Nova Esports

Nova Esports, považovaná za jeden z najpopulárnejších esports tímov, bola založená v máji 2016 Anthonym Yeungom. Yeung mal počas počiatočného spustenia tímu manažérsky tím pozostávajúci z Trevora, Richarda a Francisa, neskôr sa k organizácii pripojili Mathew, Oktay a Steven. Nova eSports bola oficiálne spustená v septembri 2016 ako organizácia eSports pod názvom spoločnosti Nova eSports International Limited. V októbri 2020 spoločnosť kúpila Imperium Group Global Holdings, spoločnosť kótovaná v Hongkongu. Tento krok viedol k niekoľkým zmenám, vrátane súpisiek tímov pre rôzne eSports hry, ktoré Nova eSports hrá.

Nova eSports má hráčov z rôznych prostredí, pričom každý člen tímu prináša jedinečné prvky, ktoré pomáhajú tímu rásť a prosperovať. Okrem súťaží v eSports turnajoch sa Nova eSports zapája aj do komunity, ktorú vytvorila na rôznych úrovniach. Spoločnosť má napríklad profesionálny tím ovplyvňovateľov a tvorcov obsahu, ktorí zabezpečujú, aby sledovatelia a fanúšikovia tímu zostali informovaní.

Nova Esports
Hráči Nova Esports

Hráči Nova Esports

Nova Esports má niekoľko hráčov, ktorí sa špecializujú na rôzne eSports hry. V tíme League of Legends sú JDerener, Halil Berke a Lopez Miguel, ktorý hrá Barona. Hráči sú z USA, Nemecka a Španielska. Súpiska Game of Peace zahŕňa Zhu Bojun, Zeng Ronghua, Xu Yinjun a Zahai Cheng, všetkých z Číny. Tím vznikol v júli 2020.

Nova Esports tiež odhalil svoj zoznam PUGB Mobile spolu so zoznamom Game of Peace, ktorý pozostával zo štyroch hráčov, jedného z Kanady a zvyšok z Číny. Medzi hráčov patria Wu Zifan z Kanady a Zhang Yujie, Li King Liang a Lui Jinhao z Číny. Ich tím Call of Duty tvoria európski hráči, medzi ktoré patria Jonathan Koyenyi, Samuel Navarro, Marcos Santana, Ricard Vila a Marcos Rojas. Jonathan Koyenyi je zo Spojeného kráľovstva a zvyšok hráčov je zo Španielska. Zástupcom Nova eSports pre súťaže Clash Royale je Chenghui Huang, tiež známy ako Lciop.

Bývalé oddiely

Nova Esports sa spojila s tímom PUBG Mobile indického eSports Godlike v júni 2020. Tím bol známy ako Nova x Godlike a zúčastnil sa východnej divízie PUBG Mobile World League. Na súpiske boli hráči z Indie, vrátane Sarda Gajanand, Chisin Raingaim, Shekhar Patil, Eleen Raj, Syed Shan a Chetan Sanjay. Partnerstvo sa skončilo v septembri 2020, keď indická vláda zakázala PUBG Mobile.

Hráči Nova Esports
Najsilnejšie hry Nova Esports

Najsilnejšie hry Nova Esports

Call of Duty

Nova eSports mala vynikajúce výkony v Call of Duty súťaží za posledných pár rokov. Call of Duty je v herných kruhoch eSports pomerne populárny. Je to strieľačka z pohľadu prvej osoby, ktorá začala s témou druhej svetovej vojny a neskôr predstavila futuristické svety a témy z vesmíru. Tím Nova Esports podával v priebehu rokov pôsobivé výkony na turnajoch, ktorých sa zúčastnil. Tím má za hru výhry viac ako 43 000 dolárov, čo je nepochybne pôsobivé.

FIFA

videohra FIFA je ďalšia eSports hra, v ktorej Nova Esports podáva skvelé výkony. Je to futbalová simulačná hra vyvinutá spoločnosťou Electronic Arts. Celkové výkony Nova Esports vo FIFA však nemusia byť pôsobivé, ale tím podával vynikajúce výkony v posledných niekoľkých podujatiach, na ktorých vystupoval.

Neznámy hráč Battle Grounds Mobile

Neznáme bojové ihrisko hráča Mobile je pravdepodobne najznámejším tímom eSport z tímov Novy. Predstavuje obrovskú časť všetkých zárobkov tímu v peňažných odmenách, viac ako 4,8 milióna dolárov. Nedávno vyhral 1 530 000 na jednom turnaji, čo je najvyššia suma, akú kedy tím vyhral na jednom turnaji. V roku 2021 tím zarobil 2 318 831 dolárov na odmenách z 10 turnajov. 78,6 % všetkých zárobkov Nova eSports pochádza z PUBG Mobile.

Najsilnejšie hry Nova Esports
Prečo je Nova Esports populárny?

Prečo je Nova Esports populárny?

Z mnohých dôvodov patrí Nova Esports medzi najlepšie tímy eSports. Hlavným dôvodom je, že vo väčšine funguje celkom dobre turnajov, najmä v PUBG Mobile. Väčšina tipujúcich sa pri rozhodovaní o stávkach zvyčajne spolieha na historické výkony, pretože často vrhajú určité svetlo na pravdepodobný výsledok nasledujúceho zápasu. Tipujúci tak môžu s istotou staviť na Nova Esports s vedomím, že s najväčšou pravdepodobnosťou bude fungovať dobre.

Ďalším dôvodom, prečo je Nova Esports populárny medzi tipujúcimi, je to, že väčšina stávkových stránok eSports zvyčajne ponúka stávkové trhy pre väčšinu zápasov svojho tímu. To znamená, že stávkujúci majú jednoduchý prístup na stávkové trhy, pretože nemusia hľadať rôzne stávkové stránky zakaždým, keď potrebujú staviť na špičkový tím esportov. Nova eSports sa zúčastňuje aj mnohých turnajov. To znamená, že tipujúci môžu väčšinu času nájsť zápasy tímu, na ktoré môžu staviť.

Väčšina tipujúcich tiež vsádza na Nova Esports, pretože sa spájajú s tímom. Tím má milióny fanúšikov z celého sveta, ktorí tím pozorne sledujú. Na základe pochopenia toho, čo tím môže ponúknuť, je pre stávkujúcich na eSports oveľa jednoduchšie uzatvárať stávky na rôzne výsledky.

Prečo je Nova Esports populárny?
Ocenenia a výsledky Nova Esports

Ocenenia a výsledky Nova Esports

PUBG Mobile Global Championship 2020

Jedným z najväčších úspechov tímu Nova eSports bolo PUBG Mobile Global Championship v roku 2020. Šampionát je jedným z najväčších a najkonkurencieschopnejších podujatí PUBG, na ktorom sa zúčastňuje 40 tímov po celom svete. Bolo to posledné podujatie súťažnej sezóny PUBG Mobile. Nova eSports získala 1,59 milióna dolárov z biliardovej ceny, čo bola 6 miliónov dolárov, jedna z najvyšších biliardových cien v súťaži PUBG. Tím obhájil titul v roku 2021 a podarilo sa mu dostať sa až do finále.

Peacekeeper Elite League 2021 sezóna 3

Nova eSports vyhrala šampionát Peacekeeper Elite League 2021 v sezóne 3. Podujatie trvalo šesť týždňov a zahŕňalo intenzívne zápasy medzi 20 čínskymi tímami. Nova vyhrala so ziskom 210 bodov. Výherný fond pre podujatie bol 15 miliónov CNY, ktorý bol rozdelený medzi všetky tímy, pričom najvyššiu sumu, 642 000 dolárov, zarobil Nova eSports.

Peacekeeper Elite Championship 2020

Nova eSports vyhrala Peacekeeper Elite Championship v roku 2020, druhýkrát sa šampionát konal. Podujatie sa konalo 14. a 15. novembra 2020 a zúčastnilo sa ho 15 špičkových čínskych tímov. Výherný fond bol približne 1,7 milióna dolárov. Nova eSports zarobila za víťazstvo v šampionáte 756 841 dolárov. Paraboy, hráč Nova eSports, bol ocenený titulom MVP za túto udalosť a získal 75 684 dolárov ako cenu za získanie ocenenia.

Peacekeeper Elite League 2020 sezóna 2

Peacekeeper Elite League je najvyššia úroveň čínskej PUBG Mobile verzie profesionálnej ligy s názvom Peacekeeper Elite. Nova eSports vyhrala druhú sezónu ligy od 24. júla do 16. augusta 2020. V lige sa predstavilo 20 tímov vrátane 15 tímov finalistov z predchádzajúcej sezóny. Nova eSports vyhrala z prize poolu 144 519 dolárov a Paraboy bol vymenovaný za MVP ligy a lídra bodovania.

Svetové finále Brawl Stars 2019

Svetové finále Brawl Stars bolo posledným podujatím súťažnej sezóny v roku 2019, ktoré organizovala spoločnosť Supercell. To predstavovalo niektoré z najlepšie tímy eSport z 11 krajín a Nova eSports vyhrala finále a získala 90 000 dolárov z odmeny.

Night of Elites Awards

Nova eSports bola ocenená titulom Klub roka 2021 na slávnostnom udeľovaní cien Night of Elites PEL., čo bolo po predvádzaní úžasných výkonov počas celého roka. Tím bol tiež ocenený titulom Komerčný klub roka počas toho istého ceremoniálu 14. januára 2021.

Ocenenia a výsledky Nova Esports
Najlepší a najobľúbenejší hráči Nova Esports

Najlepší a najobľúbenejší hráči Nova Esports

Zehai Ceng

Zehai Ceng patrí medzi najobľúbenejších a najúspešnejších hráčov Nova eSports so špecializáciou na Player Unknown Battle Grounds Mobile. Je na 32. mieste medzi najlepšími hráčmi v Číne. Za štyri roky, čo hrá, hráč zarobil na odmenách viac ako 1 milión dolárov. 960 000 dolárov zo zárobku pochádza z jeho pôsobenia v Nova eSports.

Xu Yinjun

Xu Yinjun, známy pod svojím užívateľským menom Jimmy, zarobil viac ako 1 milión dolárov hraním Player Unknown Battle GroundsMobile. Je hodnotený ako najlepší hráč eSports v Číne a 118 na celom svete. 41 % jeho zárobkov je z roku 2021 a 30 % od roku 2022.

Lin Yien

Lin Yien je tretím najlepším hráčom PUBG v krajine. Taiwanský hráč je známy pod svojím alternatívnym ID, Kingom. Len z 11 hlavných turnajov zarobil viac ako 815 000 $, čo je jasným dôkazom toho, aká úspešná je jeho hráčska kariéra. Ešte lepšie je, že 37 % jeho zárobkov pochádza z posledných piatich mesiacov.

Zeng Ronghua

Zeng, ľudovo Coolboy, je hráčom PUBG Mobile pre tím Nova eSports a zarobil viac ako 809 000 dolárov na odmenách. 89 % jeho výhier pochádza z obdobia pôsobenia v tíme Nova eSports. Pred príchodom do tímu bol nezávislým hráčom.

Najlepší a najobľúbenejší hráči Nova Esports
Kde a ako staviť na Nova Esports?

Kde a ako staviť na Nova Esports?

Kde staviť

Tipujúci môžu stávkovať na Nova eSports prostredníctvom an online stávková stránka eSports. Na výber sú stovky stránok s hazardnými hrami, z ktorých každá má svoje klady a zápory. Prvou úvahou, ktorú musia tipujúci pri výbere stávkovej stránky zvážiť, je to, či ponúka stávkové trhy eSports. Jeho súčasťou by mali byť stávkové trhy na turnajoch, ktorých sa Nova eSports zúčastňuje.

Tipujúci by mali zvážiť aj reputáciu stávkovej stránky. Mali by sa vyhýbať stávkovým stránkam s pochybnou povesťou. Licenciu stávkovej kancelárie by mal získať aj renomovaný regulačný orgán. Ďalšími úvahami sú dostupné spôsoby platby, bonusové ponuky a služby zákazníckej podpory.

Ako staviť na Nova Esports

Stávkujúci musia začať vkladom prostriedkov na svoje stávkové účty. Rôzni tipujúci majú rôzne preferencie, pokiaľ ide o metódy používané na uskutočňovanie vkladov. Stávkové stránky majú tiež rôzne limity minimálneho a maximálneho vkladu, ktoré musia tipujúci zvážiť. Spôsoby platby určujú aj limity vkladov.

Ďalej je výber zápasu alebo turnaja, na ktorý sa má staviť, ktorý ponúka Nova eSports. Stávkujúci si potom môže vybrať vhodný typ stávky. Najlepšie stávkové stránky eSports ponúkajú rozsiahle stávkové trhy na rovnaký zápas alebo udalosť. Okrem rôznorodosti stávkových trhov sa hráčom eSports odporúča venovať pozornosť aj kvalite kurzov, ktoré ponúkajú bookmakeri.

Kde a ako staviť na Nova Esports?