Intel Extreme Masters

Intel Extreme Masters je jednou z najväčších sérií esportových turnajov na svete. Ide o globálny fenomén, ktorý sponzoruje spoločnosť Intel a koná sa v mnohých rôznych krajinách po celom svete. Vlastní ho Electronic Sports League (ESL), organizátor e-športov so sídlom v Nemecku, ktorý je známy tým, že má pod sebou viacero herných turnajov.

Myšlienka na to vznikla v roku 2006 po tom, čo ESL rozpoznala potenciál celosvetovej e-športovej udalosti. Získal finančné prostriedky od spoločnosti Intel a dostal názov Intel Extreme Masters. Súťaž má počas roka malé podujatia, ktoré vedú k podujatiu „Veľké finále“, ktoré sa koná na CeBIT v Hannoveri v Nemecku.

Všetko, čo potrebujete vedieť o Intel Extreme Masters

Všetko, čo potrebujete vedieť o Intel Extreme Masters

Na začiatku mal turnaje len pre Counterstrike 1.6, ale odteraz sa v ňom konajú turnaje celkovo v 11 hrách, z ktorých dve sú Counter-Strike: Global Offensive a StarCraft II.

Turnaje Intel Extreme Masters sa konali v mestách ako Katovice, Toronto, Guangzhou, New York City a Dubaj. Najnovší turnaj Intel Extreme Masters pre Counterstrike: Global Offensive mal hlavnú cenu 100 000 $.

Všetko, čo potrebujete vedieť o Intel Extreme Masters
Všetko o CS: GO

Všetko o CS: GO

Counter-Strike: Globálna ofenzíva, alebo CS:GO, je jedným z najsledovanejších a najhranejších esport turnajov Intel Extreme Masters. V roku 2020 mala viac ako 1 milión videní. CS:GO je bezplatná strieľačka z pohľadu prvej osoby (FPS), ktorá bola vydaná v roku 2012.

Pôvodná hra Counter-Strike bola modifikáciou populárnej hry Half-life od Valve. Dnes sú v sérii CS štyri hry.

Hra, ktorú vyvinuli spoločnosti Valve a Hidden Path Entertainment, zahŕňa dva tímy, teroristov a boj proti teroristom, ktoré proti sebe bojujú v rôznych herných režimoch. Hra je v hernej komunite stále veľmi populárna a od Valve dostáva pravidelné aktualizácie.

V roku 2018 spoločnosť Valve predstavila režim battle royale s názvom „Danger Zone“. Je ich 9 iné herné režimy, pričom najobľúbenejší je „Bomb Defusal“. Hra získala niekoľko ocenení v odvetví e-športov, vrátane Game Awards za roky 2017, 2019 a 2020.

Hra je štvrtou hrou v sérii CS a je k dispozícii na WIndows, macOS, Xbox 360 a PS3. Od svojho vydania Valve predstavilo množstvo nových funkcií vrátane nových máp, zbraní, herných režimov a vzhľadov. Skiny pomohli vytvoriť „virtuálnu ekonomiku“ v hre, čo nakoniec vyústilo do stávkovania na e-športy a hazardných hier.

CS:GO Esports stávkovanie a turnaje

Turnaje CS:GO, ktoré majú najväčšie prizepooly, sa nazývajú Hlavné majstrovstvá. Začali s prize poolom 250 000 USD a zvýšili sa na 1 000 000 USD. Intel Extreme Masters držal jeden z Counter Strike Majors od roku 2008 do roku 2012, ale bolo to pre CS 1.6.

Pred vydaním CS:GO bola budúcnosť série v e-športovom priemysle neistá, pretože mnohí hráči na celom svete nechceli hrať CS 1.6 v konkurenčnom prostredí. Keď sa CS:GO v roku 2012 spustilo, oživilo ducha e-športov v komunite CS.

Zatiaľ čo pôvodná verzia hry mala stále svoje nedostatky, Valve neustále vydáva záplaty na jej vylepšenie. Prvý CS:GO Major Championship bol financovaný spoločnosťou Valve a konal sa vo Švédsku o hod DreamHack Zima 2013.

Hra má však slušnú časť kontroverzie. Zistilo sa, že veľa hráčov podvádza, ale sú zakázaní programom "Valve Anti-Cheat (VAC)" hneď, ako sú odhalení. Hráči, o ktorých sa zistí, že podvádzajú na turnajoch, sú natrvalo zakázaní a niekedy odstránení zo svojich tímov.

Keď boli predstavené skiny zbraní, online stávkové stránky na esport boli vytvorené za účelom stávkovania skinov. Čoskoro sa to zmenilo na hazardné hry neplnoletých, kvôli ktorým spoločnosť Valve a herné stránky dostali dve žaloby.

Všetko o CS: GO
Stávkové kurzy Intel Extreme Masters

Stávkové kurzy Intel Extreme Masters

Existujú tri typy stávkových kurzov:

  • Zlomkové šance
  • Desatinný kurz
  • Šance na peňažnú linku

Intel Extreme Masters ponúka množstvo možností pre tých, ktorí chcú staviť na svojho favorita alebo smoliar. Najčastejšie typ stávkových kurzov ktoré má Intel Extreme Masters sú desatinné kurzy a peňažné kurzy. Rozdiel medzi nimi je v tom, že prvý sa používa v Európe a druhý v Amerike.

Na turnaji IEM Dallas sa ukázal byť smoliar „Looking for Org“ s kurzom 301,00. Tímy Vitality a Astralis mali oba kurz 18,00, čo z nich urobilo najbezpečnejšiu stávku turnaja.

V prebiehajúcej sezóne XVII Intel Extreme Masters má Astralis kurz 3,82 a Natus Vincere má kurz 1,26.

Šance na úspech sú vysoké, keď viete, na aký kurz staviť. Stávkovanie na najpravdepodobnejší výsledok a váš obľúbený tím sa môže zdať ako najlepšia možnosť, ale rozumnejšie je staviť na hodnotu.

Existujú rôzne online stávkové stránky na esport, kde môžete hľadať najlepšie kurzy. Medzi hodnotami na týchto stránkach nie je veľký rozdiel, ale malé rozdiely sa môžu nahromadiť, aby sa dosiahli významné výnosy.

Stávkové kurzy Intel Extreme Masters
Prečo je Intel Extreme Masters obľúbeným turnajom, na ktorý sa dá staviť?

Prečo je Intel Extreme Masters obľúbeným turnajom, na ktorý sa dá staviť?

Každý rok si milióny nadšencov hier a videohier z celého sveta naladia sledovanie ligy Intel Extreme Masters. Je to vysoko súťažný turnaj ktorý priťahuje globálne publikum.

Aký je dôvod jeho popularity? Usporadúva turnaje o niektoré z najväčších hier na svete. Counter-Strike: Global Offensive a Starcraft II sú obľúbené hry, na ktoré môžete staviť.

Ďalším dôvodom, ktorý priťahuje hráčov a hráčov, je veľký cenový fond. Intel Extreme Masers Katowice 2022 nebol Major, ale mal prize pool 1 milión dolárov. Najlepším víťazom bolo rozdaných 400 000 dolárov.

Uskutočnilo sa hlavné majstrovstvá pre Counter-Strike a ďalšie majstrovstvá Counter-Strike: Global Offensive Major Championship sa budú konať v Rio de Janeiro v Brazílii v roku 2022, vôbec prvý IEM Major, ktorý sa uskutoční v roku 2022 Brazília.

Intel opakovane povedal, že ich cieľom je priniesť herné technológie do všetkých častí sveta. Brazílsky major bude 10. majorom Intel Extreme Master. Je to jedna z najstarších esports spoločností a nájdete ju na každom zozname esports turnajov.

Jeho globálna príťažlivosť je jedným z hlavných dôvodov, prečo je dnes taký populárny.

Prečo je Intel Extreme Masters obľúbeným turnajom, na ktorý sa dá staviť?
Najlepšie tímy Intel Extreme Master

Najlepšie tímy Intel Extreme Master

Astralis a Natus Vincere sú pravidelnými hráčmi turnaja. Na turnaji v roku 2020, ktorý sa konal v Katoviciach, získal Natus Vincere prvú cenu 250 000 USD, zatiaľ čo Astralis získal 3. cenu 40 000 USD.

Tím WE (World Elite) je ďalším pravidelným hráčom, ktorý od roku 2011 vyhral celkovo 3 turnaje. Tím je esportová organizácia so sídlom v Číne.

Na turnaji Intel Extreme Masters v roku 2017, ktorý sa konal v Austrálii, SK Gaming prevzal trofej po štyroch dňoch CS:GO. Mužstvo bojovalo proti Klan FaZe a vyhrali 3 zo 4 zápasov.

Flash Wolves, alebo FW, taiwanský esportový tím, ktorý bol vytvorený v apríli 2013. Jeho pôvodný názov bol „yoe IRONMEN“ a na Flash Wolves sa zmenil až v auguste 2013. Sú považovaní za jeden z najlepších tímov v League of Legends a vyhral majstrovstvá sveta Intel Extreme Masters Season XI.

Gambit Esports je ďalšia esportová organizácia, o ktorej je známe, že je jedným z najlepších tímov v League of Legends. Je to ruský tím, ktorý sídli v Spojenom kráľovstve. V rokoch 2013 až 2014 vyhrali niekoľko titulov v Intel Extreme Masters. Neoznámili žiadne plány zúčastniť sa budúcich turnajov Intel Extreme Masters.

Najlepšie tímy Intel Extreme Master
Najväčšie momenty Intel Extreme Masters

Najväčšie momenty Intel Extreme Masters

Bolo by medvedou službou pre e-športový priemysel nespomenúť úplne prvý turnaj Intel Extreme Masters, keď tímy z 24 rôznych krajín hrali Counter-Strike a World of Warcraft III. Výherný fond bol 160 000 eur.

Poľský tím Pentagram a H2K Gaming bojovali o konečnú cenu a prvý z nich si odniesol €40,000. Bola to tvrdá súťaž, do ktorej sa zapojili aj Fnatic a SK Gaming, dva tímy, ktoré budú súťažiť aj v budúcich turnajoch.

S každou sezónou sa Intel Extreme Masters rozširoval nielen čo sa týka hier, ale aj krajín a miest. Starcraft 2 bola predstavená v sezóne V a mala aj turnaje s pozvánkou do League of Legends, ktoré fanúšikov nadchli na ďalšiu sezónu.

Po turnaji pozvánok, liga legiend bol nakoniec predstavený v sezóne VI. V XI. sezóne sa po prvý raz v histórii turnaja počas dvoch víkendov uskutočnilo záverečné podujatie v Katoviciach.

Najväčšie momenty Intel Extreme Masters
Kde staviť a najlepšia stratégia stávkovania na IEM

Kde staviť a najlepšia stratégia stávkovania na IEM

Existuje mnoho rôznych esport stávkových stránok, kde môžete staviť na turnaje Intel Extreme Masters. Tu je niekoľko stránok, ktoré môžete použiť:

  • Cyber.bet
  • Betaway Sports
  • 1xstávka
  • 20 Stávka

Stávkovanie na esports je veľmi jednoduchý proces. Vyberiete si stránku, ktorú chcete použiť, pozriete sa na kurzy a vsadíte na tím, na ktorého strane stojíte, vložíte peniaze a potom čakáte, kto vyhrá.

Najlepšou stratégiou je analyzovať šance. Pamätajte, že čím vyšší je kurz, tým nižšia je šanca, že tím vyhrá. Tím s vyšším kurzom by dával vyššie výnosy, ale mal by nízku šancu na výhru.

Ďalšia vec, ktorú treba sledovať, je história tímu. Ako sa im darilo v minulých zápasoch? Toto je niekoľko faktorov, ktoré by ste mali zahrnúť do svojej stávkovej stratégie, aby ste zvýšili svoje šance na výhru.

Kde staviť a najlepšia stratégia stávkovania na IEM