Váš sprievodca turnajom Red Bull Wololo 2024

Ak ste fanúšikom hier Age of Empires, potom Red Bull Wololo je turnaj v e-športoch, ktorý chcete sledovať. Red Bull Wololo, ktorý priťahuje hráčov z celého sveta vo formáte 1v1 o obrovský cenový fond, spája amatérskych aj profesionálnych hráčov v snahe o slávu.

Red Bull Wololo s jedinečným formátom, ktorý sa hodí priamo do akcie, je o prémiovom hraní, vzrušení a kvalitnej zábave – a ak ste fanúšikom e-športov, je to aj o stávkovaní. Red Bull Wololo je so súťažami oslavujúcimi celý rad hier Age of Empires strategický turnaj v reálnom čase, ktorý je rovnako vzrušujúce sledovať ako súťažiť. Zistite viac o tom, prečo je tento turnaj taký populárny a ako ho čo najlepšie využiť. vaše stávky Red Bull Wololo esports.

Martina Nováková
WriterMartina NovákováWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Čo je Red Bull Wololo?

Aby ste pochopili Red Bull Wololo, je dôležité najprv pochopiť hry Age of Empires.

Čo je to herná séria Age of Empires?

Táto hra RTS (stratégia v reálnom čase) bola prvýkrát vydaná v roku 1997. K dnešnému dňu bolo vydaných 9 hier a množstvo rozširovacích balíkov, pričom najnovšou verziou je Age of Empires IV, vydaná v októbri 2021.

Age of Empires, ktorú vytvorilo Ensemble Studios a vydala Xbox Game Studios, je historická RTS hra, ktorá prevedie hráčov udalosťami v Afrike, Európe a Ázii, pričom sa pohybuje v časových obdobiach od doby kamennej cez dobu železnú až po Rímsku ríšu. S každou novou edíciou zlepšujúcou sa grafikou a hrateľnosťou si hra získala silných fanúšikov a je známa svojou fair play a zameraním na historické udalosti.

Séria Red Bull Wololo

Ako fanúšikovia série Age of Empires vedia, „Wololo“ je bojový pokrik, ktorý vyslovila jednotka Priest v pôvodnej verzii hry – a od roku 2020 je to výzva, aby sa hráči spojili a bojovali medzi sebou v sérii Red Bull Wololo. , ktorého hostiteľom je Red Bull Gaming.

Séria, ktorá bola prvýkrát uvedená na trh v roku 2020, sa pôvodne zamerala na Age of Empires II s rôznymi online turnaje sa koná a rozdá sa celkový cenový fond 20 000 €. Po úspechu prvého turnaja Red Bull Wololo pokračoval v ďalších súťažiach, z ktorých každá mala iný príbeh, ktorý mohli hráči sledovať, od boja o kontrolu nad hradom v druhej sérii, po ázijskú civilizáciu v tretej a vikingských bojovníkov v hre. štvrtý.

V roku 2021 sa Red Bull Wololo V stal prvou významnou LAN udalosťou série, ktorá prilákala 70 000 divákov na finále v horúcom boji o cenový fond 100 000 dolárov.

V roku 2022 sa podujatie vrátilo na svoj šiesty turnaj pod názvom Red Bull Wololo Legacy – oslava Red Bull Gaming 25 rokov série Age of Empires, v ktorej nie je jeden, ale tri tituly hrané súčasne. Keďže profesionáli a amatéri súťažili v turnajoch Age of Empires I: The Rise of Rome, Age of Empires II a Age of Empires IV súčasne, séria sa skončila finále na zámku Heidelberg v Nemecku.

Rok 2022 bol doteraz najväčším podujatím Red Bull Wololo, ktorý ponúka spoločný cenový fond vo výške 550 000 $ vo všetkých troch podujatiach a zdá sa, že séria bude pokračovať rovnako intenzívne aj v budúcnosti.

Štruktúra turnaja Red Bull Wololo

Aj keď sa príbeh Red Bull Wololo môže meniť od udalosti k udalosti, v závislosti od verzie Age of Empires, ktorá sa hrá, každý turnaj mal vždy podobnú základnú štruktúru:

 • Súťaž začína skupinovým kolom s 8 až 16 hráčmi.
 • Skupinové kolo pozostáva buď z profesionálov, ktorí boli pozvaní, alebo amatérov, ktorí súťažia o svoje miesto prostredníctvom otvorenej kvalifikácie, akou je predbežná kvalifikácia Road To Wololo na Legacy 2022.
 • Podujatie prebieha vo formáte 1v1 s jednou vylučovacou zátvorkou.
 • Skupinová fáza prebieha počas niekoľkých kôl „Best of“, ako napríklad „Best of 3“ alebo „Best of 5“.
 • Po skupinovej fáze postupujú víťazi do play-off.
 • Play-off sa koná sériou štvrťfinále „Best of 5“ a potom semifinále.
 • Poslední dvaja hráči, ktorí zostanú po semifinále, súťažia vo finále turnaja, tentoraz vo formáte „Best of 7“.

Aby ste preskočili prípravné fázy hry a zamierili priamo do akcie, turnaje sledujú mierne pozmenenú verziu Age of Empires. Napríklad v hre Red Bull Wololo V hráči súťažili v Age of Empires II: Definitive Edition a začali s už zavedenou ekonomikou 27 dedinčanov, ako aj množstvom ďalších prvkov, ako je kováč a kasárne, ktoré už boli k dispozícii. To umožňuje vyhrať alebo prehrať hry v úvodných minútach a zaručuje okamžitú akciu.

Ako staviť na Red Bull Wololo

Stávkovanie na Red Bull Wololo a e-športové hry vo všeobecnosti môže mať mnoho podôb a pokrýva všetky aspekty tohto odvetvia od živých hier až po turnaje a streamovanie cez Twitch. Aj keď existuje veľa stávok, ktoré je možné uzavrieť na prvky, ako sú fantastické stávky, stávky na streamery a stávkovanie v bazéne, jedna z najobľúbenejšie spôsoby stávkovania na e-športy je stávkovanie za skutočné peniaze.

Čo je stávkovanie za skutočné peniaze?

Stávkovanie za skutočné peniaze na e-športy a tradičné športové stávky majú rovnaký formát. Jednoducho si vyberte turnaj alebo udalosť, na ktorú by ste chceli staviť, ako napríklad Red Bull Wololo, vyberte si svoj stávkový trh, umiestnite stávku a počkajte, ako sa vyvinie výsledok.

To, čo budete chcieť zvážiť pri uzatváraní stávky, je forma každého jednotlivého hráča, aká môže byť jeho stratégia a ako úspešní budú pri jej realizácii. Pokúsia sa niektorí hráči vyhrať na začiatku hry, alebo sa iní budú držať späť a budú hrať dlhšiu hru?

Ďalším bodom, ktorý treba v Red Bull Wololo zvážiť, je, že na rozdiel od niektorých iných turnajov sa pozvaní hráči zúčastňujú skupinových fáz, a nie preskakovať priamo dopredu, čo môže zmeniť priebeh hry.

Majte na pamäti všetky tieto body, urobte si prieskum v predstihu a potom budete môcť robiť informované rozhodnutia o tom, ktoré typy stávok za skutočné peniaze sú najlepšie.

Najlepšie tipy na stávkovanie

Ak je povolené stávkovanie naživo, možno by stálo za to najprv pred podaním stávky sledovať výkon hráčov, aby ste lepšie porozumeli ich forme a kondícii.

Najprv musíte vedieť, ako hrať hru. Ak ste nikdy nehrali Age of Empires IV predtým napríklad nebudete vedieť, na čo tipujete. Čím viac budete vedieť o jednotlivých typoch hier predtým, ako vsadíte, tým lepšie.

Preskúmajte hráčov v predstihu sa naučte ich silné a slabé stránky a v niektorých prípadoch dokonca zvážte aj slabšieho hráča, pretože to môže byť hodnotnejšia stávka. Všetko sa môže zmeniť v deň turnaja, preto majte rozum a tipujte s rozumom.

Najlepšie stránky na stávkovanie na e-športy

Keď si urobíte prieskum a budete si istí stávkami, ktoré chcete uzavrieť, budete musieť nájsť e-športovú stránku pre kvalitného poskytovateľa. Na celom svete existuje množstvo vynikajúcich e-športových stránok, ktoré umožňujú stávky na Age of Empires, vrátane:

 • 1xstávka
 • 10 Stávka
 • 22Bet
 • Bet365
 • Betsson
 • Betwinner
 • Casumo
 • Thunderpick
 • TonyBet

Typy stávok Red Bull Wololo

Podanie stávky na turnaj Red Bull Wololo je jednoduché – či už vsadíte na výsledok jednotlivého zápasu, alebo vsadíte na niekoľko výsledkov a pokúsite sa znásobiť svoje výhry, nájdete množstvo stávkových trhov, z ktorých si môžete vybrať.

Aj keď každý turnaj bude mať svojich odlišných konkurentov a udalosti, medzi najbežnejšie typy stávok na e-športy zvyčajne patria:

Stávky na víťaza zápasu

Umiestnite stávku na víťaza zápasu a tipujete na víťaza konkrétneho zápasu. Je to jednoduchá stávka, ktorú môžete urobiť vo väčšine typov e-športových zápasov.

Úplné stávky

Tu budete tipovať, ktorý hráč vyhrá turnaj úplne. Tento typ stávky budete zvyčajne musieť uzavrieť vopred, takže ak máte dobrý pocit z priamej stávky, skúste ju uzavrieť skôr.

Systémové stávky

Pri systémovej stávke uzatvárate viac ako jednu stávku pomocou špecifického systému. Vyhrať budete môcť iba vtedy, ak sú všetky vaše výbery správne, ale výhry zo systémových stávok môžu byť pôsobivé.

Špecifické stávky pre e-športy

Tu budete uzatvárať stávku, ktorá je špecifická pre konkrétny esport, v tomto prípade Red Bull Wololo. Skontrolujte si vybranú stávkovú stránku bližšie k ďalšiemu turnaju a zistite, z ktorých konkrétnych stávok si môžete vybrať.

Stávkovanie na Red Bull Wololo Online

Prečo sa Red Bull Wololo stal takým populárnym esportovým turnajom? To sa vracia k samotnému Age of Empires – hre, ktorá si od svojho prvého vydania vytvorila verných fanúšikov. S každou verziou, ktorá sa následne zlepšuje oproti tej predchádzajúcej, Age of Empires kombinuje strhujúce historické príbehy so stratégiou v reálnom čase v hre, ktorá je nekonečne zábavná a okamžite pútavá. Je to presne tento vývoj, ktorý Red Bull Wololo odzrkadľuje a prispôsobuje sa každému zo svojich podujatí od roku 2020.

História turnajov Red Bull Wololo

Red Bull Wololo I: Úplne prvého Red Bull Wololo v roku 2020 sa zúčastnilo 16 hráčov, ktorí hrali Age of Empires II: Definitive Edition v režime Empire Wars s výherným fondom 20 000 eur.

Red Bull Wololo II: Druhá v sérii, Red Bull Wololo II, sa konala koncom roka 2020 a ďalších 16 hráčov o ňu bojovalo v Age of Empires II, tentoraz o prize pool 30 000 dolárov.

Red Bull Wololo III: Ďalších 16 hráčov sa proti sebe postaví v Age of Empires II: Definitive Edition začiatkom roka 2021, pričom sa hrá o výhru 30 000 $.

Red Bull Wololo IV: V polovici roku 2021 sa akcia zmenila na Age of Empires II: Lords of the West, kde sa proti sebe postavilo 16 hráčov o výhru 30 000 dolárov.

Red Bull Wololo V: Na záver ságy pre rok 2021 sa 14 hráčov postavilo proti sebe v hre Age of Empires II o obrovský cenový fond 100 000 dolárov.

Red Bull Wololo Legacy: Vo svojom šiestom turnaji Red Bull Wololo Legacy videl profesionálov a amatérov súťažiť o tri tituly súčasne:

 • 8 hráčov súťaží o 50 000 dolárov v Age of Empires I: The Rise of Rome
 • 16 súťažiacich o 200 000 dolárov v Age of Empires II
 • 16 hráčov súťažiacich o 300 000 dolárov v Age of Empires IV

Ako podať stávku

 1. Vyberte si prevádzkovateľa e-športov
 2. Otvorte si účet online
 3. Nastavte si spôsob platby a prefinancujte svoj účet
 4. Preskúmajte Age of Empires a uistite sa, že poznáte hry a hráčov
 5. Vyberte si a uzatvárajte svoje stávky

Čím viac výskumu urobíte, tým informovanejšie rozhodnutia budete môcť urobiť a tým väčšiu šancu budete mať na úspešný výsledok.

Úspešné stávkovanie Red Bull Wololo

Úspešný výsledok v akomkoľvek esportovom turnaji je o typoch stávok, ktoré uzatvárate, a pokiaľ ide najmä o Red Bull Wololo a Age of Empires, medzi obľúbené typy stávok patria:

Víťaz zápasu - Stávka na jednotlivca, ktorý vyhrá konkrétny zápas.

Úplne - Stávka na jednotlivca, ktorý vyhrá celý turnaj.

Trvanie hry - Stávka na to, ako dlho bude konkrétna hra trvať, napr. 25 až 30 minút, 35 až 45 minút atď.

Špeciálne stávky – Stávkovanie na konkrétny prvok v hre Age of Empires, napríklad aký typ víťazstva (1 z 3) vyhrá hru pre svojho hráča.

Ďalšie e-športové turnaje

Okrem Red Bull Wololo a Age of Empires existuje množstvo ďalších populárnych súťaží, z ktorých si môžete vybrať, pokiaľ ide o stávkovanie na esporty:

Medzinárodné: Globálny e-športový turnaj pre Dota 2, ktorý sa koná každý rok od roku 2011 (s výnimkou zrušenia v roku 2020 z dôvodu vypuknutia ochorenia COVID-19).

Majstrovstvá sveta League of Legends: Každoročný turnaj, na ktorom najlepšie LoL tímy z celého sveta súťažia o titul sezóny.

PUBG Global Championship: Jeden z najväčších online e-športových turnajov na svete, na ktorom sa zúčastňujú hráči s najvyšším hodnotením hry.

About the author
Martina Nováková
Martina Nováková
About

Martina Nováková, pravý skvost z srdca Slovenska, je známa svojou odbornosťou v lokalizácii online kasínových sprievodcov. S viac ako dvoma desaťročiami skúseností dokonale prispôsobuje obsah slovenskému publiku, zabezpečujúc relevanciu a rezonanciu.

Send email
More posts by Martina Nováková

Faq

Všetko, čo potrebujete vedieť o kasínach

Čo je Red Bull Wololo?

Red Bull Wololo je e-športový turnaj Age of Empires spustený v roku 2020.

Aký je formát turnaja?

Red Bull Wololo je turnaj 1v1, ktorý sa odohráva v sérii zápasov v skupinách, po ktorých nasleduje štvrťfinále, semifinále a finále.

Ako sa môžem prihlásiť do Red Bull Wololo?

Hráči sa môžu zapojiť buď prostredníctvom pozvánky, alebo účasťou na sérii otvorených kvalifikačných podujatí a ich výhrou.

Ako môžem staviť na Red Bull Wololo?

Jednoducho si vyberte prevádzkovateľa e-športov, otvorte si účet, zafinancujte svoj účet, preskúmajte rôznych dostupných hráčov a hier a vsaďte.

Koľko rokov musím mať, aby som mohol stávkovať na e-športy?

Upozorňujeme, že hoci mnohí fanúšikovia e-športov majú menej ako 18 rokov, stávky na e-športy môžete legálne uzatvárať iba vtedy, ak máte 18 rokov alebo viac, alebo ak ste plnoletí vo vašej krajine.