Stavte na LCS Championships 2024

Séria League of Legends Championship, ľudovo LCS, je špičková eSports liga, ktorá zahŕňa hráčov League of Legends (LoL) z USA a Kanady (Severná Amerika). Toto podujatie Riot Games je jedným z 12 regiónov v konkurenčnom ekosystéme LoL. Táto súťaž sa zvyčajne koná dvakrát ročne v dvoch súťažných rozdeleniach, ktoré sa konajú počas jari a leta, pričom desať franšízových tímov bojuje o status šampiónov LCS.

Všetky hry LCS sa hrajú naživo v štúdiách Riot Games v Los Angeles v Kalifornii. V roku 2021 Riot Games predstavili špeciálnu udalosť známu ako LCS Lock-In, ktorá sa hrá tesne pred rozchodmi, aby uľahčila tímy a pripravila ich na zážitok na pódiu.

Martina Nováková
WriterMartina NovákováWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Všetko o League of Legends

Počas hlavnej súťaže sa všetky body nazbierané na konci každého medzičasu udeľujú na základe pozície hráča na súťažnom rebríčku. Pre každé rozdelenie je k dispozícii 400 000 $ Champions Queue. Navyše, na tímy, ktoré sa kvalifikujú na majstrovstvá sveta v League of Legends, čaká väčší cenový fond, viac ako 2 000 000 $.

Čo je liga legiend? LoL je a online bojová aréna pre viacerých hráčov (MOBA) hra. Táto videohra bola vyvinutá spoločnosťou Riot Games a bola oficiálne vydaná 27. októbra 2009. V priebehu rokov bol LoL nepochybne najpopulárnejším titulom v žánri MOBA av súčasnosti je na vrchole zoznamu eSports turnajov od tohto vývojára.

League of Legends môže byť dosť technické, ale neuveriteľne potešujúce. Toto MOBA hra vidí tímy s piatimi hráčmi hrať proti sebe. Hra začína tým, že každý tím je na opačných stranách mapy, v blízkosti Nexus . Víťazný tím v ktoromkoľvek zápase zničí Nexus svojho súpera.

Počas hry každý tím prechádza sériou veží známych ako vežičky, umiestnené pozdĺž ciest ku každému zariadeniu Nexus. Samozrejme, primárnym cieľom je zničiť nepriateľov Nexus. Medzi ďalšie hlavné ciele patrí zničenie nepriateľských štruktúr, ako sú veže.

Aby hráči mohli bojovať a držať krok s nepriateľom, musia sa tiež držať vyrovnávanie sa. Zvyšovanie úrovne vyžaduje skúsenosti získané zabíjaním prisluhovačov a nepriateľského hráča. Zlato, získané zo zabíjania prisluhovačov, je nevyhnutné na nákup bonusov počas hry. So zlatom si hráči môžu kúpiť veci ako pasívne brnenie alebo dočasné štíty.

Herné módy

League of Legends má v súčasnosti dva herné režimy: Classic a ARAM. Po prvé, klasický herný režim je z veľkej časti defenzívny. Tím využívajúci tento režim sa pokúša dostať k súperovmu Nexusu cez vežičky a inhibítory s pomocou prisluhovačov. Na druhej strane, režim ARAM, All Random All Mid, má blízku podobnosť s klasickým režimom, ale akcia má tendenciu byť obmedzená na mapu s jednou cestou.

Šampióni LCS

Počas hry každý hráč ovláda jedného šampióna. LoL má v súčasnosti 159 šampiónov, z ktorých každý má jedinečné atribúty.

Na začiatku akejkoľvek hry alebo bitky si každý hráč musí vybrať šampióna, ktorý bude bojovať proti svojej bitke. Najmä výber šampióna je obmedzený na to, čo hráč odomkol. Hráči však majú tiež možnosť vyskúšať si jedného zo 14 šampiónov, ktorí sú zvyčajne zadarmo každý týždeň, aby si ich hráči mohli vyskúšať bez toho, aby ich odomkli.

Niektoré kategórie šampiónov, ktoré ponúka League of Legends, zahŕňajú:

 • Vrahovia
 • Strelci
 • Bojovníci
 • Mágovia
 • Tankery
 • podpora

Vo väčšine prípadov má každý šampión tri hlavné silné stránky, pričom v priebehu hry môže získať ďalšie. Hráči sa musia o tieto atribúty veľmi zaujímať, najmä pri zostavovaní tímu, pretože to chce oveľa viac, ako dať dokopy päť hráčov.

LoL ligy

League of legends sa hrá na armatúrnej aj profesionálnej úrovni. Niektoré súťaže LoL organizujú vývojári hry, Riot Games. Od roku 2021 sa po celom svete hralo 12 profesionálnych líg League of Legends. Tieto ligy sú väčšinou klasifikované ako úrovne 1 alebo profesionálne ligy, ligové poháre a nižšie ligy.

Prečo sú majstrovstvá LCS populárne?

League of Legends je viac než len a videohra mnohým ľuďom. Milióny hráčov sedia na herných súpravách a hrajú hru 24 hodín denne po celom svete. Profesionálni hráči LoL sa každoročne stretávajú na najlepších turnajoch eSports.

Stávkujúci na e-športy sú vždy pripravení uzatvárať stávky, keď hráči bojujú. V posledných rokoch došlo k nárastu dopytu po stávkach eSports. Byť jedným z LoL najväčšie eSport turnaje, Majstrovstvá LCS oslovujú najmä tipujúcich.

Existuje mnoho dôvodov, prečo hráči eSports zaraďujú majstrovstvá LCS eSport medzi hlavné eSport turnaje. Tu je niekoľko dôvodov, prečo je tento šampionát eSports veľmi populárny v stávkarských kruhoch.

 • Je vysoko pokrytá stávkovými stránkami eSports
 • Stávkovanie na LoL je zvyčajne vysoko regulované
 • Šampionáty LCS ponúkajú nepretržité akcie, vďaka ktorým je stávkovanie na turnajoch eSport veľmi intenzívne a vzrušujúce.

Popularita hrania LoL je v posledných rokoch fenomenálna a existuje veľká šanca, že majstrovstvá sveta LCS zohrali neoceniteľnú úlohu. Vďaka platformám na živé vysielanie, webom s recenziami hier a hĺbkovému pokrytiu online Stávkové stránky eSport, tento eSport šampionát porastie v najbližších rokoch do nových výšin.

Víťazné tímy a najväčšie momenty majstrovstiev LCS

Najväčšie momenty

Majstrovstvá LCS predvádzajú niektoré z najlepších svetových tímov LoL. Ako pri každom podujatí najvyššej úrovne, aj tu sa vyskytlo niekoľko úžasných záberov, legendárnych momentov a niekoľko skvelých kombo momentov (sekvencia silných útokov). Vo svetle toho je tu jeden z „najväčších“ momentov, ktoré boli svedkami na majstrovstvách LCS za posledné roky.

100 zlodejov vs. zlých géniov – letné play-off LCS 2021, druhé kolo, štvrtý zápas

Etapa Lol LCS mala v roku 2021 veľa vzrušenia, ale žiadne v porovnaní s druhým kolom play-off medzi Zlí géniovia a 100 zlodejov. Prvých 34 minút zaznamenalo 100 zlodejov ohromujúci náskok do hry a vytlačilo Evil Genius na okraj. V súťaži, ktorá je opísaná ako jeden z najlepších prejavov osobných schopností, zlí géniovia nejakým spôsobom nájdu spôsob, ako sa dostať späť do hry.

Aj keď 100 zlodejov stále platilo o jeden zápas neskôr, zobrazenie Evil Geniuses bolo pozoruhodné. A keby len zabudovali do dynamiky, veci mohli byť úplne iné.

Víťazné tímy LCS

LoL má takmer desaťročie. Konkurencia bola vždy tvrdá a v hre nie je väčší úspech ako držanie trofeje LCS Championship na konci sezóny.

LoL LCS Championship, predtým North American League of Legends Championship Series, zažil niekoľko zmien týkajúcich sa peňažných odmien, hostiteľských destinácií, súťažných tímov a pravidiel hry.

Turnaj sa prvýkrát konal v roku 2013, pričom prvé dve sezóny hostilo osem LoL tímov. Odvtedy sa na každom podujatí (od roku 2015) predstavilo desať tímov.

Víťazi LoL LCS

LoL LCS Championship je rozdelený do dvoch dvojkolových dvojkolových podujatí; jarný split a letný split, ktorý zahŕňal 225 hier. Na konci každého medzičasu sú všetky tímy zoradené podľa percenta výhier. To znamená, že tu je zoznam minulých víťazov LCS.

Jarný split víťazi

 • Oblak 9 2020
 • Team Liquid 2019
 • Team Liquid 2018
 • Tím SoloMid 2017
 • Counter Logic Gaming 2016
 • Tím SoloMid 2015
 • Cloud 9 2014
 • Tím SoloMid 2013

Letný split víťazi

 • Tím SoloMid 2020
 • Team Liquid 2019
 • Team Liquid 2018
 • Tím SoloMid 2017
 • Tím SoloMid 2016
 • Counter Logic Gaming 2015
 • Tím SoloMid 2014
 • Cloud9 2013

V súčasnej dobe je Team Liquid nepochybne najúspešnejším tímom v LoL LCS Championships so štyrmi titulmi na svojom konte. Ako taký je to nepochybne tím, ktorý by mal sledovať tipujúcich, ktorí tipujú na online turnaje eSport. Stávkujúci môžu tiež využiť vysoké kurzy na smoliarov, keďže rozhorčenie je v súťaži normou.

Kde a ako tipovať na LCS Championships?

Kde staviť na LoL LCS Championships

Väčšina stávkových kancelárií eSports sa snaží získať titul LCS Championship, vzhľadom na popularitu šampionátu. Zatiaľ čo bookmakeri môžu ponúknuť štedré stávkové kurzy lol, bonusy a propagačné akcie by mali byť vždy na prvom mieste v zozname pri hľadaní internetových stránok so športovými stávkami.

Dôveryhodnosť bookmakera je dôležitá pri výbere stávkovej stránky. Hráči musia obmedziť svoje možnosti na licencované a regulované stávkové stránky. Medzi ďalšie dôležité úvahy patrí rozsah a flexibilita platobných možností, stávkové trhy a recenzie od iných stávkarov.

Ako staviť na majstrovstvá LCS

Majstrovstvá LCS ponúkajú tipujúcim nespočetné množstvo príležitostí. Stávkujúci však musia pri uzatváraní stávok zostať strategickí. Každý môže podať stávku, ale konzistentné uzatváranie výherných stávok si vyžaduje oveľa viac.

Každý, kto tipuje eSport turnaje, ako je LCS, by mal byť pri uzatváraní stávok vždy opatrný. Predpovede LCS a tipy na stávkovanie sa hodia pri výbere bitiek. Stávkovanie na veľké súťaže takéhoto rozsahu často sťažuje, dokonca aj pre skúsených stávkarov LoL, vedieť, ako budú tímy proti sebe zápasiť.

Keďže väčšina tímov mení súpisky, stávkujúci by sa mali vždy snažiť držať krok s tímami. Okrem toho by stávkujúci mali sledovať aj herný štýl tímu, čo im výrazne pomáha uzatvárať informované stávky.

About the author
Martina Nováková
Martina Nováková
About

Martina Nováková, pravý skvost z srdca Slovenska, je známa svojou odbornosťou v lokalizácii online kasínových sprievodcov. S viac ako dvoma desaťročiami skúseností dokonale prispôsobuje obsah slovenskému publiku, zabezpečujúc relevanciu a rezonanciu.

Send email
More posts by Martina Nováková