Stavte na Valorant Champions 2024

Valorant Champions je na zozname eSports turnajov, ktoré si fanúšikovia eSports cenia. Patrí tiež medzi najobľúbenejšie turnaje na stávkovej scéne eSports a konkuruje domácim menám v žánri strieľačiek z pohľadu prvej osoby (FPS). Toto zhrnutie obsahuje všetky podstatné detaily, ktoré fanúšikovia tejto videohry a nadšenci stávkovania eSports potrebujú vedieť o Valorant Champions, od samotnej hry, popularity šampiónov medzi tipujúcimi, a čo je dôležité, ako na ňu stávkovať.

O ValorantoviUdatní šampióniPrečo je Valorant Champions populárny?Víťazné tímy a najväčšie momenty Valorant ChampionsStávka na Valorant Champions
Martina Nováková
WriterMartina NovákováWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

O Valorantovi

Valorant je strieľačka z pohľadu prvej osoby pre PC (Microsoft Windows). Aj keď vývoj hry začal už v roku 2014, oficiálne bola vydaná až 2. júna 2020.

Valorant, vyvinutý a publikovaný Riot Games, tou istou veľmocou v oblasti videohier za League of Legends (LoL), sa vyšplhal nahor a stal sa obľúbeným medzi fanúšikmi strieľačiek z pohľadu prvej osoby, ktoré súperia s Counter-Strike: Global Offensive (CS: GO) a franšíza Call of Duty (COD). Po svojom vydaní v roku 2020 sa stal okamžite hitom. Takmer o dva roky neskôr je popularita Valorant svedkom exponenciálneho rastu.

Udatný v číslach

Podľa štatistík si Valorant v roku 2021 udržal približne 12 miliónov aktívnych hráčov mesačne a v roku 2022 čísla neustále rastú. V roku 2022 bolo okolo 16 miliónov aktívnych hráčov mesačne, čo predstavuje približne 1,5 milióna hráčov denne. Tieto čísla sú dôkazom toho, že Valorant bol skutočne revolučný. K popularite Valorantu možno pripísať niekoľko dôvodov.

Prvým je Unreal Engine 4 od Riot Games, ktorý poskytuje plynulý herný zážitok s vynikajúcou grafikou a zvukom pre pohlcujúci herný zážitok.

Druhým je, že Valorant je bezplatná videohra, čo znamená, že fanúšikovia FPS hier sa môžu zapojiť do akcie bez toho, aby museli minúť cent.

Nakoniec, Riot Games tiež zväčšili hru neustálym pridávaním nového obsahu, vrátane nových hrdinov (agentov), máp, funkcií, herných režimov a ďalších komponentov.

Udatná hrateľnosť a ciele

Valorant, odohrávajúca sa v blízkej budúcnosti, je taktická strieľačka, ktorá stavia dva tímy do taktickej bitky 5v5, ktorá si vyžaduje individuálne zručnosti a tímovú prácu. Cieľ hry závisí od herného režimu. Valorant má sedem herných režimov: Unrated, Competitive, Deathmatch, Spike Rush, Escalation, Replication a Snowball Fight.

Udatní šampióni

Zatiaľ čo existuje niekoľko turnajov a súťaží Valorant, Valorant Champions je najväčší a najprestížnejší turnaj. The Champions organizuje a organizuje Riot Games a priťahuje výherný fond 1 000 000 $, ktorý je rozdelený medzi všetky tímy na základe hodnotenia. Na rozdiel od typických online turnajov eSport je Valorant Champions offline turnajom.

Doposiaľ existuje len jeden Valorant Champions, podujatie 2021, ktoré sa koná od 1. do 12. decembra v Nemecku. Súťaž prilákala 16 špičkových tímov eSports so súpiskami Valorant. Niektoré z veľkých tímov, ktoré sa zúčastnili na podujatí, zahŕňajú Gambit Esports, Sentinely, Tím Závisť, KRÜ Esports, Oblak 9, Team Liquid, Acend, Tajomstvo tímua Fnatic, okrem iného.

Rovnako ako samotná hra, aj Valorant Champions je veľká. Sledovanosť 2021 Champions vyvrcholila vo finále, keď podujatie prilákalo 1 089 068 divákov, pričom priemerná sledovanosť turnaja bola 469 083 divákov. Zaujímavé je, že celkový počet sledovaných hodín bol neuveriteľných 46 048 311.

Rozvrh

Kvalifikácia na šampiónov Valorant závisí od výkonnosti jednotlivých tímov Valorant eSports v ich príslušných bodových bodoch v regióne. Čo sa týka formátu turnaja, začína sa skupinovými fázami pred postupom do play off.

Zo všetkých indícií, Valorant Champions sa bude konať každoročne, keďže v roku 2022 Valorant Champions práve prebieha. Druhé majstrovstvá Valorant eSport sú stanovené na september 2022. Kvalifikácia už prebieha.

Prečo je Valorant Champions populárny?

Stávkovanie na najlepšie eSports turnaje sa dnes stala populárnou. Valorant Champions ako jedna z najväčších e-športových udalostí je medzi stávkujúcimi populárna. Niekoľko dôvodov vysvetľuje, prečo táto hra patrí medzi najobľúbenejšie eSport turnaje, na ktoré tipujúci vsádzajú.

Prvým je fakt, že Valorant Champions je jednou z najvýznamnejších eSport líg pre Valorant. Turnaj je najviac konkurencieschopný a priťahuje najväčší cenový fond v Valorant eSports. Vzhľadom na konkurencieschopnosť, nadšenci stávkovania Valorant na to vždy čakajú.

Ďalším dôvodom, prečo sú Valorant Champions populárni, je množstvo zápasov, na ktoré sa dá staviť, od kvalifikácií až po finále. Napríklad 2022 Valorant Champions začali v januári 2022 a skončia v septembri.

Existuje tiež veľa online stávkových stránok so stávkovými trhmi Valorant. Hoci ide o relatívne novú hru, mnoho bookmakerov využíva stávkové trhy Valorant Champions, aby uspokojili veľký počet fanúšikov stávkovania Valorant.

Udatné stávkovanie je tiež jednoduché. Ako an FPS hra, stávkovanie na ňu je podobné ako stávkovanie na Call of Duty a Counter-Strike: Global Offensive.

Napokon, takmer všetky najlepšie tímy, ktoré sa zúčastňujú veľkých eSport turnajov, majú súpisky Valorant. Takže teraz, keď nadšenci stávkovania eSports majú vášeň pre svoje obľúbené tímy, majú šancu staviť na ne na svetovej scéne.

Víťazné tímy a najväčšie momenty Valorant Champions

Ako už bolo spomenuté, existuje iba jeden šampión Valorant. To znamená, že z hľadiska víťazov nie je veľa čo pokryť. Minuloročná akcia však bola akčná. Tu je rekapitulácia niektorých z najväčších momentov turnaja.

Skupinové fázy

V skupinovej fáze boli štyri skupiny, v každej boli štyri tímy z rôznych regiónov. Zápasy skupinovej fázy boli vo formáte best of three. Tu je návod, ako to dopadlo.

  • Skupina A – Prvý zápas postavil Acend proti Vivo Keyd, zatiaľ čo druhý zápas skupiny bol súbojom medzi Team Envy a X10 CRIT. Acend dokázal poraziť Vivo Keyd 2-1, zatiaľ čo Team Envy porazil X10 CRIT 2-0.
  • Skupina B - V druhej skupine nastúpili Sentinels proti FURIA Esports, v druhom zápase skupiny si to vybojovali KRÜ Esports a Team Liquid. Tím Liquid a Sentinel sa stali víťazmi, keď porazili svojich súperov 2:0 a 2:1.
  • Skupina C – Gambit Esports hral proti Team Secret, zatiaľ čo Team Vikings hral proti Crazy Racoon. Gambit Esports porazil Team Secret 2-1. V ostatnom zápase Team Vikings zostrelil Crazy Racoon 2:0.
  • Skupina D - Vision Strikers nabrali v poslednej skupine FULL SENSE, zatiaľ čo Fnatic boli proti Cloud9 Blue. Vision Strikers zvíťazili v prvom zápase, keď porazili FULL SENSE 2-0, zatiaľ čo Fnatic sa snažili poraziť Cloud9 Blue 2-1.

Štvrťfinále

Štvrťfinále bolo nabité akciou, o postup do semifinále bojovali najlepšie tímy.

  • Štvrťfinále 1 - Acend sa postavil proti Team Secret a na prekvapenie mnohých, Acend porazil Team Secret a vyhral zápas 2-0.
  • Štvrťfinále 2 - Druhé štvrťfinále bolo Team Liquid proti Cloud9 Blue. Team Liquid prekonal Cloud9 Blue a porazil ho 2:0.
  • Štvrťfinále 3 - V treťom štvrťfinále sa Gambit Esports postavil proti X10 CRIT, kde prvý z nich dokázal vyhrať zápas 2:1.
  • Štvrťfinále 4 - Posledným štvrťfinále bolo Fnatic proti KRÜ Esports a na šokovanie mnohých, Fnatic vypadol po tom, čo bol porazený 2-1.

Semifinále

Rovnako ako štvrtiny, aj semifinále boli najlepšie z troch zápasov a boli tiež akčné.

  • Semifinále 1 - Acend sa ukázal ako sila v prvom semifinále porazil Team Liquid 2:0. Bol to šok, pretože každý očakával, že tím Team Liquid ponesie deň.
  • Semifinále 2 - V druhom semifinále pálil Gambit Esports na všetky valce. Porazilo to KRÜ Esports a vyhralo zápas 2:1.

Finále 2021 Valorant Champions

Po sérii zápasov, od skupinovej fázy až po finále, sa Acend a Gambit Esports stretli v najlepšom z piatich duelov vo finále. Po hroznej bitke dokázal Acend poraziť Gambit Esports skóre 3-2.

Acend odišiel s výhrou 350 000 $, zatiaľ čo Gambit Esports si odniesol 150 000 $. Dobré je, že všetky zúčastnené tímy si niečo odniesli domov.

Stávka na Valorant Champions

Online stávkové stránky eSports využívajú potenciál stávok eSports, vrátane stávkovania Valorant. Pre tých, ktorí vsádzajú na eSport turnaje Valorant Champions, nižšie je niekoľko vecí, na ktoré by ste si mali dať pozor.

Prvým je vedieť, ktoré sú najlepšie tímy, na ktoré sa dá staviť. Z minuloročného turnaja je najlepší tím, na ktorý sa dá staviť, Acend, aktuálny šampión. Medzi ďalšie najlepšie tímy, na ktoré možno staviť, patria Gambit Esports, KRÜ Esports, Fnatic, Team Secret, Cloud9 Blue a X10 CRIT.

Ďalej je to hľadanie najlepších online stávkových stránok eSport so stávkovými trhmi Valorant. Tu sa uistite, že renomovaný regulačný orgán pre stávkovanie udelil licenciu na stránku. Stávková kancelária by mala mať aj doplnky, ako napríklad živé vysielanie, aby hráči mohli sledovať akciu priamo zo stávkovej stránky.

Po tretie, uistite sa, že rozumiete hre a pravidlám Valorant. Je tiež nevyhnutné, aby hráči rozumeli rôznym dostupným stávkovým trhom a tomu, čo znamenajú. Napriek tomu musia stávkujúci na trhoch pochopiť, ako fungujú kurzy Valorant. Pamätajte si, že ako pri tradičnom stávkovaní, čím vyšší je kurz, tým nižšia je šanca, že stávka prejde, a naopak.

Nakoniec využite Bonusy na stávkovanie eSports ako sú uvítacie bonusy, bonusy za opätovné nabitie a cashback, okrem iných akcií.

About the author
Martina Nováková
Martina Nováková
About

Martina Nováková, pravý skvost z srdca Slovenska, je známa svojou odbornosťou v lokalizácii online kasínových sprievodcov. S viac ako dvoma desaťročiami skúseností dokonale prispôsobuje obsah slovenskému publiku, zabezpečujúc relevanciu a rezonanciu.

Send email
More posts by Martina Nováková