Najlepšie Fortnite stávkové stránky 2024

Fortnite patrí momentálne medzi najpopulárnejšie online videohry. S približne 350 miliónmi registrovaných hráčov a viac ako 10 miliónmi prihlásení denne je hra vytvorená spoločnosťou Epic Games skutočným hitom v tomto odvetví. Táto popularita sa rozšírila aj do stávkového priemyslu. Mnoho eSports stávkových stránok to má medzi svojimi titulmi. Stále však existujú otázky, či by Fortnite mal byť zaradený do zoznamu eSports hier.

Tento článok podrobne preskúma hru. Cieľom článku je ponúknuť viac mechaník pre ľudí, ktorí majú v úmysle staviť na Fortnite. Je toho tiež veľa, z čoho môžu profitovať hráči populárneho esportu. Fortnite bol prvýkrát vydaný spoločnosťou Epic Games v roku 2017. Stalo sa tak po sérii oneskorení spôsobených najmä potrebou inovovať staršie hry od spoločnosti Epic. Hra bola vydaná ako platený titul s včasným prístupom. Plán bol sprístupniť hranie zadarmo v roku 2019. Fortnite je dostupný v troch verziách: Save the World, Battle Royale a Creative.

Najlepšie Fortnite stávkové stránky 2024
Zhang Wei
ExpertZhang WeiExpert
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Verzie Fortnite

Fortnite: Save the World

Bol to prvý vydaný titul. Je to hybridná obranná strieľačka na prežitie, ktorá pojme až štyroch hráčov. Úlohou je bojovať proti stvoreniam, ktoré vyzerajú ako zombie, aby bránili územie a objekty hráčov. Hráči môžu stavať opevnenia a používať pasce na porážku týchto tvorov.

Fortnite: Battle Royale

Vyšlo tiež v roku 2017. Približne v čase vydania Save the World sa Player Unknown Battlegrounds tiež stal veľmi populárnym v herných kruhoch. Epic sa rýchlo pustil do budovania režimu Battle Royale na svojej predchádzajúcej hre.

V tomto režime bojuje až 100 hráčov, kým nezostane iba jeden víťaz. Keď bola v septembri 2017 vydaná ako bezplatná hra, do dvoch týždňov si Battle Royale osvojilo viac ako 10 miliónov hráčov. Zostáva najúspešnejším modelom Fortnite. Tento režim tiež hrajú ako súťažný Fortnite milióny hráčov.

Fortnite: Kreatívne

Vyšiel v decembri 2018. Tento režim dal hráčom ešte väčšiu slobodu. Môžu si vytvoriť svoje vlastné bojové arény a svety. Na svojich súkromných ostrovoch môžu mať hráči priateľov a súťažiť, ako sú preteky. Začalo to ako zakúpená hra a potom sa prešlo na free-to-play model.

Aplikácia Save the World je podporovaná na systémoch macOS, Windows, Xbox One a PlayStation 4. Battle Royale a Save the World sú podporované na všetkých týchto systémoch, ako aj na systémoch Android, iOS a Nintendo Switch.

Stávka na Fortnite

Ako špičkový e-šport, Fortnite je k dispozícii na mnohých katalógoch stávkových webov na esport. Prvým krokom je teda nájsť stávkovú stránku, ktorá vám vyhovuje. Vhodnosť je okrem iných faktorov určená dostupnosťou vo vašej krajine, stávkovými trhmi a súťažami, kurzami a transakčnými nákladmi. Niektorí hráči považujú za faktor vhodnosti aj dostupnosť online stávkovej aplikácie na e-športy.

Vaše stávky budú určené režimom, na ktorý tipujete. Najpopulárnejším režimom stávkovania je Battle Royale. Je populárny kvôli vyššej nepredvídateľnosti a množstvu ľudí, ktorí sa na ňom podieľajú. Kvôli číslam sa ponúka v mnohých stávkových domoch a často má lepšie kurzy Fortnite. Mali by ste do toho ísť aj vy!

Výber hráčov

Ďalej si vyberajte hráčov múdro. Najjednoduchšia stávka je 1X2, kde vyberáte úplného víťaza.

Výber hráčov sa riadi porozumením rozpätia šancí. Rozloženie kurzov ukazuje, ktorý hráč má lepšie schopnosti. Ak hráči A a B majú spread -1,5 (+130) a +1,5 (-158), znamená to, že hráč jeden je zručnejší.

Teraz stávkovanie na jedného hráča (najlepšieho z troch) znamená, že musí vyhrať aspoň dve hry, aby vaša stávka vyhrala. Stávka na hráča dvoch znamená, že by mal vyhrať alebo prehrať o menej ako 1,5 mapy. Rozpätie hráča dva technicky dáva hráčovi slobodu prehrať dva zápasy a vaša stávka stále vyhráva.

Medzi ďalšie obľúbené stávky patrí stávka na trvanie mapy, celkový počet zničených veží, víťaz prvého/druhého mapy, celkový počet kôl a hendikep na kolo. Keď budete viac rozumieť hrám a hráčom, mali by ste prejsť ku komplexnejším stávkam.

Prečo je Fortnite populárny?

Ak 300 miliónov ľudí miluje hru, musí na nej byť niečo špeciálne. Väčšinou to ani nie sú zložité veci. Jednoduché veci, ako je grafika a mobilná podpora, môžu výrazne pomôcť pri popularizácii hry. Čo je teda na Fortnite špeciálne?

Viaceré edície/režimy

Tri herné režimy dávajú hráčom s rôznym vkusom na výber. Prirodzene, ľudia milujú mať možnosti. Ak chcete mať svoj Špeciálny ostrov a úplnú slobodu, Creative je režim pre vás. Zabíjajte súperov, kým nezostanete posledný?

Zahrajte si Battle Royale. Save the world je skvelé pre tímy, ktoré chcú robiť dobro likvidáciou zombíkov.
Niektorí ľudia z času na čas milujú prepínanie medzi rôznymi režimami. Toto funguje dobre, aby sa hra nestala monotónnou.

Podporované na rôznych zariadeniach

Veľmi silná stránka, pokiaľ ide o moderné hry. Dnes väčšina ľudí pristupuje na internet prostredníctvom mobilných zariadení. Práca na diaľku sa tiež teší väčšej obľube, čo znamená, že ľudia sa veľa pohybujú. Títo ľudia chcú mať prístup k svojim obľúbeným hrám odkiaľkoľvek a na akomkoľvek zariadení, ktoré si berú so sebou.

Fortnite si v tomto smere počínal vynikajúco. Jeho počiatočná verzia podporuje štyri operačné systémy. Dva nasledujúce režimy pridali ďalšie dva a nedávno boli spustené pre konzoly Xbox Series X/S a PlayStation 5.

Pravidelné súťaže

Po celom svete sa pravidelne konajú súťaže organizované nadšencami Fortnite. Títo turnajov sa vo väčšine prípadov uskutočňujú online. Vďaka tomu môžu hráči hrať takmer z ľubovoľného miesta na svete. Niektoré z týchto súťaží majú aj dobré ceny.

Keďže sa e-športy stávajú hlavným prúdom po celom svete, tieto súťaže sú dobrou pôdou pre rozkvet Fortnite. Hre sa darilo aj napriek argumentom z niektorých strán, že nejde o esport. Niektorí majú pocit, že je to veľa prestávok, napr. pri skrývaní sa, odoberú „športový“ aspekt. Túto kritiku však znova a znova obstála. Toto je indikátor toho, aká je to napínavá hra.

Zahrnutie stávok

Rovnako ako u mnohých iných športov, aj o Fortnite prejavujú záujem stávkujúci. Nad nájdením najlepšia stávková stránka esport, chcú vedieť, ako sa vyvíjajú hry, na ktoré vsádzajú. Seriózni stávkujúci potrebujú čas na to, aby preskúmali, ako hrajú rôzne tímy a hráči, než na ne vložia peniaze. Toto samo o sebe prinieslo Fortnite veľa sledovateľov.

Aktualizácie a opravy

Dobrá hra musí byť dynamická. Fortnite to dokázal produkciou troch herných režimov. Battle Royale bol obzvlášť včasnou a múdrou reakciou na konkurenciu. Aj dnes si môžete zahrať aktuálne verzie Save the World. Epic odviedol dobrú prácu pri vykonávaní pravidelných aktualizácií a rýchlych opráv chýb pre každý herný model.

Hranie zadarmo a prednostný prístup

Zavedenie Early Access je dobrý trik na pritiahnutie ľudí do hry, no na udržanie si ich vyžaduje viac. Epic výborne využil obe karty. Mnoho ľudí sa pripojilo k Save the World, aby využili možnosť prednostného prístupu. Niektoré zostali, aj keď to išlo prémiovo. Epic potom ponúkol svoj najnovší režim ako hru zadarmo. Toto je motivácia pre ľudí, ktorí sa nepripojili k hre a odmena pre tých, ktorí zostali verní predchádzajúcim režimom.

Existuje turnaj Fortnite?

Áno, existuje a Majstrovstvá sveta vo Fortnitea veľa vzrušujúcich vecí okolo toho.

Čo je to Fortnite World Cup?

Toto je každoročná udalosť, ktorú Epic predstavil po vydaní tretej verzie Fortnite. Úvodný turnaj sa konal medzi 26. júlom a 28. júlom 2019. Hostil ho štadión 23, 771 Arthur Ashe, New York, ktorý je najväčším tenisovým štadiónom na svete. Majstrovstvá sveta spojili sólistov a tímy v rôznych kategóriách, a to:

 • Solos (28. júla): 3 milióny dolárov v hotovosti pre víťaza, 50 000 dolárov pre každého účastníka. Vyhral Kyle Giersdorf, 16-ročný Američan používajúci online prezývku Bugha.
 • Duos' (27. júla): 3 milióny dolárov pre víťaza, účasť 100 000 dolárov pre každé duo. O hlavnú cenu sa podelili Emil Bergquist Pedersen alias Nyhrox a David 'Aqua' Wang.
 • Creative Cup: 3 milióny dolárov na ceny pre víťazov. Vyhral Faze Cizzorz pod vedením „Fish Fam“
 • Pro-Am (26. júla): 1 milión dolárov pre víťazov na charitu podľa vlastného výberu. 3 milióny dolárov na zvyšok, tiež na charitatívne organizácie podľa vlastného výberu. Vyhrali Airwaks (Streamer) a RL Grime (hudobný producent).

Kvalifikácia

Prebehol kvalifikačný proces, ktorý vybral približne 200 hráčov/tímov na účasť na svetovom pohári. Aby sa hráči a tímy kvalifikovali, hrali proti ostatným vo svojom online regióne. Každý týždeň odohrali sólisti a duo tímy určitej oblasti až desať zápasov so súpermi vo svojej kategórii. Udalosti sa konali online a bolo vybraných okolo 3 000 tímov/hráčov s najvyšším počtom bodov.

3000 sa potom zúčastnilo nedeľného podujatia, kde sa 20 najlepších tímov/hráčov kvalifikovalo na majstrovstvá sveta. Na celom svete sa kvalifikačného procesu zúčastnilo viac ako 40 miliónov účastníkov.
Fortnite Creative Cup mal podobný kvalifikačný proces. Stalo sa tak však v piatich dvojtýždňových obdobiach medzi aprílom a júnom 2019.

Hráči sa každý aktívny týždeň zapojili do kreatívnej výzvy. Dokončená výzva bola potom predložená spoločnosti Epic, ktorá následne použila porotu na výber troch najlepších na majstrovstvá sveta. Každá kvalifikácia zarobila 5000 dolárov.

Pro-Am tímy boli vybrané podľa eposu. Každý tím mal streamera (pro) a celebritu (am).

Správny svetový pohár

Na svetovom pohári odohrali kategórie duo a sólo po šesť zápasov. Ostatné kategórie odohrali po päť zápasov/podujatí.

Druhý ročník Fortnite World Cup mal nasledovať v apríli 2020. Bol však zrušený, pretože svet sa po prepuknutí koronavírusu dostal do prísnych blokád. Z rovnakého dôvodu sa nepodarilo uskutočniť ani vydanie v roku 2021. Epic však naďalej organizuje rôzne súťaže Fortnite online.

Stávkovanie na Svetový pohár Fortnite

Môžete staviť ako na majstrovstvá sveta, tak aj na kvalifikačné udalosti. To do značnej miery závisí od vašej stávkovej kancelárie. Niektorí bookmakeri pokrývajú všetky udalosti, zatiaľ čo iní ponúkajú kurzy iba na vybrané esports hry Fortnite. Hoci stávkovanie na skutočných majstrovstvách sveta je najbežnejšou praxou, stávkovanie na kvalifikáciu vám dáva veľkú výhodu. Ponúka vám možnosť zoznámiť sa s tímami a hráčmi v rôznych kategóriách. Týmto spôsobom získate znalosti o tom, ako stávkovať na vrchole hier.

Pri stávkovaní na kvalifikáciu je dôležité vsádzať málo. Obrovský počet hráčov, ktorí sa snažia získať slot, znamená, že aj do značnej miery amatérski hráči sú na čele. Túto úroveň používajte výlučne na oboznámenie sa s účastníkmi.
Našťastie medzi najlepšími hráčmi býva konzistentnosť. Napríklad Airwaks a Grime vyhrali spolu viac ako jednu súťaž Fortnite.

Stávkovanie na Fortnite u poskytovateľov

Ako už bolo spomenuté, existuje niekoľko faktorov, ktoré by vás mali viesť výber poskytovateľa stávok staviť s. Stávkovanie na e-športy je stále relatívne nové. Do niektorých stávkových kancelárií sa preto ešte nedostala. Ale to číslo je už dosť veľké na to, aby ste si mohli vybrať.

Okrem vyššie uvedených faktorov by ste sa mali pozrieť aj na to, ako stávková kancelária prezentuje svoje kurzy. Vždy hrajte s kurzami, ktorým rozumiete. Viac o typoch kurzov je popísané nižšie.

Pred stávkovaním by ste si mali tiež urobiť prieskum. Niektoré tipy na najlepšie tímy, na ktoré sa dá staviť vo Fortnite, sú popísané v ďalšej časti.

Napriek tomu by stávkovanie na esporty nemalo byť zložité. Je to skoro ako každá iná forma športového stávkovania. Niektoré stávkové kancelárie teraz zahŕňajú stávkovanie priamo na svojich trhoch. Čoskoro sa pravdepodobne objavia virtuálne hry, ako sa to stalo pri konvenčných športoch. Pokračujte v čítaní tu, kde nájdete aktualizácie a pozerajte sa na stávkové stránky, ktoré pridávajú nové trhy Fortnite. Nezabudnite tiež využiť množstvo ponúk, ktoré ponúkajú stávkové stránky, ktoré sa snažia popularizovať stávkovanie na e-športy.

Niektoré z popredných kasín, ktoré by ste si mali vyskúšať, často zahŕňajú 888Betting, BetWinner, BetMaster, 22Bet, MegaPari a 1Xslots.

Pozoruhodné tímy Fortnite

Počas takmer štyroch rokov existencie sa veľa hráčov snažilo byť profesionálmi vo Fortnite sóla a tímy. Väčšina z nich je konzistentná, keď sa dostanú na vrchol a často sú to bezpečné stávky, keď hrajú.

Poznanie týchto hráčov zvyšuje vaše šance na rozumné stávky počas veľkých súťaží. Vždy by ste však mali pamätať na to, že proti profesionálom sa stretávajú profesionáli a stávkovanie zostáva hrou absolútnej náhody. Tu sú niektoré z najlepších v hre:

Bugha

Prvá zmienka patrí víťazovi úvodnej kategórie Fortnite World Cup-Solo. Teraz 18-ročný americký mladík si domov odniesol celú peňaženku 3 milióny dolárov a stále je obhajcom titulu. Na turnaji získal 59 bodov a skončil na druhom mieste s 33 bodmi.

Počas svojho pôsobenia v tíme No Clout a v rámci svojho súčasného e-športu Sentinel sa zúčastnil niekoľkých súťaží. Je taký dobrý, že mu Epic, vývojári z Fortnite, dali v júli 2021 herný vzhľad, ktorý vyzerá ako on. Ako by ste uhádli, hrá Battle Royale!

Sentinely

Bugha nie je len veľké meno Sentinelov. V tíme sú hráči, ktorí majú tri hlavné tituly od vytvorenia tímu v roku 2018. Za krátky čas, čo hrali, vyhrali Majstrovstvá sveta a Pro-Am. Vedie ich Dylan Sprouse 'Daequan' a majú hráčov ako Tyler Blevins 'Ninja,' Dennis Lepre 'Cloak' a Jacob 'Knapman

Tajomstvo tímu

Tajomstvo tímu je európsky gigant Fortnite so sídlom v Berlíne v Nemecku. Je zaujímavé, že je starší ako samotný Fortnite, ktorý vznikol v roku 2015. Na jeho čele stoja Maksym Koshkyn 'Maxaxi' a Victor Trifonov 'Vitrus Pro.' Urobili stabilný pokrok v súťažiach Fortnite, z 21. na šieste miesto v sérii las Polaris LAN Pro Series. Ide o perspektívny tím, ktorý by mal mať každý tipujúci na očiach.

Klan Faze

Toto je jeden z najsledovanejších tímov Fortnite s viac ako 800 miliónmi zobrazení na ich videách YouTube. Tím založený profesionálnymi hráčmi Cloak, Team Captain a FaZe má zaujímavý talent. Ako Ninja, Dakotaz a CouRage sú súčasťou tejto stajne.

Oblak deväť

Oblak deväť je populárny a úspešný americký tím Fortnite. Na Twitchi boli skvelí a patria medzi prvých konkurentov na turnajoch Fortnite. Tím tvoria Camachokiee, Brandon Alvarad 'Patito,' Tyler Blevins 'Ninja,' Timothy Miller 'Bizzle' a TSM_Mýtus vyhral 87 % súťaží Fortnite, ktorých sa zúčastnili.

Klady a zápory

Keď sme sa pozreli na to, prečo je Fortnite taký populárny, táto časť by mala byť len zhrnutím toho, o čom sa diskutovalo - plus veľmi málo doplnkov. A zmienka o nevýhodách (ktorých je prekvapivo málo).

Pros

 • Rozmanitosť - Hry ponúkajú hráčom tri režimy, z ktorých si môžu vybrať
 • Pravidelné aktualizácie – obavy hráčov sú včas vypočuté a riešené spolu s krásnymi doplnkami
 • Viacnásobné súťaže – Existujú súťaže, v ktorých môžu hráči zarábať skutočné peniaze. Epic pokračoval v udržiavaní niektorých z nich online aj počas obdobia blokovania.
 • Kompatibilita – Hry Fortnite sú dostupné na viacerých zariadeniach a operačných systémoch. Držali krok s najnovšími vydaniami ako PlayStation 5.
 • Free-to-play – Kreatívny režim hry je voľne hrateľný a ponúka hráčom veľa kreatívnej slobody

Zápory

 • Počiatočný režim Fortnite nie je kompatibilný s niektorými operačnými systémami, ako sú Android a iOS
 • Fortnite: Battle Royale zatienil ostatné režimy. V dôsledku toho sa zdá, že Epic mu dáva viac pozornosti ako ostatné režimy, čím znevýhodňuje tých, ktorí uprednostňujú tieto režimy
 • Niektoré režimy vyžadujú, aby hráči na hranie míňali peniaze

Pochopenie stávkových kurzov Fortnite

Stávkové kurzy sa v rôznych krajinách prezentujú odlišne. Odporúča sa vsádzať pomocou kurzov, ktoré sa používajú vo vašej krajine alebo ktorým dobre rozumiete. Kurzy sa objavujú tromi hlavnými spôsobmi

American Odds

Tiež známe ako kurzy peňažnej línie, tieto kurzy sa zobrazujú ako bežné čísla so znakmi + a - pred nimi. Znamienka mínus sa dávajú hráčom/tímom, ktoré sa považujú za pravdepodobnejšie na výhru. Napríklad tím s kurzom -100 je obľúbený, zatiaľ čo tím s kurzom +100 je smoliar.

Zlomkové kurzy

Tiež známe ako britské alebo tradičné kurzy. Prvá časť zlomku je, koľko vyhráte oproti peniazom, ktoré umiestnite, čo je druhá časť. Objednávky 10/1 znamenajú, že ak vsadíte 1 dolár, vyhráte 10 USD.

Desatinný kurz

Populárne v Európe sa tieto kurzy označujú aj ako digitálne, európske alebo kontinentálne kurzy. Sú ľahko pochopiteľné, pretože jednoducho vynásobíte kurz svojím vkladom, aby ste získali konečnú sumu, ktorú dostanete, ak vaša stávka vyhrá. Ak vsadíte 5 USD s kurzom 2,00, v prípade výhry dostanete 10 USD vrátane vášho vkladu.

Musíte tiež rozumieť kurzom, ako sú kombinované a akumulačné stávky. Ide o novinku v e-športoch a stávkovaní Fortnite, ale čoskoro budú populárne v mnohých stávkových domoch.

Tipy a triky na stávkovanie Fortnite

Stávkovanie na Fortnite esport sa veľmi nelíši od stávkovanie na iné e-športy. Je preto nečestné tvrdiť, že existuje solídna stávková stratégia, ktorá vám môže zabezpečiť výhru. Je to vec náhody. Našťastie, na rozdiel od iných športov, Fortnite má zvyčajne súťaže až šesť zápasov, takže máte viac šancí.

Tip 1: Vždy sledujte trendy

V súťaži so šiestimi hrami sa možno budete chcieť vyhnúť prvej alebo dvom hrám. Dominantní hráči čoskoro nastolia trend a pokračujú vo víťazstvách aj v neskorších kolách. V týchto kolách je jednoduchšie správne odhadnúť.

Tip 2: Vyberte si konkrétne trhy

Nemajte stávky všade; mať jeden alebo niekoľko trhov a špecializovať sa na ne. Môžete sa napríklad špecializovať na stávky na úplného víťaza a trvanie stávok na kolo. Vďaka tomu budete vo svojom výskume konzistentní, kde presnejšie vidíte trendy.

Tip 3: sledujte súťaže

Často sa hovorí, že skutoční fanúšikovia neumiestňujú najinteligentnejšie stávky. Víťazstvo si však vyžaduje trochu práce. Majte kalendár súťaží a skutočne sledujte tímy, keď hrajú.

Nakoniec je potrebné dodržiavať pravidelné tipy na stávkovanie, ktoré platia pre všetky športy. Nevsádzajte emocionálne. Majte pevne stanovený rozpočet. Hrajte skôr pre zábavu ako zarábanie.

Urobte zo stávkovania Fortnite niečo, čo vás bude baviť a niečo, vďaka čomu si hru zamilujete (viac).

About the author
Zhang Wei
Zhang WeiAreas of Expertise:
e-športy
About

Zhang Wei, lepšie známy v Esports aréne ako „DragonMaster“, si vytvoril výklenok ako myšlienkový líder na križovatke online kasín a e-športov. S neomylným inštinktom pre trendy v kombinácii s precíznym zmyslom pre detail je v tejto oblasti stratégom aj vizionárom.

Send email
More posts by Zhang Wei