Ninjas in Pyjamas

Tím mal v nasledujúcich rokoch nejaké organizačné problémy. Najčastejšie to boli problémy so sponzorstvom, časté zmeny mien a zloženie hráčov. Neskôr, začiatkom roku 2005, sa rozhodli ukončiť zmluvu s SK Gaming. Niekoľko hráčov tímu sa vrátilo neskôr, na veľké prekvapenie zvyšku tímu, pretože predtým porušili svoje zmluvy. Zhoršilo sa to a tím sa na niekoľko rokov vytratil z herného výslnia, kým bol v roku 2007 rozpustený. Po tejto zmene sa tím v roku 2007 rozpadol a vstúpil do známej organizácie SK Gaming.

Ninjas in Pyjamas potvrdili svoj návrat do CS: GO v roku 2012 po dlhej prestávke. Organizácia prešla rozsiahlymi reformami počas svojho pôsobenia mimo scény a dostala sa pod nové vlastníctvo. V tom roku vyhrali všetky LAN súťaže, okrem jednej, v ktorej nemohli súťažiť. Potom boli vyhlásení za najlepší tím na svete za rok 2012.

Ninjas in Pyjamas
Súčasný stav

Súčasný stav

Ich cieľom vždy bolo byť najsilnejší v akejkoľvek hre, ktorej sa zúčastnia. Posádka teda opätovne podpísala Threat ako svojho hlavného trénera na dosiahnutie svojho cieľa. Pod jeho vedením boli zdroje organizácie presmerované na získavanie prevládajúcich mladých talentov ako Nawwk a herný vodca Hampus. Jedným z veľmi dôležitých krokov bolo zakúpenie Dev1ce od Astralis v apríli 2021, aby nahradilo odchádzajúcich hráčov.

NIP pokračuje na svojej ceste stať sa veľmocou severského eSports. Ich cieľom je ďalej upevniť škandinávske hranie, ktoré bolo často úspešné a je na špičkovej technológii v hernom svete. V jeho začiatkoch podávali hráči tímu obdivuhodné výkony v rôznych súťažiach s malou alebo žiadnou finančnou podporou.

Teraz sa však všetko zmenilo. Tím robí všetko pre to, aby zabezpečil, že členovia NiP budú mať najlepšie príležitosti a zdroje na rast. Okrem Counter-Strike má organizácia tiež vyvinuté tímy vo Valorant, Rainbow Six Siege, FIFA a League of Legends.

Súčasný stav
Hráči ninjov v pyžame

Hráči ninjov v pyžame

Päťčlenný tím CS:GO tvoria traja švédski hráči: REZ (Sterner Fredrik), Plopski (Gonzalez Zamorra Nicolas) a Hampus (Poser, Hampus). Dev1ce (Reedtz Nicolai) a Es3tag (Hansen Patrick), obaja Dáni, dopĺňajú súpisku tohto renomovaného tímu.

Rainbow Six Siege je tiež päťčlenný tím. Kamikadze (Gomes Joo), Julio (Giacomelli, Julio) a Psycho (Rigal Gustavo) patria medzi najlepších hráčov na svete. Medzi Brazílčanmi v tíme sú aj Muzi (Moscatelli Murilo) a Pino (Fernandes Gabriel).

Podobne sú na tom aj hráči Valorant z juhoamerickej krajiny. Xand (Zizi Alexander) a Bnj (Rabinovich Benjamin) sú veľmi skúsení členovia tímu. Ostatní, bezn1 (da Costa Gabriel), Cauanzin (Pereira Cauan) a Jonn (Reis Walney), si tiež medzi sebou zabezpečili niekoľko trofejí. Títo traja sú zaujímavými vyhliadkami do budúcich súťaží.
Iba jeden hráč, Ollelito (Arbin Olle, zo Švédska), reprezentuje NiP vo FIFA.

Hráči ninjov v pyžame
Prečo sú Ninjas in Pyjamas populárni?

Prečo sú Ninjas in Pyjamas populárni?

Ninjas in Pyjamas sú súčasťou hernej komunity už viac ako dve desaťročia. Patrili medzi zakladajúcich členov World Esports Association. Komunita v priebehu rokov obdivovala tím pre ich skromnosť a ohľaduplnosť. NiP sa prostredníctvom mnohých iniciatív zapája aj do vzdelávacieho priestoru odvetvia esports. Niektoré z nich sa uskutočnili v spolupráci s švédsky vláda.

NiP nie je len jedným z najpopulárnejších esports tímov, ale aj komerčným podnikom. Ide o podobnú modelovú stratégiu, ktorú používajú všetky popredné e-športové spoločnosti. Tím predáva originálny tovar, ktorý ich fanúšikovia prijali v drvivej väčšine. Okrem toho sa ich súčasné úspechy v súťažiach a na firemnom trhu spojili a vytvorili dobre známu online prítomnosť.

Partnerstvo tímu s najlepšie stávkové stránky na e-športy ako Betway bol kľúčovým faktorom pri jeho popularizácii. Betway bola prvou stávkovou spoločnosťou, ktorá brala videohry vážne. Odvtedy sa rozrástla a stala sa pilierom ekosystému Esports. Vďaka partnerstvu, ktoré začalo v roku 2017, bolo pre komunitu veľa skvelého obsahu.

Všetky tieto faktory výrazne prispeli k jeho rastúcej popularite.

Prečo sú Ninjas in Pyjamas populárni?
Najsilnejšie hry Ninjas in Pyjamas

Najsilnejšie hry Ninjas in Pyjamas

Counter-Strike je nepochybne najsilnejšia hra od NiP. Za posledné štyri roky vyhrali štyri súťaže DreamHack a raz skončili na druhom mieste. Podarilo sa im tiež vyhrať turnaj ESL One Cologne 2014 a niekoľko ďalších veľkých turnajov.

V Xand a Bnj má tím momentálne dvoch skúsených hráčov. Pred vstupom do tímu si Xand vybudoval reputáciu ako člen FURIA Esports. S brazílskou organizáciou vyhral kvalifikáciu VCT: South America Last Chance Qualifier a kvalifikoval sa na Champions, kde skončil v skupinovej fáze. Protiútoková zostava Ninjas in Pyjamas sa posilnila s pomocou všetkých ich ďalších mladých a perspektívnych spoluhráčov. Už sa etabloval ako jeden z najlepších esports tímov na svete.

Ďalší z top tímy v skupine je Rainbow Six Siege. PSYCHO je líder v hre, ktorý slúži ako mozog a hlas tímu. Gustavo je považovaný za jedného z najkvalifikovanejších hráčov v odvetví e-športu. Používa svoj dôvtip a tiež rýchle reflexy, aby prekabátil svojich protivníkov. Spoločne títo oddaní hráči, ktorí vynikali na všetkých úrovniach, pomohli tímu vyhrať trofeje. To nie je všetko. Zvyšok tímu má za sebou dlhú históriu, vrátane mnohých víťazstiev na mnohých medzinárodných turnajoch.

Najsilnejšie hry Ninjas in Pyjamas
Víťazné tímy a hlavné momenty pre Ninjas in Pyjamas

Víťazné tímy a hlavné momenty pre Ninjas in Pyjamas

Ninjovia v pyžame majú dlhú a slávnu históriu. Tento klub skutočne veľmi skoro začal ochutnať veľké víťazstvá v súťažiach. Pôsobivý životopis bol vybudovaný predovšetkým prostredníctvom LAN súťaže, v ktorej zatienili profesionálne podujatie tým, že zostali niekoľko mesiacov neporazení. Navyše sa im v roku 2012 podarilo vyhrať každý medzinárodný LAN turnaj.

Reputáciu si získali tým, že konkurujú tým najlepším v takmer desiatke rôznych herných titulov. Až do ich rozpustenia tím bojoval v Counter-Strike. Pred ich odchodom vyhrali finále CPL Winter 2001 a NGL-One I. sezóny. Odvtedy sa vrátili do známeho tímu.

NiP vyhrali turnaj DreamHack Winter 2013 proti VeryGaming krátko po svojom návrate a turnaj ESL One: Cologne o štyri mesiace neskôr proti Fnatic. Tiež by vyhrali DreamHack Zima 2014, DreamHack Masters Malmo a 2. sezóna StarLadder i-League StarSeries StarLadder i-League. Obe posledné dve boli v roku 2016.

Veľmi úspešný rok 2021

Najlepší tím e-športov vyhral aj ročník 2021 Six Invitation, každoročné profesionálne majstrovstvá Rainbow Six Siege, ktoré organizuje Ubisoft, vývojár a vydavateľ hry. Turnaj, ktorý sa koná v Montreale, sídle štúdia Ubisoft, ktoré na hre pracuje, spája tie najlepšie tímy z celého sveta. Podujatie slúži ako akýsi neformálny svetový pohár, ktorý znamená koniec predchádzajúceho roka. Tím sa vo vydaní 2020 umiestnil na druhom mieste.

Získala tiež prvé miesto v Copa Elite Six-Season 2021: Stage 2 a Six August 2020 Major-Brazil. Medzi ďalšie pozoruhodné výkony patria finále Brasileirao 2021 a Six Sweden Major 2021, kde sa tím umiestnil na druhom mieste.

Po dvoch zmenách súpisky sa organizácia rozhodla v roku 2020 opustiť svoj tím Dota 2, aby sa viac sústredila na svoje ďalšie esport tímy. Slabý výkon Dota 2 prinútil tím venovať zdroje na prinavrátenie posádky CS: GO späť k sláve.

Vynovili tiež divízie League of Legends, aby obnovili svoju dlhodobú prítomnosť na scéne a poskytli stabilnejšie prostredie. Z organizačného hľadiska tím verí, že táto optimalizácia je nevyhnutná na úplné zameranie sa na poskytovanie výsledkov, ktoré očakávajú všetci fanúšikovia a partneri na celom svete.

Víťazné tímy a hlavné momenty pre Ninjas in Pyjamas
Kde a ako staviť na Ninjas in Pyjamas

Kde a ako staviť na Ninjas in Pyjamas

Tím Ninjas in Pyjamas letí v CS: GO. Aj tímy Rainbow 6, VALORANT a FIFA dosiahli chvályhodné výsledky. Preto môže byť stávka na ne skvelou voľbou. Stávkové stránky Esport 1xstávka, Betway, ComeOn bet, ivip9 sú najlepšie miesta na nájdenie trhov zahŕňajúcich tieto tímy. Tie sú najlepšie, pretože ponúkajú skvelé kurzy a širokú škálu trhových možností.

Štatistiky stávok Ninjas in Pyjamas v CS: GO ukazujú, že v posledných rokoch mali silný tím. Používatelia môžu tiež staviť na to, že tím vyhrá konkrétnu edíciu úplne. Väčšina týchto stránok s hazardnými hrami vám to umožňuje s dostatočným predstihom. Hazardní hráči môžu pre tento tím diverzifikovať do špeciálnych stávok, ako sú hendikepy, celkový počet odohraných kôl/pod/kolo a tipovanie na správne skóre. Preto je tento tím výbornou voľbou pre tipujúcich.

Ako tipujúci pomáha sledovanie udalostí alebo videí s tímom dozvedieť sa viac o rôznych oblastiach, v ktorých sú tieto tímy silné. Okrem toho majú potenciál aj tímy NiP Valorant, League of Legends a FIFA, takže tipujúci by mali zvážiť, či na ne staviť v nadchádzajúcich súťažiach. Keďže tieto tímy si ešte len nevyrobia veľké meno, odporúča sa staviť na malé sumy a vybrať si víťaza zápasu.

Kde a ako staviť na Ninjas in Pyjamas