Stavte na The Masters Tour 2024

Masters Tour je jedným z najväčších e-športových turnajov založených na Hearthstone. Organizuje ho Blizzard, vývojár samotnej hry. Ide teda o najvýznamnejší šampionát pre tento titul. Každý rok sa odohrá veľké množstvo individuálnych zápasov, ktoré určia celkového víťaza. Ide o osobné turnaje, ktoré sa konajú pred živým publikom. Tour sa hrá po celom svete na rôznych miestach svetovej triedy. Počas časti Masters v roku 2019 sa niektoré zápasy odohrali v Európe, Ázii a Severnej Amerike.

Celková suma výhier je najmenej 25 000 $ na zápas. Zaujímavé je, že komunita hráčov Hearthstone môže prispieť k tomuto cenovému fondu zakúpením limitovanej edície online balíkov. Každý predaný balík pridáva peniaze do banku, o ktorý môžu šampióni bojovať.

O HearthstonePravidlá hry HearthstonePrečo je Masters Tour populárna?Víťazné tímy Masters TourNajväčšie momentyKde a ako staviť na The Masters Tour
Martina Nováková
WriterMartina NovákováWriter

O Hearthstone

Ak by niekto urobil a zoznam esportových turnajov zameraný na Hearthstone, boli by prekvapení širokým spektrom podujatí. Masters Tour však vyniká svojím rozsahom. Zúčastňuje sa ho okolo 300 hráčov. Väčšina z nich sa ešte predtým predstaví v kvalifikačnom zápase. Ak sa im bude dariť dobre, dostanú pozvánku na Masters. Pôsobivé peňažné odmeny prilákali tých najšikovnejších hráčov Hearthstone na svete.

Aby mohli tipujúci dobre predpovedať turnaje v e-športoch, musia vedieť o hre, ktorá sa hrá. Je preto dôležité urobiť si základný výskum Hearthstone. Bol vyvinutý spoločnosťou Blizzard Entertainment ako spin-off ich populárnej Svet Warcraftu volebné právo. Táto online kartová hra bola vydaná ako voľne hrateľný titul. Pomohlo to prilákať veľké množstvo hráčov.

Pôvodne dostala názov Heroes of Warcraft kvôli tomu, že patrí do univerza tejto ikonickej fantasy série. Na digitálnych zberateľských kartách je veľa rovnakých miest, relikvií a postáv. Rovnako ako mnoho esportových titulov podporuje hranie na viacerých platformách. To znamená, že hráči sa môžu navzájom vyzývať na zariadeniach so systémom Windows, Mac, iOS a Android.

Tím stojaci za Hearthstone sa zameral na predchádzanie mnohým bežným problémom, ktoré sa vyskytujú v žánri digitálnych kariet. Napríklad súperi nie sú schopní vykonávať ťahy, keď je na rade hráč. Hazardní hráči to budú musieť vziať do úvahy pred uzavretím stávky. V súčasnosti túto hru baví približne 100 miliónov ľudí. Preto dáva zmysel, že Hearthstone pritiahol pozornosť komunity online stávok na e-športy.

Pravidlá hry Hearthstone

Predtým, ako si sadnete k sledovaniu online turnajov Hearthstone esport, je dobré si preštudovať základné pravidlá. Štandardný herný režim je zápas jeden na jedného. Môže to byť príležitostné alebo zoradené. Prvý je oveľa uvoľnenejší. Medzitým to vyžaduje, aby hráči súťažili v systéme stupňovitého hodnotenia.

Hra je ťahová. Hráči si vyberú hrdinu, ktorý patrí do jednej z desiatich jedinečných tried. Každý z nich bude mať svoje špeciálne schopnosti. Tu zohráva kľúčovú úlohu skorá stratégia. Hráči sa pomocou balíčka kariet snažia znížiť zdravie svojich súperov, až kým nedosiahne nulu. Zahranie karty spotrebuje manu. Cena many sa bude líšiť od karty ku karte. V dôsledku toho je rozpočtovanie kľúčovou súčasťou Hearthstone.

Typy kariet zahŕňajú: kúzlo, prisluhovač, hrdina a zbraň. Karty sa môžu líšiť vzácnosťou a sú zoradené od epických po základné. Blizzard občas vydá nové rozšírenia. Počas turnaja sú však balíčky základnejšie, aby každému šampiónovi poskytli rovnaké podmienky. Hráč je načasovaný počas svojho ťahu. Pomáha to urýchliť zápasy.

Prečo je Masters Tour populárna?

Pri stávkovaní na esport turnajoch si hráč bude chcieť vybrať esport hra je zábavné sa na to pozerať. Hearthstone je dobre známy svojimi farebnými a vizuálne pútavými dizajnmi kariet. Ak je tipujúci fanúšikom WoW, potom je to hra pre nich. Umožní im to preskúmať bohatú tradíciu sveta Warcraftu.

Je tiež dôležité vybrať si titul, kde schopnosti prevažujú nad šancou. Týmto spôsobom môže hráč urobiť informované rozhodnutie na základe svojich znalostí o hráčoch. Vo väčšine zápasov Hearthstone hrajú dvaja hráči. To bude znamenať, že existuje slušná šanca vybrať potenciálneho víťaza.

Ak má osoba hlboké znalosti o hre, mohla by sa rozhodnúť pre špecializovanejšiu stávku. Môžu napríklad predpovedať, či hráč vytiahne konkrétnu kartu. Hearthstone gambling preto odmeňuje tých, ktorí vedia čo najviac o pravidlách, možných scenároch a stratégiách šampiónov.

Celkovo Hearthstone osloví tých, ktorí uprednostňujú videohry, ktoré sa spoliehajú na taktiku. Hráč by mohol zvážiť, aké ťahy každý hráč urobí. Pomôže im to zlepšiť ich šance na podanie víťaznej stávky.

Víťazné tímy Masters Tour

Keďže ide o jeden z najväčších esport turnajov zameraných na Hearthstone, súťažiaci sú vysoko kvalifikovaní. Veľký počet tých najvýkonnejších pochádza z Európska únia. Existuje však aj niekoľko špičkových tímov, ktoré pochádzajú z USA, Číny, Japonska a Kanady.

Majstrovstvá v esporte, ako je Masters Tour, vyžadujú, aby každý člen tímu spolupracoval ako jednotka. Je dôležité, aby si tipujúci dávali pozor na skupiny, ktoré sú známe svojou stratégiou. Hearthstone je cerebrálny typ hry. To je na rozdiel od iných e-športov, ktoré sú viac zamerané na rýchle reflexy a presnosť.

Najlepší Hearthstone tímov bude zručný v matematike. Dôvodom je skutočnosť, že mana budgeting je kľúčom k dosiahnutiu výhry. Tiež musia mať rozsiahle znalosti o všetkých balíkoch kariet. Pomôže im to vybrať si tie, ktoré im poskytnú výhodu nad súperom.

Nasledujúcich desať tímov je momentálne považovaných za najlepšie v rámci tohto turnaja:

  • T1
  • Team Love u Veľa
  • Fogsail Freebooters
  • Tím RDU
  • StrifeCro/Kolento
  • Orange/Freakah
  • Svietivosť
  • Šampión tímu Pog
  • Invictus Gaming
  • Southsea Swashbucklers

Najväčšie momenty

Masters Tour je mnohými považovaný za jeden z najlepších esports turnajov. Môže za to množstvo ikonických momentov, ktoré sa v priebehu rokov udiali. Napríklad počas zápasu medzi Kalaxz a WE Stone sa tým druhým podarilo prerušiť víťaznú sériu prvého. Dosiahol to využitím útokov Brain Freeze.

Hráč Badajimpom je dobre známy v rámci esport líg Hearthstone. V jednej nezabudnuteľnej hre použil svoj podpisový balíček, Quest Warrior, aby dosiahol pôsobivé víťazstvo. Vyniká ako jeden z najlepších zápasov Tour 2021. V tom istom roku sa však hráč postavil proti neporazenému vyzývateľovi WEYuansuovi. Tento protivník použil balíček kariet Brute Demon Hunter s veľkým efektom. Zatiaľ čo bol na lane, vytiahol Triple Brute. Ukázalo sa, že to bolo pre Badajimpom príliš silné.

Keď sa Furyhunter a VKmsbc navzájom vyzvali, skončilo to ako jedna z najstresujúcejších hier na Masters Tour. Furyhunter bol veľmi blízko k vypadnutiu z tohto semifinálového zápasu. Po vytiahnutí prekvapivej karty Kindling Elemental si však zabezpečil postup do veľkého finále.

Kde a ako staviť na The Masters Tour

Je ich veľa online stávkové stránky na esport tam vonku. Hearthstone je pomerne mainstreamová videohra. Preto nebude ťažké nájsť bookmakera, ktorý by vyhovoval tomuto typu trhu. Pri stávkovaní na esport turnajoch je dôležité zvoliť si správny druh stávky. Vybrať úplného víťaza býva najobľúbenejšie. Je to preto, že väčšina zápasov proti sebe postaví dvoch hráčov.

Existuje množstvo možných kariet, ktoré by hráč mohol odložiť. V dôsledku toho musí hráč poznať balíčky, ktoré každý súťažiaci uprednostňuje. Týmto spôsobom môžu porovnať dva protichodné balíčky a analyzovať, ktorý z nich má výhodu. Je tiež rozumné byť informovaný o nových aktualizáciách balíka. Blizzard ich vydáva pravidelne. Ak hráči neskúmajú najnovšie karty, môže to spôsobiť medzery v ich znalostiach o hre.

Mnoho ľudí čaká až do semifinále alebo finále, kým vsadia na Masters Tour. Medzitým môžu sledovať skoršie zápasy a dávať si pozor na silných hráčov. Toto je ideálna stratégia pre každého, kto chce stávkovať čo najlepšie.

About the author
Martina Nováková
Martina Nováková
O

Martina Nováková, pravý skvost z srdca Slovenska, je známa svojou odbornosťou v lokalizácii online kasínových sprievodcov. S viac ako dvoma desaťročiami skúseností dokonale prispôsobuje obsah slovenskému publiku, zabezpečujúc relevanciu a rezonanciu.

Send email
More posts by Martina Nováková