Najobľúbenejšie bookmakery eSports v Spojené kráľovstvo

Šialenstvo, kto vyhrá veľkých medzinárodných súťaží podnecuje rast e-športov a podporuje túžbu začleniť stávkovanie na trh. Tu je niekoľko britských stávkových e-športových stránok, ktorých popularita v Spojenom kráľovstve rastie

Spreadex

S 10 percentami stávkového trhu pre stávkovanie na rozpätie ponúka Spreadex nadšencom stávkovania do e-športov v Spojenom kráľovstve celý rad výhod v Živé stávky na e-športové hry.

Virgin Bet

Flexibilita platieb odlišuje túto stávkovú stránku od balíka. Ponúka širokú škálu možností platby, vrátane PayPal pre tých, ktorí uprednostňujú populárnu digitálnu peňaženku.

QuinnBet

QuinnBet je populárnou voľbou medzi Britmi, ktorí sa rozhodnú vsádzať na e-športy, ponúkajúc vynikajúce živé vysielanie pre stovky stávkových udalostí v Spojenom kráľovstve.

Používaním licencovaných stávkových kancelárií online môžu Briti stávkovať legálne. Webové stránky Esports venované hazardným hrám sa zameriavajú na videohry, aby si zabezpečili významný podiel na trhu neustále sa rozširujúceho a rozvíjajúceho sa odvetvia. V Spojenom kráľovstve pokračuje britský stávkový priemysel na e-športy v raste o 8,5 percenta ročne, pričom vytvára viac ako 1 200 pracovných miest a do ekonomiky prispieva odhadovanou hodnotou 12 miliónov libier.

Vďaka pozitívnemu vplyvu Briti propagujú stávkové stránky esports v Spojenom kráľovstve na všetkých úrovniach. Od technologického pokroku až po regulačnú stabilitu má rastúci e-športový priemysel v Spojenom kráľovstve množstvo firemnej a vládnej podpory, ktorá mu pomáha dosiahnuť najvyšší potenciál, keď sa trh vyvíja od svojich skromných začiatkov až po silné zapojenie fanúšikov.

Najobľúbenejšie bookmakery eSports v Spojené kráľovstvo
Obľúbené e-športové hry hráčov Spojeného kráľovstva

Obľúbené e-športové hry hráčov Spojeného kráľovstva

V priebehu rokov, e-športové hry sa naďalej vyvíjali. Od roku 2010 priťahujú online bojové hry pre viacerých hráčov milióny sledovateľov. Postavením dvoch tímov s piatimi hráčmi proti sebe spoluhráči využívajú stratégiu, zručnosti a herné prvky, aby porazili súpera. Každý hráč ovláda postavu, ktorá sa stáva silnejšou, spolupracuje s členmi tímu a pokúša sa poraziť nepriateľa.

Od League of Legends po Dota 2 sú multiplayerové bitky čoraz obľúbenejšie. S viac ako 115 miliónmi registrovaných hráčskych účtov League of Legends je herný líder. Do roku 2019 sa Dota 2 tiež tešila značnej popularite s medzinárodným fondom výhier vo výške viac ako 34 miliónov dolárov v porovnaní s výherným fondom ligy 6 miliónov dolárov.

Medzi ďalšie hry, ktoré sa tešia popularite v Spojenom kráľovstve, patria CS GO, Rocket League, Fortnite, Overwatch a Valorant. Individuálne aj kolektívne tieto hry ovplyvňujú spôsob, akým sa hráči navzájom spájajú a podporujú už tak populárny trh tým, že priťahujú milióny sponzorov a odmeny od veľkých korporácií.

Keďže e-športové tímy a organizátori spravujú silné a rastúce internetové komunity, digitálne streamovanie cez YouTube, Twitch a ďalšie platformy sa stávajú metódami distribúcie e-športových súťaží. S takmer 5 miliardami pravidelných používateľov internetu a viac ako 50 miliardovým trhom s online hazardnými hrami musia e-športové súťaže ešte dosiahnuť plný dosah, výnosy a potenciál Spojeného kráľovstva.

Obľúbené e-športové hry hráčov Spojeného kráľovstva
Spôsoby platby v Spojenom kráľovstve

Spôsoby platby v Spojenom kráľovstve

Keďže viac stávkarov sa zúčastňuje stávkovania na esporty v Spojenom kráľovstve, spoľahlivé spôsoby platby ponúkajú možnosti financovania účtov stávkových kancelárií. Tu je niekoľko možností, ktoré stávkové e-športové stránky v Spojenom kráľovstve ponúkajú hráčom, ktorí uzatvárajú digitálne stávky.

Kreditné karty

MasterCard a Visa sú vysoko rešpektované značky, ktoré obe ponúkajú bezpečné možnosti platby. Britské stávkové zariadenia na e-športy umožňujú patrónom uskutočňovať vklady kreditnými a debetnými kartami z dôvodu preukázanej bezpečnosti a pohodlia pre zákazníkov. Globálne bezpečnostné opatrenia zaisťujú, že hráči sú chránení pri vkladaní finančných prostriedkov na britské stávkovanie na e-športy.

Neteller

Neteller je populárna elektronická peňaženka, ktorú britské e-športové zariadenia široko akceptujú na vkladanie finančných prostriedkov a uspokojovanie dlhov za stávkové záväzky. E-peňaženka, známa pre okamžité transakcie, ponúka odškodnené a bezpečné financovanie. Vďaka jednoduchému registračnému procesu môžu tipujúci používať 22 rôznych mien pri bezpečnom vklade peňazí na stávkovanie.

Skrill

Skrill je elektronická peňaženka, ktorá je obľúbená pre svoje robustné bezpečnostné funkcie a jednoduché použitie. Stávkujúcich lákajú aj primerané poplatky platformy, ktorá používateľom poskytuje lacné a bezplatné služby. V súlade s prísnymi nariadeniami úradu pre finančné správanie pomáha elektronická peňaženka Skrill nadšencom e-športov bezpečne staviť peniaze online.

PayPal

Medzinárodne uznávaná značka, PayPal ponúka Britom rovnaké pohodlie a funkcie, vďaka ktorým je elektronická peňaženka celosvetovo populárna. Zatiaľ čo niektorí hráči môžu uprednostňovať kreditné karty, PayPal ponúka stávkarom bezpečný spôsob použitia kreditnej karty bez toho, aby ju poskytli online stávkovej stránke esportov vo Veľkej Británii. Tipujúci sa zaregistrujú do služby PayPal poskytnutím informácií platforme na overenie identity.

Spôsoby platby v Spojenom kráľovstve
História stávkovania eSports v Spojenom kráľovstve

História stávkovania eSports v Spojenom kráľovstve

Esports má za sebou dlhú cestu od turnajov Space Invaders v 80. rokoch až po nedávny vstup ESPN na trh. Len za niekoľko desaťročí sa toto odvetvie rozrástlo na trh v hodnote niekoľkých miliárd libier. Už v 70. rokoch súťažné e-športy zaujali predstavivosť hráčov.

Od tenisu po vesmírne vojny, predchádzajúce hry pritiahli značný záujem účastníkov turnajov. V roku 1981 vzniklo prvé svetové rekordné herné teleso, Twin Galaxies, na sledovanie skóre hráčov v populárnych videohrách.

V 90. rokoch boli konzolové hry zúrivým medzi nadšencami, ktorí boli ponorení do bojov a video zábavy z pohľadu prvej osoby. Vyvíjajúca sa technológia spôsobila revolúciu v hrateľnosti a otvorila skupinovú hru na diaľku cez lokálne siete (LAN).

V roku 1997 organizátori spustili profesionálnu kyberatletickú ligu a hráči e-športov sa tešili čoraz väčšej obľube, pričom niektorí zarábali značné sumy peňazí z hrania a propagácií. Johnathan "Fatal1ty" Wendel je jedným z priekopníkov, ktorý počas svojej hráčskej kariéry údajne získal viac ako pol milióna.

Prvé úspechy pripravili pôdu pre to, aby popularita stávok na e-športy v Spojenom kráľovstve v nasledujúcich rokoch prudko vzrástla. V roku 1999 spustil Counter-Strike a tešil sa popularite po celom svete. Do roku 2000 hrali hráči Xboxu proti sebe na Halo 2, predchodcovi iných populárnych videohier z pohľadu prvej osoby, ako napríklad Call of Duty.

História stávkovania eSports v Spojenom kráľovstve
Nedávne hazardné hry vo videohrách vo Veľkej Británii

Nedávne hazardné hry vo videohrách vo Veľkej Británii

S hráčmi, ktorí hrajú na diaľku s priateľmi a neznámymi ľuďmi online, priemysel neustále rastie. V skutočnosti univerzity v Spojenom kráľovstve integrujú e-športy do učebných osnov. Vývoj e-športov do vzdelávania zaznamenal spustenie kurzov na vysokej škole, kariérneho tréningu a tímové súťaže.

V poslednej dobe sa masívny rast esports stávok v Spojenom kráľovstve prelial do tradičných médií a prominentné publikácie pokrývajú súťaže a vysielanie programov esportov na veľkých sieťach. Britský trh so stávkovými stránkami pre e-športy prešiel do bežného života.

Počas niekoľkých posledných rokov sa britský stávkový priemysel na esporty masívne rozrástol a naďalej prekvitá. S väčším pokrytím naprieč hlavnými publikáciami, ktoré sa vysielajú na masívnych sieťach, ako je ESPN, e-športy dosiahli svoj vplyv a prechádzajú do hlavného prúdu. S očakávaným príjmom takmer 6 miliárd USD do roku 2027 zo 776 miliónov USD pred desiatimi rokmi globálny rast naznačuje, aký vplyvný sa trh stáva pre budúce generácie.

Nedávne hazardné hry vo videohrách vo Veľkej Británii
Budúcnosť sveta e-športov

Budúcnosť sveta e-športov

Keďže britský esportový stávkový priemysel naďalej priťahuje fanúšikov, budúcnosť vyzerá sľubne. Majstrovstvá sveta legend v roku 2021 v skutočnosti prilákali takmer toľko divákov ako Superbowl. Do roku 2023 odborníci predpokladajú, že trh bude mať 15-percentný ročný rast. V Spojenom kráľovstve podnietia britské stávkové stránky esports exponenciálny rast v kreatívnom a digitálnom priemysle, ktorý bude predstavovať 8 percent globálneho britského trhu so stávkovaním na esporty.

Stávkovým kanceláriám prináša extrémny rast značné príjmy od fanúšikov, ktorí chcú pridať ešte viac vzrušenia do hry a sledovanosti. Globálne značky prinášajú na trh legitimitu. Napríklad Levi, Marvel Entertainment a Red Bull investujú milióny do sponzorovania tímov a turnajov.

S takmer 460 miliónmi celosvetovo a očakávaným nárastom na takmer 650 miliónov do roku 2023 priťahujú populárni esportoví hráči základne fanúšikov, ktorí túžia staviť peniaze na častých individuálnych a tímových víťazov.

Stávkujúci majú celý rad možností stávkovania. Od jednoduchých stávok na zápas až po zložitejšie stávky si hráči môžu vybrať kombináciu viacerých stávok alebo stávky na akumulačný kupón, čo je riskantnejšia ponuka. Špecifickejšie možnosti stávok umožňujú hráčom staviť na to, ktorý tímový hráč zaznamená najvyšší počet zabití alebo vyhrá mapu v Counter Strike-Global Offensive. Sledovanie živých zápasov pomáha tipujúcim pri výbere stávok na stávkovanie priamo v hre.

Keďže stávkový trh zostáva v súlade so širokou popularitou e-športov, regulačné orgány pracujú na zaistení bezpečnosti pre milióny Britov, ktorí vsádzajú na e-športové hry.

Budúcnosť sveta e-športov
Sú kasína v Spojenom kráľovstve legálne?

Sú kasína v Spojenom kráľovstve legálne?

Britskí stávkujúci musia skontrolovať licenciu stávkovej kancelárie, aby sa uistili, že funguje legálne. Webová stránka zvyčajne zobrazuje informácie o svojej hernej licencii na domovskej stránke a v sekcii pomocníka. Aby sa zaistilo, že stávkujúci stávkuje zákonne, je dôležité nájsť licenčné informácie ešte pred otvorením online účtu v konkrétnej stávkovej stávkovej kancelárii esports v Spojenom kráľovstve.

Keďže stávkovanie na e-športy je v porovnaní s inými športovými stávkami, ako sú napríklad konské dostihy, v počiatočnom štádiu, niekoľko webových stránok ponúka v Spojenom kráľovstve príležitosti na stávkovanie e-športov bez získania príslušnej licencie na prevádzkovanie.

Zákony Spojeného kráľovstva pre stávkovanie

Aby zariadenie ponúkalo stávkovanie na e-športy v Spojenom kráľovstve, jeho manažéri musia získať licenciu British Gambling Commission. Od roku 2005 zákon o hazardných hrách upravuje komerčné stávkovanie v Spojenom kráľovstve vrátane lotérie. Ak stávkujúci nevie nájsť informácie o licencii, mal by si vyhľadať iné e-športové herné zariadenia, ktoré sú riadne licencované a fungujú legálne.

Komisia má prísne schvaľovacie požiadavky. Zariadenia musia preukázať, že nemanipulujú s kurzami zápasov, aby zabezpečili spravodlivé stávkovanie pre účastníkov. Stávkovanie s majetkom stávkovej stávky, ako sú avatary, je zakázané. Použitie zákonného platidla zabezpečuje, že dom nezneužíva stávkujúceho.

Licencované zariadenia musia skontrolovať identifikáciu hráča pomocou vládou vydanej identifikácie, ako je pas alebo vodičský preukaz. Identifikácia bráni maloletým v účasti na hazardných hrách a chráni hráčov pred podvodníkmi.

Sú kasína v Spojenom kráľovstve legálne?
často kladené otázky

často kladené otázky

Nadšenci a stávkujúci esports hľadajú odpovede na to, kde a ako staviť. Tu sú odpovede na niekoľko často kladených otázok. Výber stávkovej kancelárie a vloženie prostriedkov je prvým krokom pre stávkarov, ktorí sa rozhodnú zúčastniť sa stávkovania na e-športy, jedného z najrýchlejšie rastúcich trhov na svete.

Čo je stávkovanie eSports?

Keďže e-športy sú multimiliardový trh, jeho popularita každým dňom rastie. Gambleri sa pridávajú k nadšencom esportu. Profesionálni hráči proti sebe postavia svoje schopnosti, aby vyhrali milióny peňazí, ktoré sú k dispozícii ročne.

Stávkujúci zároveň uzatvárajú stávky na to, ktorý hráč alebo tím má najlepšiu mentálnu bystrosť a hernú odbornosť. Pomocou digitálnej peňaženky tipujúci uzatvárajú peňažné stávky na tímy esports a jednotlivých hráčov. Ak je hráč presný, môže dostať výplatu podľa kurzov dostupných v čase stávky.

Ako si vybrať stávkovú kanceláriu?

Prieskum licencovaných stávkových kancelárií je najlepší spôsob, ako si vybrať online stávkovú kanceláriu. Väčšina stávkových kancelárií ponúka atraktívne stimuly na registráciu nových stávkarov. V Spojenom kráľovstve musia stávkové kancelárie preukázať licenciu. Pozorne si prečítajte podmienky, kurzy a propagačné akcie webovej stránky. Porovnajte rôzne webové stránky a pozorne čítajte online recenzie.

Na konkrétne propagačné akcie sa vzťahujú obmedzenia. Je bežné, že stávkujúci, ktorí nečítajú drobné písmo, nesprávne chápu podmienky súvisiace s bonusmi a stimulmi. Licencované zariadenia budú s väčšou pravdepodobnosťou dodržiavať zavedené zákony, pravidlá a usmernenia. Pred vkladom prostriedkov sa uistite, že stávková kancelária má licenciu.

Je bezpečné vložiť peniaze do stávkovej kancelárie eSports?

Nelicencované stávkové kancelárie nie sú bezpečné. Skontrolujte, či je web licencovaný Komisiou pre hazardné hry Spojeného kráľovstva. Komisia sa pri schvaľovaní hazardných hier riadi prísnymi predpismi. Licencovaná platforma bude na domovskej stránke odvážne zobrazovať doklad o licencii. Ak si nie je istý, môže stávkujúci kontaktovať Komisiu, aby potvrdila, či britský stávkový obchod na e-športy legálne funguje.

Je hazardné hry na eSports návykové?

Ako pri všetkých hazardných aktivitách, odborníci odporúčajú, aby si účastníci, ktorí vsádzajú peniaze na e-športové zápasy, tímy, hráčov a výsledky, sami monitorovali svoje stávkové správanie. Rozpoznať varovné signály nadmerného hrania hazardných hier vrátane neschopnosti prestať hrať alebo stávkovať viac, než si hráč môže dovoliť minúť. Licencované britské e-športové stávkové stránky môžu návštevníkom ponúkať informácie o organizáciách, ktoré pomáhajú problémovým hráčom.

často kladené otázky