Stavte na Honor of Kings World Champion Cup 2024

Turnaj Svetového pohára v esporte Honor of Kings priťahuje špičkové talenty z celého sveta. Online turnaj v e-športoch, ktorý obsahuje veľmi populárnu videohru Honor of Kings od spoločnosti Tencent, ukazuje dominanciu hry na trhu. Počnúc titulom predávaným výhradne pre Číňanov sa tento titul rozšíril na celosvetové publikum. Honor of Kings sa teraz teší 100 miliónovej hráčskej základni.

Ako šiesta séria Champion Cup o titul ponúkla udalosť v roku 2021 prize pool 50 000 000 CNY. Od roku 2016 majstrovský turnaj priťahuje predstavivosť a vzrušenie fanúšikov tým, že predstavuje najlepších hráčov sveta do početnej a rozširujúcej sa fanúšikovskej základne tohto titulu.

Arena of ValorČesť kráľovPrečo je Honor of Kings World Champion Cup populárny?Víťazné tímy a najväčšie momentyStávkové stránkyStratégie stávkovania
Martina Nováková
WriterMartina NovákováWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Arena of Valor

Logistické problémy súvisiace s pandémiou v Číne prinútili úradníkov preplánovať udalosť. Do augusta 2021 Arena of Valor a Honor of Kings oznámili vrchol e-športov, pretože obe scény sa spojili na AWC 2022 v jednom podujatí svetového pohára. Veľmi očakávaná udalosť Arena of Valor v roku 2022 spojí obe základne fanúšikov hry. Fanúšikovia môžu očakávať, že vývojár hry predstaví vzrušujúce nové aktualizácie pre AoV. Organizátor podľa Tencent Games očakáva vyrovnanú a férovú súťaž.

Ako hra MOBA (online bojová aréna pre viacerých hráčov), Česť kráľov si získal srdcia fanúšikov a e-športových líg po celom svete. Spočiatku sa vývojári hry zamerali na oslovenie čínskej populácie. Po vytvorení rozsiahlej multimiliónovej hráčskej základne tvorca hry upravil pôvodnú hru a nazval adaptáciu „Arena of Valor." Hoci AoV nasledovala štruktúru Honor of Kings, našla si aj svojich fanúšikov a dostala sa k miliónom po celom svete. Hlavným rozdielom v týchto dvoch hrách je rozdielnosť hrdinov.

Pre AoV tvorcovia vyvinuli hrdinov špeciálne pre západný trh. V roku 2017 sa Honor of Kings tešil z viac ako 80 miliónov aktívnych hráčov denne a 200 miliónov aktívnych hráčov mesačne, čím sa titul katapultoval medzi svetovo najpopulárnejšiu hru. V tom roku titul zarobil viac ako 13,4 miliardy dolárov, čo z neho robí hru s najvyšším zárobkom na svete, ktorá je dostupná pre mobilné zariadenia. Do roku 2020 sa hra tešila z viac ako 200 miliónov aktívnych hráčov denne a čísla budú naďalej stúpať.

Česť kráľov

V HoK bojujú dva tímy proti sebe, aby zničili základnú budovu v strede nepriateľského tábora. Opozičné sily stoja v ceste nepriateľským postupom. Tímy musia dominovať na mape tým, že zhromaždia dostatok síl. Hráči môžu odomykať schopnosti hromadením skúseností, čo hráčovi umožňuje vylepšiť svoje schopnosti. Okrem toho hráči zbierajú zlato do módnych obchodov alebo kupujú nových šampiónov, aby pomohli vyhrať bitku. Tím, ktorý zničí súperove sily a zničí svoj tábor, vyhráva zápas.

Herné módy

Hráči súťažia vo formáte 5v5 a každý hráč preberá úlohu jednej z postáv šampiónov. Po výbere šampiónov na kontrolu tímy spolupracujú, aby porazili nepriateľa, zničili jeho jadro a vyhrali zápas. Hra sa líši od iných populárnych titulov MOBA tým, že je dostupná iba pre Android a iOS.

Prečo je Honor of Kings World Champion Cup populárny?

Popularita šampionátu Honor of Kings je podporovaná obrovským globálnym dopytom po titule. Podľa správ majú na výbušnú popularitu hry vplyv dva faktory: jej intenzívne zameranie na čínsku kultúru a jej schopnosť podporovať sociálnu súhru. S piatimi hráčmi v dvoch tímoch je Honor of Kings jedným z najpopulárnejších spôsobov, ako sa hráči môžu navzájom stýkať cez web.

Prečo je tento turnaj obľúbený na stávkovanie?

Pre gamblera je stávkovanie na e-športové turnaje podporované počtom fanúšikov, čo zvyšuje počet stávok na veľké e-športové turnaje. Vysoké úrovne stávok zvyšujú šance na lukratívny výherný bank. Obrovský počet denných hráčov priťahuje viac hráčov, ktorých sa môžu zúčastniť online stávkové stránky na e-športy.

Od Číny po Európu sa hra šíri po celom svete, spája priateľov a predstavuje hráčov podobne zmýšľajúcim hráčom. Tencent v skutočnosti zarába na hre miliardy za štvrťrok. Mnoho hráčov v regióne nemá doma počítače ani herné konzoly. Mobilná dostupnosť ponúka hráčom jednoduchý prístup, vďaka čomu je Honor of Kings celosvetovo najvýnosnejšou mobilnou videohrou.

Úrady sa obávajú závislosti. V dôsledku toho je hranie hry pre deti obmedzené na hodinu denne pre dieťa mladšie ako 12 rokov a dve hodiny pre dieťa od 12 do 18 rokov. Prístup k Honor of Kings je teraz obmedzený na jednu hodinu denne pre deti do 12 rokov a dve hodiny pre deti od 12 do 18 rokov. Vládne noviny People's Daily nazvali hru jed, čo viedlo k ďalším reguláciám. Pre dospelých poskytuje hranie alebo stávkovanie príležitosť dozvedieť sa viac o hre a identifikovať zoznam e-športových turnajov.

Víťazné tímy a najväčšie momenty

Turnaje

V minulosti Honor of Kings Championship Cup spájal viacero tímov zložených z najlepší hráči sveta súťažiť o miliónové odmeny na najväčších turnajoch v e-športe. Víťazi, ktorí hostili dve divízie, postúpili do play-off. V tom momente jednotlivé vyraďovacie kolá viedli k záverečnej bitke, ktorá mala určiť, kto zvíťazí. Tu sú niektoré z najúspešnejších tímov, ktoré profesionálne súťažia na veľkých e-športových turnajoch.

Oiao Gu Reapers

Qiao Gu Reapers je jedným z najlepších e-športových tímov na trhu Honor of Kings so špičkovým trénerským a herným personálom. Tím, ktorý vyhral viac ako 4 milióny dolárov na odmenách na najlepších turnajoch v e-športoch, je uznávaný ako jeden z najlepších v odbore. Tím je pridružený k čínskej e-športovej skupine Newbee.

eStar Gaming

eStar Gaming je profesionálny e-športový klub v Číne so sídlom v Číne. Klub, ktorý založil Sun Liwei, slávny čínsky profesionálny hráč e-športov, sa zameriava na majstrovstvá v e-športoch. Pôvodne hral esportový tím hrdinov búrky, ale z prevádzkových dôvodov sa diverzifikoval na iné hry. Od roku 2014 tím vyhral šampionát King of Glory. V roku 2019 vyhrala eStar ponuku na miesto v lige LoL.

Turnso Gaming

Weibo Turnso Gaming vlastní platforma sociálnych médií Weibo v Číne. Organizácia esports súťaží na profesionálnych zápasoch a turnajoch Arena of Valor. Tím vyhral viac ako 2 milióny dolárov na turnajových výhrach.

Rogue Warriors

Od 2017-2021 Rogue Warriors súťažili na profesionálnych e-športových turnajoch a vyhrali viac ako 1 milión $ na odmenách. Vlastnený ASUS ROG, tím je jednou z najrešpektovanejších e-športových skupín na okruhu. Rogue Warriors úspešne konkuruje hráčom najvyššej úrovne Honor of Kings.

Stávkové stránky

Honor of Kings nie je populárny len v hrách. Stávkujúci sa tiež hrnú do športových stávok, aby stavili na obľúbené tímy a hráčov. Existuje množstvo online stávkových kancelárií, ktoré poskytujú stávkové kurzy na e-športové turnaje, ako je napríklad World Championship Cup for Honor of Kings.

Stratégie stávkovania

Stávkovanie na e-športové turnaje je podobné stávkovaniu na iné športové hry. Pre hráča je kľúčové, aby si hru preskúmal, porozumel jej pravidlám a mal aktuálne informácie o hráčoch. Licencované stávkové kancelárie často ponúkajú historické záznamy o víťazstvách a prehrách. Dodatočný výskum však môže pomôcť stávkarovi urobiť informované rozhodnutie pri stávkovaní peňazí. Majstrovské tímy často obchodujú s hráčmi, ako sú profesionálne športové tímy. Prezeranie alebo čítanie správ o e-športoch poskytuje stávkarovi prehľad o zmenách súpisky, ktoré môžu ovplyvniť schopnosť tímu vyhrať turnaj.

Inteligentné stávkovanie znamená nastavenie rozpočtu na základe očakávaných výhier. Aj keď sa nikto nechce pripraviť na prehru, snaha dohnať straty často vedie k ďalším stratám. Pri rozpočte peňazí hráč presne vie, koľko míňa a na ktoré tímy, hráčov alebo výsledky. Vo všeobecnosti inteligentné a bezpečné stávkovanie pomáha hráčovi vyhnúť sa závislosti.

Medzi varovné signály závislosti patrí nevyspytateľné správanie, ako napríklad neschopnosť celkom staviť peniaze. E-športy sú vzrušujúcim trhom a stávkovanie na e-športy môže účastníkovi tiež priniesť emocionálne vzrušenie. Výhra je obzvlášť uspokojujúca a núti hráča pokračovať v stávkovaní, aby sa pokúsil získať odmenu späť. Stávkový plán založený na výskume a analýze s väčšou pravdepodobnosťou prinesie víťazné výsledky. Avšak pre gamblerov, ktorí prehrajú, majte odvahu. Vykonajte ďalší prieskum a vráťte sa, aby ste vyhrali ďalší deň.

About the author
Martina Nováková
Martina Nováková
About

Martina Nováková, pravý skvost z srdca Slovenska, je známa svojou odbornosťou v lokalizácii online kasínových sprievodcov. S viac ako dvoma desaťročiami skúseností dokonale prispôsobuje obsah slovenskému publiku, zabezpečujúc relevanciu a rezonanciu.

Send email
More posts by Martina Nováková