktúru a prilákať najlepších hráčov. Najlepší hráči sa jednoznačne premietajú do úspechu v súťaži a následne prilákaním stávkových nadšencov.
  • Početné divízie: Cloud9 sa nezastavil len pri League of Legends. Stali sa špičkovým esportovým tímom vytvorením deviatich divízií len v druhom roku fungovania. Všetky tieto rozdelenia vylaďovali a vylepšovali, ako aj vytvárali nové slová. Zriadenie akadémie znamená, že do týchto divízií neustále pribúdajú nové talenty. Toto zapojenie znamená, že vždy existuje nejaká e-športová akcia, kde si fanúšikovia môžu vychutnať tímy Cloud9 v akcii.
Prečo je Cloud9 populárny?
Ocenenia a výsledky Cloud9

Ocenenia a výsledky Cloud9

Cloud9 ako organizácia získala niekoľko ocenení. Forbes ho umiestnil na prvom a druhom mieste v rebríčku MVP Esportu pri dvoch príležitostiach. Dostalo sa na prvé miesto v roku 2018 a kleslo na druhé miesto v roku 2020. Získalo tiež spoločné ocenenie Finalista za najlepšie cloudové obchodné prostredie v rámci cien TradingTech Insight 2020 USA. Boli uznaní ako najlepšie 1% pracovisko a oveľa viac, vďaka čomu je jedným z nich najlepšie e-športové tímy.

V súťaži sa rôznym divíziám darilo tiež pozoruhodne dobre. Rok 2018 bol pre nich skvelý, pretože Overwatch, Rocket League a Counter-Strike: Global Offensive vyhrali finále Overwatch League, Championship Series Season 6 a Boston ELEAGUE Major.

Hearthstone

Kolento bolo pre divíziu Hearthstone masívne. Po jeho vytvorení v júli 2014 získal ViaGame House Cup #1 v októbri toho istého roku. V septembri bol korunovaný za víťaza DreamHack Hearthstone Championship. V roku 2015 bol šampiónom CN vs EU Sn 2. V roku 2019 vyhral StarLadder Hearthstone Ultimate Series Winter.

Super Smash Bros

Mango od Cloud9 porazilo Mew2King vo veľkom finále a vyhralo divíziu v októbri 2014. Po dlhom období slabých výkonov získalo Mango v máji 2019 ocenenie Get on My Level.

Overwatch

Okrem spomenutej medzinárodnej slávy tím vytvorený v marci 2016 vyhral niekoľko turnajov na pozývanie vo svojich formálnych fázach. Po Overkill a Melee porazili Team Liquid a dostali sa na turnaj Agents Rising, ich prvý hlavný turnaj vyhrať.

Po mnohých úspechoch vo svojich rokoch sa tímom Cloud9 po roku 2018 nepodarilo dosiahnuť veľkú slávu, a to aj napriek zostávajúcim silám, s ktorými treba počítať v každej súťaži, ktorej sa zúčastnia. Mali niekoľko takmer nezdarov, kde skončili na druhom alebo treťom mieste. Cloud EU boli semifinalisti v prvej sezóne Contenders Europe, kde ich porazili Misfits Europe. London Spitfire boli v roku 2018 trikrát semifinalisti.

Ocenenia a výsledky Cloud9
Najlepší a najobľúbenejší hráči Cloud9

Najlepší a najobľúbenejší hráči Cloud9

Najlepší a väčšina hráčov v tejto sekcii sa môže líšiť od toho, čo je uvedené v iných sekciách. Dôvodom sú rôzne použité metriky. Napríklad je ťažké merať popularitu hráča LoL oproti hráčovi Dota 2. Meradlom nemôžu byť ani zárobky, vzhľadom na rozdiel v turnajových cenách a hráčskych zmluvách.

  • Mango (Joseph Marquez): Mango má najväčšiu slávu pre Cloud9, hrá v súťažiach na blízko a prináša tri tituly. V divízii je už takmer sedem rokov a vždy rozžiari fanúšikov a stávkarov vždy, keď sa dostane do akcie. Bol na 11 samitoch a mal svoj zatiaľ najlepší, keď sa v júli 2021 dostal na prvé miesto.
  • Robert "Blaber (Robert Huang): Profesionálny hráč League of Legends Blaber je určite legendou medzi fanúšikmi Cloud9. Do akadémie C9 sa pripojil v roku 2017. Vtedy ešte nefiguroval ako štartér, ale vďaka pôsobivým akadémiám sa dostal na miesto hlavného zoznamu pre Split v lete 2018. V roku 2020 dostal stálu prácu a odvtedy naňho urobil veľký dojem, vyhral pozície MVP a dostal sa do All-Pro A-Teamu.

Ďalšími obľúbenými fanúšikmi v bratstve Cloud9 sú Jazzyk1ns (JasmieManankil – VALORANT), Hai, Balls, SneakyMeteos a LemonNation.

Najlepší a najobľúbenejší hráči Cloud9
Kde a ako staviť na Cloud9

Kde a ako staviť na Cloud9

Obrovský počet divízií a hráčov na Cloud9 znamená, že existuje veľa súťaží, na ktoré sa dá staviť. Medzi najlepšie e-športové stávkové stránky, kde môžete nájsť hry Cloud9, na ktoré môžete staviť, patria bet365, Betway, 1XBet, Vulkanbet a Pinnacle. Sú to renomované stránky so skvelými webovými stránkami a krásnymi kurzami.

Ako každý iný druh stávkovania, aj stávkovanie na e-šport si vyžaduje nejaké základné znalosti o hrách.

Pre začiatočníkov bez takýchto znalostí je však najlepšia stávka na úplného víťaza zápasu alebo série. Aby vás štatistiky viedli, je vhodné sledovať Cloud9 a jeho hráčov na sociálnych sieťach. Tiež držte krok so spravodajskými webmi o e-športoch.

Ostatné stávky sa líšia v závislosti od typu e-športu. Napríklad stávka na League of Legends, hru MOBA, sa bude líšiť od stávky na závodnú hru Rocket League. Vyberte si jednu alebo niekoľko hier a zoznámte sa s nimi.

Ak chcete uzatvárať stávky, musíte nájsť a zaregistrovať sa na stávkových stránkach esport. Vyššie spomenuté stránky sú skvelé. Z ponuky vyberte esports. Vyberte alebo vyhľadajte tím/hráča Cloud9, na ktorého chcete staviť, a skontrolujte si kurzy. Ak vás uspokoja, kliknite na tlačidlo podať stávku a potvrďte. Potom počkajte na výsledok stávky. Počas čakania na výsledky stávok môžete sledovať aktivitu tímu.

E-športové stávky vyžadujú rovnaké sebakontrolné a strategické opatrenia ako iné športové stávky. Riskujte, že si môžete dovoliť prehrať, majte fixný stávkový rozpočet a vždy dávajte pozor na známky závislosti.

Kde a ako staviť na Cloud9