Stavte na The Golden League 2024

Zlatá liga je globálna eSports súťaž riadená Elite Gaming Channel a Lordom_Patito. Je to najvyššie hodnotená udalosť z Age of Empire (AoE) IV a ponúka viac ako desať týždňov vyčerpávajúcej akcie od niektorých najlepších hráčov Age of Empire. So zdieľaným cenovým fondom 125 000 $ je táto udalosť považovaná za jednu z najväčších AoE franšíz.

Táto udalosť, podobne ako väčšina eSport turnajov, je plne online. Zlatá liga začína účasťou hráčov v dvoch jednodňových kvalifikačných kolách. Hráči, ktorí sa kvalifikujú do hlavného turnaja, v ktorom sa hrá 64 hráčov, hrajú v troch hracích kolách. Osem najlepších hráčov z každej skupiny súťaží po každom kole vo formáte s každým. Najlepší štyria sa potom vyberú do víkendového play-off.

O Age of EmpiresVývoj Age of EmpiresPrečo je Zlatá liga populárna?Víťazné tímy a najväčšie momenty Zlatej ligyKde a ako tipovať Zlatú ligu?
Martina Nováková
WriterMartina NovákováWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

O Age of Empires

Doba impérií je ocenená hra real-time Strategy (RTS) so zdobeným dedičstvom trvajúcim viac ako desať rokov. AoE sa vyznačuje najmä strategickou hrateľnosťou zakotvenou v kľúčových historických civilizáciách. Titul je rozšírený naprieč historickými obdobiami, od doby kamennej až po súčasnosť. Ešte lepšie je, že séria tiež zachytáva niektoré legendárne bytosti spolu s antickou mytológiou. Aj keď sa z hry dá veľa naučiť, je tu viac, aby ste si ju užili.

Age of Empires prvýkrát vyšiel 15. októbra 1997. Odvtedy značka AoE predala viac ako 15 miliónov kópií, čo z nej robí jeden z najpopulárnejších titulov v Žáner RTS. Séria AoE bola v poslednom desaťročí silou, s ktorou treba počítať pri hraní počítačových hier. Zatiaľ čo niektoré videohry využívajú niektoré z mechanizmov AoE, žiadna sa nezhoduje s reputáciou a postavením spojeným s AoE.

Hrateľnosť

Cieľom hry je umožniť hráčom rozvíjať svoju civilizáciu z hŕstky lovcov a zhromaždení, aby vytvorili rozsiahle impérium doby železnej. Aby si hráč zabezpečil víťazstvo v hre, musí aktívne zbierať zdroje na hranie z novších budov a využívať pokročilé technológie. Podobne aj zdroje sa musia využívať šetrne, pretože v priebehu hry majú tendenciu byť vzácne.

Je pozoruhodné, že hra má 12 civilizácií, z ktorých každá má jedinečné atribúty. Ako sa hra vyvíja, hráči musia postúpiť cez štyri fázy. Patria sem doba kamenná, doba nástrojov, doba bronzová a doba železná. Každý pokrok v hre znamená, že hráč získava nové technológie, zbrane a jednotky.

Vývoj Age of Empires

Ako už bolo spomenuté, história Age of Empire sa datuje do roku 1997, kedy ju uviedli na trh Ensemble Studios. Počas svojich prvých rokov bola hra jediná svojho druhu a spájala dokonalú zmes Warcraft a civilizácie. Aj keď táto hra mala určité softvérové základy, rýchlo sa vyriešili pomocou opráv.

Age of Empire II

Age of Empire II, Age of Kings, bol druhý titul v sérii, vydaný v septembri 1999. Hoci táto hra mala niekoľko podobností so svojím predchodcom, mala aj vynikajúce vlastnosti, vďaka ktorým získala množstvo ocenení a ocenení v herných kruhoch. . V priebehu rokov prešiel tento titul mnohými vylepšeniami vrátane 4K grafiky, podpory Xbox Live a exkluzívnych úspechov.

Age of Empire III

V októbri 2003 fanúšikovia AoE privítali Age of Empires III, postavené na vylepšenej verzii Age of Mythology a aktualizovanej grafike. Predstavenie Home Cities ako podporného systému pre hráčov v novom svete. Rovnako ako jeho predchodcovia, AOE III mal niektoré kľúčové rozšírenia, ako napríklad War Chiefs a Asian Dynasties.

Age of Empires IV

Age of Empires IV, ktorý bol uvedený na trh v auguste 2017, je momentálne najnovším vydaním série. Počiatočné vydanie malo ešte nedokončené časti a Age of Empire IV bol oficiálne vydaný v októbri 2021. Tento titul tiež vracia hráčov späť do stredoveku a zahŕňa niektoré mechaniky a funkcie predchádzajúcich sérií, ktoré boli odstránené v AoE III.

Prečo je Zlatá liga populárna?

O popularite Golden League nemožno nikdy pochybovať, pretože Age of Empires priťahuje každý mesiac viac ako milión hráčov. Rovnako ako u väčšiny eSports podujatí, povaha súťaže bola vždy kľúčovým lákadlom pre túto hru v priebehu rokov. Z pohľadu stávkujúceho prináša príležitosť staviť na turnaje eSports, ktoré sú pre každého nadšené, viac zábavy a vzrušenia.

Univerzálna povaha online turnaje eSport je ďalším dôvodom, prečo Golden League figuruje na popredných miestach na stávkových stránkach eSports. Tieto hry sú otvorené pre všetkých a ľahko sa sledujú prostredníctvom streamovacích platforiem, čo pomáha pri popularizácii súťaže.

Stávkovanie na veľkých eSport turnajoch sa stalo mainstreamom. A pretože stávkovanie eSports je v súčasnosti populárne, zvýšil sa počet tipov, ktorí túžia staviť na Golden. Tento dopyt zase znamená, že stávkové stránky vynakladajú veľké úsilie, aby zabezpečili, že stávkujúci majú k dispozícii „dostatok“ možností.

Ľudia zvyčajne nasledujú svoje obľúbené tímy alebo hry pri stávkovaní na turnajoch eSport. To znamená, že môžu analyzovať a uzatvárať informované stávky namiesto divokých tipov. Čím viac ľudí sa obracia na Age of Empires, zvyšuje sa počet udalostí a príležitostí na stávkovanie a výhru.

Víťazné tímy a najväčšie momenty Zlatej ligy

Vzhľadom na prebiehajúcu súťaž AoE Golden League je ešte skoro volať o tom, kto je v súťaži najlepší. Desať týždňov vyčerpávajúcej akcie podujatia nepochybne povedie k jednému šampiónovi.

Hráči a fanúšikovia Age of Empires IV si počas turnajov užili vzácnu podívanú. Zatiaľ čo niektorí menej známi hráči dokázali počas súťaže získať niekoľko „neočakávaných víťazstiev“, niektorí z favoritov turnaja boli tiež konzistentní.

Keďže turnaj smeruje ku koncu 29. mája 2022, je ľahké poukázať na niektoré sľubné mená z rebríčka. Niečo o najlepších e-športových turnajoch je, že najlepší hráči sú vždy konzistentní. Toto by mal byť hlavný princíp pre každého stávkujúceho, ktorý má záujem tipovať na ligy alebo turnaje eSport.

Najväčšie momenty AoE IV

Súťaž First Age of Empire IV, Genesis Competition od Elite Gaming Channel, sa konala v roku 2021. Na turnajoch sa zúčastnil veterán AoE s hlavnou cenou. Víťaz, Ørjan „TheViper“ Larsen, dlhoročný šampión Age of Empires II, vyšiel víťazne na prvom podujatí „S-tier“.

V novej súťaži bojovali hráči z rôznych komunít. Keďže Age of Empires IV bol relatívne novým prírastkom do zoznamu turnajov eSports, táto súťaž prilákala veľké mená z iných titulov Age of Empire, Warcraft a StarCraft. Napriek všetkým očakávaniam TheViper, dnes najviac vyznamenaný hráč Age of Empires II, stále vyhral hlavnú cenu, keď vo finále porazil nórskeho TheMistu" Bonidisa.

Úspech TheViper v turnajoch bol kľúčom k vytvoreniu jeho postavenia v Age of Empire IV. Zostáva však popredným hráčom AoE II.

Kľúčové veci

Najväčší hráči AoE budú známi do konca súťaže Zlatá liga v roku 2022. Súťaže eSports sú však zvyčajne poznačené tvrdou konkurenciou kvôli dynamike súťaže. Zatiaľ čo víťaz si zaslúži poctu, aj hráč na piatom mieste v súťaži môže byť stále pozoruhodným konkurentom. Stávkujúci uzatvárajúci stávky na súťaže eSport môžu zarobiť značné sumy tým, že sa zamerajú na hlavnú cenu.

Počas súťaže sú hráči vystavení všetkým možným možnostiam, ako napr Otvorené bojové polia, boj mimo meta, exkluzívny záver, skupinová fáza play-off, a Final Four. Preto je nepochybne ťažké vybrať úplného víťaza v počiatočných fázach súťaže.

Kde a ako tipovať Zlatú ligu?

Zlatá liga je v stávkarskej komunite známy online turnaj eSports. Ako také, online stávkové stránky eSports pokrývajú túto udalosť. Ak vezmeme do úvahy, že stávkové stránky nie sú rovnocenné, niektoré stávkové kancelárie majú tendenciu zaostávať v niektorých oblastiach, najmä v rozsahu stávkových trhov. Vzhľadom na to sa stávkarom eSports vždy odporúča urobiť prieskum, aby zistili, ktorá stávková kancelária ponúka najlepšie pokrytie stávkových trhov.

Okrem pokrytia trhu, ďalšie faktory, ako je kvalita kurzov, stávkové stimuly, dostupnosť miestnych platobných metód a povesť bookmakera, výrazne ovplyvňujú výber tipujúceho.

Akonáhle sa vyrieši otázka, ktorá je najlepšia stávková stránka, hráč sa musí zamerať na to, ako stávkuje. Na začiatok sa hráčom odporúča využiť ponuky stávkovej kancelárie. Vzhľadom na povahu majstrovstiev eSport musia hráči prijať strategický prístup. A to si vyžaduje dynamický štýl stávkovania, ktorý minimalizuje riziká a pomáha pri riadení bankrollu. Stávkujúci by tiež mali byť ochotní sledovať kurzy dané online stávkové stránky eSport, pretože často vrhajú svetlo na pravdepodobné výsledky na akomkoľvek šampionáte alebo podujatí eSports.

About the author
Martina Nováková
Martina Nováková
About

Martina Nováková, pravý skvost z srdca Slovenska, je známa svojou odbornosťou v lokalizácii online kasínových sprievodcov. S viac ako dvoma desaťročiami skúseností dokonale prispôsobuje obsah slovenskému publiku, zabezpečujúc relevanciu a rezonanciu.

Send email
More posts by Martina Nováková