Stavte na World of Tanks Grand Finals 2024

World of Tanks Grand Finals je jedným z najväčších eSport turnajov, na ktorom sa zúčastňujú predovšetkým hráči eSports World of Tanks. Turnaj sa koná každoročne a organizuje ho vývojári hry, Wargaming. Turnaj si však dal od roku 2017 prestávku, no má sa vrátiť. Zvyčajne obsahuje 12 najlepších tímov zo štyroch regionálnych eSport líg Wargaming, ktoré bojujú o titul šampióna pred tisíckami živých divákov a miliónmi online divákov.

Podujatie sa koná na rôznych miestach. Organizátori vyberajú miesta na základe kapacity, pohodlia a právnych hľadísk. Víťazi Grand Finals World of Tanks zvyčajne dostávajú peňažné ceny. Cena v bazéne sa delí medzi prvých osem tímov, čo znamená, že iba štyri tímy naspodku odchádzajú bez podielu na cene v bazéne.

O World of TanksPrečo je veľké finále World of Tanks populárne?Víťazné tímy Grand Finals World of TanksKde staviť na veľké finále World of Tanks
Martina Nováková
WriterMartina NovákováWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

O World of Tanks

Popularita turnaja siaha aj do odvetvia hazardných hier. Stávkujúci v e-športoch sa na podujatie vždy tešia, pretože poskytuje obrovské možnosti stávkovania. Väčšina stávkových stránok eSports zvyčajne ponúka dlhý zoznam stávkových trhov pre danú udalosť, čo stávkarom uľahčuje vyhľadávanie a uzatváranie stávok.

World of Tanks je multiplayerová hra vyvinutá bieloruskou spoločnosťou Wargaming. Uznávaný titul eSport bol ohlásený a vydaný v apríli 2009 na alfa testovanie s iba šiestimi rôznymi vozidlami v tom čase. A 12. apríla 2011 bola hra oficiálne vydaná Severná Amerika a Európa.

World of Tanks obsahuje bojové vozidlá, ktoré pochádzajú z éry 20. storočia. Vývojár hry používa freemium obchodný model. To znamená, že hru môžu hrať všetci používatelia zadarmo. Hráči sa však môžu rozhodnúť zaplatiť za prístup k prémiovým funkciám pre vzrušujúcejší a pohlcujúci herný zážitok. Hru je možné hrať z herného PC alebo rôznych herných konzol, vrátane Xbox One a PlayStation 4.

Hrateľnosť

Hra zahŕňa hráčov, ktorí preberajú kontrolu nad samohybnými delostreleckými vozidlami alebo jednoduchými obrnenými tankami, ktoré preferujú. Okrem toho môžu hráči ovládať pohyby vozidiel a streľbu zo svojich zbraní. Môžu tiež komunikovať s ostatnými hráčmi prostredníctvom hlasových alebo písaných chatov. V jednoduchých zápasoch hráči vyhrávajú zničením všetkých tankov súperovho tímu alebo dobytím ich základne. Tím môže dobyť súperovu základňu tak, že v nej zostane dostatočne dlho bez poškodenia.

Hlavný rozdiel v Hra World of Tanks režim sú pravidlá bitky. Herné mechanizmy však zostávajú rovnaké pre všetky herné režimy. Rozmanitosť herných mechanizmov zahŕňa odrazy škrupín, kamufláž, poškodenie modulov a osobné poškodenie.

Hráči World of Tanks si môžu vybrať zo šiestich hlavných typov bitiek. Bitky vo väčšine týchto online turnajov eSport zahŕňajú _bitky tankových družín, tímové cvičné bitky, tímové bitky, bitky o pevnosti, náhodné bitky_a špeciálne bitky. Hráči môžu v hre plniť aj misie s rôznymi odmenami. Náhodné bitky môžu mať až 15 hráčov na tím. Tímy môžu použiť roboty na zaplnenie slotov pre chýbajúcich hráčov.

Vozidlá

Väčšina vozidiel používaných vo World of Tanks je navrhnutá tak, aby sa podobala skutočným modelom, len s niekoľkými parametrami upravenými tak, aby vyhovovali herným mechanizmom a zlepšili hrateľnosť. V hre je päť rôznych typov vozidiel: samohybné delostrelectvo, stíhače tankov, ťažké tanky, stredné tanky a ľahké tanky. V súčasnosti má hra viac ako 600 obrnených vozidiel z 11 krajín.

Vybrané krajiny majú tendenciu mať technický strom s vetvami vozidiel, ktoré siahajú od úrovne 1 po úroveň X. Hráči získajú prístup k vozidlám vyššej úrovne, ako postupujú v hre. K dispozícii sú ďalšie prémiové vozidlá, ktoré však nie sú zahrnuté v technologických stromoch, ku ktorým je možné pristupovať pomocou kreditov alebo hotovosti v hre.

Hráči si môžu do určitej miery prispôsobiť všetky vozidlá vo World of Tanks vizuálne a z hľadiska výkonu. Väčšinu častí potrebných na prispôsobenie áut, ako sú veže, pištole a motory, je možné zakúpiť v technologickom strome hry. K dispozícii sú tiež dve maskovacie schémy pre tanky vrátane špecifických a historicky presných vzorov pre rýchle prispôsobenie.

World of Tanks Blitz

Wargaming oznámil World of Tanks Blitz v máji 2013. Mobilnú verziu World of Tanks je možné hrať na smartfónoch a tabletoch, ktoré fungujú na Windows, iOS a Android. Hra je ako hlavná hra, s malými rozdielmi. Umožňuje maximálne sedem hráčov na tím, na rozdiel od hlavnej hry, ktorá povoľuje 15 hráčov na tím.

Prečo je veľké finále World of Tanks populárne?

Veľké finále World of Tanks sa považuje za jedno z nich najlepšie e-športové turnaje pre veľa dôvodov. Obsahuje tímy z rôznych regiónov sveta. Každý tím má veľa fanúšikov na globálnej úrovni, z ktorých všetci sledujú výkony svojich obľúbených tímov na šampionáte.

Hráči, ktorí sa zúčastnia veľkého finále World of Tanks, sú považovaní za najlepších v súťaži. Majú úžasné schopnosti a používajú úžasné stratégie, ktoré sú atraktívne pre fanúšikov hry World of Tanks. Okrem toho podujatie zvyčajne zahŕňa niekoľko ďalších foriem zábavy, ktoré si diváci a online diváci môžu užiť.

Ďalším hlavným dôvodom popularity Grand Finals World of Tanks je to, že ponúka obrovské možnosti stávkovania pre hráčov tipujúcich na turnaje eSport. Je to jedna z najočakávanejších udalostí eSports medzi tipujúcimi. Takmer všetky hlavné stávkové stránky eSports zvyčajne ponúkajú rôzne stávkové trhy na týchto majstrovstvách eSport, vďaka čomu je podujatie oveľa populárnejšie.

Zjavným dôvodom, prečo je hra populárna, je, že je zadarmo. Hráči si môžu hru jednoducho stiahnuť a vychutnať si ju a potom sa prepracovať k tomu, aby sa stali súčasťou Grand Finals World of Tanks. Aby sa mohli zúčastniť Grand Finals, musia byť zaregistrovaní v tíme, ktorý sa zúčastňuje regionálnej ligy Wargaming.net a pomôcť tímu vyhrať ligu.

Víťazné tímy Grand Finals World of Tanks

Niekoľko rôzne tímy vyhrali veľké finále World of Tanks. V každom z týchto veľkých eSport turnajov bol vždy nový víťaz, čo naznačuje, aký je turnaj konkurencieschopný. Nižšie sú uvedené niektoré víťazné tímy a ďalšie tímy, ktoré stoja za zmienku vďaka ich skvelým výkonom na podujatiach.

Energia tornáda

Tím Tornado Energy vyhral veľké finále World of Tanks v roku 2017. Je to tím PUBG, ktorý sponzoruje Tornado Energy Drink Company. Súpiska tímu je celkom pôsobivá, pozostáva z niekoľkých známych hráčov z Ruska, Moldavska a Gruzínska, ktorí sú na zozname esportových turnajov. Tornado energy zarobilo viac ako 540 000 $ iba v 19 turnajoch eSport, na ktorých sa zúčastnili 77 % zárobkov pochádza konkrétne z hrania hry World of Tanks.

Natus Vincere

Natus Vincere, ľudovo známy ako Na'Vi, je momentálne hodnotený ako najlepší tím v hre World of Tanks. Tím splnil svoje meno, ktoré znamená „narodený pre víťazstvo“. Organizácia sídli na Ukrajine a okrem World of Tanks súťaží v niekoľkých ďalších hrách eSports.

Tím vyhral viac ako 18 miliónov dolárov na odmenách z viac ako 500 turnajov, na ktorých sa zúčastnil. Viac ako 860 000 dolárov z výhier pochádza z hry World of Tanks. Jedným z hlavných úspechov tímu bolo víťazstvo vo veľkom finále World of Tanks v roku 2016.

HellRaisers

KellRaisers je ďalší špičkový tím eSports, ktorý vyhral niekoľko turnajov vrátane Grand Finals World of Tanks v roku 2015. Tím sa kvalifikoval aj do Grand Finals World of Tanks v roku 2016, ale nezískal víťazstvo. Predvádzalo sa však dostatočne na to, aby obsadilo druhé miesto. Tím zarobil viac ako 1,8 milióna dolárov na odmenách iba zo 150 turnajov. Viac ako 25 % výhier pochádza z hry World of Tanks.

Virtus.pro

Virtus.pro je populárny tím eSports stojí za zmienku o výkone v Grand Finals World of Tanks. Tím ešte nikdy nevyhral podujatie. Kvalifikovalo sa však na majstrovstvá 2015 a 2016, na ktorých predviedlo úžasné výkony. Tím má na svojom konte viac ako 18 miliónov dolárov ako peňažné odmeny získané z viac ako 570 turnajov, ktoré odohral. Viac ako 121 000 $ z výhry pochádza z turnajov World of Tanks Grand.

Medzi ďalšie zmienky patrí _RoX, Elevate, Team Dignitas_a PENTA Sports.

Kde staviť na veľké finále World of Tanks

Najjednoduchší spôsob, ako staviť na veľké finále World of Tanks, je cez online stávkové stránky eSport. Existujú stovky stávkových stránok eSports, ktoré pokrývajú túto udalosť. Pred výberom akéhokoľvek bookmakera však musia tipujúci zvážiť niekoľko faktorov. Napríklad tipujúci by mali zvážiť ponúkané kurzy. Výber stránky s relatívne vyššími kurzami ponúka hráčom vyššie potenciálne výhry. Ďalšie úvahy by mali zahŕňať licencovanie, spôsobilosť, bonusové ponuky a počet stávkových trhov ponúkaných pre podujatie.

Ako staviť na veľké finále World of Tanks

Stávkujúci sa musia začať registráciou na stávkovej stránke eSports, ktorá ponúka stávkové trhy Grand Finals World of Tanks. Rôzne stávkové stránky môžu mať rôzne registračné procesy a požiadavky. Ďalším krokom je vloženie prostriedkov na stávkový účet. Finančné prostriedky sa použijú ako stávky na uzatváranie stávok. Tipujúci môžu tiež využívať bonusy na stávkových stránkach s ponukami bonusov bez vkladu na stávkovanie bez vkladu alebo riskovania svojich peňazí.

Nakoniec si hráč môže vybrať preferovaný typ stávky pre ktorúkoľvek hru naplánovanú na turnaj a podľa príslušných krokov uzavrieť stávku. Stojí za zmienku, že niektorí poskytovatelia stávok eSports majú minimálne a maximálne požiadavky týkajúce sa výšky stávok, ktoré musia tipujúci zvážiť.

About the author
Martina Nováková
Martina Nováková
About

Martina Nováková, pravý skvost z srdca Slovenska, je známa svojou odbornosťou v lokalizácii online kasínových sprievodcov. S viac ako dvoma desaťročiami skúseností dokonale prispôsobuje obsah slovenskému publiku, zabezpečujúc relevanciu a rezonanciu.

Send email
More posts by Martina Nováková