FaZe Clan

FaZe Clan, predtým známy ako FaZe Sniping, je spoločnosť zaoberajúca sa eSports so sídlom v Los Angeles založená v roku 2010. Môže sa pochváliť konkurenčnými tímami v širokej škále titulov, vrátane Rocket League, Counter-Strike: Global Offensive (CS: GO), FIFA, Halo, Valorant, Tom Clancy's Rainbow Six Siege, Fortnite, Call of Duty a PUBG: Battlegrounds. Tento špičkový e-športový tím sa pripojil k hernému svetu ako Call of Duty tím pozostávajúci z Jeffa „House Cat“ Emanna, Bena „Resistance“ Christensena a Erica „CLipZ“ Riveru.

Potom sa títo hráči zaradili medzi najlepších ostreľovačov Call of Duty: Modern Warfare 2, čo pritiahlo veľkú pozornosť, pretože hra bola stále v plienkach. Popularita tejto organizácie vyletela ešte vyššie, keď podpísala zmluvu s Tedom „Fakie“

FaZe Clan
Hráči FaZe Clan

Hráči FaZe Clan

V porovnaní s inými e-športovými tímami nebol FaZe Clan ani zďaleka samozrejmosťou. Jeho obsah na YouTube bol viac o zábave fanúšikov ako o predvádzaní schopností svojich hráčov na turnajoch. Tento aspekt výrazne zvýšil jeho sledovanosť na sociálnych sieťach. V roku 2012 kanál FaZe Clan YouTube zasiahol 1 milión odberateľov. V čase písania tohto článku získala o 7,69 milióna viac odberateľov a 1 141 865 761 zobrazení.

Dnes je FaZe Clan domovom viac ako 90 eSport športovcov. Všetci sú mimoriadne talentovaní na hranie rôznych videohier a vytváranie špičkového herného obsahu.

Pozrite si tento komplexný rozpis aktuálneho aktívneho zoznamu FaZe Clan na základe niektorých titulov, ktoré títo hráči hrajú:

Counter-Strike: Globálna ofenzíva

 • dážď (Nórsko), broky (Lotyšsko), Twistzz (Kanada), ropz (Estónsko), karrigan (Dánsko), olofmeister (Švédsko), RobbaN (Švédsko) - hlavný tréner, innersh1ne (Rusko) - asistent trénera

Fortnite Battle Royale

 • Megga (USA), Nate Hill (USA), Dubs (USA), Bizzle (USA), Mongraal (Spojené kráľovstvo), Martoz (Holandsko), Cented (Kanada)

Valorant

 • babybay (USA), supamen (USA), POACH (USA), dicey (USA), POISED (Kanada), jdm (USA) - hlavný tréner, zecK (USA) - asistent trénera

dúha šesť obliehanie

 • cameram4n (Brazília), soulz (Brazília), Bullet1 (Brazília), Astro (Brazília), cyb3r (Brazília), Ramalho (Brazília) - hlavný tréner

Raketová liga

 • Allushin (Kanada), AYYJAYY (USA), Firstkiller (USA), Moopy (USA) - hlavný tréner

PUBG: Battlegrounds (PC)

 • Aitzy (Rusko), D1gg3r1 (Fínsko), Fexx (Británia), Gustav (Dánsko), Didz (Kanada) - hlavný tréner

PUBG: Battlegrounds (mobil)

 • Vintorez (Thajsko), Korpaii (Thajsko), sOup77 (Thajsko), TonyK (Thajsko), BulShark (Thajsko), MR5 (Thajsko), MaFia (Thajsko) - hlavný tréner

FIFA

 • Tass (Spojené kráľovstvo), Jas (Spojené kráľovstvo)

FIFA Online

 • Michael04 (Thajsko), TDKeane (Thajsko), JubJub (Thajsko)

Niekedy môže FaZe Clan priviesť jedného alebo dvoch výnimočne skúsených hráčov ako náhradníkov, aby vyplnili svoje súpisky, ak sa konkrétni členovia tímu nemôžu zúčastniť hlavné esportové udalosti. Môže to byť z rôznych dôvodov, ako sú vízové komplikácie a pozastavenia.

Hráči FaZe Clan
Najsilnejšie hry FaZe Clan

Najsilnejšie hry FaZe Clan

Pozrite si tituly, v ktorých sú hráči FaZe Clan najsilnejší:

CS GO

V roku 2022 bol FaZe Clan na čele svetového rebríčka CS: GO a bol vytlačený Natus Vincere. Táto strieľačka z pohľadu prvej osoby pre viacerých hráčov bola pôvodne vydaná v auguste 2012 a je štvrtým titulom zo série Counter-Strike od Valve. Dá sa hrať na mnohých platformách, ako sú Microsoft Windows, macOS, Play Station 3, Linux a Xbox 360.

Call of Duty

Niektorí z členov FaZe tiež predviedli pozoruhodné schopnosti pri hraní tejto populárnej série videohier z pohľadu prvej osoby. Táto spoločnosť má tímy, ktoré súťažia v rôznych tituloch, vrátane Call of Duty: Warzone, Call of Duty: Infinite Warfare, Call of Duty: Black Ops 2, Call of Duty: Ghosts, Call of Duty: WWII a Call of Duty: Advanced Warfare.

Fortnite

Fortnite si zaslúži byť v skupine najsilnejších titulov FaZe, pretože jej členovia zarobili viac ako 2 milióny dolárov, keď ju hrali súťažne. Epic Games vydali túto hru Battle Royale v roku 2017 pre množstvo platforiem vrátane macOS, Windows, iOS, Android a PlayStation 4 a 5.

PUBG: Battlegrounds

Ďalšou z najlepších hier FaZe je PUBG: Battlegrounds. Táto spoločnosť má súpisky pre PC a mobilné zariadenia s konkurenčnými hráčmi, ktorí sa doteraz zúčastnili viac ako 45 turnajov.

Najsilnejšie hry FaZe Clan
Prečo je FaZe Clan populárny?

Prečo je FaZe Clan populárny?

FaZe si nepochybne vyslúžil svoje miesto v zozname najobľúbenejšie e-športové tímy. Mnoho tipujúcich naň rád vsádza, pretože jeho členovia sa pustili do 10+ hier, čo znamená, že nie sú obmedzení na stávkovanie iba na jeden titul.

Okrem toho sa táto esportová organizácia etablovala ako celkom dominantný tím, ktorý je odhodlaný byť najlepší. Jeho hráči zažiarili na mnohých miestnych a medzinárodných herných turnajoch a na mnohých z nich získali prvé miesto.

Niečo iné, čo robí FaZe Clan mimoriadne príťažlivým pre hráčov, je jeho inkluzivita. Na začiatok sú jej členovia od 20+ krajín, počítajúc do toho:

 • Spojené štáty
 • Francúzsko
 • Švédsko
 • Kanada
 • Francúzsko
 • Belgicko
 • Slovensko
 • Spojené kráľovstvo
 • Portugalsko
 • Kazachstan
 • Španielsko
 • Kórea

V roku 2019 FaZe Clan zapôsobil na mnohých ľudí vo svete videohier aj podpisom zmluvy so svojou prvou hráčkou, Soleil "Ewok" Wheeler (predtým, než vyšla ako transgender). A v tom čase mala len 13 rokov, čím preukázala oddanosť tohto tímu výchove mladých herných talentov.

Okrem toho je tento tím obľúbený pre mnohých vášnivých stávkarov na esport, pretože je k dispozícii nespočetné množstvo stávkových stránok FaZe Clan. Dáva im to šancu objaviť čo najviac z týchto stávkových kancelárií, kým nedostanú takú, ktorá vyhovuje ich očakávaniam.

Prečo je FaZe Clan populárny?
Ocenenia a výsledky FaZe Clan

Ocenenia a výsledky FaZe Clan

Nikto nemôže vyvrátiť, že FaZe dnes patrí medzi špičkové esportové tímy na konkurenčnej hernej scéne. Aj keď ešte nezískal ocenenie, získal najvyššie umiestnenia v nespočetnom množstve majstrovstvá v esporte. Pozrite si niektoré z neuveriteľných výsledkov tohto tímu pre rôzne tituly.

R6

FaZe získal tretie miesto Six Invitation 2022. Na Six Sweden Major 2021 skončilo na prvom mieste a domov si odnieslo 200 000,00 USD. Jeho zoznam Rainbow Six porazil tímy ako Ninjas in Pyjamas, DAMWON Gaming a Rogue.

CS GO

FaZe kraľuje svetu CS: GO najdlhšie. Rok 2022 je sotva v polovici a už vyhral dve trofeje vďaka prvému miestu v Intel Extreme Masters Season XVI a ESL Pro League Season 15.

Zoznam CS: GO tejto spoločnosti sa medzi rokmi 2016 a 2022 umiestnil na 1. a 2. mieste vo viac ako 25 súťažiach.

FIFA Online

FaZe FIFA Online súpiska získala 70 000,00 dolárov za víťazstvo v dvoch turnajoch v roku 2022. V roku 2021 sa tento tím umiestnil na 1. a 2. mieste v štyroch súťažiach vrátane leta EACC, jesenného pohára EA Champions Cup a kontinentálneho pohára FIFAe.

Call of Duty

S viac ako dvadsiatimi tromi najlepšími umiestneniami medzi rokmi 2020 a 2022 si zoznam FaZe Call of Duty: Warzone zarobil viac ako tristotisíc dolárov prostredníctvom súťažného hrania. Tento tím napríklad vyhral prvú cenu na Hitch Hide 'n' Seek (Hiders) 2022, Mountain Dew Showdown (2021), Twitch Rivals: Doritos Bowl | Warzone (2021) a 2021 World Series Of Warzone (Captains Cup (NA Duos)).

PUBG: Battlegrounds

FaZe sa umiestnil na 3. mieste na PCS6: Europe 2022 a priniesol 27 000,00 dolárov. V roku 2021 patrilo medzi najlepšie tímy na rovnakom turnaji a umiestnilo sa na 2. mieste. Táto e-športová spoločnosť sa v roku 2020 zúčastnila ôsmich súťaží PUBG, ale získala len prvé miesto na PCS2: Europe, Toby's Tryhard štvrtok - týždeň 1 a Toby's Tryhard štvrtok - týždeň 3.

Overwatch

FaZe bol domovom neuveriteľne konkurencieschopného zoznamu Overwatch v rokoch 2016 a 2017. Prvý z nich sa zúčastnil na ôsmich turnajoch, pričom skončil na prvom a druhom mieste v štyroch a troch.

V roku 2017 sa FaZe zúčastnil siedmich turnajov Overwatch, ale z dvoch sa umiestnil iba na 2. mieste.

PUBG Mobile

Súpiska FaZe PUBG Mobile bola dosť aktívna v rokoch 2020 a 2021. V druhom z nich sa jej darilo slabo, ale umiestnil sa na 1. a 3. mieste na GamelinG Nations Cup 2020 a Suphanburi City Championship 2020.

Ocenenia a výsledky FaZe Clan
Najlepší a najobľúbenejší hráči klanu FaZe

Najlepší a najobľúbenejší hráči klanu FaZe

Hráči FaZe Clan majú rôzne úrovne schopností, čo im umožnilo dosahovať rôzne výkony. Toto sú niektorí z najvýznamnejších členov tohto slávneho esport tímu:

Håvard "dážď" Nygaard

rain je členom Counter-Strike: Global Offensive tímu FaZe Clan. V čase písania si priniesol 896 795,87 $ hraním 112 hier CS: GO pre túto spoločnosť a ďalších ako súčasť svojich predchádzajúcich tímov, vrátane LGB eSports a G2 Esports.

Fín "karrigan" Andersen

Rovnako ako dážď, aj karrigan je veľmi skúsený hráč CS: GO. Counter-Strike súťažne hrá od svojich 16 rokov. Od roku 2022 zarobil $1,153,938,78 z 207 herných turnajov.

Andrej „babybay“ Francisty

babybay sa môže pochváliť hviezdnym herným talentom, vďaka ktorému zarobil tisíce dolárov prostredníctvom súťažného hrania. Predtým, ako sa pripojil k tímu Valorant Faze Clan, bol profesionálnym hráčom Overwatch.

Chris "Simp" Lehr

Simp tiež získal uznanie ako jeden z najlepších členov FaZe. Zohral obrovskú úlohu v úspechu zoznamu Atlanta FaZe Call of Duty vďaka jeho mnohým víťazstvám na turnajoch.

Simp vyhral viac ako desať miestnych LAN turnajov, kým mal 18 rokov, čo z neho urobilo inšpiráciu pre mnohých mladých hráčov COD.

Najlepší a najobľúbenejší hráči klanu FaZe
Kde a ako staviť na Faze Clan

Kde a ako staviť na Faze Clan

FaZe Clan má profesionálne tímy, ktoré hrajú veľa videohier, vďaka čomu je jedným z najlepších esport tímov, na ktoré sa dá staviť. Stávkujúci, ktorí sa zaujímajú o stávky, musia najprv prehľadať internet a nájsť top-ranked Faze Clan stránky so stávkovaním na e-športy.

Títo bookmakeri by mali ponúkať širokú škálu trhov, ako je väčšina zabití, prestávky, handicap, bodové rozpätie, peňažná línia a stávka na MVP/top hráča. Okrem toho musia poskytovať konkurenčné kurzy, aby zabezpečili, že hráči stávkujúci so skutočnými peniazmi vyťažia z tohto záväzku čo najviac. Ďalším dôležitým aspektom, ktorý je potrebné zvážiť, je pokrytie e-športov. Zatiaľ čo niektoré stávkové kancelárie sa zameriavajú na veľké turnaje, ktorých sa FaZe Clan zúčastňuje, iné poskytujú kurzy len na menšie udalosti.

Stávkovanie na FaZe Clan je jednoduché s najlepšími stávkovými stránkami na e-športy. Stávkujúci sú povinní staviť len na zápas, ktorý hrajú ich hráči, a držať si prsty. Neznamená to však, že by sa mali vrhať po hlave.

Začiatočníci musia začať prieskumom Faze Clan. Kto sú niektorí z najvýkonnejších hráčov tohto tímu a aké hry hrajú? To im dáva tip, na koho sa oplatí staviť, ak plánujú staviť na MVP. Na zvýšenie bankrollu sa odporúča aj získavanie bonusov.

Kde a ako staviť na Faze Clan