Alliance

Pri využívaní stávkových stránok na e-športy si používateľ musí vybrať správny tím, na ktorý chce staviť. Najlepšie je vybrať si taký, ktorý má za sebou dlhú históriu vyhrávania turnajov. To je určite prípad Alliance. Sídli vo Švédsku a sú súčasťou profesionálnej hernej scény od roku 2013. Na organizáciu dohliada manažérsky tím piatich jednotlivcov. V minulosti sa zameriavali na StarCraft II a League of Legends.

V posledných rokoch sa však presunuli k iným populárnym titulom. Preto stávkujúci, ktorí hľadajú víťazné tímy z týchto dvoch hier, budú musieť hľadať inde. To však neznamená, že Aliancia sa stala irelevantnou. Jednoducho vymenili turnaje, ktoré sú menej nasýtené súperiacimi tímami.

Alliance
Hráči AliancieNajsilnejšie hry AlianciePrečo je Alliance Esports populárna?Ocenenia a výsledky AliancieNajlepší hráči AliancieKde a ako staviť na Alliance
Hráči Aliancie

Hráči Aliancie

Alianciu pôvodne vlastnila agentúra GoodGame. Bola to dcérska spoločnosť Twitch, služby streamovania hier pod kontrolou Amazonu. V roku 2016 Alliance oznámila svoje rozhodnutie opustiť GoodGame a stať sa výlučne hráčom. To znamená, že členovia tímu majú dodatočnú finančnú motiváciu za víťazstvo v zápasoch. Tento tím si získal pozornosť e-športových stávkových webov vďaka svojim vysokým výhram. Napríklad v roku 2013 vyhrali International, čím dosiahli najväčšiu výplatu cien v histórii esportu.

Najlepšie e-športové tímy musia mať vysoko kvalifikovaných členov, ktorí dokážu prekonať konkurenciu. Od ich vzniku Aliancia naverbovala niekoľko veľkých mien. Napríklad v roku 2013 vstúpil do ich radov hráč StarCraft Naniwa. O rok neskôr žurnalistické servery informovali, že sa k tímu pripojila Armada. To bolo dôležité, pretože boli považovaní za jedného z najlepších hráčov Super Smash Bros.

Koncom roka 2013 sa tím rozhodol prestať súťažiť v European League of Legends Championship Series. Vydali tiež SortOf, svojho posledného hráča Starcraft II. Bolo to hlavne kvôli novým pravidlám, ktoré zabránili agentúram vlastniť viacero tímov. Bol to hlavný faktor odchodu Aliancie z GoodGame a zvýšenie ich hráčskej autonómie. Fanúšikovia stávkovania Esports musia brať tento problém do úvahy pri uzatváraní stávok na Alliance. Predtým, ako ich úplne opustia, majú za sebou dobré výsledky v určitých tituloch.

Niekedy môžu vypadnúť hráčov kvôli vonkajším vplyvom. Zároveň sa veľa nových hráčov zaujíma o vstup do Aliancie, pretože ich nebude kontrolovať veľká agentúra. Tieto premenné môžu mať priamy vplyv na stávkové kurzy na zápasy Aliancie.

Hráči Aliancie
Najsilnejšie hry Aliancie

Najsilnejšie hry Aliancie

Toto tím esportových hier vyniká v rade rôznych herných súťaží. Majú hráčov z Holandska, ktorí sa zapojili do profesionálneho okruhu Trackmania. Ide o závodnú hru, v ktorej si hráči vytvárajú svoje vlastné trate. Väčšina turnajov Trackmania má formát časovky. Preto musia mať členovia Aliancie rýchle reflexy.

Driving nie je jediný herný žáner, v ktorom Alliance vyniká. Veľa sa zamerali na žáner battle royale. Patrí sem aj populárny titul Apex Legends. Počas profesionálnych zápasov sa dvaja až traja hráči musia spojiť a vybrať si postavy so špecifickými schopnosťami. Členovia aliancie musia prísť s dobrou konfiguráciou postavy a tiež dobre spolupracovať, aby zápas vyhrali. To isté možno povedať aj o Fortnite, ďalšom battle royale titule, ktorý v posledných rokoch dominuje e-športom.

Aliancia tiež expandovala do bojového žánru tým, že získala hráčov Super Smash Bros. Melee. Táto hra má dosť neortodoxný bojový systém. Ak chcú tipujúci robiť presné predpovede o výsledkoch turnaja, musia si to naštudovať. Namiesto vyčerpania indikátora zdravia sa percentá poškodenia počítajú pomocou počítadla, ktoré sa časom zvyšuje.

Najsilnejšie hry Aliancie
Prečo je Alliance Esports populárna?

Prečo je Alliance Esports populárna?

Dômyselný tipujúci bude pri výbere slávneho esport tímu dbať na niekoľko faktorov. Jedným z najdôležitejších je konzistencia. Aj keď Aliancia v priebehu rokov utrpela nejaké straty, podarilo sa jej tiež dobre fungovať, keď sa to rátalo. Keď sa dajú dokopy všetky ich skóre zápasov, je jasné, že Alliance od roku 2013 výrazne uspela.

Mnoho esportových tímov sa rád pripojí k širokej škále rôzne esport turnaje. Problém je v tom, že sa môžu rozložiť príliš tenké. Na rozdiel od toho sa Alliance rozhodla zamerať na niekoľko titulov. To znamená, že môžu vložiť svoju energiu do zlepšenia svojho výkonu. To sa nakoniec stalo víťaznou stratégiou.

Aliancia má na súpiske aj pomerne vybranú skupinu hráčov. Navonok to môže spôsobiť, že sa javia ako menej vysoko profilovaný tím. Avšak len využívaním tých najlepších ľudí sa Aliancia etablovala ako elitná organizácia. To tiež znamená, že tipujúci majú na výber menej jednotlivcov pri uzatváraní stávok na základe Aliancie. Ak by bolo k dispozícii viac hráčov, šanca na predpovedanie výhry by sa znížila.

Prečo je Alliance Esports populárna?
Ocenenia a výsledky Aliancie

Ocenenia a výsledky Aliancie

Najpopulárnejšie e-športové tímy musia mať prehľad o víťazstvách. Bookmakeri si to všimli, keď tím Alliance Dota 2 získal hlavnú cenu v roku 2013 International. Vo finále nakoniec porazili bývalého šampióna Natusa Vincerea. Skóre bolo 3:2. Počas skupinových fáz končila Alliance na 14:0, čo je perfektný rekord pre túto súťaž. Dvakrát však prehrali aj s Na'Vi a raz s Teamom DK.

Ich výkon bol v nasledujúcom roku slabší. Aliancii sa nepodarilo obhájiť svoju korunu. Vyrovnali sa na 11. mieste s menej ako hviezdnym rekordom 6 - 9. V dôsledku toho sa ich zoznam rozpadol a Alliance sa presunula do iných herných turnajov.

Keď sa Alliance pripojila k European League of Legends Championship Series v roku 2013, skončila na 3. mieste s 16 - 12. Boli za súpermi SK Gaming a Fnatic. Hráč Froggen bol zvolený za MVP pre Spring Split. Počas play off klesli na 4. miesto a v semifinále prehrali s Fnatic. Po letnom splite skončil tím s bilanciou 21:7. Ich vrcholom roka bolo víťazstvo Majstrovstvá sveta League of Legends po výhre 3:1 proti Fnatic.

Vyhrali peniaze

Úspech esport tímov je často založený na množstve peňazí, ktoré nakoniec dosiahnu v priebehu času. Bookmakeri to zvyčajne zohľadňujú pri rozhodovaní o kurze na výhru. Od svojho vzniku sa Alliance zúčastnila viac ako 360 turnajov. Celková zarobená odmena presahuje 6 846 000 $. To z nich robí veľmi vysoko profilovaný tím, na ktorý si treba dávať pozor.

Väčšina týchto prostriedkov bola získaná v zápasoch hry Dota 2. V skutočnosti sa 84 % z nich nazbieralo. Môžu za to dve veci: veľký počet turnajov Dota a výnimočný výkon hráčov Aliancie v tomto titule. Naproti tomu množstvo peňazí zarobených z iných individuálnych hier je marginálne. Aj keď zarobenie 115 647 dolárov z Apex Legends znie pôsobivo, predstavuje to len 1,70 % cien Aliancie. Nedávno tím rozšíril svoj záber do bojového žánru. Doteraz to viedlo k výhre $301,124. To je 4,40 % z ich celkového súčtu.

Keď hráči vezmú do úvahy všetky tieto štatistiky, je jasné, že za väčšinu úspechov Aliancie stojí jedna hra: Dota 2. Preto sa tipujúci môže chcieť pri uzatváraní stávky zamerať na tento titul. Problém je v tom, že Alliance už nesúťaží na podujatiach Dota. Keďže tím rozširuje svoj dosah, môže sa to v blízkej budúcnosti zmeniť.

Ocenenia a výsledky Aliancie
Najlepší hráči Aliancie

Najlepší hráči Aliancie

Špičkový esportový tím je len taký dobrý, ako sú jeho jednotliví hráči. Keďže Aliancia sídli v Švédsko dáva zmysel, že aj ich najlepší členovia pochádzajú z tejto krajiny. Ak ľudia zakladajú kritériá úspechu v e-športoch na sume zarobených peňazí, nasledujúcich hráčov Aliancie možno považovať za prvých desať:

  • Gustav Magnusson (s4)
  • Jonathan Berg (Loda)
  • Jerry Lundqvist (EGM)
  • Joakim Akterhall (Akke)
  • Henrik Ahnberg (AdmiralBulldog)
  • Simon Haag (Handsken)
  • Linus Blomdin (Limmp)
  • Nikolay Nikolov (Nikobaby)
  • Adam Lindgren (Armada)
  • Artsiom Barshak (fng)

Esportoví hráči, ktorí podporujú týchto hráčov, si všimnú, že majú určité veci spoločné. Majú rozsiahle znalosti o hre a vymýšľajú taktiku, aby získali prvé miesto. Niekedy si hráča vyberie Aliancia kvôli špecifickému súboru zručností. Napríklad najlepší hráči Trackmanie sú rýchli a presní v ovládaní vozidiel.

Najlepší hráči Battle Royale majú schopnosti, ktoré sa prekrývajú so strieľačkami z pohľadu prvej osoby. Rýchlosť je nevyhnutná pre tých, ktorí chcú súťažiť v bojových hrách. Treba poznamenať, že v Alliance existuje manažérsky tím, ktorý rozhoduje o tom, ktorých hráčov poslať na určité turnaje. Preto úspech tímu ako celku do veľkej miery ovplyvňujú ich rozhodnutia.

Najlepší hráči Aliancie
Kde a ako staviť na Alliance

Kde a ako staviť na Alliance

Najlepšie stránky so stávkami na e-športy umožnia používateľom prístup k čo najväčšiemu počtu herných trhov. Ak nie, potom bude ťažšie nájsť špecialistov. Dobrou správou je, že Alliance je dobre známa a mainstreamová esportová organizácia. Ak má bookmaker sekcie venované udalostiam v oblasti videohier, tento tím sa pravdepodobne objaví.

Je však nepravdepodobné, že Alliance bude na týchto trhoch vidieť po celý rok. Namiesto toho bude musieť tipujúci počkať, kým sa nezačne správny turnaj. Konkrétne by si mali dávať pozor na udalosti založené na Fortnite, Super Smash Bros., Apex Legends a Trackmania.

Správna stávková stratégia bude závisieť od konkrétnej hry. Aliancia je uctievaná za to, že sa dostala do záverečných fáz turnajov. Preto môže hráč chcieť počkať až do semifinále. Umožní im to sledovať výkon Aliancie a analyzovať ich silné stránky. Battle royal hry sú vždy riskantnou stávkou, pretože na mape je toľko hráčov. Je lepšie zvoliť pretekárske tituly, pretože je potrebné zvážiť menej premenných. Počas tímových podujatí bude úspech Aliancie založený na tom, ako dobre sa každý člen dopĺňa.

Kde a ako staviť na Alliance